Duyuru Detaylı Darkorbit Sözlüğü

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve →ÖzümSözüm1← tarafından 14 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Merhaba arkadaşlar bu konumda oyun içinde kullandığımız kelimeleri detaylı bir şekilde yazacağım. İnsanım unuttuğum şeyler olabilir aklıma geldikçe burayı düzenleyip ekleme yapacağım. Unutmayınız ki daha bitmemiş bir çalışmadır. Birçok şeyin eksik olduğunun farkındayım. Zamanla eklenecektir ve yeni başlayan bir arkadaşımız buraya bakarak aradığı herşeyi en kısa ve en kolay şekilde bulması için düzenleyeceğim.

  Modlarımızdan ricam konuyu sabitlemelidir.

  ----> Para Birimleri <----
  Credist : Oyundaki kullandığımız alt para birimi
  Uridium : Oyundaki kullandığımız üst para birimi

  ----> Bazı Terimler <----
  Tecrübe Puanı : Arkadaşlar Seviye atlamanızda kullanılır , rütbenize az bir katkısı ve sıralamaya azımsanmayacak bir katkısı bulunur.
  Şeref / Şöhret Puanı : Arkadaşlar rütbenize azımsanmayacak bir katkısı bulunmaktadır. Eğer şeref puanınız 0 değerinin altına düşer ve - bir hal alırsa rütbenizin yerine kırmızı bir işaret gelecektir buda şeref puanınızın -'de olacağını diğer kişilere belirtir. ( bu işaret çıktıysa tüm görevlerinizi iptal ederek görev kulesine gittiğinizde daha kolay düzeltmeniz için bir görev açıldığını göreceksiniz )

  ----> Lazerler <----
  x1 : Lcb - 10 Lazeri ( normal vuruş gücünüzdedir. )
  x2 : Mcb - 25 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 2 katıdır. )
  x3 : Mcb - 50 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 3 katıdır. )
  x4 : Ucb - 100 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 4 katıdır. )
  Sab : Sab - 50 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 2 katıdır fakat attığınız rakibinizin kalkanını emer darbe puanına hasar vermez )
  x6 : Rsb - 75 Lazeri ( Normal vuruş gücünüzün 6 katıdır ve salvosu yavaştır )

  ----> Geminiz ile ilgili terimler <----
  Darbe Puanı : Geminizin canıdır. Darbe puanınız 0'a indiğinde patlarsınız. Yeşil renkle gösterilir.
  Kalkan Puanı : Geminizin defansı gibi düşünün. Rakibin saldıları belli oranda kalkanınıza gelecektir. Mavi Renkle gösterilir.
  Nano Göve : Geminizin ekstra darbe puanıdır. Sarı renkle gösterilir. Gg'den alabilrisiniz.

  ----> Lazer Topları <----
  Lf-1 : Oyundaki en az hasar veren lazer topudur. 40 hasar verir. Kredi ile satılır.
  Mp-1 : Az hasar veren bir lazer topudur. 60 hasar verir. Kredi ile satılır.
  Lf-2 : Orta-Az hasar veren bir lazer topudur. 100 hasar verir. Kredi ile satılır.
  Lf-3 : Orta hasar veren bir lazer topudur. 150 hasar verir. Uridium ile satılır. Ayrıca geminizin için sadece lf3 ile dizilli ise x1 ve x2 lazerlerini mavi x3 lazerini ise yeşil atarsınız.
  Lf-4 : Yüksek hasar veren bir lazer topudur. 200 hasar verir. Ganimet kutuları ve kapılardan elde edebilirsiniz. Uridium yada Kredi ile satılmaz.
  Kararsız Lf-4 : Şans faktörü ile 128-220 arası hasar veren bir lf4 türüdür.
  Lf-4 Yansıma Sondası : Geliştirilmiş bir lf4 gücünde olup 212 hasar verir ( PVE , yaratıkalara +5 fazla hasar verecektir , Geliştirme yapılamaz )
  Lf-4 Magma Sondası : Geliştirilmiş bir lf4 gücünde olup 212 hasar verir ( PVP , oyunculara +5 fazla hasar verecektir , Geliştirme yapılamaz )
  Lf-4 Hiperplazmoid : Geliştirilmiş bir lf4 gücünde olup 212 hasar verir ( Taktığınız lazer başına %0.5 Darbe Puanı Desteği kazanacaksınız , Geliştirme yapılamaz )

  ----> Droitler <----
  Droit geminizin güçlenmesi için fazladan lazer , kalkan vb. donatacağınız parçalardır.
  Flax : Tek slotlu bir droittir. Credist ile alınır. ( En fazla 8 tane alınabilir. )
  İris : Çift slotlu elit bir droittir. Uridium ile alınır. ( En fazla 8 tane alınabilir. )
  Apis : Çift slotlu elit bir droittir. Teknoloji fabrikasından direk olarak uridium ile alabilirsiniz veya yeşil ganimetten apis droidi için inşa parçaları toplayıp istenen uridium miktarını azaltabilirsiniz. ( En fazla 1 tane alabilirsiniz )
  Zeus : Çift slotlu elit bir droittir. Teknoloji fabrikasından direk olarak uridium ile alabilirsiniz veya yeşil ganimetten zeus droidi için inşa parçaları toplayıp istenen uridium miktarını azaltabilirsiniz. ( En fazla 1 tane alabilirsiniz )
  Arkadaşlar 8 adet iris , 1 adet apis , 1 adet zeus olarak 10 droit olabilirsiniz. Unutmayın oyunda en fazla 10 droit vardır.

  ----> Droit Tasarımları <----
  Arkadaşlar droit tasarımlarımız 2 başlık altında anlatacağım.

  a) istatistik droit tasarımları
  b) Görsel droit tasarımları

  a) İSTATİSTİK DROİT TASARIMLARI
  Bunlar gemimizin özelliklerine + sağlayabilecek tasarımlardır. ( Hasar , Darbe Puanı , Kalkan Puanı , Roket hasarı gibi )
  Havoc : Eğer bütün droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %10 ekstra hasar kazanacaksınız. ( Zeta kapısından %45 alma ihtimaliniz vardır. İlk zeta kapınızda kesin olarak verilecektir bu ödül )
  Hercules : Droitinizin içindeki kalkanlarınız %15 bonus kazanacaktır. Eğer ki tüm droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %20 ekstra Darbe puanı kazanacaksınız. ( Kappa kapısından %37.5 alma ihtimaliniz vardır.
  Spartan : Kranos kapısını yapttıktan sonra birleştirme kısmından spartan tarifini açabilirsiniz. Spartan tarifinde 1 adet havoc 1 adet hercules ve bir miktar bölünme kristali harcanır. ( Unutmayınız arkadaşlar sadece geminizde takılı olmayan havoc , hercules sayınız burada görünecektir. ) Her bir spartan %1 vuruş ve %1 darbe puanı bonusu verecektir. Eğerki tüm droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %10 hasar , %10 kalkan bonusu ve %15 darbe puanı bonusu kazacaksınız.
  Demon : Sadece belirli zamanlarda gelen etkinlik kapısı ile elde edebilirsiniz. Takılı olan her tasarım için %1 roket hasarı kazanırsınız. Tüm droitlerinizde bu tasarımı kullanıyorsanız %10 roket hasarı ve %5 roket ateşleme süresinde kısalma elde edeceksiniz.

  b) GÖRSEL DROİT TASARIMLARI
  Arkadaşlar bir çok görsel droit tasarımı bulunduğu ve bunlar sadece droitleriniz şeklini değiştirdiği için bunlardan uzun uzun bahsetmeyeceğim.

  ---> Uçuş Düzenleri <----
  Arkadaşlar sadece elit , çok kullanılan ve ekstra bilgi sahibi olunması gerekenler hakkında bilgi vereceğim
  içiçe uçuş düzeni : Roket hasarınızı %50 attırırken darbe puanınızı %20 azaltacaktır. ( canınız azaldığında yada karşınızdaki oyuncu spectrum özelliğini aktif ettiginde kullanmanız tavsiye edilir. )
  Kalp uçuş düzeni : Kalkan değerlerinizi %10 ve darbe puanınızı %20 attırırken %5 lazer hasarı azaltması vardır.
  Güve uçuş düzeni : Darbe puanınızı %20 attırır ve rakip oyuncu veya yaratığın kalkan emilimini %20 azaltır ( rakibinize verdiğiniz hasarlar %20 oranında daha çok darbe puanına işlemektedir ) , saniye başına %1 kalkan değeriniz azalacaktır ( canı az ama kalkanı çok olan rakbinize karşı kullanmanız tavsiye edilmektedir )
  Kıskaç uçuş düzeni : Lazer hasarınızı %3 attıtır ve %5 daha fazla şöhret puanı kazanmanıza yardımcı olur. Buna karşılık %10 kalkan penetrasyonunuzu azaltacaktır ( Bunun hakkında araştırma yapıyorum , kesin bir bilgi elde ettiğimde burayı güncelleyeceğim varsayım ile hareket etmek istemiyorum bu konuda yetkililerden kesin bir bilgi verilirse sevinirim )
  Yengeç uçuş düzeni : Kalkan emiliminizi %20 attırırken %20 hızınızı düşürür ( kalkanınız çok ve canınız az ise bu uçuş düzenine geçmenizi öneririm )
  Elmas uçuş düzeni : Maksimum kalkan değerinizin %1'ini saniyede yeniler ( buradaki ince detay saniyede en fazla 5.000 kalkan puanı yenileyebilir ) buna karşılık %30 darbe puanı azalması verir.
  Mızrak uçuş düzeni : Mayın hasarınızı %50 attırır ( Arkadaşlar buradaki püf nokta ise sizin sürekli mızrak uçuş düzeninde kalmanıza gerek yoktur. Mayını attım sonra mızrak uçuş düzenine geçtim mayın hasarım yine de artar mı derseniz hayır artmaz. Sadece mızrak uçuş düzeni ile bıraktığınız mayınların hasarı artacaktır. mayını bıraktıktan sonra bu uçuş düzenini değiştirseniz bile mayınınız hala %50 daha fazla hasar verecektir. )
  Halka uçuş düzeni : Kalkan puanınız %120 artmaktadır buna karşılık %5 hızınız düşer , %25 lazer hasarınız azalacaktır , %25 roket ve roketatarınızın yeniden dolma süreside artacaktır ( bu sizin dezavantajdır roket ve roketatarınızın dolma süresi ne kadar kısa ise o kadar iyidir )
  Burgu uçuş düzeni : Lazer hasarınız %20 artacaktır. Buna karşılık %5 hızınız düşecektir ve %25 kalkan puanınız azalacaktır.
  Çark uçuş düzeni : Hızınızı %5 attıracaktır. Buna karşılık %20 lazer hasarınız azalacaktır ve kalkan puanınız saniyede %5 azalacaktır.
  Kıdemli uçuş düzeni : Kazanacağınız şöhret puanınızı %20 arttırır buna karışılık %20 lazer hasarı , %20 darbe puanı , %20 kalkan puanınızı azaltır. ( kapı bittirdiğinizde ödülü almak yada bir görevi bitirdiğinizde kullanmanızı tavsiye ederim )
  x oluşumu uçuş düzeni : Yeni başlayan arkadaşlarımız genelde burada takılmaktadır. Bu uçuş düzeni %8 darbe puanı bonusu , yaratıklara karşı %5 lazer hasarı bonusu ( PVE oluyor ) ve yaratıklardan kazandığınız tecrübe puanlarında %5 artış sağlamaktadır. Buna karşılık olarak Kesinlikle şeref puanı kazanamazsınız ve rakip oyunculara hasar vermez ( çok düşük bir hasar verebilirsiniz bu uçuş düzeninde )
   
  Son düzenlenen: 16 Ocak 2018
 2. titans___

  titans___ User

  peki bu yeni lf4ler den hiper plazmoit npc ve düşmana sade 212 hasar mı veryor ya da yansıma sondası yaratıklara sade 212 mi yoksa artı 5 de varmı ve de diğeri 212 yaratığa veryor ve x/4 ve 4/x haritalarında mı etkili magmalar çünki beyaz la ben güvede magma bende 4 tane var ve vuruşlar inanılmaz saçma gelyor benim gemide 3 yansıma 4 de hiper plazmoit var x-1 17bin hastalık çift vuruş 23 bin oluyor diroitler sağlamken beyaz rsbe falan olunca 4 üncü vuruş fazla oluyor da o zamana kadar gemi güme gitmesse
   
  *~MİHRALİ.TR~* bunu beğendi.
 3. Sana en kolay şöyle anlatabilirim ileride anlatacağım arge agacımızda 2 bölüm var. Birisi Kelle Avcısı birisi Uzaylı Avcısı bölümü.

  Yansıma ve magma sondaları buna benzer mantığı vardır. Peki nedir bu?

  Arge üzerinden anlatayım biraz daha kolay anlarsın. Kelle Avcısı bölümüne puan verdiğimizde oyunculara verdiğimiz hasarlar artacaktır. Uzaylı Avcısı bölümüne puan verdiğimizde yaratıklara verdiğimiz hasar artacaktır.

  Yansıma sondası ==> Oyunculara 212 hasar / Yaratıklara 212+5 hasar verecektir. ( PVE kasılma yaratıklara verilen hasardır. )
  Magma Sondası ==> Oyunculara 212+5 hasar ( harita fark etmez istersen pvp haritasında ol istersen normal şirket haritasında bunu sadece oyuncu mu yoksa yaratığa mı hasar verdiğin etkiler ) / Yaratıklara 212 hasar verecektir.
  Hiperplazmoid ise harita yada hasar verdiğin kişi fark etmeksizin her zaman her yerde sana %0.5 darbe puanı bonusu vermektedir.
  Benim tavsiyem hiperplazmoidlerinizi fullemenizdir. Gemimize en fazla ( Goli için konuşuyorum ) 35 tane lazer alabiliriz.

  35 tane hiperplazmoid kasar iseniz bu size toplam %17.5 ekstra can bonusu vermektedir. Bunun yerine magma fullersek oyunculara arge , destekler , tasarım vb. şeyleri hesaba katmadan düz mantık ile x1 ile 200 hasar vermektedir. ( 1 lf4 fazla olarak düşünelim bunu )
   
  titans___ bunu beğendi.
 4. KANUN

  KANUN Guest

  Forum Adminimiz ricanızı dikkate aldı ve sabitledi.

  Yalnız Renklendirme ve konuyu ilk mesaja da toparlarsanız daha iyi olacak.

  iyi forumlar.
   

 5. Kalkan penetrasyonu kalkan deliciliği demektir. Yani penetrasyonun ne kadar fazla olursa kalkanı o kadar fazla yok sayıp DP'ye hasar verebilirsin. Mesela güve düşmanın kalkan emiliminin %20'sini iptal ediyor diğer bir değişle senin kalkan penetrasyonunu %20 artırıyor demek oluyor bu benim bildiğim kadarıyla. Modlarımızdan veya adminlerimizden de doğru olduguna dair onay gelirse yazabilirsin.
   
 6. titans___

  titans___ User

  sanki normal haritalarda pvpe kadar etki etmyor bende magmaya yüklenicem de bu you tube da videolar var fakat do takımı taş devrinde kaldığı belli oyun iğrenç yani daha başka bir kelime bulamyorum biğrenç derecede zevksiz sığ bağnaz kalmışlar efektler falan yaratıklar oyuncuyu uğraştırıcı ve her şey urilik ve dolu bot programlarına para verip 50 çar yapyorlar neden adam uriyi kasyor dolduryor gemi lf4 falan filan ekipman ne gerekyorsa chatlerde kaç milyon uri beyazım var şu çarımda diğerlerini saymıyorum diyen diyene bu do daki lermi patronlar zaten ellerinde çöp br oyun kalıcak nasıl oldu mu diycekler neyse saol açıklmalar için görev yapıcam harita kordinatda beklyor gemi 5 dkkadır olcak işmi
   

 7. ben teşekkür ederim sayın modum. Gerekli reklendirme ve eklemeleri 1-2 gün içinde tamamlayacağım.
   
 8. İmzaya link eklemek yasaktı ?
   
 9. Bu gibi konuları bu konu altına yerine kendi konuma yazarsanız sevinirim.
   
 10. berkan5535

  berkan5535 User

   
 11. berkan5535

  berkan5535 User

  bn ıkı adet droıt aldm ama kullanamıyorm nsl etkınlestrcm ?

  biri yardım edebılırmı
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 18 Ocak 2018
 12. Denge yamasıyla ufak değişikliklere gidildi diroit uçus düzenlerinde istersen tekrar kontrol et ve düzenle örneğim halka%120 degil %90 veriyor artık ve emeğine sağlık yeni oyuncular için faydalı bir konu
   
  titans___ bunu beğendi.
 13. etkinleştirmekten kastınız nedir? Aldıgınız zaman direk aktif olacaktır. İçine ekipmanlarınızı koydugunuzda farkı göreceksiniz. Unutmayınız ki droitleriniz ateş etmez ( yani geminizde ki gibi ateş efekti görülmez )
  teşekkür ederim eve geçince oraları denge yamasına göre düzenleyecegim. Oyun içi açıklaması değişmediği içim böyle bırakmıştım :)
   
 14. ne demek :) tekrardan emeğine sağlık.
   
 15. Yaptığın iş çok faydalı bunun için teşekkür ederim tüm oyuncular adına.
  Konu dışında bir maddeye daha değinmem lazım, onca oyun forumuna baktım belkide ama şu forum bir başka herkes mi online olur yardımcı olur?
  Oyunu geçtim forum için oynuyorum.
   
  *LİON*[TET] bunu beğendi.
 16. Prophecy

  Prophecy User

  Eline sağlık faydalı bir konu olmuş.
   
 17. Sa ben bir şey sormak istiyorum şimdi benim bir gemim var goliat full irişli full lf3 lü gemi almam gerektiğini irişleri havuc yapmam gerektiğini geliştirmede olan herşeyi geliştirmem gerektiğini biliyorum uçuş düzenininde olmasının gerektiğini biliyorum bilmediğim şeyler ise hangilerinin iyi olduklarını hangisinden başlamam gerektiğini ve neler yapmam gerektiğini ki gemim full ve elit olsun güçlü olabileyim beni bilgilendirirseniz çok teşekkür etmiş olurum
   
 18. Yani bu oyun içinde gemimi geliştire bilmem için önceliğim neler oluyor yapmam gereken şeyler neler sıra ne hedef ne amaç ne oluyor onları bilmiyorum
   
 19. Scoddax

  Scoddax User

  Merhabalar oyunda yeniyim de Zeta kapısında enerji harcadım ama bana Havoc vermedi. Zeta kapısının bir parçasını verdi bu normal mi acaba ?
   
 20. Manitu

  Manitu Guest

  Konunuzda gerekli cevaplar verilmiştir :)
   
  Scoddax bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş