Öneri Denge Yaması

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Ŧ®_GID£®LI_LΛZΣΓLΞΓ tarafından 18 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce bu yama kabul edilmeli mi?

1. Evet

oy sayısı 22
    57,9%
  2. Değiştirilecek bölümler var

oy sayısı 11
    28,9%
  3. Hayır

oy sayısı 5
    13,2%
  1. Hep oyun ekibi denge yaması yayınlayacak değil ya. Bizde kendi önerimizi sunalım :)

Gemi Dengelemeleri
    İlk açılışı Tortu üzerinden yapalım.

Tortu
    Gelen ilk denge yamasından sonra tamamen kullanılmaz oldu. Bu gemiyi oyuna yeniden kazandırmak istiyorum.

• Hız 10 birim yükseltildi.
    • Hız: 220 -> 230

Citadel
    Skylab ve grup savaşlarının vazgeçilmez gemisi, fakat yetenekleri artık yeterli kalmıyor. Onu "Tank" sınıfına biraz daha yükseltelim.

• Lazer slotu 2 adet düşürüldü.
    • Hızı 30 birim düşürüldü.
    • Jeneratör slotu 4 adet arttırıldı.
    • Ateşi Çek Yeteneği: Etkilenen rakiplerden %10 daha az hasar alır.
    • Koruma Yeteneği: Bu yetenek artık sınırsız açık kalma özelliğine sahip. Darbe puanı %30'un altındaysa otomatik kapanır ve kullanılamaz.
    • Güçlendir Yeteneği: Hasar azaltma %50'den %60'a yükseltildi. Bekleme süresi 360 saniyeden 300 saniyeye indirildi.

Spearhead
    Bu keşif gemisine küçük değişiklikler yapıldı

• Darbe puanı 30.000 arttırıldı.
    • Jeneratör slotu 4 adet arttırıldı.
    • DP: 100.000 -> 130.000
    • JS: 12 -> 16
    • Hedef İşaretleme: Gruptaki üye başına +%2 ek hasar bonusu verilir. (Sadece işaretlenen hedefe karşı)
    • Mükemmel Kamuflaj: Etkin olduğu anda tamir hızı ve kalkan yenileme oranı %50 artar.

Vengeance
    Gemi o kadar eski kaldı ki artık değişmesi lazım.

• Hızı 20 birim azaltıldı.
    • Jeneratör slotu 2 adet arttırıldı.
    • Darbe puanı 20.000 arttırıldı.
    • DP: 180.000 -> 200.000
    • JS: 10 -> 12
    • Hız: 380 -> 360

V-Revenge ve V-Avenger gemilerine birer yetenek eklendi.
    • V-Revenge: Lazerlerin %10 kalkan penetrasyonu kazanır. 10 Saniye sürer. Yeniden yüklenme süresi 180 saniyedir.
    • V-Avenger: Aldığın hasarın %15'i kalkana dönüşür. 5 Saniye sürer. Yeniden yüklenme süresi 180 saniyedir.

Leonov
    Bu küçük gemiye yeni haritada yer açılmalı diye düşünüyorum.
    • Ev avantajı bonusu X-5'den X-8'e kadar etki eder.

Spectrum
    Yamadan sonra yeteneği zayıfladı. Süresi değiştirildi.

• Yetenek süresi 8 saniye arttırıldı.
    • Prizmatik kalkan aktif süresi: 22 -> 30
    Solace
    Nano Tamir yeteneğine küçük değişiklikler yapıldı.

• Nano Küre Tamiri: Kendide %35 DP ve %20 KP yeniler. Grup üyelerinin %15 DP ve %10 KP yeniler.

Sentinel
    Yeteneği ile ilgili değişiklikler yapıldı.

• Kale Yeteneği: Süresi 5 saniye düşürüldü. Kalkana gelen hasarı azaltma %10 arttırıldı.
    • Etkin süre 30 -> 25
    • Hasar Engelleme %30 -> %40

Venom
    Yeteneği ile ilgili değişikliğe gidildi.

• Tekillik I: Verilen hasarın %50'si DP olarak geri verilir.

Mimesis
    Denge yamasından sonra kullanılmaz hale geldi. Yeteneğini değiştirerek yeniden geri kazanılır hale getireceğiz.

• Sensör Bozma yeteneği: Her saniye kaybedilen kalkan oranı %6 olarak değiştirildi.
    • Kaybedilen Kalkan Oranı: %10 -> %6

Hammerclaw
    Yetenek bekleme süreleri uygun hale getirildi.

• Tamir Kiti bekleme süresi 160 saniye -> 120 saniye
    • Kalkan Tamiri bekleme süresi 60 saniye-> 40 saniye
    • DP Tamiri bekleme süresi 140 saniye -> 100 saniye

N-Ambassador
    İşlevsel bir yetenek eklendi.

• N-Ambassador Yeteneği: Hedeflenen rakibin yeteneği kopyalar. Yetenek 30 saniye sizde kalır, eğer kullanılmazsa bekleme süresine girer. Bekleme süresi 600 saniyedir.
    • Not: Birden fazla yeteneği olan gemilerde rastgele bir yetenek seçilir.
    • Not2: Tortu gemisinin hız yeteneği kopyalanamaz.

Tüm Aegis gemileri ve Hammerclaw:
    Bu gemilere Kalkan Podu yeteneği eklenmiştir.

• Aegis Kalkan Podu: Etki süresi 10 saniye. Saniyede 15.000 Kalkan doldurur. Bekleme süresi 120 saniye.
    • Hammerclaw Kalkan Podu: Etki süresi 10 saniye. Saniyede 25.000 Kalkan doldurur. Bekleme süresi 140 saniye.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

Defcom
    Bu gemiye küçük değişiklikler ve yeteneğine geliştirme eklendi.

• Hızı 50 birim arttırıldı.
    • Mükemmel Kamuflaj Yeteneği: Etkin süresi 5 saniye arttırıldı. Yetenek aktif iken tüm yenilenme etkileri %50 artar.
    • Aktif süresi: 20 -> 25

Yamato
    Bu gemiye küçük değişiklikler yapıldı ve yeteneği tamamen değiştirildi.

• Hızı 40 birim arttırıldı.
    • Seyahat Yeteneği[Kaldırıldı]: Hızını 5 saniye boyunca arttırır.
    • [Yeni] Hasar Koruma Yeteneği: Etkinleştirildiği zaman gemi %30 daha az hasar alır. 5 Saniye sürer. Yeniden yüklenme süresi 180 saniyedir.

Satürn Goliath (G-Satürn)
    Bu özel gemiye bir yetenek eklendi.
    • G-Saturn Yeteneği: Etkin olduğunda lazerleri bloke eder. En fazla 15 lazer bloke edilebilir. Bekleme süresi 240 saniyedir.

Pusat
    Düşük Darbe puanından dolayı biraz arttırmak istiyorum.
    • Darbe puanı 30.000 artar.
    • DP: 125.000 -> 155.000

Oyun İçi Düzenlemeler

Parazit Etkisi

• ANTI-Z1 Cpusu kullanıldıktan sonra hastalığa karşı 5 dakika direnç kazanılır.

Lütfen değişmesi gerekenleri yorumunuzda belirtin. Oyunu daha dengeli ve eğlenceli hale getirebiliriz :)

Son düzenlenen: 8 Şubat 2019
    JohnShepard bunu beğendi.
  2. bence venganın hızı düşürülmemesi gerekir sonuçta bir hız gemisi gerçi artık bir işlevseliği kalmadı cyborg,cerrah gemisi ile çok rahatlıkla yetişip kesersin diğer özellikleri gelse iyi olur zaten güçsüz gemi.

Ageis ile Hammerclaw'ın bir farklılığı olması gerekir bence senin getirdiğin özellikle hammerclaw'ı kazanması daha zor olduğu halde özelliği daha düşük kalmış oyunda şuanda diğer özellikleride ageis ile karşılaştırınca ageis daha mantıklı geliyor bana hammerclaw'ın kazanılması zor olsada.

venomun tekililik 1 özeliği %60 yapılması çok fazla olur bence biraz daha az yapılsa daha iyi olur.(45-50 civarı)

Son düzenlenen: 18 Ocak 2019
  3. emek verilmiş bir fikir ve güzel bir fikir

4. Yorumun için teşekkür ederim. Hammerclaw olayını tamamen unutmuşum, hemen düzenliyorum.
    Vegaya gelirsek hızı düşmedi aslında, jeneratör sayısını arttırdığım için hızı sabit.

Son düzenlenen: 18 Ocak 2019
  5. n-ambassador u düşünmen çok hoşuma gitti ben bazen kullanıyorum , darkorbit defcom nostromo ambassador gibi gemileri geride bırakmamalı :) ayrı bir hava katıyorlar

6. bencede nostaljik bit düşünce

7. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Fikriniz oyuncular tarafından gereken desteği alırsa raporlarıma ekleyeceğim :)

İyi forumlar

8. Teşekkür ederim modum :)

Konu günceldir

Labirent bunu beğendi.
  9. ersan1005

ersan1005 User

Venomun eski yetenegi gelse çok iyi olur bu yetenek işimi kolaylaştırıyor ama genede elit harcamak zorunda kaldığım yerler oluyor

10. Yargı

Yargı User

sayın mod gereken destekten kastınız nedir acaba foruma bakan okuyan çok bı kullanıcı yok gayet güzel bı fikir siz desteği beklemeden raporlarınıza ekleyin büyük sevaba girersiniz

11. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Bu durum diğer konu sahiplerine karşı bir haksızlık oluşturur ve bizler takım olarak hiç bir zaman böyle bir şey istemeyiz.

İyi forumlar.

12. DraydiBoy

DraydiBoy User

hani bak hepsini geçtim iyi kötü parazit etkisi dedin kalbimi feth ettin :D

13. Bykurt21

Bykurt21 User

Tercihim olumlu yönde şu tekdüze cyborg kullanımının önüne geçilmesi gerekiyor.

14. Yargı

Yargı User

ama merkez ekip tekdüze cyborg kullanımının önüne geçmek istemiyor bu merkez ekip ne yapıyor gerçi onunda bilmiyoruz merkez ekip varmı onunda bilmiyoruz matrixteyiz galiba modlarda ajan Smith :D

15. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Bende konunuza kısacık bir eklemede bulunmak isterim. :) Dengeleme iyi lakin kısıtladığınız özelliği başka bir yerden geri kazanılabilir yapmışsınız. Aslında keşif ve hafif gemilerin jeneratör slotunu kısarsanız onları çok daha zora sokarsınız, çünkü DP'leri az olduğundan onların nispeten tek savunması hızı ve kalkanı olur. Tavsiyem biraz daha detaycı düşünerek içerik belirleyin. Onun dışında fikriniz güzel. :)

Bunlar benim naçizane önerilerimdir.

İyi forumlar...

16. Ayarlamaya çalışırım ama ne kadar dengeli olur bilemem :D Orasına siz karar verirsiniz :)

17. Vengeance gemisini gözardı etmediğiniz için evet verdim. Konuyu destekliyorum.

18. Mimesis açığını %7 kapatmaz hasar yiyince kalkan zaten kalmıyor %5 veya gemi yeteneği %75 e cikarilmasi olursa daha iyi olur diye düşünüyorum ayrıca spearhead gemisi kesif gemisi hızı 660 larda olması lazım ve lazer soltu 5 ideal

19. spearhead gemisi zaten başa bela hızını 10 birim azaltıp 3 jeneratör slotu koyarsan 20 birim artar hız garip :)

20. spearhead için lazer slotunu 1 azaltmayı önermişsin bence hiç gerek yok lazer slotu koymasınlar gemiye ne keseceksek roketle keselim nasıl fikir çok iyi bence lol

Sayfayı Paylaş