Değerli Ardadaşlar ve S-FModlarım :)

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Jameika-TR tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba ,

Eset Smart Security Lisanslı kullanıyorum bu zamana kadar bir sorun yaşamadım. Gerçi bilinçli bir kullanıcıyım kolay kolay virüs kaptırmam.

İyi forumlar.

Jameika-TR bunu beğendi.
  2. Hocam av para verilmesi yanlış guvenli av diye bisi yok dediginiz gibi bilincli kullanici olmak lazim sahsen ben av kullanmiyorum ya elle siliyorum virusleri yada cok ciddi ise rardan cikariyorum setup u full scan basiyorum kafa rahat...

Sahsen en iyisi deepfreez kullanmak virus girsede kapandiktan sonra silinir.

Format at gecer diyenlerede sozum var isin kolayina kacmak kolay tabi ama onemli bilgileri olanlar icin format kabustur.

Dipnot recoverysi olan pc lerde format gecersizdir.

Sen sanırım quick scan yapmışsın full scan yaptın mı ?

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Ağustos 2014
    Jameika-TR bunu beğendi.
  3. Jameika-TR

Jameika-TR User

Dediğin gibi Full scan yaptım interneti kestim ama virüs bulamadı sevineyimmi üziyilimmi bilemedim :)

4. Dediğim gibi geri tepme olasılığı da var bir kaç mesaj önce geri tepme olasılığı da var demiştim.

Virüsün mekaniği farklı olabilir farklı programlar dene derim.

Malware bytes anti malware i kurup bi tarat tam tarama yaptır (ama güncelle)

Sonrada nortonun sitesinden deneme sürümünü indirip onlada bi tam tarama yap...

Arkadaşın hangi programı kullanmıştı ?

Jameika-TR bunu beğendi.
  5. Jameika-TR

Jameika-TR User

Yine sen kurtarıcaksın beni :) Çok sağolsın onlarıda en kısa zamanda deniyicem.

6. Son çare format her zaman son çareyi format olarak düşün...

7. Jameika-TR

Jameika-TR User

O en son çare benim için hatta o çare değil trajedi işim formata kalırsa çok büyük sorunlar olur.

8. bu yüzden önemli şeyleri cd ye kaydedeceksin nedeni cd den virüs bulaşamaz içine ne kaydedersen öyle kalır bir daha da içini değiştiremezsin :D

9. Jameika-TR

Jameika-TR User

Teknikteki arkadaşda olay bu dosyalarda bitiyo kopyalarsan virüsüde taşıyabilirsin dedi iyice korkutu beni.Bilmiyorum yapıcam bi şekil :)

10. Öncellikle ben sana virüslerin bulaşma ve yayılma prensibini anlatayım genelikle bu virüs dediğimiz yazılımlar çok ufak program parçacıklarıdır.

Aynı bir hastalık gibidir virüs bulaştığı bir dosya da kendini çoğaltmak için kendini kopyalar aynı bakterilerde ki çoğalma gibi bölünme gibi.

Misafirimiz yani virüsümüz kendi için yuvasını kurduktan sonra başka dosyalara yayılmak ister yani avlanır en sonunda tüm sisteme sıçrarsa durum içler acısıdır ama neyse ki dediğim bu programlar virüsü tek tek ayıklayıp sökebilir.

Fakat ben bunun virüs olmadığından şüpheliyim trojan ise çoğalmaz kendisi ajandır bilgi sızdırır. sana tavsiyem norton indirip tarat bir güzel.

Bu dediğimiz virüs çok ufak bir şey ama bayada etkili kblık bişi yani eğer sistem dosyalarını kemirmeye başlarsa o zaman işin iş pc yi kitleye bilir.

dipnot: o pc de 1 den fazla av kurma kurarsan av ler sürekli birbirlerini virüs algılar.

Dipnot 2 : Eğer virüs olsaydı kingsoft anında bulurdu. bu muhtemelen ufak bir trojan yada casus yazılımdır. Tarayıcının ana sayfası değişti mi ?

11. Jameika-TR

Jameika-TR User

Evet değişmişti ama teknikteki arkadaş düzeltti o düzeltmeden önce reklamlarda cıkıp duruyodu ve oldukca sinir bozucu birşey ama kesildi şimdilik ama bir dosya gösterdi ve bunu ben silemiyorum bir program indirdi ccleaner diye.

Bu arada eline sağlık uraştıgın için teşekkürler üşartırdığım içinde özür dilerim :)

12. Np ben virüsler ve benzeri zararlılarla uğraşmayı severim :D ''Küçük Hayvancıklar'' diye tanımlanabilir :D

Onu silmek istiyorsan biraz uğraşman gerekli istersen bi sistem geri yükleme yapmaya çalış ? kurtulma ihtimali var

Jameika-TR bunu beğendi.
  13. Jameika-TR

Jameika-TR User

Onuda duymuştum deniye bilirim

14. dene bakalım...

15. Bak bu doğru sistem geri yüklemeyi düşünmemiştim ama geri yükleyeceğin tarihten sonraki yaptığın işlemler kaybolur yine de en son çözüm bu gibi ..

16. Jameika-TR

Jameika-TR User

Otelin dosyaları çok eski okadar eskiye gidicegini düşünmüyorum sorun olmaz umarım

17. dosyalar aynı kalir sadce son gunlerde olan seyler silinir.

Ama kesin bisi demiyorum

Jameika-TR bunu beğendi.
  18. Örneğin 1 Ağustos'a geri yükleme yapacaksan 1 Ağustos'tan sonra yaptığın her işlem kaybolur.

Jameika-TR bunu beğendi.
  19. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Ben AVG internet security kullanıyorum :) gayette İyi

Jameika-TR bunu beğendi.
  20. Bu gün bir kaç virüslü siteye İpad ile girdim sanırım modem üstünden benim laptopa bulaştı...

-_- Açılırken fena ram yiyor illa kingsoftu çalıştırtacak bana...

Jameika-TR bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.