Geri bildirim Denge Yaması Geri Bildirimi

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve JUPlTER tarafından 22 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. JUPlTER

  JUPlTER Guest


  Denge Yaması  Bu Başlık Altında Şikayet ve Taleplerinizi İletebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Eylül 2017

 2. Ummm bu dengeleme sadece pay to win için desek ?

  Aegise % 5 kalkan gelmiş aman ALLLAHIIIIIMM11111111 KOLUMU KESMELİYİM SONUNDA BUF GELMİŞ offf camdan aşağıya atlayacağım.

  Ama oda ne ?

  Hammerclawın yetenek süreleri artırılmış ve hızı artırılmış camdan aşağıya atlamaktan vazgeçtim çünkü yaşamayı seviyorum ve ne kadar iğrenç dengelemeler yaptıklarını uzaktan izlemek daha zevkli.

  #ThanksBigpointEngineers  %5 verilen kalkan ne *** a yarayacak merak ettim ?

  İnsan gider lazer yuvasını artırır Aegisin , yeteneklere biraz daha güçlendirme getirir.

  Hızı artırır.

  Şu oyuna bakınca sadece cüzdana sulanan bir yönetim kadrosu ve egosundan geçilmeyen zavallı adminler görüyorum...

  Adam kayırıp patronlarından gizlice bot satan adminler görüyorum.

  O yüzden oyununuz alın sizde kalsın.
  Bigpoint keşke şöyle bir kampanya yapsaydı;

  ESKİ GEMİNİ GETİR YENİ GEMİNİ GÖTÜR...

  Evet bence daha iyi tutardı af edersinizde Apple mantığı ile iş yapmak bir oyun firiması için gülünç :D
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Eylül 2017
 3. ÇORBACI

  ÇORBACI User

  oyunun çivisi çıktı son 6 aydır aklıma geldikçe besleme yapmak için oyuna girip çıkıyorum 1 tane bile yaratık kesmedim bu değişiklikler ne kadar oyunu etkiler bilmiyorum ama benim oyuna dönmeme yetecek değişiklikler değil çok daha önemli değişiklikler yapılmalıki oyuna döniyim mesela kutucuların oyundan temizlenmesi veya yüksek levelli gemilerin düşük levelli gemilere göre daha güçlü olması gibi.
   

 4. Gelmiş geçmiş en iyi oyun...

  Gamesucks puanı 10/10

  Gamepaytowin puanı 10/10
   
  !C*O*N*A*N! ve Cillos™ bunu beğendi.
 5. darkorbiti bırakmak için bir sebep daha.neymiş savaşlar uzun sürüyormuş.uzun sürsünkü o savaşın zevki çıksın.
  15 saniyede patlayan gemiyle yapılan savaşı kim ne yapsın arkadaşlar...
  ilk çıkan tasarım gemilerin özellikleri 2 saatte doluyordu.sonra 10 dakikaya çektiler.şimdide 14 dakikaya çıkartıyorlar ve özelliklerini azaltıyorlar...
  darkorbit intihar ediyor.helvasını kim yapacak arkadaşlar?.
  bigpointten bedava helva beklemeyin yalniz oda parayla...
  mega saatte helva alırsanız fıstık ilaveli...
   
 6. olumsuz -1. 14 dk yetenek için beklenir mi?
   
  GREED, Cillos™ ve Darion26 bunu beğendi.
 7. Bu yama ne zaman oyuna etki edecek?
   
 8. Darion26

  Darion26 User

  Güveyi pek sevdiğimi söyleyemem ama %4 gerçekten büyük bir rakam. %2~2.5 civarı bir miktar olursa daha kabul edilebilir olacaktır.
  Hammerclawın yetenek gücü arttırılırken aegise sadece %5 kalkan gerçekten komik bir rakam. %5 kalkan kaldırılıp %5 hasarın %10 olması daha makul olacaktır.
  Yetenek gemilerinin soğuma süreleri gerçekten uzun olmuş. 5~8 dakika olursa daha iyi olacağını düşünmekteyim. :)
   
  Cillos™ bunu beğendi.
 9. Aegise benzer daha güçlü gemi kullanmak istiyorsanız Hammerclaw alın diyor mesajda :) :D
   
  Cillos™ ve Darion26 bunu beğendi.
 10. Darion26

  Darion26 User

  Ben noobmuşum aegis kullanıyorum. :D:D:D
   
  Son düzenlenen: 22 Eylül 2017
  Cillos™ bunu beğendi.
 11. Ben proyum pusat kullanıyorum ;) :p Pusatada bir dengeleme getirmeleri lazım
   
  Cillos™ ve Darion26 bunu beğendi.
 12. Darion26

  Darion26 User

  Aslında şuan tortuyu zayıflattıkları için pusat kullanılabilir hale geldi diyebilirim. Ek olarak bir şey gelecekse bence Tp-Şp gelir çünkü tortu var dp istenirse. Hasar desen 16 slotlu bir gemiye hasar koymak pek uygun olmaz, eh avcı bir gemiyede kalkan bonusu versen de bir şey değişmez. :)
   
 13. Dp şart gerisi önemli değil :) Hasarı iyi
   
  Cillos™ bunu beğendi.
 14. Cillos™

  Cillos™ User

  BigPoint önce yeni gelecek 3 gemiden Cyborgu ön plana çıkarmak için gemilerin yetenek sürelerini kısalttı
  3 yeni gemi geldi ve PvPde en güçlüleri Cyborg oldu
  Bu gemileri kolayca almak isteyenler için gerçek parayla destekler sattılar.
  Bu desteklere para verip bütün gün karantina dönen oyuncular Cyborg gemisini aldılar.
  Gemiler ilk çıktığında bu 3 yeni gemiye sahip olmanın tek yolu karantina dönmekti. Son olarak uridium satın alımında da bonus olarak indoctrine oil ekleyerek kazandıkları parayı daha da arttırdılar.
  Şimdi ise yeterince para kaldırdıkları için gemilerin yetenek sürelerini eski haline getirdiler, Cyborgu yerin dibine sokup Cyborg alan bütün oyuncuların emeklerini çöp ettiler
  Hammerclawı hem hız hem de yetenek açısından güçlendirerek oyunun 1 numaralı gemisi haline getirdiler.
  Şimdi herkes hammerclaw almak için uğraşacak. Yeterince para kaldırdıkları zaman 'Hop hammerclaw çok güçlü olmuş! Oyunun dengesi bozuldu, nerf getirmemiz gerekiyor' diyecekler ve hammerclaw alan oyuncuların da paraları ve emekleri çöp olacak.

  KLASİK BİGPOİNT
   
 15. anakin5555

  anakin5555 User

  nolur golilere dokunmayın. Spec alalım dedik battı venom tekillik beceriksiz zten sentil 15 dk nedir peki solacenin ne özelliği kalacak. Sinek çok güçlü olmasin. Tank aege tortu ve dimi iyi ama cyborgculara yzk olur.
  Etmeyin.
   
  Cillos™ bunu beğendi.
 16. hani geldi mi de geri bildirim yapıcaz?
   
 17. GREED

  GREED User

  ÇÖP
   
  Cillos™ ve anakin5555 bunu beğendi.
 18. JUPlTER

  JUPlTER Guest

  Merhaba,

  1 hafta sonra olabilir,gelen geri bildirimler ile değişiklik olabilir henüz net değil :)

  Zaten gelmeden önce bu değişikliklere karşı fikirlerinizi almak istiyoruz.

  Keyifli oyunlar dileriz.
   
 19. Umarım yazdıklarım gerekli yerlere iletilir.

  1. Citadel, Aegis ve Spearhead gemilerini tasarımlarıyla birlikte aynı özelliğe getiriyorsanız yapacağınız iş tasarımları kaldırıp, gemileri elite gemi tipinde ve özelliklerinde birer gemi haline getirmektir. Neden 3 tane aynı özellikte spearhead gemisine sahip olalım ki? Gizli haritaya 3 ayrı sinek ve 3 ayrı aegis sokup orada bırakalım mı istiyorsunuz? Amaç bu sanırım. Yoksa tasarımlar kalkar Citadel Aegis ve Spearhead gemileri birer tane olurdu elite tipinde ve özelliğinde.

  2. Oyunu güzelleştirmek, oynanmasını artırmak ve tekdüzelikten çıkarmak için oyunun güçlü yanları törpülenmez, oyuncuya başka seçenek sunulur. Gemi yeteneklerine yapılan değişiklikler şunu getirecektir;
  * Savaştan uzak npc keserek kasılan ve gelişmeye çalışan oyuncuların daha çok zorlanması,
  * Savaşların çok kısa sürmesi,
  * Oyun süresinde daha çok patlamak ve oyundan soğumak...
  Solace çok güçlü spectrum çok güçlü diyorsunuz yeteneklerini azaltıyorsunuz da hammerclaw neden arttıkça artıyor? Cyborg alındı artık yeterince destek çeken yok hammer'ı 1 numara yapalım diyorsunuz. Burada bi kurnazlık ortaya çıkıyor. Hammerclaw'ın yeteneklerini artırmanız ve oyuncuya o gemiyi cazip kılmanızı anlıyorum bence de yapılması gerekiyor. Ama herkes solace spectrum kullanıyor diye bu değişiklikleri yapanlara sorarım yarın da herkes hammer ile dolaştığında oyun tekdüze olmayacak mı?

  Goli tasarımları oyunu birkaç ay oynayan herkesin sahip olabileceği tasarımlardır. Herkes kolayca sahip olabildiği için bir dengeleme durumuna gerek görmüyorum. Çok yanlış olacağını düşünüyorum. İsteyen istediği gemiyi kullanabilir. Bu oyunda savaş kısa sürerse sürekli patlarsa oyuncu oynama isteği kaçar. Ne kadar dirençli olursa o kadar oyunda kalır. İsteyen spectrum gezer isteyen venom isteyen solace. Sonuçta hiçbir gemi patlamaz değil. Öyle bir durum olsa o gemiyi kullanan hiç patlamasa tamam o gemiye düzenleme getirin. Ama hiçbir geminin oyunda birbirine çok bariz bir üstünlüğü yok.

  3. O kadar gemiye güncelleme gelip oyunun temel gemilerinden vega'yı unutmanız kabullenilemez. 50küsür tlye dükkana koyduğunuz pusata bir yetenek getirmek o geminin kullanılmasını oyunda solace spectrumun azalmasını sağlardı. Fikrim pusat için ek bir jeneratör yuvası ve yetenek olarak da 30 sn boyunca lazer hasarı %25 artar ama hız %50 azalır. Bence pusatın dpsi az olmalı. Hem hızı hem dpsi çok olunca bir geminin o gemi trol gemisi olmaktan öteye geçemiyor. Tortuya gelen yeni güncelleme sonrası en hızlı gemiler pusat ve sinek oldu. Pusata ek bir jeneratör yuvası ile daha da çok hız verip bir de yetenekle lazer hasarı verilirse bence kullanılabilir bir gemiye dönüşecektir.

  4. Tortunun hız değişikliği güzel olmuş. Hem o kadar dpsi hem o kadar hızı varken buz roketi atmadan patlatmak bayağı zordu.

  5. Uçuş düzenlerine değişiklik yapmamalı yeni uçuş düzenleri getirmeliydiniz. Yeni uçuş düzenleri daha fazla uridium ile satılmalıydı.

  6. Yeteneksiz gemilerden cerrah ve pusata yetenek getirmenizi öneririm. Pusata getireceğiniz yetenek çok daha cezbedici olmalı artık oyunda şimşek pusat görelim.


  Yenilikleri tortu ve hammerclaw hariç fiyasko görüyorum. Herkes eşit şartlarda oynarken neyin dengelemesi anlamak mümkün değil...

  Önemli not: O kadar forumda dolaşırım ingiliz, alman ve türk forumlarında. Şimdiye kadar hiç kimse "spectrumun solace in yetenekleri çok fazla azaltılsın" veya "güve haksızlık", "halkadaki adam patlamıyorrrr" gibi başlıklar açmadı. Oyuncuların böyle bir isteği yokken oyunu yönetenler oyuncuların isteği olduğunu belirtip böyle bir düzenlemeye gitmiş. Darkorbit ekibinden oyuncuların istekleri çok açık. Oyuna tat gelsin istiyorlarsa oyundaki kutubotunu ve dobbotu kullananlar banlansın. Hile yapan herkesin hesabı sınırsız ban alsın. Oyun indirmeli olsun. Jackpot oyuna geri dönsün. Farklı haritalar farklı npcler oyuna eklensin. Serverları falan birleştirecekler oyunda aktif oyuncu artsın diye ne güzel. Peki bu birleştirmeye altyapıları hazır mı? O konulara daha çok önem versinler. Herkesin isteği bu yöndeyken darkorbit diyor ki taktiksel farklılıkları artıralım. Öyle bir şey olmaz. Her zaman bir en iyi vardır. Ve o en iyi kullanılır. Şimdi getirdiğiniz yeniliklerden sonra da sadece bir tane en iyi olacak ve herkes ona yönelecek. Çok çok gereksiz şeyler bunlar...
   
  Son düzenlenen: 23 Eylül 2017
 20. ÇORBACI

  ÇORBACI User

  oyuncuyu düşünülerek yapılmış bir dengeleme değil daha çok nasıl para kazanabilirim diye düşünülerek yapılan bir dengelemeye benziyor ama artık millet parada yatırmıyor bu oyuna son para yatıranlarıda kaçırıp dımdızlak kalacaksınız ortada.
   
  Cillos™ bunu beğendi.