Geri bildirim DarkOrbit: Türkiye'de Fiyat Değişiklikleri

Konusu 'Tartışma / Görüşler' forumundadır ve .Hakan. tarafından 15 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. discort kullanmayı bimiyorum size yazdım ama ulaşmadımı size bilenedim

2. Anlamayan sensin. Kimse senin veya benim TL'mi umursamıyor çünkü küresel arenada Dolardan bile daha değersiz bir para birimi. Dolar bu arada o kadar değerli bir varlık değildir, doları çoğu ekonomist budala para birimi olarak görür.

Bugün Türkiye'ye giren her şey dolar üzerinden giriyor, buna çiftçinin yemi, tohumu, traktörünün parçası vs hepsi. Son 20 senede ne olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. O nedenle yatırımcıların veya şirketlerin TL ile ödeme kabul etmesini beklemen oldukça saçma. Kabul edeceklerse de küresel piyasada değeri 4 $ olan ürünü bizim ülkede 6 $ veya üzeri bir değerden satıyorlar, neden? Çünkü senin ülkende enflasyon var yetmiyormuş gibi stagflasyon da var. Eee bu adam babasının hayrına mı iş yapıyor? Adam senin kara kaşına gözüne bakmayacak sonuç olarak sana ya sattığı ürünün kalitesini düşürüp fiyat yükseltecek ya da Dolar veya Euro gibi değerli para birimlerinden işlem talep edecek.

* Çünkü kardeşim senin marketten aldığın nohut bile meksikadan geliyor. Hayvan ithal ediyorsun en basiti bugün Burgerking veya Mcdonalds gibi yerlerde 4$ değeri olan bir menüyü TR'de adamlar 6$ civarına satıyor neden? Stagflasyon var. Ülkenin %60'ından fazlası asgari ücretle çalışıyor. Adam mecburen kar etmek zorunda.

İşin acı gerçeği bu. Ha tabii ki bende eskisi gibi fiyatların düşük, 1 ay bronz vipin 10-12 TL olduğu zamanlara dönmek isterim ama *

Ha bu arada TL marketinden alışveriş yapan yabancıların suçu yok onu belirteyim. TL'nin bu hale düşmesine neden olanların suçu var. *

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 27 Ocak 2024
    POSEİDON ve B.A.T.T.I.C.O.N bunu beğendi.
  3. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Sizi bazı konularda uyarmak zorundayım.
    Mesajınızı biraz düzenlemek zorunda kaldım. :oops:
    Lütfen daha dikkatli olunuz.
    Burada kargaşa çıksın istemeyiz. :p

İyi forumlar. :)

4. Tpehlevan

Tpehlevan User

Burası siyaset arenası değil paran yoksa oynama bu oyunu gelipde burda devleti eleştirme *

5. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Lütfen daha dikkatli olunuz.
    Mesajınızı düzenliyorum.
    İyi niyet göstergesi olarak da kimseye ceza uygulamayacağım.
    Devam etmediği sürece. :rolleyes:

İyi akşamlar.

6. Eleştirmediğin için bunlar oluyor zaten güzel kardeşim. Sen ve senin gibiler sayesinde bu haldeyiz zaten. :D

7. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Lütfen başka yerde eleştirin.
    Gereken işlem yapılmıştır.

İyi günler dileriz.

8. KruelSiege

KruelSiege User

Ben bu arkadaşı hiç sevmem ama ceza alacak ne yazmış? Bizim gibi ülkelerde oynadığın oyun bile siyasete dahildir. Bigpoint üç beş cente paket satmak istemediği için haklı olarak zam yaptı. Neden zam yaptı? Türk lirası döviz karşısında ezildi? Neden ezildi? Ülke yönetimindeki çeşitli sebeplerden dolayı ezildi. "TR marketi kullanan yabancıları suçlayamam" ifadesi dışında neyi yanlış söylemiş arkadaş? Zamlar konusundaki yorumum ise şu: Normal. Yapmaları lazımdı. Ama paketlerin içi boş, fiyatları ise çok pahalı. Buna düzenleme gelmeli. 10 tane lf-3 olan paketi 300 liraya satacaklar neredeyse. Kim niye alsın bu kadar içi boş ve pahalı paketi? VIP, katlayıcı, uri vs. bu paketlere zam gelmesinde bi yanlış görmüyorum

POSEİDON bunu beğendi.
  9. oben

oben User

sanırım konu iyice siyasete döndü siyasetten devammı edelim yoksa gerekli uyarılar yapılıyormu.

.Hakan. bunu beğendi.
  10. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam arkadaşlar,

Lütfen konu amacının dışına çıkmasın.
    Kendisinin yazdıklarını sansürlediğim için görememiş olabilirsiniz ama söylenmeyecek cümleler söyledi.
    Kendisi güzel bir dille uyardım ve iyi niyet göstergesi olarak uygulama yapmadım.
    Buna devam etti ve gerekli uyarıyı aldı.

Lütfen konuyu amacının dışına çıkarmadan geri bildirim yapınız.

Teşekkür ediyorum. :)

KruelSiege bunu beğendi.
  11. tercuman

tercuman User

Sanıyorum konunun üstteki mesajlardaki kadar dağılması bile alınan kararın oyuncular üzerinde ne kadar olumsuz bir etki yarattığını göstermiştir. Eğlence temelli bir platformda oluşan bu gerginliğin asıl sebebinin fiyat değişikliği olduğunu unutmamalıyız.

Bu oyunun gelir yöntemi olan mikro ödemeler gelen 3 kat zamlarla birlikte mikro ödeme olmaktan çıkmış, oyuncuların ekonomik hayatlarında bir anda 3 katlık bir yük haline gelmiştir. Dış dünyanın stresinden uzaklaşmak için toplandığımız bu ortamda fiyatlandırmanın bu kadar yüksek hale gelmesini doğru bulmuyorum. Sanıyorum hepimizin eleştirdiği ve oyunu yöneten ekibin anlaması gereken konu tam olarak bu. Oyun sunucularında ve sorunlarındaki kronik sorunlara çözüm getirilmeden yapılan bu zamların yönetim içindeki bazı kişilerin maddi hırslarından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu parayı kazanmadan önce hak etmeniz gerekli. Hileciler ve bağlantı sorunları düşünülecek olursa bu parayı hak etmiyorsunuz.

Türk Sunucusu ve Türk Topluluğu, tartışmasız bir şekilde bu oyunun emektarlarıdır. Oyun yönetiminin de bu emektarlığın karşılığı olarak, ülkenin enflasyon değerini ve bunun insanlarda yarattığı ekonomik baskıyı da dikkate alarak, oyun içi ödemeleri mikro düzeyde tutarak ödüllendirmelerini beklerdim. Maddi hevesleri bu konuları göz ardı etmelerine sebep olduğu için üzgünüm.

Darkorbit İneği'nden nasıl daha fazla süt alırım derdindesiniz fakat bu ineğin ölmek üzere olması sanıyorum hiçbirinizin umrunda değil. Şirkette bu kararları alan kişiler kısa vadeli kârlarını düşünüyorlar, ve bunun tek mantıklı açıklaması kısa bir süre sonra şirketten ayrılmayı düşünüyor olmalarıdır. Umarım Yoozoo Games Şirketi Üst Yönetimi bu durumun farkına varır ve Bigpoint tarafına gerekli müdahaleyi yaparlar. Tabi bu geribildirim onlara ulaşırsa.

Saygılarımla,

12. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Tüm geri bildirimleri mutlaka ileteceğim.
    Bundan emin olabilirsiniz.

İyi forumlar.

13. HAZELNUT

HAZELNUT User

Oyundaki fiyatlar 3 katına arttı. Full elit olmak zorlaştı. Neden NPC ödüllerinde uridium 3 katına artmadı. Eğer oyunda adalet olacaksa NPC uridium ödülleri 3 katına artsın.

14. Oyunda en yüksek online server ilk 3 te tr1 ve 3 olmak üzere iki Türk serveri var diğeride global 1 zaten. Buna rağmen isteklerimiz karşılık bulmuyor. Hoş harcadımız para onların döviz cinsinde pul yerine geçtiği için ancak diğer serverlerin getirilerine denk geliyor muhtemelen. Bu oyunda hazerfen, pusat gibi gemiler bizim için yapıldı zamanında hakkımızı fazlası ile alıyorduk. Milli bayramlarımızda Türk bayraklı kutular vb. Son şirket maalesef satın alımdan sonra bunları göremedik. Üstüne birde bu zam. Bu oyundan Türk oyuncular uzaklaşır ise büyük bir kayıp olacaktır. En azında. Tr serverlerine özel fiyatlandırma talep ediyoruz. Gelen paketler cidden çok aşırı ücretlere satılıyor. Geçen gelen asmedeus lazerlerinin 3 tanesini almak için bin ikiyüz küsür fiyat çekiyorlar. Böyle bir fiyatlandırma olamaz bu apaçık Türk oyuncuları gözden çıkarmaktır.

EFSANE**PAŞA ve Salvadorr bunu beğendi.
  15. hakan arkadaşım düzeltmiş yazdıklarını amma hala yetersiz.komple silmesi gerekirdi.burası oyun oynama yeri siyaset yapma yeri değil .yürü git siyaset arenasına sen milletin kafasını şişirme burda kirli siyasetinle.
    millet burda oyun oynuyor hatta bu bedava sunulan bir oyun isteyen parada verip oynayabildiği oyun.sen para verip oynuyosan .çok para vermek istiyosanda çok para ver millet almak istediklerini ucuz almak istiyor.fiyat yüksekse bir kısım belki alır belki onlarda almaz ama çok ucuz olursa bence çok kişi alır alacağını.fiyatlar yüksek maliyetin neki ucuzlat de geç.ne devleti hükümati siyaseti karıştırırsın burda.

16. Hala anlamıyorsan ben ne diyebilirim ki sana? Ülkede her şey zamlanmış durumda diyorum. Senin para birimin dolara karşı erimiş değer kaybetmiş. Olayı çarpıtma ben çok pahalı olsun demiyorum ama oyunun şu an bulunduğu durum ve TR'de yaşanan ekonomik kriz ve stagflasyon nedeniyle sen dua et Euro istemediler. Sen hala ucuz istiyorsun diğerleride ucuz istiyor bende istiyorum ama gerçekçi olmakta fayda var ve bunun siyasetle alakası pek yok dediklerimin. Senin şirketin olsa sen X ülkesine mal satıyorsun ama para birimi değersiz hale gelip halk fakirleşiyorsa sen ne yapacaksın? Ya sattığın malı azaltacak fiyat arttıracaksın ya da değerli bir ödeme yöntemi isteyeceksin bunu hala anlamayacaksan anlamıyorsan ne diyeyim? İnatla anlamamaya ısrar ediyorsun.

Senin ödemelerin yine onlara artık eskisi kadar para kazandırmıyor sorun burada. 1 dolar 30 TL ve 10 sene önce TL daha değerliyken biz 1 yıllık premium paketine sahiptik şu an altın vip 1 ay olmuş durumda yani hala ortada ki oran orantıyı göremiyorsan ben bir şey diyemiyorum git biraz ekonomi ve matematik öğren. Bu oyun ücretsiz olabilir ama para kazanması gerekiyor, sunucuların ve yazılımının bakımı, alan adının yenilenmesi hava ile olmuyor buna vergiler ve çalışanlara ödenen maaşları vs katmıyorum. Şirketler kar için vardır hayır kurumu değildir.

POSEİDON bunu beğendi.
  17. smoonrise

smoonrise User

İhtiyar 1 dolar 30 tl mi olunca mı aklı başına gelmiş oyunun 20 15 10 iken neredeymiş o aklı mesela yada bu şirketin giderleri 1 dolar 30 tl olunca mı ağır gelmiş çin demi ambargo yemiş bizden mi çıkarmak istiyor masraflarınıda böyle birşey gelmiş aklına .

Bu gibi sorular ve daha fazlası sorulabilir evet şirketler kâr eder ama hizmetlerini düzgün vermekde zorundadır ne eski para zamanı nede şimdiki para zamanı bun hizmet yok 8 yıldır illegal hile aralıksız var son 6 -9 aydır banlama var kör topal oda sürekli donma kasma lag bağlantı hatası yani kusurlu ürün var birde üstüne bu zam bu miktar işte buna hiçbir ticari ahlak sığmaz ve asla hak verilemez o firmaya zam hakkıdır diye .

1 dolar 89 ruble şimdi rusyadaki oyuncular 89 katı ile mi alacaklar ürünleri bizde 50 kat pahalı ? ürünlerini o ülkenin ekonomik durumuna göre dengeleyecek bu zam hem gecikmiş hemde oranı hatalı bir zamdır . Eğer kazanamıyorsa kapasın TR severını masrafı azalır ona para verecek olan gider yurtdışı fiyatlarından alır oynar .

Kusura bakma benim kafamda hiç oturmuyor ticari ve idari kararlarının zıtlıkları , benim ekonomik sorunlarıma bunları açıklamaksıda masraflarıda benim için yeterli cevap olmuyor kişisel olarak , yaparsın %100 zam olur biter onuda bu hali ile yine kabul edemem heryer illegal hile dolu ve oyundaki sağlıklı bağlantı saati zamanı çok az sürekli sorun bu ve eski paraya bile bu oyun yetersiz hiç kırılmaca olmasın fikirlerim bunlar haksızsamda helal hakkını ama içimden geçenler bunlar .

( Asıl sorun bence kanıtım yok ama oyunu eskiden beri bilen biri olarak ; bu farklı ülkelerden TR paymenti dolandırıcılığı sebebinden bu durumu yaşadık botu engellemeyen /engelleyemeyen yönetimin soğuma süresi v.s gibi garip gereksiz önlemleri gibi bir uygulama o zamanda demiştim döner gelir bize yansıtılır bu sorunlar buna örnek çok yazarım ama bile zaten biliyor )

18. TR'de şu an birbirine fiyatları saplayan saplayana bu oyun sektörü için geçerli değil aynı şekilde yemek sektörü içinde geçerli. Mesela en basiti eve ben yemek söylüyorum diyelim adamlar eksik ürün gönderiyor ama fiyat pahalı ve hizmeti düzgün yapmıyorlar bunun nedeni çalıştırdıkları çalışanlarada az maaş vermeleri veya şirketin dayattığı saçma kararlar.

Yalnız Rus rublesi kendi iç pazarında değerli 60.000 Ruble alan kişi bizde 20k alan kişiye aşağı yukarı denk. Bizde TL kendi iç pazarında da değerli değil çünkü üreten bir ülke değiliz maalesef. Bunun acı yansıması eğlence ve hizmet sektörünüde vuruyor.

Oyunda hileciler ve botçular hiçbir zaman bitmedi ki? TL değerliykende vardı şuan da var sebebi flash player ve BP'nin çok umursamaması. Easy anti cheat firiması ile anlaşsalardı hiç hile mile kalmazdı kernel seviyesi anti hile sistemi getirmek çok zor olmasa gerek?

Fakat şu gerçek senin paran iç pazarında da değer kaybediyorsa uluslararası şirketler acımaz. Mesela bazı ismini vermeyeceğim araba veya elektronik firimaları defolu ürünlerini TR'ye kusursuz sıfır olarak satıyorlar ürünü açıyorlar kutudan çıkarıyorlar ürün fabrika çıkışlı kusurlu aynı mantık. TL değerli olsa zaten ben BP'nin eskisi gibi Türk kitlesini dinleyeceğini düşünüyorum son dönemlerde bizim sesimizin kısılmış olmasının bir sebebide bu.

19. oben

oben User

ve rusya için herhangi bir düzenleme yapılmadı hiç bir ülke için yapılmadı sadece türkiye için yapıldı.
    siz gördünüzmü bilmiyorum ama tr için yapılan fiyat değişikliği diğer ülke forumlarında dahi duyurusu yapılarak tartışmaya açıldı bizimkiler hala yok tl değer kaybetti yemek sektöründede böyle fırındada böyle ben hiç kapı dönerken lokanta görmedim fırında görmedim benim oynadığım serverde yok belki başka serverlerde vardır.
    burada asıl amaç yurt dışındaki oyuncuların tr paymentli gemileri satın alıp ucuz fiyattan alış veriş yapmaları bununda önüne geçemeyen mö kalma teknik ekip herzamanki gibi parmak yara olduysa kolu kes taktiğiyle kurunun yanında yaşı yakmak başka becerebildikleri bişeyde yok zaten.
    bu aslında birazda rütbeye oynayan tr oyuncuları için rekabeti dengelemiş ama sıradan rütbe derdi olmayan oyuncular için sorun olmuş.
    bunun nedenide tr oyuncularının avrupa oyuncularına nazaran yeterince paymenti kullanmamaları mademki tr paymentini diğer ülkeler kullanıyor tr oyuncuları zaten yeterince kullanmıyor bende fiyatları yukarı çekerim onlardan daha çok kazanırım.
    aslında tr paymentini kullanan yabancı oyuncular tr den daha fazla isyandalar fazla avantajları kalmadı.

20. smoonrise

smoonrise User

Son kez yazayım belli ki biz bu konuda ortak fikre ulaşamayacaz :D

Rus parasının iç piyasa değeri beni zerre kadar alakadar etmez bu firmayı da alakadar etmez orada bir masrafı yok ise , burada değeri azalmış olan TL ile ne harcıyorda o ekonomik zarar ile bana bu miktar zam yapıyor ?

Ticari sorunlar ile ekonomik sorunları bir tutmak pek gerçekçi bir yaklaşım değil , eğer siparişin hatalı eksik yanlış geliyorsa firmaya ulaşır söylersin olması yasal haklarını kullanırsın ama ücretlerimiz kötü al sana bu ürün deme hakkı yok satış yaparken neyi vaat etti ise onu yerine getirmek zorunda , kusurlu araç satanda aynı kusurlu sipariş getirende iade süreci yasal süreç v.s hep var kimse asgari ücret az veya bu kadar ücrete bu hizmet diyemez deme hakkıda yok vaat ettiğini karşlamak zorunda , bunu bu oyun yapmıyor bu ülkenin yasal sorumluluklarını taşımıyor ama birgün denk gelir bir avukat v.s birine direk maddi bir ceza almaz ama çok farklı bir yükümlülük sonucu ceza alır .

Bu oyunda Türkiyede hangi vergiyi veriyor hangi masrafı varda ekonomik krizi var 1 dolar 30 Tl olunca jeton düştü sorgulamak lazım , her yönden maddi idari vs tüm yönlerden mantıksız ve hiçbir bahanesi olmayan hatalar içerisindeler ama durumu ülkenin ekonomik sorunları ile açıklamak yada sadece onunla açıklamak haksızlık ve gerçekci değil bence ama fikrine saygı duyuyorum ama asla aynı fikirde olamam .

İhtiyar uzun zaman oldu oyunda bak tansiyon şeker kolestrol filan bize lazımsın stres sıkıntı yapma bak , unity gelir filan ilerde sen hayattayken senin fikirlerin lazım bize oyun ve forumda ona göre :D;)

Son düzenlenen: 31 Ocak 2024
    oben bunu beğendi.