Destek Darkorbit'te Kullandığınız Klavye Atamaları ve Makrolar

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve JohnShepard tarafından 20 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba arkadaşlar bu başlığın altında diğer oyuncularla kullandığınız, oyunu basitleştirdiğini düşündüğünüz klavye atamalarını yazabilir ya da kendinize yeni makrolar arıyorsanız buradan bakabilirsiniz. Mesela benim tuş atamalarım şu şekilde.

Slot 1- 1 --------> 1x
    Slot 2- 2 --------> 2x
    Slot 3- 3 --------> 3x
    Slot 4- Q --------> 4x
    Slot 5- W -------> RSB
    Slot 6- E --------> SAB
    Slot 7- A --------> Duruma göre kullandığım füze (PvP'de yüksek hasarlı NPC'de düşük hasarlı)
    Slot 8- S --------> Buz Füzesi
    Slot 9- F --------> Yavaşlatıcı Mayın
    Slot 0- Space ---> Gemi Yeteneği (genellikle Cyborg kullanıyorum)
    Hızlı Slot 1- Tab -> EMA (Premium)
    Hızlı Slot 2- R ---> Kamufle (Premium)

Uçuş düzenlerim ise Shift tuşuna basarak aktif edilen slottalar.

D tuşuna bir şey atamadım çünkü D tuşu zaten standart olarak en önemli özelliklerden birine sahip P.E.T gemi tamiri Modülünü aktifleştiriyor.
    Makronun faydası Mouse ile hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor ve Sadece gideceğiniz yönü belirliyor bu sayede bir özellik kullanmak için duraksamak zorunda kalmıyorsunuz. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde geminizi yönetebilir savaşlarda 1-0 öne geçebilirsiniz. Başta alışması biraz zaman alabilir ama alıştıktan sonra gerçekten çok daha hızlı hallediyorsunuz her şeyi.

Son düzenlenen: 23 Ocak 2019
  2. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Sizinle aynı kanaatdeyim, eminim konunuz bu bölümde daha fazla cesur pilota yardımcı olacaktır.

İyi forumlar.

JohnShepard bunu beğendi.
  3. uzayl80

uzayl80 User

ben kulanmıyom sadece mause işimi görüyo tek el tek tık :D

4. Oyunun mekaniklerini daha iyi kullanabilmek için güzel hazırlanmış bir konu:cool::D

5. Slot 0 -> Q (Uçuş düzeni)
    Slot 9 -> W (Uçuş düzeni)
    Slot 8 -> E (Uçuş düzeni)
    Slot 7 -> R (EMP-01)

6. byzerg

byzerg User

slot1-1=4x
    slot2-2=rsb
    slot3-3=sab
    slot4-Q=uçuş düzeni
    slot5-W=uçuş düzeni
    slot6-E=uçuş düzeni
    hızlı slot1-Z=insta
    hızlı slot2-X=emp
    hızlı slot3-C=pld8
    hızlı slot4-4=plt3030
    hızlı slot5-5=uçuş düzeni
    hızlı slot6-6=ubr100
    tab=confi
    boşluk tuşu duruma göre değişiyo.gemide eksik çok daha.

7. makro dediğin nedir ?

8. Hangi tuşun neyi aktif hale getirdiğini gösteren tuş atama haritası gibi bir şey yani olabildiğince her şeyi klavye ile halledip mouse kullanımını kolaylaştırmaya yarayan bir sistem. Ayrıca strateji oyunlarında da bina yönetimiyle alakalı şeyler makro, birim (ordu,işçi gibi) yönetimiyle alakalı şeyler de mikro olarak adlandırılır.

Güncel.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Nisan 2020
  9. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Forum içerisinde alt alta yazmak yasaktır. Lütfen tekrarlamayınız. Mesajlarınızı birleştirdim.

İyi forumlar.