darkorbit

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve the_flood tarafından 2 Mart 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. the_flood

the_flood User

Sn. moderatörler. Darkorbit bu değil.Benim hatırladığım darkorbit ;
    - eskiden oyuncular kendi evrenlerinde grup ve klan yapardı.Bu klanlar birbirine savaş açardı.Ama savaşlar öyle 2-3 gemiyle değil 15-20 gemiyle yapılırdı.Kapılarda nöbet tutulur baskınlar yapılırdı.
    - oyuncuya saygı vardı.birinin sıktığına öbürü sıkmazdı.görev var dediğinde o görevi herkes alır ve bitirilirdi.görev sırasında kimse savaşa gitmezdi zorlanmadıkça
    - etkinliklerde kimse extra zorlamazdı.yapabildiğini alır ve devam ederdi.etkinlik varken kimse savaşmazdı.Savaş varsa etkinlik biter savaş yapılırdı.
    - Savaş hali oyuncular hariç pvp de istekle olmadıkça kimse sarmazdı kimseye.herkes işine gücüne bakardı.öbür tarafta dostum var arkadaşım var diye birliğine sıkmazdı.
    Şimdi lütfen biri bana söylesin bu darkorbite ne oldu?

2. _01_

_01_ User

- eskiden oyuncular kendi evrenlerinde grup ve klan yapardı.Bu klanlar birbirine savaş açardı.Ama savaşlar öyle 2-3 gemiyle değil 15-20 gemiyle yapılırdı.Kapılarda nöbet tutulur baskınlar yapılırdı.

+ eskisi kadar yoğun online oyuncu yok eski savaş adetleri de yok hayatınızdaki her şey gibi bu oyunda değişime uğradı klanlara 3 şirketten de eleman alımının da etkisi ile savaş stilleri değişti.

- oyuncuya saygı vardı.birinin sıktığına öbürü sıkmazdı.görev var dediğinde o görevi herkes alır ve bitirilirdi.görev sırasında kimse savaşa gitmezdi zorlanmadıkça

+ aynı görevi paylaşanlar düşman klan olmadıkça halen birbirleri ile grup kurup görevleri beraber yapıyorlar yine düşman şirketten oyuncunun klana gelmesinden dolayı farklı şirket fakat aynı klan oyuncular görev yapıyorsa dolayısı ile düşmana sıkıyorlar

-etkinliklerde kimse extra zorlamazdı.yapabildiğini alır ve devam ederdi.etkinlik varken kimse savaşmazdı.Savaş varsa etkinlik biter savaş yapılırdı.

+ etkinlik esnasında savaş düşman şirketler/klanlar çatışıyor ise her zaman vardı ve farklı şirketlerin katılımında yapılan etkinlikler olduğu müddetçe de bu durum devam edecek dolayısı ile savaş oyunu oynuyorsunuz ve savaşmadan sadece farm yapmak istiyorsanız size farmville öneririm

- Savaş hali oyuncular hariç pvp de istekle olmadıkça kimse sarmazdı kimseye.herkes işine gücüne bakardı.öbür tarafta dostum var arkadaşım var diye birliğine sıkmazdı.

+ daha önceleri düşman şirketten arkadaşlar rütbe puanları bu kadar üst seviyelerde olmadığı için tahminimce aynı şirkette buluşmak zor olmuyordu fakat artık rekabet (haftasonu katlayıcılı kapılar gibi sebeplerden dolayı) daha zor rütbe almak ve elinde bulundurmakta keza aynı şekilde zor dolayısı ile şirket değiştirmek isteyen 3-5 kere düşünüyor orada arkadaşı var ise de ya 4-5 gibi haritalarda buluşup kasılıyor yada ikisinden birinin şirketinin haritasında buluşup dolayısı ile kendi şirketi dahil olmak üzere diğer oyunculara sıkabiliyor(tasvip ettiğimden değil ama yapacak bir şey yok) velev ki "öbür tarafta dostum var arkadaşım var diye birliğine sıkmazdı." sözüne ayrıyeten katılmıyorum şirket içi yoğun savaşlar 5-6 yıl önceleri de vardı diğer şirketlerde dostunuz olabilecek oyuncular da aynı şekilde vardı sadece şirket kavramı önemli olduğundan bu kadar çok olmuyordu , günümüzde şirket kavramından çok klan öne çıktığı için aynı şirketin birbirine sıkması artık anormal bir durum değil.

Şimdi lütfen bana söyleyin bu konuyu açmaktaki amacınız tam olarak nedir , özlenilen özlenmeyen şeyler herkes için var ama şu niye böyle oldu bu niye böyle oldu lafları chatte gına getirdi buraya da sıçramaya başladı

3. xent

xent User

arkadaş doru sölemiş eski darkorbit oyunculuğuyla şimdiki arasında büyük fark var ve böyle davrananlar haricinde hiç kimse bu gidişattan memnun değil. haliylede bunu dile getirmek zorunda kalıyor. böyle devam ettikçe eleştiriler sürekli dile getirilecektir.

4. uzayl80

uzayl80 User

eski darkobitte bukadar yeni şeyler yokdu oyunculara oynama zevki gelirdi şimdi nerdee yeni yeni şeyler gelenlerin hepside uriyle resmen paraya dönmüş durumda 1 yeni gemi geldi daha alışamadan hekete gemisi geldi cogu kişi lf4 yokken üstüne pro lazeri geldi buda yetmedi 8 irisken 10 irise cıktı neymiş apis miş zeusmuş madem öle yapacanıza direk 3 slotlu iris yapaydınız olmuyomudu bana söleyin zeusla apisin normal irisin arasında ne fark var hepsinde 2 slot ?? bunlarda yetmedi oyun hile programları üstüne birde oyun donmaları kasmalar falan geldi iyice milleti bezdirdi souttular dahada yazarım fakat bunlar yeterli şimdilik 2008 kulanıcısıyım

5. ya aklım almıyor gerçekten güzelim bir oyun nasıl bu kadar göz göre göre mahvedilebilir gelen yenilikler etkinlikler gerçekten şaka gibi nerede o 250lik tasarımların çıktığı ilk günler o zamanlar başkaydı oyun

6. Mr.User

Mr.User User

Bir gemide 3 kişi oynar. 24 saat gemi devamlı yaratık keserse, kimse bunlara dur demezse, bugün ki darkorbite şaşırmamak gerekir.

Para kazandıkca herşeyin normal zanneden bir zihniyet var maalesef.

Birileri bir gün dur der elbet ve o gün bakalım kimler burada kalacak kimler gidecek...

7. hp lf4 kral lazer üstüne yok gibi.boşuna nefesinizi tüketmeyin.

8. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Her şirket kurduğu endüstri ürününü sürekli geliştirmektedir. Buna şaşırmamanız gerekiyor. Oyuncuların değişmesine kimse karışamaz ben hala bahsettiğiniz eski oyuncuyum diyebilirim :)

İyi forumlar

9. kadir7751

kadir7751 User

bence şirketler arası klan kavramı kalkmalı oyunda çok dengesizlik yapıyor.Büyük klanlar mesela X dünyalı bir üyesini getirip marsta 1-6 da kimseyi bırakmıyor.Dünyalı bir roket atsın yeterli gerisini marslı arkadaşları hallediyor.Bence bu olamamalı çünkü kendi şirketimden diyip adamın yanında cubi kesiyorum bir anda yanıma başka şirketten dostları geliyor yerimi pingliyor bu da insaı oyundan soğutuyor.Ayrıca bu oyunun formatı 3 şirket arasındaki savaş değil mi ? Ama şimdi bazı büyük klanlar serverde 4. bir şirket gibi davranıyor.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Mart 2019
  10. iyi insanlar gitti bıraktı ve hep kötü insanlar kaldı oyunda çünkü. şimdi tek olan şey var bi görevi herkes aynı anda alıp yapabiliyor buda aynı ts de aynı klanda yada ittifak klanlarda olunca. Hal böyle olunca menfaat. her şey menfaat oluyor. Örneğin arkasından sövdükleri kişilerin yüzüne gülüyorlar oyun için, yada yalakalık yapıyor herkes birbirine. insanlık bitti açıkçası. Bi darkorbit gibi oyun için yapmadıkları pislik kalmıyor yani. boşver takma zevkine takıl sende ben gibi...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Mart 2019
    eskioyuncu27 bunu beğendi.
  11. the_flood

the_flood User

gelişmeden bahsediyorsunuz.O zaman şöyle diyelim ;

- yeni bir etkinlik bitti biliyorsunuz.yeni bir gemi ortaya sürülüyor ama bakıyorsunuz gemi 4 jenerasyon geride. dikkat edin nasıl ne şekilde çıktığından bahsetmiyorum,özelliklerinden bahsediyorum.gelişen bir oyunda yeni birşey varsa o her zaman üst model olmalıdır.bakın prometheus lazeri mesela.yeni çıktı ve en üst seviye şu anda.
    - olay oyuncu karakterinin haricinde oraya yönlendirme olayı.siz üç şirketli klanlara izin verdikçe bu böyle olacak zaten.kimse bunun önüne geçemez.ama neden buna izin veriliyor?
    - her etkinliğinde ayrı bir sorun olan bir oyunda gelişme var diyemem.Test server i açılıyor ve bu etkinlik test ediliyor ve önümüze geliyor.Ama soğuk geliyor.Ardından ısıtmalarını bekle.O zamanda yemek bozuluyor,tadı da kalmıyor.
    - Eski oyuncuyum diyorsunuz.2007 den beri mi ? 12 yıl. tr1-2 deki gemilerim hacklendiği için bırakan biriyim.2016 te tekrar girdim.Ama o zevki alamıyorum.O zamanları hatırlayın.Dürüst bir şekilde Siz şu anda o zevki alabiliyor musunuz? Bunu sadece size değil herkese soruyorum..

ModernKöle bunu beğendi.
  12. evet iyi insan olarak ben kaldım oyunda.bende go gibiyim oyuna.insanlar gidiyo.gelen yamalar,server birleşmelri.botlar oyunun dengesini alt üst etti.artemis oyunun dengesini bozmaktan vazgeçmeli.teknik ekipten önder teknik kapasitesini geliştirmeli.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Mart 2019
  13. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

kendinize yapıldığı için şikayetçiniz çünkü karşılık veremiyorsunuz aynı şeyi günü gelince güçlenince arkadaş bulunca sizde yapacaksınız ve yapan onlarca insan tanıyorum başta sizin gibi sızlayıp ileride kendileri yapan bir sürü insan var bu oyunu bu hale getirenler oyuncular kimseyi zorla tutan yok savaş yok o geldi kesti diye konu açmayı bırakın beğenmiyorsanız oynamazsanız olur biter eskisi yenisi oydu bu oldu kaç yıl oldu bir şeyler değişecek elbet zamanında full lf3 yapınca bu kadar mı bitti iş ne yapacağız şimdi sızlanılıyordu şimdide bir sürü lazer geldi habire yeni birşey çıkıyor çıkıcak tabi olduğu gibi kalıcak mı sanıyorsunuz yenilik şart tabikide süreklilik için yoksa bi anlamı kalmıyor gemiyi fulledin sıralama mı kasacaksın ne katıcak sana para mı vericekler darkta birinciyim diye story mi atacaksın yeni lazerler tek atıyor evet eskisi gibi saatlerce süren savaşlar yok patlamamak için porta gidene kadar 10tane bigboy satın alıp darbe puanını fulleme yok ama o zamanlardada pvp haritalarında 60kişi port bekliyordu atladıgın anda patlıyordun o zamanda bundan yakınıyorduk x-5 üstü maplere gidemiyorduk x-2den x-4e gitmek için radyasyon yolundan gidiyorduk her dönemin bir zorluğu bir yakınılan kısmı vardı sonuç olarak savaş oyunu oynuyoruz şuanda tek yeme olayı moda oldu savaşlar 4-5dakikadan 10saniyeye düştü stratejisi iyi olan kesiyor hasar arttı evet lakin kalkan miktarlarıda 2-3m e çıktı dengeli bir şekilde artıyor sonuçta yaratık kesiyorum o an halkada değilim canım kalkanım az dersenizde o zaman el beceriniz olucak ve ema kamufle basıp kongfi değiştirip kaçıcaksınız dert yanmayı bırakıpta acaba neler yaparak kendimi savunabilirim deseniz daha hoş olur oyunun formatı bu bizim getirdiğimiz nokta bu yakınarak bir yere varamazsınız kendinize stratejiler üretmeye çabalayın önünüze beleş ekmek beklemeyin yok koruma olsun o olsun bu olsun değil ben ne yapabilirimde kendimi koruyabilirim diyin tembelliği atın bi üstünüzden o zaman oyun zevkinizi artırabilirsiniz bir nebze

14. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Cyborg gemisin almak için onlarca Karantina kapısı bitirdim, onlarca saat vakit harcadım. Şimdi ise siz bir etkinliğe katılanların nerdeyse %30'una şans ile çıkan bir geminin Cyborgtan daha iyi veya denk olmasını bekleyemezsiniz. Oyun geliştiricileri ilerleyen zamanalarda daha fazla gemi çeşitliliği yaratamayı planlıyorlar. Hep birlikte Darkorbitin gelişmesine ve en iyi hale getirilmesini destek olacağız.

Yaşanan sorunların bazıları çok daha kısa sürede çözülebeilirdi, sizden ricam buradaki konuyu incelemenizdir (emin olun çok az vaktinizi alacaktır). Test suncusunu çoğu oyuncu sadece eğlenmek ve savaşmak için kullandığından, etkinliği deneyimleyerek hataları bildirmedi. Sonuç olarak verdiğim bağlantıdaki konuda olduğu gibi yeterli ( bizim durumumzda hiç!) geri bildirim toplanamadı ve etkinliği mükemmelleştirecek güncellemeler aksadı.

Şahsen ben klanımla savaşa her çıktığımda veya zorlu bir rakiple savaştığımda yıllar önceki zevki hala alıyorum. Bu durum kişiden kişiye değişebilir, lakin yinede bir şans vermek gerekli bence.

İyi forumlar.

15. the_flood

the_flood User

senin olaya bakış açın şikayet olarak sa bu yazılanlardan anladığın ,bir şey demiyorum.Olay şikayet değil istek.Dile getimek istediğim nedir peki açıklayım sana ;
    - sen görevini yaparken birileri geldi sana sardı diyelim.doğaldır dediğin gibi savaş oyunu bu ama savaşta kimse kendi askerine sıkmaz hain değilse.benim dile getirdiğim ilk konu buydu.bu hainliğin önüne geçilmesi.tabi ki savaşacağız ama kendi askerlerimizle değil.dersin ki onunla da savaşacaksın o zaman şirket olayını kaldır. eıc mars venüs olmasın klan olsun.şirket değil klan haritası olsun.
    - diğer konu gelişme.bana en son yeni bir etkinliğin ne zaman geldiğini söyle desem hatırlamazsın bile belki çünkü hep tekrar ( karaşimşek hariç).böyle durumda oyuncu yeni bir harita birşeyler gelince gelen ekipman ve hediyeninde yeni ve iyi olmasını beklemez mi?sen beklemez miydin hekatenin özellikleri açıklanmasaydı sayborg dan iyi bir gemi geldi demez miydin? derdin. plutus haritasına bak yenilik.etkinlik geldi kalkan yenileme x2 tamir robotu x2 hepsi geliştirilmiş yeni yani. npc bombası yeni.bak ne güzel yeni şeyler ama gemi geliyo diyorsun boş goliath ile kapışır.insan bunda da bi yenilik beklerdi.
    - 12 yılda 4 tr sunucunda da tek oynadım.hiç klanım olmadı.şuanda da zaten klanda 2 kişi var 1 i oyunu bıraktı yani tek kaldım.burda sıralamaymış şp-tp miş puanmış hesabını hiç yapmadım.oyuna para bile yatırmadan şu anda kaç kişi oynuyo biliyor musun ki millete oyuncudan yakınma kendini geliştir diyorsun.şu anda oynayanların bir çoğu para ile değil güçlüye yanaşmayla kasılıyo. Peki o güçlüyü güçlü yapan ne sence parası mı? oyun zekası mı? yoksa DO içindeki boşluklar mı? cevabını verebilirsen saygı duyar cvp bile yazmam
    - haritalara giremiyorduk dediğin zaman asıl zamandı.her klan tekti ve tek bir şirkete karşı savaşıyordun. baskın yapıyor baskın yiyordun. şimdi arkandan brütüs çıkar mı diye şüpheyle oynamak sence daha mı iyi?
    - bir arkadaş yazmış aynı evrenden adam roket atıyo,ping koyuyo marslı venüslü dostları patlatıyo. Eğer senin istediğin oyun buysa evet de tamam abi deyip,susup otururum.

Son düzenlenen: 13 Mart 2019

16. Botu bitiremeyip oyunculara deger vermeyen bie yonetim var bu oyunun cok sansi vardi ama tuketti. Samimi oyuncularini kaybetti.

Yonetim sıkı olsa kufurlere dahi mudahile etseydi zamaninda bu kadar edepsiz insanlar olmazdi.

Chatte adminlerin kalmadigi donem oyunun 2. fetret devri yasandi... Eh ne diyelim yazik oldu bu oyuna...

17. RobinKudin

RobinKudin User

Botu engellemek ban göre kolay. İdareye kalmış 2,3 saat boyunca şüpheli oyunuyan kişinin bağlantısı kopsun ve ReCapctha güvenliği istensin 10 Dk içinde yapamıyorsa bu sürede bir insta 10 dk lık yeterli oyunu kapansın banlansın

bana göre...

umarım uygulamaya geçer yanlış anlamayın

güzelim oyun elden gidiyor umarım düzelir (düzelmez diyorsunuz allah işine karışmayalım)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Mart 2019
  18. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Bot banlamalrı ile ilgili çalışmalar merkez ekibin elinde ve bu çalışamalar devam etmektedir. Bir bakmışsınız ansızın forumda bir duyruu "X hesap bot kullanımından banlandı.", Darkorbit yönetimi durumun farkında ve çözümü için çalışıyor.

Chatte yaşanabilecek her türlü durumun önüne geçmek için, report sistemi sizlerin kullanımına sunulmuştur. Lakin çoğu oyuncu geçmiş zamanlarda bu sistemi kullanmak yerine chat düzenini bozan kişilere göz yumduğundan, bazı hoş olmayan durumlar oluşmuştu. Lakin şu anda chat ortamında çalışan CM arkadaşlarımız, her türlü şekilde bu kişilere karşı gereken cezaları uygulamaktadır.

Bahsettiğiniz yöntem sadece belli bir sürebot sorununa çözüm olabilir. ReCaptcha sistemini aşamayı başarmanın yolları bulunarak, bu sistemde kandırılabilir. Yukarda yazdığım gibi bot kullanıcılarına karşı çalışmalar devam etmektedir.

İyi forumlar.

19. 2 sene chatte admin yoktu :D Şu an olsa ne yazar oyuncular elden gitmiş :D

O duyuru şu şekilde olur: "X hesap bannlandı"

2 Gün sonra adamın hesabı açılır demi :)

Geçin bunları :) Ciddi ciddi ceza verseniz tosun paşa 3 kere 1 ay bann yemezdi neden sınırsız yemedi ? Adamın gemisi hem paylasiliyor , 3 defa bug yaparken yakalanmis bunlardan biri seprom bugu digeri proxium bugu ?

Bana simdi gecmis gecmiste kaldi demeyin ben A desem gemim baglatılıyor yada tehdit ediliyorum ?

Şimdi alın gemimle istediginiz kadar oynayin ben muzeye bagisladim...

Bu oyunda adalet istedik alt tarafi yapilmayan seyler kalmadi !

Bırakın bana vaat vermeyi ne olduğunu sizden iyi biliyorum siz phonixle x1de kasılırken ben 1-6da adam kesiyordum zamanında...

13 senedir botu bitiremediniz bana vaat vermeyin vaat tüccarlığı yapmayın bana. İcraat istiyoruz ancak onuda yapmazsınız katlayıcı parası tatlı geliyor gidin botçuları bannlayın desek bekleyin sabir iste yakalayacaz ha gayret az kaldi sonra ne mi oluyor cevap ?

SİSTEM YAKALAYAMİYOR...

O zaman sisteminiz körse gidin kepenkleri kapatın ben vaat görmekten yoruldum...

Neyse ben gidiyom matematik calismaya size iyi gunler oyunun adaletli oldugu zaman gelin bana kanit sunun bana vaat vermeyin...

Son düzenlenen: 14 Mart 2019
    RobinKudin bunu beğendi.