Duyuru Denge yaması hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ƜΛЛŤƐÐΛЛƓƐŁ tarafından 4 May 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Denge yaması hakkında neler düşünüyorsunuz ?

1. Tortu bu hali ile kalsın mı ?

2. Tortu eski haline dönsün mü ?

3. Halka uçuş düzeni eski haline dönsün mü ?

4. Halka uçuş düzeni bu hali ile kalsın mı ?

5. Güve uçuş düzeni eski haline dönsün mü ?

6. Prizmatik Kalkanın süresi bu şekilde kalmaya devam etsin mi ? 15 Saniye.

7. Sayborg Tekilliği Düşürülsün Acil!

8. Saybog gemisine dokunmayın... Süper durumda...

Birden fazla oy kullanılabilir.
Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Solace bitti.
    Syborg gemisine karşı en etkili Solace idi... Çünkü %50 darbe puanı yenileme özelliği sayesinde yenebiliyordu.

Spectrum bitti.

Spectrum ile eskiden 3-4 kişinin arasına girilirken şimdi Spectrum kullanan benim gibi elitler kalmadı... Kısa süreli tadımlık kullanmak ayrı.
    İki gemi çıkartacak parçalarım var ama 130 oil eksik... İstersem 2 güne yaparım... 20 dakikaya yapıyoruz kapıyı. Ne harcarsan fazlası ile geri veriyor kapı... Ama beyaz Sayborg tasarımını çıkartmak zor olduğundan ve siyahını zerre kadar beğenmedim den dolayı kapıyı yapmakla uğraşmıyorum. Bunu belirtmem gerekirdi... Saybog gemisine sahip değil ondan yazıyor demesinler diye.

Ama önümdeki haftalarda onu alacağım... Bu gemi için bir düzenleme yapıldı mı ? HAYIR!

Gerekiyor mu ? EVET! Kesinlikle gerekiyor... İmha edemeyeceğin bir gemiyi bile bedavaya tekillik atıp imha edebiliyorsun... Yeter ki emasını önceden atsın... Atmazsa da geri kalır... Ben önden vururum... Ama Solace'de işe yaramıyor pek... Eğer üst düzey bir oyuncu ile savaşıyor san işin zor... Ama bir Spectrum karşında ezilir, büzülür resmen... Neden özelliğini açsa bile tekilliğimiz var ya bizim... Öyle bir vuruyor ki... Geçende adam kesiyordu beni :D Bir ema attım sonra bir tekillik... :D:D Çarkı alıp kaçıyorum :D:D

Ama şimdi Solace'nin DP özelliği %15 düştü :D:D:D Tortu gemisi kötü oldu... :D Kutucular yandı... :D Daha dün 200k uri verip aldım diyenlerin zerre kadar hakları yoktur... Ben yıllar öncesinde Aegis ilk çıktığında 250k uri ile almıştım... Sonra açık artırmaya düştü... Bu işler böyledir... Aynı şekilde 5 goli tasarımı ve Şimşek dahil olmak üzere.

Tortu yinede yerinde karar... Ama şimdide gereksiz bir gemi oldu :D:D Bence %3 düşürülmesi gerekirdi ya da %3,5

Solace de yapılan saçmalık... Sayborg gemisine sahip çoğu kişi zevkine Solace gezerdi... Hele kırmızı, mavi tasarımları şahane...

Oyunda iki gemi var zaten :D Saybog, Solace... Mesela 3 yeni gemiden sadece Saybog kullanılmakta :D:D Hammer demeyin şimdi :D:DKorsan etkinliğinde görüldü sadece :D Sonra yılda bir kez orada burada köşede görürsünüz :D

Spectrum tamamen bitmiş :D:D Ama net bir şey dememe gerek yok... Zaten kullanılmayan bir gemi haline geldi...

Venom şuan sadece yeni oyuncularda görülüyor... Tekilliği gereksiz :D Neye yaradığı belli değil :D Slotlarına tekilliğini koymayanlar bile var :DBuda önemli bir detay.
    Sentinel diye bir gemi var mıydı ? :D :D :D :D Ne gülüyorum ya :D :D :D Öyle süper analizler ki... Hepsi gerçek!!!!!!

5 goli tasarımı çıktığında hepsi kullanılıyordu deli gibi :D Müthiş bir atmosfer vardı... Şimdi etraf SAYBORG...

Bende alacağım 2 günümü alır 130 oil alt tarafı :D 45 LF-4, Kalkan, İris hepsi 16.seviye. 37 arge bütün gemilere sahibim.

Daha öncede yazdığım gibi yine tekrar ediyorum... Aldığımda yine aynı kişi olacağım... Şuan bu oyunda denge yamaları gibi bir söz dahi duyulduğunda ilk olarak Saybog gemisinin tekilliğinin düşürülmesi konusu açılmalıdır...

Tortu diye bir gemi çıkarttın... Sonra sildin :D

Ne oldu ? Saçmalık... Bak alanlar isyanda...

3 Gemi çıkardın ama Saybog gemisi favori olmanın ötesine geçip tek gemi oldu :D

Neyse doğru ve gerçek analizlere devam...

Bu yazdığımda da hiç bir forum kuralı ihlali yoktur... Bunu her yazımın altına ekleyeceğim... Neden ceza aldığımızı bile göremiyoruz :D

Aşağıdaki nedenden dolayı yasaklandınız yazıyor... :D Aşağısı yok :D Hangi aşağı bu...

Halka uçuş düzeni yerinde değişiklik...

Güve uçuş düzeni yerinde değişiklik...

Unutmadan :D:D Citadel ile bir düzenlemede yapılmış ya bayıldım ona :D:D Zaten hep citadel kullanırdık biz...

Son düzenlenen: 6 May 2018
  2. takemyhard

takemyhard User

niye öyle dedin ki!... ben hergün citadell kullanıyom ... hergün enaz 1 defa taş çekmek için citadell kullanıyom valla :)

Kara.Panter ve Tatlı_Kız bunu beğendi.
  3. Hiiiç umutlanmayın bu yama böyle kalır...

Anca 2-1 senede bir yeni gemi gelince oynarlar...

Aegise yıllardır yaptıkları gibi sıra bunlara geldi şimdi hiiiç acımıyorum ben burada Aegisi öldürdünüz deyince millet gülüyordu şimdi ne oldu son gülen kim ?

Forumda yıllarca dedik yapmayın etmeyin eylemeyin dokunmayın gemilere yok dinleyen yok...

10 Senelik oyuncuyum Darkorbit 1 kere oyuncuyu şaşırtır ona çalışır 10 sene oyuncuyu cüzdanından sineğin yağı çıkana kadar süründürür...

Bunların acısı kutucuların , bugcuların acısıdır başka bir şey değil bannlamadılar cezalandırmadılar zamanında zam yaparak bu tip şeyler yaparak oyuncuyu oyundan soğuttular...

4. Güldürdün eyvallah :D Citadel ile taş çekerken ateşi çek özelliği olmazsa olmaz değil mi ? :D :D :D

Ben o olmadan taş çekemiyorum :D İlla basacağım :D

Süpersin kardeşim...

Oyun resmen bir gemiye döndü...

Specktrum zeten emekli olmuştu şimdi vefat etti...

Solace ise yeni emekli oldu...

Akla sorular geliyor... :D:D Acaba Solace gemisi en çok kullanılan ikinci gemi olarak bitirilmesinin nedenlerinden biriside, millet Solace ile de yapamasın artık Saybog almak için karantinayı ciddiye alsın... Destekler çekilsin :D 10 Lira az mı ?

Aegisi abartmayın ya hammer geldi bak ne güzel oyun yenilik getirdi diyenlere sesleniyorum :D:D Hammer gemisini kullanıyor muyuz ? Hiç görüyor muyuz ? :D:D:D

Son düzenlenen: 4 May 2018
  5. .BEYAZ.

.BEYAZ. Guest

Merhaba,

Söylediğiniz bir çok konuda haklısınız.

Buradaki geri bildirim formunu doldurak görüşlerinizi burayada ekleyiniz.

Bizde toplanan bilgileri gerekli yerlere iletelim.

İyi forumlar..

6. Teşekkür ederim sayın forum yetkilisi. Ben samimi bir şekilde anlatmaya çalışıyorum durumları.

Bu denge yaması çok kötü oldu... Tortu ve uçuş düzenleri yerinde kararlar olmuş ama Solace ve Spectrum tarih oldu.

Tatlı_Kız bunu beğendi.
  7. Soyuz*

Soyuz* User

Tortu konusu %100 doğru, ancak bu oyunun en güçlü gemisi her zaman goliath olmalıydı cayborg aşırı gereksiz şuan

8. İstanbul

İstanbul User

Hızla bağlantılı bir missleme özelliği gelmeli. Yani geminin hızı ne kadar fazlaysa miss yapma oranı o kadar yüksek olmalı. Bu hem gerçeğe yakın olur hem de hızlı gemileri biraz metaya sokar. V-light mesela hız yeteneğiyle resmen belli bir süre vurulamaz olabilir. Yani atıyorum 5 vuruştan 3ünü missler. Yeteneğinin bekleme süresi de azalırsa eğer V-light metaya girer. Tortu da aynı şekil missleme özelliği sayesinde yediği nerf ü az da olsa telafi edecektir

9. Çok güzel bir konuya nokta atışı yapmışsınız resmen... Tebrik ediyorum.

Ben biraz eklemler yapayım...

Sizinde dediğiniz gibi hıza göre boş geçen vuruşlar artırılmalı... Neden ? Mantıksal olarak bakıldığı zaman aslında bir çok birebir savaşlar bile eşit olamıyor... Nasıl ? İki gemi düşünün ikisi de aynı güçlere sahip ve ikisi de aynı beslemelere sahip... Uzatmayalım her şey eşit...

Bu iki gemi durdukları yerde birbirlerine atış yapsınlar... Her birinin vurduğu farklı ve boş geçenler isabet oranları farklı olur, oluyor...

Bir savaşta iki kere mıss geçtiğinde işiniz biter :D örnek olarak yazıyorum :)

Kaldı ki bu vuruşlarda da geçerli olan bir durum... Mesela bizler hep en düşük ve en yüksek vurulan sayılara bakarız...

Matematiksel olarak hesapladığımız yaptığımız zaman vuruşlarımız net olarak çıkar ama hep bu vuruşlarda vuramayız neden ?

Geminin uzaklığı, durduğu açı gibi durumlardandır... Yani ben öyle düşünüyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen...

O zaman sizinde bahsettiğimiz gibi hıza göre de bir oran belirlense güzel olmaz mı ?

Gemi çok hızlı gittiği için hedef alması daha zorlaşacağından mıss geçme oranları da artırılmalı...

Aslında SAYBOG gemisi de bir Goliath türü gemidir.

SAYBORG hem tasarımsal olarak hemde tekillik özelliği ile Venom gemisinin gelişmiş versiyonudur... Adı da çok güzeldir...

Bu gemiyi tamamen bir savaş makinesi bir canavar halinde oyuna sürmüşlerdir...

Çokta güzel görevini yaptı :) Her yer onunla dolu :D

Bu gemi Goliath türünde olan Venom gemisinin gelişmiş versiyonu olarak sadece tekilliği tepki çekmiştir.

1 Lazer + 1 Jeneratör %10 ekstra vuruş gücü bunlar yerinde...

Ama tekilliği gerçekten mantıksız :D :D Cidden abi :D Bakın oylamada bile SAYBOG tekilliği düşürülsün en çok ikinci oyu almış :D

En azından benim gibi elit gemilere fazla vursun ama ufak ve tam olarak gelişememiş gemilere daha az vursun.

10. -Star-

-Star- User

Önceden okuduğum bir konuya göre lazerlerin ortalama hasarı,mesela lf-4 için ortalama hasar 200. Bunun altına veya üstüne çıkmasına imkan veren bir tolerans var,onunda yüzdelik olarak bilgisi mevcuttu yalnız nereden okuduğumu bulamıyorum.Örnek olarak 30 lf-4 üzerinden hesaplarsak her biri için bu max. veya min. vuruşlar aynı olmuyor,fark bu yüzden oluşuyor.Biri 180 vururken diğeri 205 vuruyor mesela,bazen neredeyse hepsi min. değere yakın vuruyor bazense max. değere çok yakın sayılar görüyoruz.

11. Kesinlikle katılıyorum.

Umarım bizleri yakın zamanda bilgilendirir saygı değer forum yetkilileri.

12. tortunun hızı böle lacaksa %5 dmg bonusu eklensin.bu haliyle 3 sn kullansak bilşe zor alırız gibi.pusata ek dp gelmeli.spearheada yazdığınız gelcek olan %10 dmg dahil derhal gelmeli.şimşek geri kaldı.bu can sıkıcı.lazer slotu 15 e çıkmalı.o geminin kalkan gücü zaten düşük.4-5 te spearheade kesildim.özellk kullandım kaçtım 4-5 te,ama speard daha hızlı olduğunda yetişti.çatışma şansı istiyorum şimşeğe.aynı şekilde normal venganceyede.pusatla kıyaslanamaz şimşek; eğer dp bonusu gelirse pusata.çünkü pusat hem jeneratör fazla,hemde lazer.yai daha hızlı daha sağlam kalkan bakımından.sayborga %10 dp+%6 dmg sınırı gelsin.özelliğine dokunmayın.hummera %10 dp+%6 dmg sınırı gelsin.hız ve özelliklerine dokunmayın.buna karşın aegis elite %5 dmg+10 kalkan sınırı gelsin özelliklerine dokunmayın.diğer aegis veterana sadece %5 dmg gelsin tp-şp bonusuna dokunmayın.cerraha bıp100 atma ve serum özelliği eklensin.gerisine dokunmayın.goli x e %6 dmg %6 tp-şp bonus sınırı gelsin.gerisine dokunmayın.citadelin hızı aegisle eşitlensin.roketatarlar aynı anda ateşlensin.mimesisin de aynı şekilde.satürne %20 dp ye ek olarak %6 dmg gelsin.özellikli goliler 2 ay önceki halinde kalsın öle iyidi.goli veteran ve exhealt gibi gemilere g-goal,g-kick gibi tasarımları takınca %5 dmg eklensin.goli enforcer gemisine g-refree tasarımı takıldığında %20 ek kalkan bonusu eklensin.g-şampiyon gemisin hasarı %1 artsın ayrıca 1 jeneratör slotu eklensin.sovereing,venquşer vs gibi gemilerin %7 hasarı npc lere de işlesin.leonovun ev avatajı özelliği x-1 den x-8 e kadar işlesin pvp yi vs kapsamasın.
    bunlar derhal yapılsın.denge sağlanmalı.

13. Çok önemli konulara değinmişsiniz ve yorumunuz için size teşekkür ederim.

İmla kurallarına uyarak yazarsanız daha anlaşılır olur bunu da belirtmek isterim.

Şimşek eskiden çok favori idi. Şimşek 1 ya da 2 lazer slotu daha hak ediyor. :) Pusat çok hızlı bir sinek sadece... Biraz DP gerekiyor ona.

Ama bunlar basit şeyler değil :) Şimdi gidipte Pusat gemisinin darbe puanını Şimşek gemisine yaklaştırır sanız o zaman Şimşek ne olacak durumu çıkıyor...

Öyle bir değişiklik olması gerekirdi tam anlamı ile dengeleyici olsun. Tortu ekstra %5 vuruşu hak etmiyor bence bunun yanı sıra hızı %5 değilde %3,5 düşürülse idi daha iyi olurdu. Sonrasından gelen tepkilere göre kararlar alınırdı.

Benim en çok dikkatimi çeken Leonov gemisinin ev avantaj özelliği hakkında yazdıklarınız oldu. Bence de böyle bir şey yapılır ve daha askeri bir tasarıma sahip yeni bir Leonov karşımıza çıkarsa gelişmekte olan ortanca gemilerin bile pvp de sözü olur :)

Ek olarak Aegis,Citadel,Sinek gemilerinin veteran tasarımlarına ben bayılan birisiyim :) Askeri tasarımlara sahipler :) Bu gibi tasarımlar artırılsın...

HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ...

Böyle bir denge yaması yaptın :D Solace gemisini hurda ettin :D Saybog gemisine dokundun mu ?

Bu bir orman, bu bir okyanus... Eğer siz belirli birimlerin özelliklerini düşürüp ve azaltırsanız sistem çöker...

Antilopların boynuzlarını çıkartırsanız Aslanlara karşı daha savunmasız olur değil mi ? Sınıf ayrımı... Sınıf ayrımı... Denge... Denge... Düzen... Düzen... Adalet... Adalet... Denetim... Denetim...

14. ЄԼԼЄƦ

ЄԼԼЄƦ User

Halka ve güveye gelen yenilikler olmamış.Halka ve güve hem vs lerde hem kapılarda vazgeçilmezdi ama şimdi bozdunuz!

15. ЄԼԼЄƦ

ЄԼԼЄƦ User

Ayrıca her yerde sayborg görmek sıkıyor adamı birde hasarları çok fazla karşı koyamadan kesiliyoruz .Stratejiden çok hasar odaklı oldu oyun herşeye dokunup sayborga ellememek...

16. Oylamada evet veya hayır şeklinde bir cevap yokki. Sen oylamada soru sormuşsun. Olsun olmasın diye ayrı ayrı açsan iyidi

17. pusat-şimşek-tortunun hızı eşitlensin.577 olsun.pusat, tortunun dp sine yükseltilsin.ağır konfide şuan pusatın hızı 444,tortunun 343.vurkaç yapılabilir.tortuya %5 dmg verdiğinizde dileyen yeteneğine göre pusatı tercih eder,dileyen tortuyu.ancak tortunun hız özelliğini kapadığınızda tortunun dmg bonusu nötr oluyo ve ateş gücü pusatla neredeyse kafa kafaya oluyo.burada 3sn gücü devreye giriyor.ama tortunun hızı iyice düşüyo tabii ki.ağır konfide bile yakala yakalabirsen pusatı o derece.bunun yanı sıra pusata 2 jeneratör slotu eklensin.tortuyla kafa kafaya gelsin iyice.vengance, goliathla aynı dp ye sahip olsun.böylece vengance goliathın kalkan bakımından indirgenmiş,hız bakımından revizyona uğramış hali olacaktır.(yani 5 kalkan eksiltip,hıza vermiş olacaksınız).buradaki amaç hız gemilerini savaş kruvazörlerine karşı etkili kılmaktır.spearheadın hızı değişmesin.en hızlı olarak kalsın çünkü dp si düşük.yetenekli avcılara kolay avlanabiliyo....

ek olarak:kredili gemilere radrasyondan etkilenmeme özelliği gelsin.böylece güçsüz oyuncu özellikle palada bile olsa kurtulma şansı doğar.çünkü palda daha çabuk eriyo gemi radrasyonda.düşmanın kuvvetine bağlı olarak tabii.phonexe ise mimesis ışınlama teknolojisinin ileri verisyonu olan ultra ışınlanma özelliği verilsin.bu özellik hemen en yakın saldırıya korumalı bölge olan porta ışınlnmasını sağlar.böylece düşmanın şerrinden kurtulabilir(o zamana kadar dp si dayanabilirse tabii :) ).vip olan oyuncu bu özeliği sayesinde palada phonexi kullanmak isteyebilir.ayrıyeten phonex kesene -100 şeref verilmesi devam etmeli.güçlü oyunuya çok etkilemz -100 şeref ama uzak durması içinde bir sebep olabilir.100 kere kessen 10bin şeref boşa gider :).

göreyim sizi dark orbit ekibi.
    pusat-şimşek-tortunun hızı eşitlensin.577 olsun.pusat, tortunun dp sine yükseltilsin.ağır konfide şuan pusatın hızı 444,tortunun 343.vurkaç yapılabilir.tortuya %5 dmg verdiğinizde dileyen yeteneğine göre pusatı tercih eder,dileyen tortuyu.ancak tortunun hız özelliğini kapadığınızda tortunun dmg bonusu nötr oluyo ve ateş gücü pusatla neredeyse kafa kafaya oluyo.burada 3sn gücü devreye giriyor.ama tortunun hızı iyice düşüyo tabii ki.ağır konfide bile yakala yakalabirsen pusatı o derece.bunun yanı sıra pusata 2 jeneratör slotu eklensin.tortuyla kafa kafaya gelsin iyice.şimşek goliathla aynı dp ye sahip olsun.böylece şimşek goliathın kalkan bakımından indirgenmiş,hız bakımından revizyona uğramış hali olacaktır.(yani 5 kalkan eksiltip,hıza vermiş olacaksınız).buradaki amaç hız gemilerini savaş kruvazörlerine karşı etkili kılmaktır.spearheadın hızı değişmesin.en hızlı olarak kalsın çünkü dp si düşük.yetenekli avcılara kolay avlanabiliyo....

ek olarak:kredili gemilere radrasyondan etkilenmeme özelliği gelsin.böylece güçsüz oyuncu özellikle palada bile olsa kurtulma şansı doğar.çünkü palda daha çabuk eriyo gemi radrasyonda.düşmanın kuvvetine bağlı olarak tabii.phonexe ise mimesis ışınlama teknolojisinin ileri verisyonu olan ultra ışınlanma özelliği verilsin.bu özellik hemen en yakın saldırıya korumalı bölge olan porta ışınlnmasını sağlar.böylece düşmanın şerrinden kurtulabilir(o zamana kadar dp si dayanabilirse tabii :) ).vip olan oyuncu bu özeliği sayesinde palada phonexi kullanmak isteyebilir.ayrıyeten phonex kesene -100 şeref verilmesi devam etmeli.güçlü oyunuya çok etkilemz -100 şeref ama uzak durması içinde bir sebep olabilir.100 kere kessen 10bin şeref boşa gider :).

göreyim sizi dark orbit ekibi.

18. forumda ki cevap veren arkadaşlar işsizler galiba ;):D

19. Haklısın dostum bende değiştirmek istedim ama olmadı. Paylaşımdan sonra sadece ek yanıtlar ekleniyor muş galiba. Ama yinede belirli fikirleri ortaya çıkardı.
    Yapmış olduğun gereksiz ve insanları aşağılayıcı yorumuna karşılık çok ağır bir üslupla cevap verirdim ama kurallar var ne yazık ki.

Cevap veren arkadaşlar işsiz galiba derken neyi kast ettiğin çok açık. Bu kadar uzun yorumlar yapılır mı ? işsizler galiba diyorsun :)

Sana ne ? Seni ne ilgilendiriyor ? Sana batan ya da kabaran bir şey mi var ? İnsanlar fikirlerini yazmışlar ve istedikleri kadar yazarlar...

Ne derler bilirsin :) Şimdi git ötede ...... noktaları istediğin gibi doldurabilirsin... :D

Halka %120 çok fazlaydı... Gereksiz bile denebilir. Kapılarda halka kamikaze atarken işimize yarıyordu ama halen yarıyor :)

Güve ise muhteşem bir uçuş düzeni... Faydası çok fazla idi. Diğer uçuş düzenlerinde faydaları varsa zararları da vardı. Güve de ise bu durum söz konusu bile değildi saniyede %1 düşme oranı çok azdı. %5 olması yerinde bir karar bence. Ayrıca kapı yaparken ön tarafımda ki kalkanı ciddiye almıyorum ben güve ile vuruyorum zaten o sırada dönüyorsun.
    Kesinlikle haklısınız. Her yer SAYBORG gemisi :D Benimde bu konu hakkında yukarıda detaylı yazım vardır.

20. Ergen ergen konuşmayalım lütfen zaten belli yaşa gelmiş insanlar benim yorumu anlayışla karşılayıp gülüp geçerler bu oyun +18 yaşındaki oyunculara hitap ediyor lütfen kendinize başka oyunlar bulmanızı önemle rica ediyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.