Değerli Ardadaşlar ve S-FModlarım :)

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Jameika-TR tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Jameika-TR

Jameika-TR User

Merhaba FModum bana bilgisayardaki virüsü silicek bi program lazımdı kingsoft denedim işe yaramadı AVG çok duydum bilgisayara kurtarma yaptıktan sonra sanırım onu yüklicem sağolun :)
    Daha önce yaptıgımda bir tarih seçemememiştim kendi kendine bir tarihe atmıştı ama dediğim gibi otel dosyaları çok eski onlara bişi olmaz diye umuyorum :)

2. -.hayalet.-

-.hayalet.- Guest

"Jameika-TR, Merhaba ,

Virüs bulaştıktan sonra çözüm aramak biraz bizim doğamızda var . Anladığım kadarı ile çok önemli dosyalarınız var ve virüs bulaşmış bunları kurtarmak ve virüsten arındırmak biraz meşakkatli ve dosyalarınızın kurtarılmama imkanıda var genelde virüs programları virüs bulaşmış dosyaları temizlemeye gitmez ve siler bu durmla karşılaşmamak için sürekli önemli verilerinizi taşınabilir harddisklerde saklamnız daha iyi olacaktır.

Norton antivürüsü programını 2 sene kullandım gayet memnundum ama kullandığı kaynaklar bakımından çok fazla yer işgal ettiğinden bıraktım şuanda farklı bir virüs programı kullanmaktayım.

Size önerim öeneli dosyalarınız virüs bulaşmış olsalarda yedeklemek hatta iki tane yedek çıkarmanız ve bilgisayarınız bir güzel temiz bir format atmanız peşinden virüs tarayıscısını kurup dosyaları bilgisayarınıza alırken temizleme işlemi yapmanızdır. iki yedek almanızın sebebi eğer taramalrda virüslü dosya silirse veya dosya temizlendikten sonra bozulursa diyedir.

İyi oyunlar

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Ağustos 2014
    Jameika-TR bunu beğendi.
  3. Hocam dosyalarda zaten virüs var ve virüslüyken kopyalarsınız taşınabilir disklerede bulaştırırsınız :D

Bu arada benim pc ye virüs bulaşmamış mı hala çözemedim :D

Size kısa bir şekilde Sality.nau virüsünden nasıl kurtulduğumu anlatayım.

Bir gün internette gezerken bu virüsün varlığını duydum ve baya bir heyecanlandım nedeni çok zorlu bir virüs olmasıydı...

Bir ara içimden onunla vs atmak bile istedim :D ve attımda :D

Sadete gelelim hocam bu virüs illet bişiydir yaptığı şeyler aşağıda. Bu illet usb den geldi bana.

1. aşama : sisteme oraya buraya bulaşır yani pc yi tamamen ele geçirir hardiskinizin boot sectörüne yerleşir ve burada format atsanız bile geri gelir...

Yani format atsanız bile kurtulamazsınız bu illeten :D

2. Aşama Güçsüzleştirme : tüm windows sistemlerini kilitler msconfig vs ve bir çok hizmeti kapatır kayıt defterini kapatır.

3. aşama Yayılma : Exe ve DLL uzantılarını tamamen kullanılmaz hale getirir fakat bende ki türü tmp. uzantılarına da sıçrıyordu yani temp klasöründe ki atık dosayalara bulaşıyordu bu türle eminimdir ki başkası karşılaşmamıştır çünkü her yerde aradım ilk defa bu sality nin bu türü böyle bişi yapıyor diğer kardeşleri bu kadar hasar vermiyordu.

4. aşama Hayati organlar : Sistemi kilitler cmd ve bir çok benzeri hayati önemli şeyleri kapatır.

5. aşama Diğer cihazlar : Usb taksanız bile bu illet durmadan çoğalmak için delirmiş gibi saldırır pc ye başka bir cihaz bağlasanız bile bu illet hemen onada yapışır.

6. en son aşama Güvenlik : Kaspersky , eset , avast , avg ,norton , malwarebytes ve bir çok yazılımı denedim silemediler pc yi olduğu gibi kemirmeye devam ediyordu.

Nasıl kurtuldum:

Şans eseri nasıl olduysa Msconfig e girmeyi başardım önceden her şey kapalıydı sanırım ondan erken davrandım... Dikkat ettim ki bütün hizmetler kapanmış msconfigden bütün hepsini çalıştır komudu verdim sistemim geriye dönmüştü fakat hala illet duruyordu.

Harddiskin içinde ki dosyaların hepsini görünür yaptım internet ile bağlantıyı kestim Kingsoft anti-virüsü kurup taradım bir çok trojan ve bu iletin 3 tanesini gördüm. Hepside lanet yazılımlardı ama beni 2 gün uyutmadılar Fakat savaşın galibi ben oldum..

Arkadaşlar bu sality denen illet çok değişken bir şey tam bir yapay zeka siz ne yapıyorsanız karşı hamle yapıyor sanki satranç oynadım başkasıyla zorladı fakat yendim onu :D tavsiyem bilmediğiniz sitelerden bişi indirmeyin bilmediğiniz sitelere girmeyin ve özellikle başkasından USB almayın ve içinde neler olduğunu mutlaka sordurun !!!

Son düzenlenen: 14 Ağustos 2014
  4. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Jameika bak bilgisayarına AVG internet security nin full halini deneme sürümünde kur iyicenek tarat gelişmiş taramada anti root kit taraması yaptır. Derin tarama da tarat ondan sonra birde ASC7 yi indir onu pro yap sistemi tamamen tarattır bir onarım yapsın 1 ay haftada en az 2 kere o program ile tarat ve düzelttir . Reklam virüsü için tarayıcıları komple sil eğer anlıyorsan kayıt defterindeki verilerini de temizle en son Malvarebytes ile tarat. eğer sistemden aksaklıklar oluyorsa Combofix ile tarat ama şunu unutma combofix sadece yarar onarım yapmaz combofixi yanlış kullanırsan sistemi batırırsın o yüzden kullanmadan önce nasıl kullanılıyor diye bi oku tarama bitince sana bir rapor verecek onu bu işlerden anlayan birine göster :)

5. Jameika-TR

Jameika-TR User

FModum ben direk sizin bu yazılarınızla teknikteki arkadaşımıma vermeyi düşünüyorum en azından yazılarınızdan bişiler anlıya bilir bana fazla karışık geliyor çünki bu dosyalar çok önemli ve ben yanlış bişi yapmak istemem.

Ama ben yinede hayalet SModumunda dediği gibi 2 3 yere kopyalamakta fayda görüyorum olmadı bilgisayara alırken AVG ye temizletirim.

Hepinize çok teşşekür ederim sizi uraştırdıgım içinde özür dilerim :)

Sana bu aralar teşekkür zaten yetiştiremez oldum :)

6. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

rica ederiz ne demek :) reklam virüsleri en beter virüslerdir temizlemesi de zordur o yüzden birdahakine pc nizi başkalarına bırakırken admin hesabı değil de bir üye hesabı açın ordan girsinler program falan kuramazlar :)

not: Advanced System Care 7 ile de avg ile tarattıktan sonra taratın asc yi pro yapmanız gerek ama çözüm almak için ona da bir yol bulursunuz :)

7. Hocam AVG avast birde eset bunlar sadece tehdit seviyesi orta ve altında ki virüsleri yakalar avast trojanları bulmada daha başarılı fakat avg o kadar değil dediğim gibi avg pc de virüs varken bazen sistemi bazende kendini siliyor :D çok yaşadım ve yaşayan arkadaşları gördüm :D

Avast ın yok yok fakat algılaması ve silme motoru gelişemediği için düşük gözü ile bakıyorum.

Kingsoftumuza gelelim bundada yok yok :D sadece tek eksiği türkçe yama...

ASC yi 7 ay önce kullanmayı bırakmıştım nedeni pc yi acaip yavaşlatıyordu fakat bu gün kurayım dedim gerçekten o eski problemleri düzeltmişler sanırım daha uzun süre pc yoldaşım olacak...

2 tane disk hatası buldu bende diyorum neden harddisk çok ısınıyor şimdi soğumaya başladı :D

CHSDSK bölümünde salt okunur hatası vardı ondan yapıyormuş allahtan boot sectorunde bişi çıkmadı :)

8. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Ben ücretsiz için diyorum eğer ücretsiz kullanacaksa AVG İnternet Security Derim Ama ben lisans satın alırım Diyorsa eset Smart Security önerim :) avg dememin sebebi hem ücretsiz vrisü programlarının içinde iyi bir yer alması hemde sistemi fazla zorlamaması :)

9. Hocam avg nin paralısı da parasızı da aynı avast eset bunların hepsi aynı Virüs bulma motorları güçsüz ondan ancak güçsüz orta dereceli yazılımlar ile baş edebilirler.

10. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

şunu hiçbir zaman unutmayın hiçbir program tam koruma sağlamaz biraz da kendiniz dikkat etmelisiniz. Avg ile tarattığımda 0 Eset ile taratınca 10 virüs bulduğu oluyor birazda dikkat etmek lazım değil mi :)

11. Hocam onu bende diyorum fakat virüs motorları gerçekten çok güçsüz. o yüzden kötü diyorum yani güçlü virüsler karşısında bir işe yaramıyorlar.

Sality zaten bana bunu çok net bir şekilde anlattı :D sistemi kemirdi utanmaz.

Esetde bide yanlış algılama problemi var google a gidiyorum virüs uyarısı veriyor :D

12. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Aşırı koruma :D

13. Jameika-TR

Jameika-TR User

Fazla ilgi her zaman sıkar modum :)

Nefes bunu beğendi.
  14. Nefes

Nefes User

Kingsoftu Ben indirdim gayet güzelmiş ne var ne yok hata veren ne varsa, radyomu bile sildi diyebilirim.:)

15. Jameika-TR

Jameika-TR User

Radyo candır kötü olmuş FModum :)

16. Nefes

Nefes User

Zaten ismi bile kibardı radyo perisi ve uçtu gitti taramada:)

Jameika-TR bunu beğendi.
  17. Kingsoft kraldır :) ücretsizlerin en iyisi diyebilirim ama unutmayın en iyi anti virus kullanicidir. (salityden beni kurtaran av :) kendisine ve yapimcisina tesekkur ediyoruz)

Comodo firewall birde malwarebytes kurun tamamdir full koruma :)

Dipnot ( dedigim gibi en iyi av kullanicidir)

Malwarebytes av degildir sadece trojan casus yazilim ve malware silen bir programdir av lerin goremedigi zararlilari siler...

Comodo ise adi ustunde alev duvari sizin pcnizi hacker saldirilarindan korur yani pcnize uzaktan erisimi iptal eder.

Son olarak zenmena anti keylogger tus kaydedicileri bloke eder yani sizi hesap calinmalarindan korur. Free surumu internette bulunur.

Dipnot iyi bi pcniz yoksa hepsini yuklemeyin zenmate ve kingsoft yeterdir

Son düzenlenen: 14 Ağustos 2014
    Jameika-TR bunu beğendi.
  18. -Andromeda-

-Andromeda- Guest

Şu kingsoftu bende bi deniyim :D

19. Bu gün şansım pek iyi gitmiyor :(

20. KARANLIK

KARANLIK User

Nortonun ücretsiz versiyonu yok ancak ben memnunum açıkçası.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.