Geri bildirim DarkOrbit: Türkiye'de Fiyat Değişiklikleri

Konusu 'Tartışma / Görüşler' forumundadır ve .Hakan. tarafından 15 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Mesaj yazarken daha dikkatli olunuz. Mesajlarınızı birleştirdim. ;)

İyi geceler. :)

2. -feniks-

-feniks- User

merhabalar bu durum anlaşılır gibi değil maalesef .
    neden mi ? dünyanın neresinde var fiyatlara yüzde 300 zam ... böyle giderse oyuncular tek tek oyundan uzaklaşır . avrupada yaşayıp burda oyun oynayan varsa tespiti kolay ip adresinden tespit edilmeli ona göre ödeme sistemi devreye sokulmalı.türkiyedeki insanların kazançları maalesef euro değil . bu sebeple euro üzerinden fiyatlandırma yapılmamalı. fazla değil göreceksiniz satışlar düşmeye başlayacak tr serverlerinde ...

3. türk olup türk parasını reddedeni gönderin kendi memleketinde ödeme yapsın .
    demekki neymiş gavur memleketinde oynayıp ucuz diye tr den alış veriş yapanlar trdede arttığı için alış veriş yapacak yer kalmadığından dolayı çöküme gidecek olabilir bence

4. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Mesajlarınızı birleştirdim. Lütfen daha dikkatli olunuz. :)

İyi forumlar.

5. GISTIR

GISTIR User

"Fiyat ne kadar olsa tr şartlarında kabul edilebilir olurdu"diye bir anket hazırlanabilr mi acaba??
    Bu fiyatlara oyun oynamak, paket, uri, anahtar vs almak imkansız...Ona göre fiyat güncellemesi yapılsa süper olur..
    Zaten bu fiyata kimse birşey almamıştır. Şirket geri ödemek zorundada kalmaz. iyi oyunlar

6. Bu kadar güzel zam yapmayı nerden öğrendiniz acaba . Birde oyunda bu item fiyatlarına göre sorun yaşamasak çok daha iyi olacaktı . Kapıdan atlanmıyor etkinlik yapılmıyor lakin muazzam zam yapılıyor bence biraz düşünmeniz lazım biz oyuncuları şapkanızı önünüze koyun düşünün biz oyunculardan nasıl af dileyecez diye :(:mad::mad::mad:

Son düzenlenen: 21 Ocak 2024
  7. Fiyatı arttırdınız tamam eyvallah ama bu oyun sorunlarına çözüm getirilecek mi ?

*

Son fiyat güncellemeleri sonrası foruma hiç bir şey yazmadım çünkü bunun olacağı belliydi. Özellikle kurnaz yurtdışı oyuncularının Türk paymentine geçmeleri ve ucuza paket alma çabalarını anlamıyorum zaten yurtdışındasınız refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşıyorsunuz. Ekonomiyi dert etmenize gerek yok :)

İşin komik tarafını geçecek olursam şuan düşündüğüm şey "Kendi paramla rezil oluyorum", evet tam olarak böyle düşünüyorum.

• Her hafta sonu kapıların sorun çıkarması
    • Etkinlik kapısını yapamama ( sıralama için oynayan biriyim etkinliklerde her zaman )
    • Düzeltilen modül hatasından sonra kaydedilmiş konfide hala iki tane sarı modülü takanlar var.
    • Süper abonelikler paketini satın alamıyorum.( Ülkenizde satışta değil diyor yada pakete abonesiniz diyor.) acaba pakete sahip olduğum için mi böyle diyor? eğer pakete sahipsem bitmeyene kadar alamazmıyım?
    Şimdi biz oyuna para veriyorsan her hafta bize sorun yaşatması kabul edilemez bir durum ve her seferinde teselli ödülü olarak komik şeyler vermesini istemiyoruz. Geçici problem düzetme ile olacak iş değil. Oyunculara kalıcı çözüm sunulmalı.

Ben "Tren" diye tabir edilen 3. parti yazılım kullanan oyunculara karşı kaç yıldır savaşan biriyim oyun içinde Mindfire dönen Trenci klan ve oyunculara göz açtırmadım hiç, kanıtı youtube kanalımda var ve buradan paylaşmak yasak mı bilmediğim için gösteremeyeceğim (adminlerden biri okursa bu yazıyı beni aydınlatsın bu link paylaşma konusunda lütfen.)
    Trenci oyuncuları kesip chatten "Trenkee Mindkee hadii yapın" dediğim için 100 yıl ban yedim. Sebep ise "3. parti yazılım kullanmak yasaktır" destek ekibinin nasıl bir psikolojide olduğunu bilmediğim için korkup ticket bile atmadım çünkü chatte trencileri bahsederek yazdığım tırnak içindeki cümleyi nasıl böyle anlamışlar anlamadım. Belki o cümleyi kullanmak yasaktır bilemiyorum kasıtlı olarak yapmadım zaten. Bir çok arkadaşım 3. parti yazlım tren vs yapmadığı halde geçen mart ve nisan aylarında ban yedi biz ki trenlere karşı savaşmış insanlarız.

Ben bu konuda içimi döktüm size arkadaşlar paramızı verdiğimiz halde sıkıntı çekiyoruz siz değerli oyuncular ve destek ekibine söyleyeceklerim bunlar.

*

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Ocak 2024
    POSEİDON bunu beğendi.
  8. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Mesajınızı iletilebilecek şekilde düzenleyip mutlaka ileteceğim. ;)
    Bu arada moderatör formatında yazmak yasak. :p
    Mesajınız mutlaka merkez ekibe iletilecektir. (Diğer geri bildirim mesajları gibi.)

İyi akşamlar. :)

9. Af buyurun moderatör formatı tam olarak hangi bölüm, ve link paylaşma ile ilgili cevabınız ne? yediğim chat banı ile ilgili ne yapabilirim kaptan beyin merhametine mi kaldık ?

Son düzenlenen: 21 Ocak 2024
  10. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Mesajınızı düzenledim. Oradan görebilirsiniz.
    Diğer konuyla ilgili size "Support" yardımcı olabilir. :)

İyi forumlar. ;)

11. KARA25

KARA25 User

Fiyat artırmaya gelince %300 lere varan ve bu artışı daha iyi hizmet verme bahanesiyle perdeleyen DO yönetimi hiç şaşırtmıyor.Paraları alıyor ama serverleri yine aynı; çöp.
    İnsanlar hafta sonu çift katı var diye indirimini katlayıcısını tp-şerefini çekmiş,gel görki kapı ,görev yada hiç bir nane yapamıyorlar.
    DO her zamanki gibi rezilsin.

12. Bu dediğini yaparsan TR'de hiçbir oyun firiması oyun satmaz herkes korsan oyun oynamak zorunda kalır. Madem TL'nin bu kadar önemli olduğunu söylüyorsunuz, o zaman sorunun kaynağına bakmanız gerekir. 20 Yılda TL'nin ne kadar Dolar karşısında ve Euro karşısında erimiş olduğunu görmeniz için internette biraz arama yaparak bulabileceğinizi umuyorum. O reddedenler iyi dayandılar, sen sanıyor musun ki adamlar TL kazanınca kar elde ediyor? Alakası bile yok adamlar yıllarca zararına oyun sattılar bu sadece Darkorbit için geçerli değil tüm global oyun şirketleri için geçerli. Darkorbit açısından bakarsak yine TL'yi ödeme birimi olarak kabul ediyorlar siz şükür edin. Diğer platformlar bu kadar dayanamadı ki bahsettiğim diğer oyun platformlarında çok daha fazla oyun var ve artık oyun içi içerikler ve oyunların kendisi hepsi ya dolar ya da euro kuru üzerinden hesaplanıyor. BP yine insaflı davranmış.

SELGAE bunu beğendi.
  13. _evissaM_

_evissaM_ User

Kabul etmek gerekir zamdan once DO fiyatlari gercekten cok ucuzdu, ozellikle dedigin gibi yurtdisi firmalar icin neredeyse yok hukmunde bir fiyatlandirma soz konusuydu, aradaki odeme kurumlarinin komisyonlari, vergi vs. bunlarida goz onunde bulundurursak eger amme hizmetinden bir tik pahaliya hizmet satin aliyorduk. Bir taraftanda fiyat/performans ve oyunun payment kurgusunu goz onunde bulundurmak gerekir ayrica hizmet sattigi ulkenin ekonomik durumu ve hedef kitlesini.

Eski fiyattan konusacak olursak eger Fiyat/Performans 8 belki 8.5 diyebilirdik ama suanki fiyatlara bakacak olursak F/P'den soz etmek mumkun bile degil. Ayrica oyundaki payment kurgusunun sureklilik uzerine kuruldugunuda hesaba katarsak BP ciddi anlamda safra atmak uzerine bir karar vermis demekten baska akla bir sey gelmiyor. Oyunda hayatta kalabilmek icin eger guclu/eski bir hesap degilsen, gelismeye calisiyorsan ve bunu "hizli" demiyorum, normal sartlarda yapmak istiyorsan para harcamak zorundasin, bunun baska yolu yok bu oyunda, hepimiz biliyoruz. Kutu toplayim, paladium toplayim yaratik keseyim gemimi gelistireyim ve bunu para harcamadan yapayim diyorsaniz eger ya cok guclu bir klanda destekleneceksiniz ya da cuzdaniniz sizi destekleyecek. Diger turlu bir gemiyi UFE'i gectim, FE yapmak icin bile aylar aylar aylar surecektik.

Parasi olmayan oynamasin, oyunda kalanlarda bu sayede yeni alt yapi yatirimi yapmadan TR sunuculari icin daha az sirket gideri ile oyunun hayatina devam etsin gibi bir senaryo belkide. Bunu hic bir birimiz bilemeyiz haliyle, soylediklerimiz komplo teorisinden oteye gitmez.

14. HAZELNUT

HAZELNUT User

Merhaba arkadaşlar;

Oyun fiyat konusunda fahiş zâm yaptı. Bugün 20 arkadaş oyunu fahiş zam uyguladığı için cimere şikayet ettik. Sizlerde fahiş fiyat uyguladığı için cimere şikayet ediniz. Hakkınızı arayınız sessiz kalmayınız.

Herkese iyi oyunlar.

15. muldererdo

muldererdo User

bu kafayla nasıl yaşıyorsunuz bu yaşlara kadar aklım almıyor. ev sahibi olarak sizin gibi tiplerle uğraşıyoruz. 3 senedir %500 enflasyon ve kurda %500 artış olmuş fiyatlar hiç artmamış şimdi artınca ağlamaya başlıyorsunuz, işinize gelmediği zaman :D

16. smoonrise

smoonrise User

Herşeyden önce aralıksız neredeyse 10 yıl olacak olan illegal kullanımı ve bunun bitmemesinden dolayı oyunda 1 tane bile oyuncu kalmaması oyuna para veren olmaması lazımdı , '' ucuz bir oyun illegal olsun napalım '' der gibi bu kadar zaman sessiz kalanlarda buna tepki vermeyenlerde üstüne oyunun para kazanç elde etmesine katkıda bulununanlar olmaması gerekirdi ...

Oyun sahibi firmanın bizim ülkemizde ne gibi bir masrafı var bilen var mı ? bizim vergi sistemimize kayıtlı bir kurumu kuruluşu mu var ? bizdeki enflasyona dahil olan ne gibi giderleri harcamaları masrafları oluyorda bu kadar zam yapmak geldi akıllarına ? şirketleri muhtemel ya çinde yada almanya veya avrupa ülkesinde aldıkları tüm hizmetler ve masraflarıda o ülkelerin ekonomisine göre malum bizim ülkemizde bir alt yapı server yada masraflarıda yok bu nedir bu zam ve sözde hizmet kalitesi bahaneleri ...

Açıkcası bu kadar oyun problemeri varken birde bu kadar para istemek hiçbir ticari ahlak ile açıklanamaz , TÜRKİYEDE hiçbir masraf gideri olmadığı halde bu kadar akla mantığa sığmayan zam yapmak kurallara uygun halde soygun yapmak gibi .

fuyyus__1907 ve MUSLİM.Bey bunu beğendi.
  17. senle siyaset yapmayacam bura siyaset yeri değil.
    insan ne yapıyorsa kendi kendine yapıyor.

18. .Hakan.

.Hakan. Guest

Merhaba,

Hala benimle iletişime geçmediniz. :)
    Geminizdeki az hasar verme problemi geçti mi?

İyi forumlar.

19. katılıyorum

anlıyamadığım gerçi belli ama bilinmez D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R yazdıklarını.türk milletini anlamak mümkün değil

discort tan nasıl iletişime geçeceyim.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Ocak 2024
  20. .Hakan.

.Hakan. Guest

DarkOrbit Discord sayfasına girdiğiniz zaman beni sağdaki kullanıcılar bölümünde göreceksiniz.