Duyuru DARKORBİT'İ KINIYORUZ

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve WolfWar tarafından 2 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

DARKORBİT İ KINIYORMUSUNUZ ?

1. EVET KINIYORUZ VE ÖZÜR BEKLİYORUZ

oy sayısı 6
    75,0%
  2. HAYIR KINAMIYORUZ GAYET GÜZEL BİR ŞAKA

oy sayısı 2
    25,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. WolfWar

WolfWar User

Arkadaşlar DARKORBİT i kınıyorum sizide kınamaya davet ediyorum.
    Arkadaşlar DARKORBİT in dün(1 Nisan) yaptığı şaka hiç hoş bir şaka değildi ve bu şaka doğrudan Türklerle ve Müslümanlarla alay amaçlı yapılmış bir şakaydı.Eğer 1 Nisan ın hikayesini okursanız sizde bana hak verirsiniz.
    1 Nisan ın hikayesi alt da yazmaktadır.

HİLE GÜNÜ NİSAN 1
    Ben kendimi bildim bileli, bilirim ki, herkes birbirine Nisan 1şakası yapar. Yapar da acaba 1 Nisan ın nereden geldiğini bilir mi?
    İşte size (bilmeyenler için)1 Nisan şakasının tarihçesi:

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs üslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.
    En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
    Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.
    Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.
    İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.
    Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Arkadaşlar bunu okuduysanız şimdi neden kınadığımı söyleyim.Dün BİGPOİNT ŞİRKETİ şaka amaçlı lazer atışı değiştirdi. Kırmızı ve mavi lazeri ok şeklinde beyaz lazeri kılıç şeklinde ve turuncu lazeride balta şeklinde efekt ekledi fakat bu efektte tuhaf olan şey. Bu efektteki eşyaların eski zamanlarda savaşlarda kullanılmasıdır. Bu resmen Müslümanlarla alay etmekdir.
    Bu yüzden BİGPOİNT ŞİRKETİ nden bir özür bekliyoruz.

Sayın Moderatörler sizde destek olursanız çok sevinirim.

nail1454 bunu beğendi.
  2. Kardeşim fark ettim ama ne yapabiliriz geçen geçti zaten

3. Dostum bunu sen söylemesen belki kimse bilmiyor du.

Ama böyle düşünerek paranoya üretmeye gerek yok darkorbit eğlenerek oynadığımız bir oyun.

Diğer oyunları bir araştır derim. Bak neler bulacaksın ve darkorbite melek diyeceksin.

4. :D aslında hakılısın +1

5. İstiklal

İstiklal User

Merhaba ;

1 Nisan sadece Türkiye Sunucularında yapılan bir etkinlik değil.

Dark Orbit ' in , Türkiye ( Müslüman Bir Ülke Statüsündeyiz ) gibi Asya ' da Tek pazarı durumunda ki bir Ülkeyi kötülemek amaçlı bir girişimde bulunacağını sanmıyorum.

Kaldı ki Cadılar Bayramı Müslümanlar Aleminde kutlanmaz , Bir Hristiyan Bayramıdır.

Ama Etkinliği Türkiye Sunucularında yapılırken kimse sesini çıkarmıyor.

Burada da benzer bir olay söz konusu

Tabi Bunun farkında olup , İnsanlar araştırsa ve Toplu bir şikayet olsa , 1 Nisan için Elbette Türkiye sunucularında bir değişiklik yapılmaz.

Bildiğim kadarı ile 1 Nisan bir bayram yada Özel gün yada bayram olarak kabul edilmiyor. Zaten kabul eden bir ülke varsa , Kınanması gereken bir ülke olur. Çünkü Katliam ' ı , Bayramı kabul etmiş sayılır.

Keyifli Forumlar

Son düzenlenen: 2 Nisan 2015
  6. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

simdi oyle yorumlar atiyonuzki akla gelmez..yarin paskalya yumurtasi sanirim basliyor buda isa nin ,hadi ozaman bunuda kutlamayin yumurta toplamayin...sunu anlayin bu oyun ve online pek cok oyun yabanci musluman olmayan milletlerin oyunu,... madem bukadar dert ediyonuz islami oyun oynayin varsa ...burda zaten pek cok ayricalik ediliyor ulkeye gore...ama oyun etkinliklerinde de bunu yapmicaksiniz seklinde diretme hakkimiz yok...onun yerine oynayip oynamama hak ve ozgurlugumuz var.

7. dikduran1

dikduran1 User

darkorbit bir oyun dostum müslüman bir varlık değil... oyun kurucuları kendini neye ait görüyorsa ona göre kutlama yapar. sen ister kutla ister kutlama...

8. Merhaba ,

1 Nisan yada buna benzer konularda hassas olduğunuz kadar gerçekten önemli konularda hassas olsanız çok daha yararlı şeyler ortaya çıkabilir. Mesela gerçekten yararlı kitaplar okumak gibi faaliyetler olabilir.

Fakat bu oyun zaten Türk yapımı değil ve 1 Nisan dünya genelinde olan bir şeydir. Ayrıca gerçekten öyle olduğu konusunda %100 emin misiniz ? Yoksa birilerinin müslümanız diyerek bu tür şeyleri kutlamamız uygun değil mantığı ile insanlara aktarılmış bilgiler midir ?

Ben her söylenen şeye inanmam ve samanlıkta iğne aramaya da gerek yok.

Son olarak madem 1 Nisan konusunda bu kadar hassas davranyıorsunuz o zaman %100 olarak yerli üretim ve müslümanların yaptığı şeyleri kullanıyorsunuzdur umarım.

Kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

ŞahFD ve ÈrroR_™ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.