Geri bildirim Denge Yaması Geri Bildirimi

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve JUPlTER tarafından 22 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. lllecelll

  lllecelll User

  bu darkorbit varya bu darkorbit gemileri aldırmak için adama 40 takla arttırır ondan sonra geminin özelliğinden keserler yerin yok darkorbit :):D
   
 2. HTC_ONE_M8

  HTC_ONE_M8 User

  Ben cyborg kullanıyorum. Gemiyi alırken özellikleri benim isteklerimi karşıladığı için aldım. Onca kapı, emek, harcanan uri, cephane vesaire hepsi bu gemiyi labilmek içindi. Hatta en son kapılardan sıkıldığım için uri+oil paketi satın aldım velhasıl onca emekten sonra hem yeteneğin süresi azaltılıyor hemde can azaltılıyor yani gemi gözden düşürülmeye çalışılıyor. Ee o gemiyi alabilmek için verdiğimiz onca emek ne olacak? Ya hiç gemiyi çıkarmayacaktınız ya da alınması böyle zor bir geminin ayarlarıyla oynamayacaktınız. Bana göre gereksiz ve saçma olan bu dengesiz yamayı çıkarmadan önce oyunculara danışılması gerekirdi. Ben onca zorluktan sonra alıp kullanmaya başlayayım, emek vermeyen daha doğrusu gemiyi alamayanların şikayetleriyle özelliklerini düşürün. Yok öyle bir dünya diyeceğim ama nasıl olsa fikirlerimizin hiçbir anlamı yok. Nasıl olsa havaya konuşuyorum şuan. Madem -cyborg sahibi olarak- bana danışmadan böyle bir yenilik yapıyorsunuz, o zaman biz gemiyi iade edelim, sizde harcadığımız cephaneleri urileri iade edin.
   
  Spinaci ve *-_GESTAPO_-* bunu beğendi.
 3. Peki sizce böylesine güçlü 3 gemi getirerek diğer gemileri geri plana atmak doğru mu? Denge yamasının çıkma amacı oyuncuların belirli gemilere &uçuş düzenlerine bağımlılığını önlemekti. Evet, siz cyborg aldınız çünkü mevcut şartlardan dolayı ona bağımlıydınız. Onu kullanmanız gerekiyordu çünkü o günün şartlarında cyborgla baş edebilecek gemi yoktu. Oyun bir bakıma sizin cyborga bağımlılığınızı azalttı. Aynı şey güve için de söz konusu. Güvenin ikizi durumundaki çift ok düzenine roket hasarı bonusu eklenip güveye olan bağımlılık azaltıldı; lakin avcı konfiyle bütünleştiği için özelliklerine dokunulmadı. Yeni yamayla birlikte bence hala en iyi gemi Cyborg; ama vazgeçilmez değil:)
   
 4. HTC_ONE_M8

  HTC_ONE_M8 User

  Bu gemileri almak çok kolay birşey değil en azından benim için. 1 aydan fazla uğraştım alabilmek için ki bu sürede milyonlarca elit cephane vesaire harcadım. Benim emeğime yazık değil mi? Eski zamanlarda da Goliye bağımlıydık o zamanlar kimse birşey demiyordu. Cyborga bağımlılık azalsın diyorsunuz, madem oyunu bu denli dengesizleştirecek bir gemiydi en baştan yapılmamalıydı. İlk çıktığı anda hangi birimiz bu gemiye sahip olmak istemedik ki? Ben alalı daha 1 hafta olmadı tadını bile çıkaramadım. Baş edebilme durumuyla ilgili de şunu söyleyeyim; gayet baş edilebilir bir gemiydi ki bende goli kullanıyordum cyborgdan önce. Ön plana çıkarmak istediğim şey bu gemiyi elde edebilmek adına verdiğimiz alın terinin hiçe sayılması. 20k can düşmüş özellik düşürülmüş, bunlar savaşlarda çok şey ifade ediyor ve tabiki kasılırken de önemi büyüktü. Denge bu şekilde yapılmaz heleki alınması zor bir gemi için bunun yapılmaması gerekirdi.
   
  WolfWar bunu beğendi.
 5. Gemiler oyunda 1 yıldan daha uzun süredir var. Ayrıca aylık takvim takip edilerek de oil kazanıp alınabiliyor. Yani tek lazer atmadan da cyboeg bulabilirdiniz. Diğer malzemeler zaten yeşil kutudan rahatlıkla elde edilebilir. Yeni başlayan oyuncular bile hiç uğraşmadan oyunun akışına bırakarak 4-5 ayda tamamladılar. Kısacası kimisi oil kastı kimisi bedavaya buldu. Ben baş edilemez derken pvpdeki usta oyuncuları kast ettim, yoksa nasıl kullanacağını bilmeyen birini çok rahat da alırsınız. Ayrıca sağlam taktiklerle pvpde üstün de gelebilirsiniz; ama kaç kişi bunu yapabilir? Oyunculardan bu yönde ciddi talep vardı. Sağlık olsun diyelim:)
   
 6. Bence çokta iyi olmuş bir denge yaması abartma çokta zor alınan bir gemi değil takvimlerden her ay 30-40 oil veriliyor ve 150 oil geliyor arada Paymentten uri çekince 150 oilde ordan flanda geliyor sayborg,mimesis,hammerclaw artık zor alınan gemi değiller yani. Denge yaması çok iyi olmuş oneydi eskiden sürekli tekillik atıyorlardı ama artık atamıyorlar ve dengeli atmaya başladılar :D eskiden öylemiydi bir savaşa başlıyorsun adam alıyor çift yetenek süresi güçlendirici %50 azalıyor yani 1 dakkada yetenek atıyorlardı :) bence çok iyi yaptılar.
   
  Sempatik.57 ve ALONE_WOLF_☾☆ bunu beğendi.
 7. adamlar işi çözmüş, önce herkesin almak istediği çok yönlü bir tasarım sürerler piyasaya o tasarımı alman için de çeşitli güçlendiriciler. size parayı harcattırıp doyum noktasına ulaştıktan sonra vay efenim oyunculardan şikayet geldi gemi çok güçlü olmuş yama yapıcaz :D gece azar işite işite tasarım alıcam diye uğraşan gariplerim de burda emek emek deyip dert yakınsın ne gelir elden. Bu oyunu oynayacaksanız vip dışında bu oyuna para harcamayın yazık yazık yazık..
   
  Gumball bunu beğendi.
 8. lllecelll

  lllecelll User

  valla bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama darbesi çok çabuk eriyor eskiye alışık olduğumuz içinmidir nedir :)
   
 9. Sayborg gerek hız bakımından gerek 16 lazer slot ve özel gemi yeteneği bakımından en çok tercih edilen gemi oldu. Özel yeteneğinin süresinin biraz daha uzatılması gerektiğini düşünüyorum. Savaşlarda her an özellik atacak diye EMA bekletiyoruz ve EMA yoksa bu gemilere karşı hiç bir üstünlük sağlanamıyor.

  Lig turnuvasında bile cyborg gemilerinin neden olmayacağını söylediniz yani sizde bizimle aynı fikre sahipsiniz
   
  Twilıght¯-βΣĿĿΛ-¯ bunu beğendi.
 10. Bu oyunda gemilerin kullanılmama sebebini sadece gemi özelliklerine bağlamak mantıklı bir yaklaşım değil. Ben de isterim tartarus, pusat, hammerclav ve mimesis kullanmayı fakat sürekli gemi dizmeye mi uğraşacağız? Oyunda bir ana gemi seçilip oynanmasının tek sebebi o geminin çok güçlü olması değil, insanların sürekli gemi dizmeye uğraşmak istememesi. Oyun penceresinde gemi değiştirme ekranı mevcut peki değiştiğinizde ne oluyor? Koca bir hiç çünkü o geminin içi muhtemelen boş olarak duruyordur. Oyunda gemi değişiminde mevcut itemlerin değişilen gemiye aktarılması şart yani ben bir gemiyi kullanmak istediğimde 10-15 dk gemi dizmekle uğraşmamalıyım 10 saniye içinde diğer gemime geçebilmeliyim. Her hangarda ki gemi için yeni itemler almak gerekiyor yani her gemiye özel item dizmelisiniz. Peki bu gerçekten gerekli mi ve mantıklı mı? Şimdi 10 hangarımız var diye her gemiye yeni çıkan LF-4'lerden mi dizmeliyiz. Pek tabii bu mümkün değil ve kimse de bunu kullanmıyor. Alınan item tüm gemilerde kullanılabilmeli bu sayede insanlar gemilerini dizer, savaşın ve durumun gerektirdiği gibi değiştirme ekranından hemen değişip savaşa kaldığı yerden devam eder.

  Oyunun asıl düzeltilmesi gereken noktası yukarda belirttiğim noktadır. Oyunculara 10 hangar veriyorsunuz ama itemleriniz ve yenilik planlamalarınız sadece bir gemiye hitap ediyor.
   
 11. Hımm.. Farklı bir bakış açısı daha ;)
   
 12. Bana kalırsa hızlı olan geminin vuruşu az olmalı. Hızı düşük olan gemininde vuruşu fazla olmalı. Bu iki özelliğinde kesinlikle bir arada olmaması gerekiyor
   
 13. Kesinlikle katılıyorum, Sayborg sahibiyim ve 16lazer ve 16 jeneratör olan başka gemi yok, her seferinde yeni gemi dizmek için uğraşıyoruz . Kullandığım gemiler sayborg,tartarus,goliath g-champion ve pusat. 4 geminin de birbirine aktarması mevcut değil sonra da neden gemi çeşitliliği yok?

  Ayrıca giriş bonusuyla bile cyborg alırsınız diyen arkadaşlar ayda 30 oil le bir yılda sayborg sahibi olursunuz evet.! Ben uridium alarak,x7 yapıp elit harcayarak sayborg alayım sonra aaa biz bunu çok güçlü yapmışız deyip gemime müdahale etsinler. Sonra da dalga geçer gibi özellik kıstık ama tasarım yaptık desinler. Diğer ay Hammerclaw veya Mimesis alsak ne olacak ? Onlara da denge yaması 3 deyip müdahale edecekler. Cerrah yıllarca kullanıldı, birleştir kısmına gelmedi, dükkana gelmedi, payment e gelmedi , o zaman cerrah en güçlü gemiydi bir denge yaması gelmedi :D Darkorbit yönetimi kaş yapayım derken göz çıkaracak farkında değil.
   
  Spinaci ve ASİKURT[AZAD] bunu beğendi.
 14. 150 oil veren aylık takvimlere denk gelmemişsin.
   
  Son düzenlenen: 19 Haziran 2018
 15. Bence gereken yapıldı aslınla cyborgun Pasif bonusu %10 dan %7 ye çekilmeliydi biraz daha iyi olabilirdi çünki hala çok sıkıyor ve tekilliği var ilk kapı çıktıgında bende 3 gemi için çok cephane çok dakika harcadım ama ben şahsen sayborgun haddinden fazla hasarı olduguna inanıyorum çünki biz zamanında en kral geminin bile 30 k sıkan gemilerlede oynuyorduk :D şimdi 100 k sıkılıyor bence Pasif bonusunada bi el atılsa iyi olur
   
 16. Aynen katılıyorum arkadaşlar bunlar yenilik adı altında anca bizleri kekliyorlar yeni gemide cıkarsan yeni tasarımda cıkarsan fiyasko hep DO Yönetimi enayi yok sizin karşınızda Yenilikmi DO da bundan sonra yenilik yapmayın elinize yüzünüze sıvıyorsunuz başka oyunlara yöneldim ben şahsen !
   
 17. bana sorarsanız sayborgun dp sini düşürmek yerine dmg sini %6 gibi bir değere düşürüp; hp sini :%10 bonusa yükseltmeniz daha iyi olurdu.bu şekil insan düşman haritaya girip en az 2 kişinin arasında kalmaya çekinebiliyor.bu yüzden akşamı yani ekipinin/ kllanın gelmesini bekliyor.buda gündüzlerin monoton geçmesine sebep olabilşiyor.bu da oyucuyu dmg vs.hileline yöneltebiliyo.bunlar benim karşılaştığım şeyler.sayborg yapım ücretine göre değerini vermesi daha iyidr.
   
 18. Bence yetersiz bir yama olmuş.Öncelikle bende de cyborg var.Ancak bu gemiyi sevmiyorum açıkçası dengesizlik yarattı oyunda.Eskiden oyun ne güzel strateji üzerine dayalıydı.Sentinel mi solace mi aegis mi diye düşünülürdü.Ya da çok güçlü değildi ama bir çok kişi wega kullanırdı.Çünkü güçlü olmasa da hızıyla o eksiği kapatırdı.Hatta eski haritada leonov oynayanlar bile olurdu.
  Citadel,aegis,spearhead gayet mantıklı gemilerdi.Oyunda yeteri kadar gemi vardı zaten cerrah çıktı 16 slotlu jenaratör eyvallah dedik çünkü %7 hasar veren gemiler vardı.Ancak bu en son çıkan gemilere HİÇ gerek yoktu.

  Artık oyunda uçurumlar oluştu.Cyborg %10 hasar bonusu var+tekillik özelliği var ki ciddi hasar venomu rafa kaldırdı resmen.Tamam en çok hasar veren gemi oldu 16 lazeri de var buna neden 16 jeneratör de koyarsın yani goliden hızlı.Ya da 16 jenaratör 16 lazer yapıyorsan pasif bonusunu %5 yapmalılardı en kötü.En azından bir yönünü eksik koy bir anlamı olsun.Şu an cyborgu yenebilecek bir gemi yok..Solace,spectrum özelliği düştü.Sentinel biraz işe yarar olmuş beğendim..

  Cyborga emek veriyoruz eyvallahta venomu alan adam da emek verdi ben bu oyunu 10 yıldır oynuyorum ve o küçümsediğiniz venom 250 bin uridium değerindeydi.Alışverişte falanda yoktu :)

  Yenilik olmasın demiyoruz da gerekli ve mantıklı yenilikler olmalı.Spartan çıktı ona tamam diyorum mesela.Bu oyunu herkes bencil oynadıkça oynayan oyuncu kalmıyor kimse farkında değil :)
   
  Son düzenlenen: 19 Haziran 2018
  FuRKaNSVaTtr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş