Öneri [DEV KONU] Yeni Sunucu: ReBorn

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve org2BordoGüç tarafından 1 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Yeni Sunucu ReBorn Eklenmeli mi?

1. Evet

oy sayısı 65
    70,7%
  2. Hayır

oy sayısı 27
    29,3%
  1. Uzay Pilotu Yeniden Doğuşa Hazır mısın?

Görselde görüldüğü üzere ReBorn ayrı bir global sunucu. Peki burada bizi neler bekliyor.

----------------------

[​IMG] [​IMG]
    Aegis-Citadel-Spearhead-Tartarus YOK!

----------------------

Goliath ve Vengeance Tasarımları olacak ancak sadece Tp-Şp bonusları olacak yani vuruş veya savunma gücü etkilenmeyecek. Sadece sıralama, görünüş ve rütbe puanı etkilenecek.

----------------------

Apis ve Zeus olmayacak, Diroit tasarımlarında ise sadece npclere hasarı arttıran ve Tp-Şp puanını arttıran tasarımlar kalacak.

----------------------

Lf4, SL türevi lazerler ve Hellstorm launcherler kalkacak.

----------------------

Yalnızca görseldeki cephaneler satın alınabilecek. Diğer bütün cephaneler oyundan kalkacak (İnsta,Akıllı Bomba hariç)
    x4 yalnızca Galaxy Gates kapılarından ve çeşitli oyun ödüllerinden elde edilecek.

----------------------

Yalnızca Görseldeki jeneratörler satılacak.

----------------------

Hm7 Ticaret diroidine ek bir de Uridiumla alınan Hm2 Ticaret diroidi olacak bu diroidin dezavantajı ise %30 oranında bir kredi kaybınız olması.

----------------------
    P.E.T. Tamamen kalkacak.

----------------------

Yalnızca görseldeki destekler satın alınabilecek. Diğer destekler Boss veya Uber npclerden 1 saatlik olarak şansa düşecek.

----------------------

Açık arttırmada Saatlik açık arttırma aynı şekilde devam edecek. Ancak Günlük ve Haftalık açık arttırmalarda farklılıklar olacak. Peki nedir bunlar?
    Günlük Açık Arttırma: Günlük açık arttırmada Bir adet Maymuncuk açık arttırmaya çıkacak. Maymuncuk açık arttırması kredi ile olacak.(Maymuncuk bütün kasaları açabilen bir anahtar. Kasalara birazdan geleceğim.)
    Haftalık Açık Arttırma: Haftalık açık arttırmada Bir adet Efsanevi* Goliath ve Vengeance tasarımı satılacak. (*Özenle hazırlanmış bu tasarım bir hafta boyunca %100Şp ve Tp desteği verirken, sınırsız olarak görselliği sizde kalacak. Lazer rengi, gemi tasarımı, tamir robotu tasarımı, Jet yakıtı izi, Diroit tasarımı kısaca her şeyi farklı.) Ancak Bir farklılık olacak. Haftalık açık arttırma kredi ile değil, Uridium ile gerçekleşecek.

---------------------------

Şimdilik üstünü çizdiğim kapılar hariç diğer kapılar duracak. Kapılardaki ödüller ve kapı npcleri düzenlendikten sonra kapılar çıkacak. Ama kapılara grup halinde girilebilmesi daha eğlenceli. Bu yüzden bigpoint bazı kapılara grup halinde girilebilmenin önünü açarsa iyi olur.

-------------------------

Geliştirme sistemi tamamen kaldırılacak.

-----------------------

Teknoloji Fabrikası tamamen kaldırılacak.

-----------------------

Şimdiki yetenek ağacı tamamen değişecek. Günlük dosyası sistemi kaldırılacak.
    Her seviye atlandığında aşağıdaki kadar yetenek verme hakkınız olacak.
    1.Seviye ve 10. seviye arası her seviye için "1" yetenek verme hakkınız olacak.
    11.Seviye ve 18. seviye arası her seviye için "2" yetenek verme hakkınız olacak.
    19. seviye ve üzeri her seviye için 3 yetenek verme hakkınız olacak ve en fazla 50 yetenek verebileceksiniz. Yetenekleri sıfırlama mümkün olmayacak ancak yetenek ağacına yeni bir sayfa ekleyebileceksiniz ve her sayfa için 50.000 uridium ödemek zorundasınız.

-----------------------

İnsta, Akıllı Bomba gibi şeyleri yalnızca cpusunu gemiye taktığınızda etkinleştireceksiniz. Standart soğuma süresi olacak ve bir yetenek gibi kullanacaksınız. Geminizden hiçbir şey eksiltmeyecek. Mesela Teknoloji Fabrikasındaki yetenekleri cpu olarak gemileri takıp bunları kullanabileceğiz. Örneğin: Savaş Tamiri Robotu Cpu olacak ve biz onu gemiye takıp bir yetenek olarak kullanabileceğiz.

-----------------------

Leonov ev avantajı devam edecek ancak 13 levelden sonra leonovun verdiği ödüller bigboy ile eşit hale gelecek.

-----------------------

Gelelim tamamen değişen Skylab'a
    Skylab artık Taş üretimi yaptığınız değil, Korsan sandığına benzer kasalar ürettiğimiz bir lab haline gelecek. Seprom kalkacak. Taşlarla Hız,Kalkan,Lazer beslenebilecek. Oyunda topladığımız taşları(Ambarlar iki katına çıkacak veya daha fazla.) Hm02 veya Hm07 droitleriyle veya Ana üssümüzden skylaba göndereceğiz.
    Oyunda şimdilik benim aklıma gelen üç çeşit kasa çeşidi olacak.
    Bronze:Bu kasalar düşük hammadeler ile üretilecek. Kasa anahtarları kredi ile satılacak.Bu kasalardan GG parçaları,GG enerjileri, x4 Hariç cephaneler(Tabi uridiumluk cephanelerin oranı düşük olacak.)Ana üste doğma kuponu.(Gerisi bigpointe kalmış) Şansa Silver anahtarı çıkacak.
    Silver:Bu kasalar orta hammaddeler ile üretilecek. Kasaların anahtarları uridium ile satılacak. Bu kasalardan Bronze kasasıyla aynı itemler(Uridiumlu ürün çıkma oranı daha yüksek) ayrıca x4 cephanesi, Oyun haritasında herhangi bir yere atlama kuponu.(Atlama cpu kaldırılacak. Portal tutma oyuna geri dönecek.)En yakın portalda veya Bulunduğun yerde doğma kuponu (gerisi bigpointe kalmış) Ayrıca Gold kasa anahtarı şansı.
    [​IMG] Gold:Bu kasalar yüksek hammaddeler ile üretilecek. Kasaların anahtarları TL ile satılacak. Kasa silver kasasına ek olarak, Gelişmiş tecrübe,hammadde,şeref puanı bonusları çıkacak(%50 bonus.) Ve en önemli olarak kasada diroit,lazer ışını, jet izi, gemi, ışınlanma efekti, akıllı bomba efekti, insta kalkan efekti tasarımları da çıkacak. Bu tasarımlar yalnızca belirli sürelerde aktif olacak ve size ekstra olarak rütbe puanı bonusu verecek. Yüksek uzay pilotları rütbe için büyük savaşlar verecek. Oyundaki rütbe sistemi korunacak ek olarak yok edilmedeki ceza daha da arttırılacak.

---------------------------

Gelelim en önemli konuya. Bigpoint Nasıl Para Kazanacak?
    Bir çok oyun oynadım ve genel olarak şunu gördüm ki bir oyun eğer adaletli ise, topluluk halinde oynanıyorsa ve en önemlisi ise zevk veriyorsa oyuncular yaşı musaitse o oyuna bir servet harcayabiliyor.
    Artık günümüzde bir çok oyun parayı dlc'lerden, kasa anahtarlarından vs. kazanıyor.
    Bigpoint Gold kasa anahtarıyla öncelikle para kazanacak.
    Bigpoint bütün goliath ve vengeance tasarımlarını para ile satacak. İstisnasız bir şekilde. Bu tasarımlar oyunculara yalnızca görüntü, rütbe puanı bonusu, tp bonusu, şp bonusui hammadde bonusu gibi oyun içi dengeyi etkilemeyecek şeyler vaad edecek.
    Bigpoint çeşitli turnuvalar düzenleyecek bu turnuvalara katılım parayla olacak(5tl gibi), mesela havuzda 5000 tl toplandıysa bigpoint bu havuzun yarısını ödül olarak koyacak.
    En önemlisi ise bu Sunucularda 10. Seviyeden sonra V.i.p zorunlu olacak. Ancak v.i.p. aylık 5 tl olacak. Avrupa'da 3 Euro Amerikada 4 dolar olabilir. Aylık 5 tl'yi herkesin ödeyeceğini düşünüyorum.

Eğer Eklemek veya çıkarmak istedikleriniz varsa belirtiniz. Teşekkürler.

Son düzenlenen: 9 Ekim 2016
  2. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

emegine saglik ,baya ugrasmissin +1

anakin5555 bunu beğendi.

3. Eski grafiklerde olsa çok daha güzel olur olabilitesi var +1

sümüklüböcük bunu beğendi.
  4. ECEL

ECEL User

off ya gerçek sandım birden heyecanlandım :D fikre gelecek olursak eski darkorbitle birebir aynı gibi bazı değişiklikler eklemişsin. şunu belirtmek istiyorum zaten ayrı bi sunucu açılıp eski darkorbiti geri getirme ihtimalleri var bunu pars admin söyledi.

org2BordoGüç bunu beğendi.
  5. Sizi heyecanlandırdıysam Ne mutlu bana ancak olumsuz oy veren arkadaşlar var acaba onlar neden olumsuz verdi merak ettim.
    Teşekkürler

Eski grafikler bir ek seçenek olarak sunulabilir ama bence 3d darkorbit de güzel.

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  6. ECEL

ECEL User

çünkü onlar eskiyi bilmez. o yıllardaki zevki hiç bi zaman yaşayamayacaklar ne acı :D

TheDarkMen_2 ve org2BordoGüç bunu beğendi.
  7. Konu güzel olmuş emeğine sağlık :)
    Bence lazerlere taş besleme olmalı ama sınırlandırılmış hali ile, mesela Promerium %30 hasar artırıyorsa bu oran 20 veya 10a düşebilir. Yada sadece prometid ile besleme olsun, sonuçta LF-4 gibi lazerler yok büyük bir artış olacağını sanmıyorum ;)

Konuyla ilgili Leonov ev avantajından bahsetmemişsiniz. Eğer konuya eklerseniz ben kalması tarafındayım.

ÈrroR_™ ve org2BordoGüç bunu beğendi.
  8. DraydiBoy

DraydiBoy User

Bu konu tutsun yetkililere ulaşsın ve gerçekleşsin herkesin sana bin kere duva edecegini düşünüyorum herkesin istediği şeyi sen tek seferde konu olarak yapmışsın Sonuna kadar tam destek ! +1

9. Eskiyi de yeniyi de gördüm eskiler güzeldir fakat mazide kalmıştır yeniler anlamasın diye olumsuz oy verdim :D

10. Gerçi skylab olmayacağı için promerium konusunda haklısınız. Leonov'u da şimdi ekliyorum

11. Adına uygun bi' konu olmuş kardeşim tam bir "ReBorn" emeğine sağlık.:)

12. En eski ekranla gelecekse bu servera böbreğimi bile satarım ve yeniden doğmuş gibi olurum. ^^

13. Teşekküler :)
    Bildiğim kadarıyla eski ekran modern grafikler için yetersiz kalıyordu ama bir seçenek olarak da sunulabilir.

14. anakin5555

anakin5555 User

iyi olmuş, emeğine sağlik :) +1

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  15. Kaç yıllık oyuncusunuz bilmiyorum ama yanılmıyorsam yeni ekran 2008 yılında gelmişti. Sizin istediğiniz tamda 2008 yılındaki darkrorbit.
    apis,zeus yok, arge yok, skylab yeni çıkmışı, alfa-beta-gama-delta dışında kapı yok. yetenek tasarımları yok. Sarı golilerimizi ( sınırsız taş satışı ) kullandığımız zamanlarda.. Sizin o darkobitten farklı söylediğiniz tek fark lf4-havoc-hercules.

Gönül ister o yıllara geri dönelim. Konuya destek veriyorum.

Ama Bigpoint hatalı olduğunu bildiği değişliklerde dahi geri vites yapmayan firma. Dikkate alacaklarını hiç sanımıyorum

16. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Bence geri dönüşler yapılmakta.

Mesela;en son gelen 3D diroitlerinde hız kalkan v.b değiştirmelerin sizlerden gelen istek/şikayetler doğrultusunda yapıldığını görmüştük.

İyi oyunlar dilerim.

İyi forumlar..

17. Modum. Yeni ekran - Eski ekran geçişinden bu yana oynayanlar varsa şayet hatırlayacaklardır.. Foruma, supporta ve direk bigpointe bir çok farklı dilde gelecek yeniliklerin kötü değil eksik olduğunu dile getirdik. Yeni -Eski ekran geçişi mümkünken ( ki şu an da bir çok oyuncu eski ekranın opsyona bağlı olarak değişmesini istiyor bu 7-8 yıl önce vardı zaten ) yeni ekranın hatalarını bulduk eksik kodları gönderdik ama bizi kimse sallamadı.

Arge dene şeyin Para ile oynayanlarla ( ki para ile oynayanlar 3 e ayrılır. Her hafta veren , ayda bir veren, premium la takılan ) normal oyuncular arasında inanılmaz bir fark yaracağını söyledik. Düzenlenmedi. Şimdiye göre düşünmeyin lütfen bundan 5-6 yıl öncesi için düşünün. Ve ne oldu sonra. Ben açıklayayım size.

1- Yeni ekran sabitlenir sabitlenmez programlar çıkmaya başladı
    2- Oyunda denge sağlayamayan oyuncular bu programlara yöneldi
    3- Neredeyse 3-4 yıl boyunca özellikle pahallıca satılan programa çözüm bile üretemediniz. Bigpointten bile daha fazla para kazandı adamlar.
    4- Binlerce oyuncu kaybettiniz. Kimisi banlandı. Kimisi programlar varken niye para veriyorum dedi bıraktı gitti. Kimisi programcılarla uğraşmaktan sıkıldı.

Şimdi bakıyorum tarama yapıyorsunuz yakalıyorusunuz ama kaç kişi 300-500 kişi bunun sebebi insanların program kullanmaması değil serverlarda oyuncu kalmaması.

Geri dönüşler yapılmadı demiyorum. Geri vites yapılmadı diyorum. Her gelen yenilik yanında bir sürü bugla birlikte geldi.

Ne çabuk unttunuz 11 zetaya havoc fullemeyi, her kutuda lf4 bulmayı, 4-5 harilarında yaratıklara 1 milyon sıkan oyuncuları ve dahasını

Bunları çok önceden söyledik ama dinlemedi kimse.

Konuya dönecek olursak. Ben söylediğim şey darkorbit bir yenilik getirise bunu kaldırmaz sadece hataları fixler.

Eski ekranı yada bir benzerini asla geri getirmeyecekler bunu herkes gibi sizde biliyorsunuz. Ki o zaman binlerce oyuncu istemediğini belirmesine rağmen dikkatte alınmadı şimdi 100-200 kişinin talebine bakmazlar bile.

Dediklerimi bir toparlayayım özetle,

*Oyun geri gitmemeli hep ileri gitmeli bu mantığı anlıyorum. Ama bu yeniliklerin büyük çoğunluğu para ya hitap ediyor. Ve parası olmayan adamıda illagal şeylere yönlendiriyor.

*En başından beri anlatmaya çalıştığım eskimiş vadesi doldurmuş daha da önemlisi DO ben daha iyisini yaptım eskisini kaldırdım dediği birşeyi geri getirmez.

Amacım tartışma yaratmak değildir. Ben bu oynu GG ler bile yokken, Kris kesip x3 leri sarı taşla beslediğimiz, almanyadan parayla cd getirttiğimiz zamanlardan beri oynuyorum.

Nasıl geliştiğini nelerin olup nelerin olmadığınıda gayet güzel gözlemlemiş bir kullanıcıyım.

Selametle

18. Teşekkürler.

19. ben baska bi konu acmak istiyorum pet teki kamikaze sadece yakit tuketsin tamir oto olsun ve uri istemesin.

20. Ben eski ekranın gelmesini katiyen isteyen biri değilim. Eski ekran güncelleme yapabilme açısından çok eski bir sistem. Yani windows 95 ile gta5 oynamak gibi. Yeni ekran bence çok başarılı hatta client olunca daha başarılı olacak.

Anlatmak istediğim bu yeni ekranla ilgili bir fikir değil. Bu oyunun daha adil olduğu, güçlü ile güçsüz arasındaki açığın uçurumda olmadığı bir fikir.
    Eskiden oyun güzeldi neden? Çünkü tek başına 3 kişiyi kesemezdiniz, kesinlikle kalabalık olmanız gerekiyordu. Peki şimdi?

Eskiye duyulan özlemin sebebi çok net. KALABALIK. gemilerin 360bin dp'ye sahip olduğu bir ortamda eğer 500bin vuranlar varsa o oyun saçmalamıştır.

Benim tek amacım bu saçmalığa bir son verebilmek.

Sayfayı Paylaş