Duyuru Değişen ne oldu şimdi?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ERDALBAGGAL tarafından 16 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Darkorbit indirme diye birşey çıkarmış,

1-İndirdiğimiz dosyayı viris programları açmıyor,(Aynı oyun içinde ki güvenli değil yazısı gibi)

2-Oyun hala flash tabanlı sen sadece bir tarayıcı yapmışsın oyun indirmek gibi birşey olmamış ki,
    yine aynı şey flashla oynuyorsun, değişen hiçbir şey yok..

Daha öncelerden de açtığım konuda darkorbitin indirmeli olsa bile değişen hiçbirşeyin olmayacağını yine flash player ile çalışacağını söylemiştim,

Yanılmamışım aynısı oldu,

Anladığım kadarıyla tüm tarayıcılar adobe flash playerini aralık 2020 den sonra çalıştırmayacağı için,

Darkorbit kendi flash playerli tarayıcısını yapmış gibi birşey,,

Fakat oyunu oynamak, oyunu en iyi performansla oynayacağımız anlamına gelmiyor,

Ciddi derecede güvenlik sorunları var ve her türlü saldırıya korumasız durumda flash player,

Benim kendi düşüncem bundan sonraki süreçte en az 2-3 yıl

Darkorbit sözde indirmeli client ile hiçbirşey farketmezsisin varlığını sürdürmeye devam edecektir,

Oyunu unity'e taşımak tüm herşeyi baştan yapmak demektir, eğer bu işlerden az çok anlıyorsam, darkorbitin yapacağı şey budur,

Oyunu baştan başka bir motorla aynısını yapmak neredeyse imkansız gibidir,

Heleki darkorbit gibi geniş ve devasa tabanlı yıllardır geliştirilen bir oyun unity'e nasıl geçek anlamıyorum,

Bekleyip göreceğiz.

2. değişen ne oldu daha fazla problem geldi

ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  3. Bazı oyuncular aynı ayarlarda 60 fps alırken, sistemim iyi olmasına rağmen aynı ayarlarda 20-25 fps alıyorum clientte.
    Beta sürümü olduğu için gelişeceğini ummaktan başka bişey gelmiyo aklıma.. Umarım haklı çıkmayız ve unitye geçmeden evvel ufak bir deneme sürümüdür.. Zira bu haliyle çok kararsız bi client

4. Dediğim gibi bu bir client değil, bu bir tarayıcı gibi düşün aynı şey,

Client demek başka birşey, inan bana. Eğer oyun adobeden kurtulup bambaşka bir formda yeniden portlanıp unitiye geçerse, ve adamlar bunu indirmeli olarak yaparsa işte o zaman client olur :)

5. Kendi tarayıcılarını yaptıklarının farkındayım, sadece sene sonunda unitye geçmeleri umudundan dolayı client diyorum :oops::oops: yoksa haklısın yani x tarayıcısının yerine darkorbit tarayıcısı olmuş şuanki haliyle o_O

6. Sene sonuna kadar unity'e geçmesi çok zor..

Okuduğum duyurularda kısa vade olarak(şimdiki gibi sözde ''client'' şeklinde kalacak)

Fakat uzun vade de oyunun herzaman tarayıcı formda kalmasını sağlayacaklarınu unity ile olacaklarını söylemişlerdi.

Ben de az çok bu işlerden anlıyorsam ve yazdığım şeylerin geneli görüldüğü üzere ''Gerçek Çıkıyor İse''

Demem o ki unity eğer bilmediğim şeyler yoksa, ve yazılımcılık konusunda çığı açılmış ise en az 2-3 sene boyunca daha çıkmayacaktır,

Yani tamami ile adobe flash player ile programlanmış bir oyunu nasıl unity'e taşıyacaklar aklım hayalim şaşıyor anlamıyorum yani,

Bu nasıl oluyor demek biliyormusunuz,

300-500 tl'lik aldığınız AAA oyunların adobe flash playere portlamak gibi birşey,

Yani öyle bir seçenek yok ki aa hadi şu flash player oyununu hadi '''UNİTYE TAŞI''' öyle bir seçenek var ise demek ki yazılımcılık konusunda çığır açılmış demektir :)

---------------------------

*Bu nedemek oluyor? Oyun için deki tüm haritaları tüm gemileri herşeyi yeniden sıfırdan unity ile yazmak programlamak çizmek ve oyuna sokmak, darkorbit te küçük bir etkinlik geldiğin de bile test sunucusuna girip defalarca denendiğini gördüğümüze göre böyle bir büyük işin altından kalkması sizcede imkansıza yakın değilmidir?

7. Bence de uzun bir süre "darkorbit tarayıcısı" üzerinden flash player ile oynamaya devam edeceğiz. Değişen hiçbir şey yok fakat betadan çıkıp tam sürüme geçerse, fps konusunu hallederlerse unity'e isterlerse 5 sene sonra geçsinler. Oyuncular bunu sorun etmez. Sorun şu ki ne kadar düzeltilirse düzeltilsin flash tabanlı olduğu için fps sorununu kökten çözmek imkansıza yakın duruyor. Unity'e geçiş umarım çabuk olur o zaman fps farkını görürürüz.

Umarım 14 yıllık oyunu aylar içerisinde unity'e geçirmek nasıl olur bize göstermiş olurlar biz de burada yazdıklarımızla kalırız.

ERDALBAGGAL ve OLD_Darko-92BİT bunu beğendi.
  8. Luminous

Luminous Guest

Sanırım herkesin tek temennisi bu olacak :p

9. Evet bende aynen böyle düşünüyorum umarım burada yazdıklarımızı bize yedirirler :)

10. _DODGE_

_DODGE_ User

Anti virüs programları genelde bilinmeyen bir dosyayı bulduklarında şüpheli olarak görür.

Bir diğer mevzu ise , Anti virüsler heuristik yani sezgisel analiz yaptığı için potansiyel istenmeyen içerik olduğu için görüyor. Programın açık kalması için içinde fazlaca sonsuz döngü kullanıldığından dolayı AV'ler bu tip şeyleri engeller.

İndirme mevzusuna gelirsek.

Geç kalmışlar :D :D :D

Ben diyeyim bu oyun maksimum 5 sene dayanır sonra battlestar galactica gibi kapanır. Miladı doldu bu oyunun.Helvasını yemeyi bekliyoruz cenazesinde hakkımı helal etmeyecem.