Darkorbit yönetiminin botları durduramaması.

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve KİNGSTONE-STAR tarafından 7 Haziran 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Öncelikle Herkese selamlar...

  Eski bir oyuncu olarak ekimde hesabımı oynamaya tekrar başladım.
  Yaratık öldürerek gelişmek istedim ama mümkün değil çünkü yer gök bot güç bela belirli seviyeye geldim savaşmak istedim ama ne göreyim her yer tren.
  Oyuncunun biri bağlamış arkasına gemileri doğu lokomotifi gibi mücadele etmek mümkün değil geliyor seni öldürüyor, behemood keza öyle arkasına gemileri bağlayıp onlarla behemood öldürüyor arkasındaki gemileri geliştiriyor sonra satıyor ne muazzam bir kazanç değil mi ?

  Biz napıyoz ? İnvoke desen yok behemood yaklaştırmıyorlar haliyle eternal cpu da yok haritalara gidelim x2 hariç hepsinde yaratıkdan çok bot var hangisini nasıl yakalacaksın da öldüreceksin. Peki biz ne yapacağız ?
  +Gelişemiyoruz çünkü haritalar dolu
  +Haritadan kaçalım eternal kapısına girelim diyoruz ancak invokeler behemoodlar dolu
  +Herşeyden sıkıldık tamam savaşalım diyoruz mümkün değil trenler otomatik vuruyor

  Peki.. Normal bir oyuncuya kalan x1 ve x2 de Streuner öldürmek oluyor bu ne kadar gülünç değil mi ?

  Ana merkez konusuna geldiğimizde bize banlama yetkisi vermiyorlar diyorlar, nasıl bir firma bir ülke takımına kuralları ayan beyan göstere göstere çiğneyen oyuncular için ban yetkisi vermez ? Yani ben Darkorbit severler derneği açsam muhtemelen daha kurumsal olur.
  Size yetki verilmiyorsa isteyeceksiniz, böyle kritik bir konuda yetki verilmemesi sizi tanımıyoruz ve önem vermiyoruz anlamına gelir.
   
 2. smoonrise

  smoonrise User

  Yetki konusunda ( eksik yada yanlış bilgi olabilir ) daha önceki yönetimlerde suistimal ve kötüye kullanım olduğundan kısıtmalama oldu diye biliyorum birçok hesap cezası ülke takımlarının elinden alındı bu TR sever yetkililerinin hatasından mı ? yabancı server yetkilileri hatasından mı ? meçhul , açıklanmadığı için bilemiyoruz fakat akıllarda bir şüphe ile devam edecek gibi süreç .

  Benim kişisel fikrim kontrol mekanızmaların bile sorun olduğunu düşünüyorum ve daha az yetki olması düşüncesindeyim kanıtları merkeze yollasınlar onlar karar versin ban atsın iletişim kanalı olsun ülke takımları karar merci değil .
   
 3. İllegalin bu kadar çığırından çıkması temiz oynayan oyuncuları çevre koşullarına adapte etmeye zorluyor yani daha verimli kasma yolları bulmak zorundayız. Yönetim konusuna gelirsek hadi ne kadar karşı olsak da bot kullananları banlamıyorlar bari bug, tutucu, tren vs. gibi oyunun dengesini alt üst eden ucubeleri yok etseler. Videosunu çekip oyunun resmi support kanalına yollasan yine de sonuç alamıyorsun. Bütün bu olanlara kimse ses etmediğine göre satılan bu üçüncü parti lisanslardan kimler nemalanıyor içerden bunlara kimler çanak tutuyor bilemiyorum artık. Ülke takımlarından bazı yetkilerin geri alınması olayı özetliyor, oyuncu kitlesinin %99 unun yozlaştığı bir sistemde kime yetki versen bu işi çıkara dönüştürmeye başlar çünkü.
   
  -UZMAN_ADAM- ve kaptan34 bunu beğendi.
 4. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Ülke takımlarının elinde bu yetkinin olmamasının sebepleri:

  3. parti kullanıcılarını tespit edebilecek içeriklere sahip değildir.
  Oyuncunun bot kullanmaması yanlış işlem yapılması durumunda ne kadar gönüllü çalışan yetkililer olsa da bu durum Merkez Ekibe oldukça ağır sonuçlanır. Tabi ki oyundan anlayan yazılım planları ile ilgilenen yetkili arkadaşlarımız kimin bot olup olmadığını kabak gibi anlıyordur eminim ki bu oyuncuları raporlarına ekliyordur. Ancak "yetki olmadığından" süreç bu şekilde uzayıp gitmektedir.
  Şimdiye kadar böyle bir yetki yani bot kullanıcılarını banlama yetkisi ülke takımlarına aslında verilmedi. Buna sahip olan yetkililer temsilcilerdir. Onlarda farklı koşullarda bu yetkileri kullanmıştır. Yani yetkinin olmadığı kişiler aslında Merkez Ekip temsilcileridir.
   
  -UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
 5. Ülke takımlarından kastınıza support da dahil mi ? Çünkü yetkili olması gereken supportta yetki yoksa işlevini yerine getiremez eğer yetki olmamasına rağmen ceza işlemi uygulamıyorlarsa kesinlikle art niyet ararım çünkü defalarda supporta video gönderilmesine rağmen banlama işlemi olmuyor. Peki siz söyleyin kim banlayabilir ? Ve biz onlara nasıl ulaşabiliriz sabrımız taştı artık, bu süreci en azından ben bu kanalda sağlıklı bir şekilde yürüteceğim.

  Eğer beraber çalışıp sonuç alırsak diğer ülke takımlarına da örnek olabiliriz ve Türkiye takımı hileyle mücadele edebilir belki de ilk ve bitirici biz oluruz ? Ne dersiniz Sayın Kaptan'ım ?
   
 6. inşallah bi hal düzene girer de artık şu oyun zevk alırız bıktık vallahi.. 5-2 5-3 BL haritarı tamamen kıyamet
   
 7. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Selam,

  Durumu ufak detaylar ile izah edeyim:

  Öncelikle Ülke Takımlarına ilettiğiniz ihbarlar Merkez Ekibe detaylandırılarak iletilmektedir.
  Haritaya şahsen çıktığımda da oyuncularımızın "Tren" dediği türde oyuncuları bende görüyorum. Bu hesapları ve kullanılan arka plan içeriğini de iletilmesi gereken bölüme iletiyorum. Ancak işlem süresinin uzun sürdüğü açıklamasından başka bir açıklama gelmiyor. Bu durumdan en çok ben rahatsızım.

  Geldik banlama olayına; şimdi ben oyuncuyu banladım, program kullandığını hesap kontrollerinden arka plan yazılımı üzerinden inceleyerek kanıtladım. Bu süreç bir çözüm olmayacaktır. Oyun yazılımında açık kaynak kodu olduğu sürece bu bot durumuna banlama işlemi ile çözüm bulunmaz.

  Bug durumu da aynı kümülatif bir yazılım çerçevesi kullanıyorlar. Farkındaysanız eski olan buglar aslında kendini tekrar eden bir şekilde her seferinde karşımıza çıkıyor. Bunun en büyük sebebi arka plan yazılımında o kapıyı kapatmamalarıdır. Bunun önüne geçebilecek olarak düşündüğüm tek durum "Unity" sistemidir. Buna uygun tabanlı bir yazılım ile destek vermeleri durumunda Bug sorunu çözülür. Ancak bot sorununa kesin bir şekilde çözülecektir demek yanlış olur. Tekrardan yazılımda bulunan açık kapılar kapatılmadığı sürece her oyunda olduğu gibi DO oyununda da bot sorunu devam edecektir. Bu işlemler "işinin ehli" bir yazılımcı için taş patlasın 1 haftalık düzenleme işidir.

  Tekrardan hiçbir temsilcinin kaldı ki DC kanalında görebileceğiniz en yetkili kişinin bile müdahil olamayacağı bir durumdan bahsediyoruz. Hop botları kapattık gibi bir durum mevcut değil. "Düşüne bildikleri" yapabilecekleri tek sorun çözümü tarama ile bot yakalayıp banlamak olacaktır. Yine fark etmeyecektir sonuçta geçici süreçli bir çözüm çözüm değildir. Geç kalınan bir adaletten bahsediyoruz. PvE sunucusunun açıldığı zamanki durumda belirli vaatler vardı. Bunlar henüz sağlanmamıştır. Süreci her yetkili gibi şahsen takip ediyorum.

  Durum bu şekildedir.

  Saygılarımla..
   
 8. oben

  oben User

  oyunun düştüğü acizliğe bakın test serverinde adam açmış 1-100 arası seri hesapları birbir peşine takmış hangarda ayin yapıyo bu oyuncunun işsizliği değil oyunun acizliğidir yazık.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Haziran 2022
 9. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Fotoğrafı kaldırdım. Merkez Ekibimiz bu gibi görselleri kabul etmiyormuş..

  Dedim yani çözün o zaman içinizde kalmasın. :D
   
 10. oben

  oben User

  bu gibi derken adminim adam gemileri solaceye çevirdi son sürat ilerliyor nasıl resim kabul ediyor ben kısa bi videoda çektim ama pek beceremiyom. ekledim eğer buda kabul değilse silersiniz size zahmet adam kalp yapmış çok romantik bir ortam var mumlar eksik
  [​IMG]

  https://i.gyazo.com/ce124e332f39f07717260ee684e4567c.mp4
   
  Son düzenlenen: 8 Haziran 2022
 11. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Onu bunu bilmem ama arkadaş romantik galiba :D Kalp filan şekil yapmış :) Gerçi bilmiyorum hepsi mi böyle kalp şeklinde takılıyor yoksa değişiyor mu ? :D Aktif olarak oynayanlar daha iyi bilir sanırım. :) :D
   
 12. bu botların kimlerin kapatmadıklarını iyi biliyoruz çabalarımız boşuna bu oyun 100000000 yıl geçse dahı duzelmez
   
 13. oben

  oben User

  bunu hangarın içinde sürekli dönmek kaydı ile yapıyorlar sonradan değişti ay yıldız kalbin içinden gecen ok daha değişik şekiller türk yıldızları bunların yanında sönük kalır mp4 linkinde hareketleri görünüyor. hala devam ediyorlar ..şuan ara verdiler sanırım irisleri açmaya gittiler.
   
 14. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Demek yaratıcılıklarını hile kullanımlarına da yansıtmışlar. :D :) Neyse beni pek etkilemiyor. :D
   

 15. 2013'ten beri durduracağız :D

  Aynen aynen durdururlar. 2013'te bu işin kökünü kazımışlardı bannladılar sağlamcana ama sonra oyun tamamen dolandırıcıların, haraç kesen klanların ve 3. parti kullanıp oyun açıklarını satan kişilerin mesken tuttuğu bir yer haline geldi.

  Biz burada yıllarca bir taraflarımızı yırttık ama kimse umursamadı.

  O yüzden umurumda değil. Oyunda ki 3. parti yazılımlar bitmeyecek. Neden mi? Defalarca bu oyunun kaynak kodlarının paylaşıldığı siteleri supporta şikkayet ettim. Görsel gönderdim ama kimsenin umurunda bile olmadı.

  Oyunun kaynak kodları internette geziyor tabii durduramazlar, sırf bu 3. parti yazılımları yapıp satan veya bağış mantığı ile çalışan bir çok insan var bunu kar amaçlı yapıyorlar ve BP telif haklarını korumaya çalışmadığı için bu durum daha da çetrefilli hale gelmekte.

  Kendi telif haklarını korusalar, bu sitelere dava açsalar ortada hiç bir şey olmayacak ama bu konuda Darkorbit daha doğrusu BP çok pasif kaldı. Ya yasal süreçlerle uğraşmak istemiyorlar yada başka bir neden var.
   
 16. oben

  oben User

  hala diktirmemişe benziyorsun biyerlerini.
  umrunda olmadığın belli bi türlü kapı eşiğinden ayrılamıyorsun.burada herkes herşeyin farkında senin kadar akıl en akılsızında var emin ol sadece oynayanlar sevdiği ve bağımlı olduğundan oynuyor onun için boşuna biyerleri zorlamaya devam etme bence.
  bırakmışsın ama hep burdasın şimdi başlarsın alengirli laflarla satırlar dolusu yazmaya ama hiç zahmet etme bence okumayacağım.
  bu arada hiç değişmemişsin hep aynısın aynıda kalacağa benziyorsun.
   
 17. YOLCUツ

  YOLCUツ User

  Yav ne gevezesin burada bota karşıyım diyosun arkada bot çalıştırıyosun kesin. Madem beğenmiyorsun oynama ne ağlayıp zırlıyon. Bot gelmeden önceki oyuncu mu fazla şimdi mi fazla kıyas et bakayım.
   

 18. Ben madem umurunda değilsem, açtığım konuya neden gelip cevap verip burada boş boş konuşuyorsun ki?

  Kurallar dahilinde istediğimi istediğim zaman yazma özgürlüğüne sahibim. Bu seni hiç alakadar etmez. Bir kuyruk acın var ki bu kadar laf kalabalığı yapıyorsun. Muhattabım değilsin.Maksimum 25 yaşındasın ama şu yazı stilini bile liseli ergenler kullanmıyor. Usluba bak, lağım daha temizdir.

  Benim değişip değişmemem seni hiç alakadar etmez.

  İstediğimi yazarım sana ne?

  Oyunla alakalı şikkayetleri ve görüşleri bildireceğimiz yer support ve forumdur. Bunu bilmiyorsan benim yapabileceğim bir şey yok.
   
  Son düzenlenen: 30 Haziran 2022
 19. TR|SUBUTAY

  TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Konu içerisinde topluca bir uyarıda bulunacağım. @D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R ve @oben bu konu içerisinde ve diğer konular içerisinde üsluplarınıza dikkat etmezseniz yaptırım yapacağım.

  Bu uyarıya yazdıklarınıza karşılık bir cevap verilmeyecektir.

  Türkiye Takımı!
   
  Hysteria bunu beğendi.
 20. Hysteria

  Hysteria User

  Unity geçişinden önce müdahale beklemeyin bence
  Seafight oyununda olduğu gibi Debuff sistemi getirecekler büyük ihtimal :)
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş