Duyuru Darkorbit Yenilikleri

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve .*GöKMeN*. tarafından 24 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. keskinniyo

  keskinniyo User

  Global PVE serverin gelmesi yeni başlayanlara güzel gelebilir ama sonra pişman olacaklarına eminim. Bende PVE ağırlıklı oynuyorum ama arada birkaç oyuncu ile kapışmak güzel oluyor, Bir hesabı fullemek eğer para yatırılmadan yada yasak yazılımlar kullanılmadan yapılacaksa yıllar belki abartıyormuşum gibi gelebilir ama 10 yıl sürer belkide daha fazla, İnsanlar bu kadar emek verdikleri hesaplarını bırakıp PVE serverda Cubikon keserek mutluluğa ermeye çalışacaklarını sanmıyorum. Kimse bize sıkamadan kasılabilmek fikri başlarda güzel gelir ama bir süreden sonra sıkar kasıl kasıl nereye kadar. Tutacağını sanmıyorum.
   
 2. Aliens

  Aliens User

  Yazım biraz uzundur ama şayet okumak isterseniz oldukça tatmin edici olduğunu düşündüğüm bazı bilgileri; oyuncu tecrübelerimi ve gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım.


  Öncelikle olay sadece Saimon'da bitmiyor. Şimdi onun çok yeteneksiz, kibirli ve özensiz olduğu konusunu her fırsatta söylerim. Ama Topluluk Yöneticileri her ne kadar oyunun seyrinde çok büyük bir etken olsalar da iş teknik detaylara gelince onlardan çıkıyor bu konu.

  Şimdi DarkOrbit'in bu kadar sorunlu olmasına inmek için öncelikle oyunun piyasaya sürülme tarihi, gelecek planları ve yapılan değişiklikleri de göz önüne almamız gerekiyor:
  • 1-) DarkOrbit DrakensangOnline'den çok daha eskidir. Zaten Bigpoint şirketini global bir şirkete dönüştüren iki oyun var; Seafight ve DarkOrbit. Şirket bu oyunları piyasaya sürerken güçlü bir şirket değildi ve bu ölçekte bir tutulma beklemiyorlardı. Bu sebeple oyunu ortalama 1 veya 2 yıl ayakta tutup sonrada rafa kaldırma görüşü benimsenmiş ve kodlamaları ile alt yapısı biraz kısıtlı tutulmuştu. Ama hepimiz biliyoruz ki oyun şirketin tahmin bile edemeyeceği bir başarı getirdi, oynanma rekoru kırdı diyebiliriz zamanına ve tarayıcıdan girişine göre. Bu sorunların en çekirdek sebebi. Alt yapı bu kadar kompleks bir oyunu kaldıramayacak düzeyde. İlk bir kaç senesinde bazı yamalar ve güncellemelerle bu önlenebiliyordu ama artık öyle bir hal aldı ki en ufak müdahale sorunlar zinciri meydana getiriyor. Bu sadece teknik ekibin yeteneksizliğini de aşan bir zincir; HATALAR ZİNCİRİ.

  • 2-) Bir diğer önemli hata; yenilikler! DarkOrbit bu görülmemiş çevrim içi oyuncu sayısını ve başarısını eline şeker verilmiş bir çocuk edasıyla karşıladı, profesyonel ve ileri görüşlülükle yoluna devam edemedi. Yenilik bir oyunun bel kemiği, mihenk taşıdır. Ama onu öyle nazik, öyle usulca ve nabız yoklayarak vermek gerekir ki -hele hele bilgisayarların güçlendiği, internet bağlantılarının hızlanıp çok daha çeşitli oyunların çıktığı bir zamansa; sizin çok daha dikkat etmeniz gerekir. Mesela oyun ortalama çıktığından beri 4 sene kadar büyük çaplı bir yenilik görmedi. Sen bu kadar süre stabil giden oyuna bir anda devasa yenilikleri peş peşe, nefes bile aldırmadan sunarsan oyuncuların gözü korkar. Hele hele yenilikleri etkinliklerle destekleyip ulaşılmasını kolaylaştırmazsan çok daha felaketle sonuçlanır. İnsanlar artan yenilik masrafı karşısında ya gözü korkar oyunu bırakır yada yasak yazılımlara yönelir. Çünkü ortada güzel etkinlikler yok ki içerik kazanabilsin. Sürekli bir yenilik, sürekli bir güncelleme ama ortada bunu destekleyen tek bir etkinlik dahi olmazken.

  Açıldığı tarih olan 11.12.2006'dan beri yenilik almayan oyunun sadece 2010 ve 2012 arasında aldığı yeniliklere bir göz atalım, bakalım nelermiş:
  • Ar-Ge Sistemi
  • Korsan Sektörü
  • LF-4 Lazer Topu
  • Epsilon, Zeta, Kappa, Lambda ve Kronos Kapıları ve dolayısıyla Hercules ile Havoc Droit Tasarımları
  • Apis ve Zeus
  • Teknolojiler
  • Geliştirme Sistemi
  • Yeni yetenek gemileri; Spearhead - Aegis - Citadel
  • Güçlendiriciler
  • P.E.T. 10
  Ortalama 4 yıldır gemi tamamlama masrafı ortalama 5 milyonken birden ortalama 40-50 milyona çıkmış. Ama bunu karşılayacak bir yenilik var mı? Yok. NPC'ler aynı ödülleri veriyor, etkinlikler dev ölçekli değil. Şimdi siz böyle bir ortamda illegal yönlere oyuncuların sevkini suçsuz bulabilir misiniz? Ben bu oyunda oyuncuyu çok fazla suçlayamam ki...

  Gördünüz mü; 4 yıldır doğru düzgün bir yama almayan oyun bunun yarısı bir sürede hiper geliştirme yapıyor. Bunlar güzel geliştirmelerdi ama çok sık olmadı, etkinliklerle desteklenmemesi oyuncu kaybını maksimum düzeye getirdi. Üstüne farkındaysanız BOT kullanımının patlama yaşandığı yıllardı. Sebebi bu yeniliklerin çok hızlı getirilmesiydi. Şimdide yenilik çok sık geliyor ama etkinliklerle çok iyi bir şekilde destekliyorlar. Allah var, sorunları çok ama bu son 2 yılda çıkan her yenilik çok zor olsa bile etkinliklerle doğru bir düzlemde takip edildiğine yapılabiliyordu. Bunu o yıllarda yapmış olsalar aslında çok farklı bir oyun oynuyor olacaktır.

  • 3-) Diğer bir sorun; Motor! Flash yıllardır ölüm sinyalini veriyordu zaten. Bunu vizyon sahibi bir ekip görebilirdi. Oyunun karşısına çok büyük bir fırsat çıkmıştı; 3D! Ama onlar bu büyük fırsatı kullanamadılar. Zaten oyunun tüm grafikleri ve içerik kodları büyük bir yenilenme yaşamıştı. Bunu yaparken motoru değiştirip onun üzerine kurabilirlerdi. Çünkü ilk 3D gelişim süreci 2013 gibi başladı ve Haziran 2015'te resmen oyuna sunuldu. İşte o zamanlar Web Unity sistemine geçilebilir ve gelecek olan Flash ölümüne çok önce hazırlanabilirlerdi. Hatta o yapılmış olsaydı şuan Web Unity sistemli temiz, akıcı bir oyun oynamak bile mümkün olacaktı.

  • 4-) Son olarak; Cezalar! Bir ata sözümüz durumu harika özetliyor; Ağaç yaşken eğilir! Siz daha hata sömürüleri olsun program kullanımı olsun yeni yeni filizlenirken çok net ve katı uygulamalar uygularsanız, G.İ.Ş.'i ihlal etmenin sonuçlarını ağır tutarsanız oyuncuların büyük kesimini nasıl olsa bir şey olmaz düşüncesinden uzaklaştırırdınız. Ayrıca bu kadar büyük kitlelere ulaşmadığı içinde gereken cezaları çok rahat bir şekilde uygulayabilirdiniz. Ama zamanında bu yapılmadığı için şimdi el kol bağlı. Niye? Artık iş çığırından çıktı!


  Bunlar benim yılların gözlemi ve tecrübesiyle yaptığım tespitler. Elbet hataları olacaktır ama üç aşağı beş yukarı hepimizin bunlarda hem fikir olacağını tahmin ediyorum. Buraya kadar okuduğunuz içinde teşekkürlerimi sunarım.
   
 3. ayrıntılı yazın için teşekürler :)
  Umarım 2021 Darkorbitin Yükselişi olur yoksa pandemi süreci bitince oyun çok fazla oyuncuyu tekrar kaybedecektir :(
  oyuna eklenmiş çoktan sanırım:alien:
   
 4. Yeni global serverinin açılacagını söylemişlerdi 1 aralıkta neden hala açılmadı
   
 5. İspanyol forumundaki yeni etkinlik güzel bişeye benziyor :)
  donmuş labirent geçen sene ayın 14 ünde gelmiş .
   
  Son düzenlenen: 1 Aralık 2020
  7091 bunu beğendi.
 6. İspanya forumundan alıntıdır. Zaten daha önce de paylaşılmıştı, resimlerini de eklemiş oldum.

  Yeni Kış Savaş Bileti. Yeni Modül: DMG-XW01 Yeni Modül: SHD-XW01

  [​IMG]  [​IMG][​IMG]


  [​IMG][​IMG]

  Yeni Modül: HP-XW01

  [​IMG][​IMG]


  Yeni Modül: SPC-XW01
  Mağaza için yeni savaş geçişiyle ilgili

  [​IMG][​IMG]

  yeni teklif paketleri. Yeni Teknoloji Becerisi: Donmuş Alan


  [​IMG][​IMG][​IMG]  Geminizin etrafında 8 saniye boyunca düşmanları yavaşlatan ve hafifçe hasar veren donmuş bir don alanı oluşturur.

  [​IMG]

  Yeni teknik beceriyi içeren başka bir paket eklendi. Kuvars yapraklarıyla birleştirilecek yeni öğeler eklendi: CLO4K-XL FF-1 CPU 5 Dondurulmuş Labirent Anahtarı 5 Savaş Geçiş Anahtarı 30 Hibrit Alaşım ________________________ Savaş Geçiş Anahtarları ile aşağıdaki ödüller elde edilebilir:

  [​IMG] [​IMG]
  Tasarım Frost Orcus
  DMG XT10
  SPC-XT10
  HP-XT10
  SDH-XT10
  DMG XW01
  SPC-XW01
  HP XW01
  SDH-XW01
  Frost alan
  NPC Nuke
  Acil Anti-AI tutar
  Zephyr
  R IC3 x50
  SP-100X x75
  IAC X30
  Infiltraceite X15
  50 RHA
  125 galaktik kapılar için ekstra enerji
  4 ganimet anahtarı
  RSB-75 x3,000
  UCB-100 x4,500
  PLT-3030 x2,000
  PLT-2021 x3,000
  UBR-100 x500
  HSTRM-01 x500
  DCR-250 x25
  SR- 5 x50
  Seprom x1.000
  Scrapium x30
  Çeşitli güçlendiriciler

  -----> Bunlar savaş bileti ödülleri olacak sanırım, içinde zephyr var iyiye benziyor.
  Yeni Noel duyguları ve duyguları


  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Yeni gemi tasarımı:
  [​IMG] [​IMG]


  [​IMG]


  PVE SUNUCUSUNDA Frost Orcus

  Birçok insan bunun cari hesaplarımızla oynanabileceğini söylüyor. Elimizdeki bilgilere göre, durum bu olmayacak. Darkorbit'in başlangıcından bu yana, her yeni bir sunucu başlatıldığında, insanlar sıfırdan başlamak zorunda kaldılar, İspanya 1, 2, 3 ve 4 sunucularına bakın. Tek istisna, sunucuların birliğiydi.

  Yeni bir maceraya hazır mısınız? Yeni PvE sunucusunda başlatıldığında 10.000 uridyum bonusu artı kredi, EP-B02 güçlendiriciler ve UCB-100 cephane için erken kaydolun!
   
 7. pwe sunucusy şuan oyuna geldimi
   
 8. bak bu kötü gibi.insan hem tr de hem yeni sunucuda tek hesaptan rahatla oynayabilir.ama iyi tarafı istemcide parolalar ayrı ayrı olsa da tek bir yere kaydedilebiliyor tek bir şifreyele.o sunucu tahminim sıralama için oynanancak.ilk 5 e girebilen reklamını yapacak ismi gözükecek bu sayede.aman diyim bu sefer güzel nikler seçin tr serverlarındaki gibi tuvalet terliği zoba borusu bilmem ne böyle abidik kubidik nikler dünya çapında türklerin klasını sarsar.global dünyaya rezil olmayalım :D.
   
 9. KingLess

  KingLess User

  Ne zaman başlıyacak bu etkinlik ona göre söyleyiniz 50 tl para kalacak katlayıcı çekecem bileyim hemen çekecem :D
   
 10. oyunda bir yenilik getirmeden testte denetselerdi keşke 2 buçuk aydan beri etkinlikler geldiğinde test sunucusu açılmıyor
   
  STARFORCE93(D!T) bunu beğendi.
 11. Katılıyorum, en azından bug görürsek rapor ederiz. Çünkü etkinliklerde buglar başlı başına sıkıntı.
   
  ..blade..53 bunu beğendi.
 12. bu etkinlik ebedi kapı ve nimesis kapısından sonra en çok uri kasılan kapı bi haritası var full süper ice meteorid spawn oluyor deli gibi uridium kasıyorsun başka şirketlerede sıkamadığın için felaket uri kasıyordun durmadan süper ice meteor kesiyorsun ve kimse sana sıkmıyor kesildikçe yenisi çıkıyordu :D yine aynı olursa en azından uri kasabileceğimiz bir etkinlik haline gelir
   
  STARFORCE93(D!T) bunu beğendi.
 13. 1 milyon uri kassam güzel olacak pet için :)
   
 14. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  PvE server aç ve oyuncular sıfırdan başlasın + oyunculara 10.000 uridium - kredi ( miktar belli değil galiba ) - EP B02 güçlendiriciler ve UCB-100 ( miktar belli değil galiba ) ver. :D Şaka gibi ama Darkorbit olunca şaka olasılığı ortadan kalkıyor. :D :)

  Ne diyelim o_O :eek:
   
  keskinniyo ve NoName45_ bunu beğendi.
 15. Oyundan zerre anlamıyorlar, 10k uri ile ne yapılır ne alınır ne ise yarar hiç bir fikirleri yok, bu işlere kim karar veriyorsa o kişi ve kişileri uzaklaştırmaları gerekiyor, oyuna sürekli güncelleme yenilik geliyor, kendi merkez ekiblerinide değiştirmedikleri sürece bu oyundan bir şey olmaz.
   
  keskinniyo ve tutunamayan bunu beğendi.
 16. Çok güzel yazmışsın @Aliens ancak şunuda belirtmem gerekiyor , oyunun eski teknolojisini bir köşeye bırakalım şu an ne yazık ki geçmişte yaşadıkları hataların bedelini ödüyorlar. Şu an ki ceza mevzuları ne yazık ki berbat neden ? Oyuna uzun zamandır yeni oyuncu gelmiyor ve eski oyuncuları kaybettiler neredeyse. Bunun sebebi yıllarca bot ve bug kullananlara pek fazla müdahile etmemeleri. Şimdi oyuncu sayıları dibi vurdu arama motoru indexlerinde aramaları çok ciddi düşmüş yani. 2006-2012'lere kadar ortalama günde 100m'e yakın hit alırken şimdilerde 100k - 10 k civarı aramalara kadar düşmüş yani arada ki fark muazzam , inanmayan Google trendsi açıp bakabilir herkese açık defalarca forumda paylaştım.

  Dediğin gibi oyunun ilk seneleri zaten 1-2 sene açarız sonra kaparız mantığı ile yapıldı bu oyun kaldı ki o zamanlarda bu olay bir hayli popülerdi flash destekli oyunların maksimum süresi 3 en fazla 7 yıldı , bir çok çiftlik , savaş , fps oyunu bu şekilde internetin tozlu yerlerine gömüldü. Bunun sebebi ise flash tabanlı yazılımlarda yeni şeyler sürekli eklendiğinde sıkıntılar ve performans kayıpları yaşanıyordu çok köklü bir yenilik geleceksede oyun kapatılır aynı temada farklı bir ad üzerinde farklı isimle çıkarılıyordu.

  DarkOrbit bu zamana kadar iyi dayandı ancak ne yazık ki ve ne yazık ki geçmişte yapılan planlama hataları ve topluluk yönetiminin berbat olmasından kaynaklı bu tip hatalar ile yüz yüze kaldık.

  Ben açıkçası 1 seneye yakın bir süre aktif olarak oynamayı düşünmüyorum , oyuna gelecek şu an ki yeniliklerin hepsi stabil olmayacak ve çok fazla hata ile karşılaşacağız yani oyunun bir süreden sonra tamamen iptal olma durumları olabilir şu güncel motor geldiğinde.

  Açık açık belirtmem gerekirse anti hile konusunda BP'nin yapacağı en iyi seçim gidip punkbuster , easy anti cheat gibi anti yazılım servisleri ile anlaşma yapması olacaktır bu forumda bunu çok dile getirdim ancak bu yapılırsa en azından güncel tehditlere karşı korunmuş oluruz yani yeni hilelerin ömrü maks 1 ay olur en fazla. Fakat bence tercihi easy-anti cheatden yana olmalı , çoğu E-spor denecek oyunu bu anti hile servisi koruyor.

  Neyse bekleyip göreceğiz umarım unityde bu sorunları yaşamayız ve ciddi ciddi eski DarkOrbiti bize geri getirirler veya daha iyisini.
   
 17. KingLess

  KingLess User

  ya bu buz etkinlik ne zaman gelir bi bilgin verinde çok sevinirim. rica ediyorum .
   
 18. argede sınırı kaldırın artıkın yeter beya oyun çöktü hala 50 sınırı var.birde bir sürü modül oldu hangisi hangi geminin bulmak zor bu yüzdeno geminin modülleri aktif gözüksün sadece lütfen isteyen bütünlerine envanterden de bakar beya atılım bekliyoz saimon bro attırtma kendini
   
 19. synk donuk labirent geçen sene doğum günü kapısından 1 hafta sonra geldi yani aralık 17-18 gibi
   
 20. bu ay +100 anahtar kazancaz battle pass ten

  Kalan Mücadele Bileti Anahtarlarınız% AMOUNT% Onur Puanı ile takas edildi.
   

Sayfayı Paylaş