Dengesiz soğuma

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve tryhardD tarafından 20 Eylül 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. tryhardD

tryhardD User

Oyundaki soğuma sisteminin bu kadar asimetrik olması istek dahilinde midir yoksa bir hata mıdır? 1 gün aralıksız cubi keserken en ufak soğuma yaşamazken görev için kesmem gereken mor tallonlardan 30-40 tane keser kesmez (yaklaşık 1 saat) soğumaya giriyor hemen. Ve 300-400 tane kesilmesini isteyen görevler varken bu durum cidden can sıkıyor oyunun oynanmasına engel oluyor...
    NOT: Afedersiniz yanlış yere açmışım teknik konuya geçiremedim.

Sakin_Olmayın bunu beğendi.
  2. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Açtığınız konuyu uygun alana taşınmış bulunmaktayız.

Harita, kapılar ve belirli yaratıklara göre soğuma değişiklik göstermektedir veya hiç yoktur. Ama 30-40 arası yaratıkta çok hızlı bir şekilde soğumaya girdiğinizi düşünüyorsanız belirli periyotlar içerisinde dinlenmeniz gerekmektedir. Bu sayede görevinizi daha rahat yapabilirsiniz.

İyi Forumlar.

3. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba, konunuzu taşındıktan sonra cevabı yollamayı unutmuşum. :oops:
    1 gün aralıksız x-6 da cubi kesen oyuncudan örnek vermişsiniz: bu oyuncu belli bir oranın üstünde kasılmaya devam ettikten sonra farklı bir npc türüne geçtiğinde soğuması daha hızlı başlayarak daha az ödül alacaktır. Ancak kasılma süresinden sonra belirli bir aralıkta(bu belirtilmeyen bir durumdur) mola vermesi halinde bir soğuma katalizör durumu olmaz. Bazı paylaşımlara göre yeni bir sistem geliyor. Bakalım o nasıl işleyecek. ;)

cahitbatuk ve tryhardD bunu beğendi.
  4. tryhardD

tryhardD User

Peki modum dediğiniz durumu farkettim ben de ondan akşam 8'den itibaren oyuna girmedim taa sabah 9.30'a kadar. Ancak bu hızlı soğumaya girme olayı yine devam ediyor, 30-40 tallon kestikten sonra ( çok sürer diyeceklere yazayım x4 rsb kesiyorum 10 saniye sürmüyor ) soğumaya giriyor hemen, 20k uri bile kasamıyorum. Umarım daha düzgün tespitler yapan bir sistem gelir bu cidden oynama isteğimi kırıyor yarım saat duramadan 2 saat çıkıyorum cidden can sıkıcı ve görev yapmamı da engelliyor. Bu durumdan muzdarip tek oyuncu olduğumu da düşünmüyorum.

5. Viraaa

Viraaa User

amacin uri kasmaksa ebedi kapiya gir.

6. tryhardD

tryhardD User

uridiumu ne kadar seri soğumaya girdiğini göstermek için yazdım, yoksa oralarda daha seri kasılındığını iyi biliyorum ki 100'lük görevleri de yapmaya çalışıyorum ama bu şekil devam ederse 2-3 seneye anca biter ya da uri almadan beleşe yapacağım görevleri (ki yapmam)

7. Merhaba ben sürekli soğumaya giriyorum. Şuan elimde 1000 addet cubi ve kristalon görevim var. hızlı bir şekilde görevi bitirmek için astral seyehat paketlerinden seprom çektim ve gemiye 150k seprom attım, full x4 x3 ile kesim yapıyorum, çift kat desteğim, hasar modullerim var. Oyun 25-30 dk sonra bana soğuma atıyor. Şimdi ben yanlış bilmiyorsam bu sistem botlar için çıkmamışmıydı. Peki botla normal kullanıcı arasındaki fark neydi oyunu aralıksız oynama süresi. Peki bu sistem neden hızlı npc kesen kullanıcılara soğuma uyguluyor, neden bu sistem süre bazlı çalışmıyor ?

Cevabınız benim için çok önemli.

8. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Soğuma sistemi normal bir oyucunun normal bir şekilde oynamasına göre kurgulanmıştır. Kesilen NPC miktarı, oynanan saat ve kesme süreleri gibi etkenler göz önüne alınmaktadır.

Türkiye Takımı!

9. Madem kesme süresi sorun yaratıyor bu kadar x2 ve x3 cephanesini ne yapacağız biz ?

10. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Dengeli bir şekilde kullanırsanız ve aralıklarla kesim yaparsanız soğumaya girmezsiniz. Bu süre zarfında da x2 ve x3 kullanabilirsiniz. :)

Türkiye Takımı!

11. Ama ben zamandan tasarruf için o cephaneleri kullanıyorum. Akşamları eve saat 9 da geliyorum yorgun oluyorum, tercihen bu vakti verimli kullanmak benim en doğal hakkım değilmidir ? Başkaları program kullanıyor diye neden ben hızlı npc kesince ceza yığıyorum ? Hızlı npc kesmenin kime ne zararı var ? Madem öyle neden gemi yükselme modüllerinde npc hasar artışı var bu insanların soğumaya girmesine sebep olmaz mı ?

Kendimden örnek vereyim

Gemim : Goli Plus
    Lazerler : Full Pro (Hepsi 13 lwl)
    G.Y.M. : Kırmızıda %22, Mavide %6, Yeşilde %2, Sarıda %10 npc hasarı var (Toplamda %30)

Gemi bu halde x1 ile 24k ortalama hasar vuruyor

Buna birde seprom ve çift güçlendirici eklersek 50k ya kadar çıkıyor.

x2 : 100k
    x3 : 150k

Ben şuan 150k vurduğum için soğumaya giriyorum. Bunun sebebinin programla alakası yok gibi duruyor. Ben sadece oyunu her gün 45 dk oynaya biliyorum. Buna çözüm üretilmeli.