Diroit uçuş düzeni rehberi

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve xxNamikaze tarafından 1 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. xxNamikaze

xxNamikaze User

Merhaba, internette de aramama rağmen hangi diroit düzenini ne zaman, hangi durumda ve nasıl, hangi amaçla kullanmamız gerektiğine dair bir bilgi bulamadım. Her yerde özelliklerini paylaşmışlar ama Young Blood'ın ve birçok iyi oyuncunun videolarında kıskaç uçuş düzeni kullandıklarını gördüm ama nedenini anlamadım. Çünkü çok büyük bir artısı olan bir düzen gibi durmuyor aksine penatrasyon düşürüyor. Savaşma konusunda tecrubeli kişiler taktiklerini ve bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim, hatta forumda sabitleyip yeni başlayanlar için bir rehber haline getirebiliriz.

2. oyuna yeni başlayanar kalp uçu düzenini almalıdır bundan sonra burgu güve halka çark uçuş düzenlerinin alınmasını tavsiye ederim

Taktik olarak çift konfi halka yavaş konfide ilk sıkacaksın ağır konfideki kalkanın azaldığında burguya burguda kalkanın biterse hız konfisinde de aynı taktik canın azaldığında çarka alıp kaç kalbe geç canın çoğalsın adama tekrardan saldır

(Bunlar benim önerdiğim taktikler elbette başka taktikler var)

3. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Açıkçası böyle bir konu görmek beni çok sevindirdi, ben de çok farklı diroit düzeni kullanabilen bir pilot değilim. Tüm arkadaşlarımızdan cevap bekliyorum. :)

İyi forumlar.

Melik•Bey bunu beğendi.
  4. xxNamikaze

xxNamikaze User

E hadi bu kadar mı cevap geldi

5. Madem bununla ilgili bir kaynak yok bir şeyler karalayalım.

Öncelikle oyunda 3 çeşit güç sistemi vardır. Bunlar; Hasar, Dayanım ve Hız olarak bir üçgen oluşturur. Bu üçgenin ne tarafa daha yoğun olduğunu belirleyen ise gemilerin özellikleridir. Örneğin Vega adlı gemi hızlı iken dayanımı ve hasarı azdır. Citadel'in dayanımı fazla iken hız ve hasarı azdır. Bazı gemiler ise dengeli bir dağılım gösteriyor.

Şimdi ufak bilgiden sonra bunların nasıl kullanılacağına gelelim.
    Oyunda oynadığınız gemiye göre ve savaş şartlarına göre düzen kullanımı değişir. Olası senaryolar çok fazla olabilir ama en çok oluşanlar üzerinden gideceğim.

Normal savaşta taraflar ilk olarak Halka ya da Kalp ile başlarlar bunun seçimi ise geminin türüne bağlıdır. Örneğin Pusatın canı az olduğu için çok yüksek kalkan değerinin önemi yoktur bu yüzden Kalp'i seçmek daha mantıklıdır. İlk başlangıç Halka'da yapıldığını varsayarsak ve kalkan değerine öylesine 1.000.000 dersek kalkanınız Kalp'e geçtiğinizde 800.000 ise kalkanınız 800.000'e düştüğünde hemen Kalbe geçin daha sonra kalkanınız Standart düzende ne kadar ise o değere geldiğinizde o değerde kalkan vermeyen herhangi bir düzene geçin (Kıskaç, Standart düzen gibi) kalkanınız Burgu'da olan değere geçtiğinde ise Burguya geçmelisiniz. Bunları yaptıktan sonra diğer konfinizde Halkadan kalan kalkanı kullanmak için halkaya alıp diğer konfiye geçip bu kademeyi tekrarlayabilirsiniz. İşin özü şu ki düzenleri kalkanınız ve canınıza göre kademeli olarak değiştirmelisiniz.

Normal savaşlarda da aynı durumlar söz konusu fakat olay çok daha çeşitli hale geliyor. Örneğin rakibin canı az ve kalkanı çok ise Güve kullanarak rakibin darbesine yoğunlaşıp kalkanını bitirmeden kesebilirsiniz. Aynı durumda siz olduğunuzda Yengeç düzenine geçerek rakibin bunu yapmasını önleyebilirsiniz.

Kalkanınız bitti ve canınız az kaldı ise ve rakibin gemisi sizden yavaş ise kaçarak Elmas'ta kalkan doldururken rakibe pet ile hasar vererek kalkan doldurmasını önleyebilirsiniz. Bu sırada da kalkanınız dolmuş olur. Siz hasar almadığınız için kalkanınız ve darbeniz dolmaya başladığında daha hızlı dolması için Kalbe veya geminiz Halkada bile daha hızlı ise halkaya alabilirsiniz.

Rakip ise gemi hızınız aynı ise kaçmanız gerektiğinde Çark'a alıp kaçabilirsiniz. Kovalanan siz olduğunuz için arada mesafe var ise pet ile rakibin canını azaltabilirsiniz.

Örneğin Spectrum'un özelliğini kullanıyorsanız size gelen vuruş düştüğü için elmasa alıp saldırıyı bir nebze azaltabilirsiniz. Veya rakip Specturum açtı ise İç İçe düzeni ile roket hasarını arttırarak özelliğin avantajını azaltabilirsiniz.

Başka olarak zamana dayalı bir özellik kullanıldığında rakibi oyalayarak özelliğin geçmesini bekleyin. Örneğin Specturum, Sentinel, Diminisher vs. gemilerin özelliklerini boşa çıkarmak için bir süre menzil dışında rakibi kaçırmayacak şekilde bekleyin. Bu durum EMP ve İnsta için de geçerli. Eğer rakip hız konfisinde değilse hemen hıza geçip araya mesafe koyun özellik bittiğinde yaklaşıp devam edin.
    Rakibin gemisinin darbesi çok fazla ise örneğin Kalpte ve güçlendiricisi var ise ilk rakibi zehirleyin sonra zehiri tekrar serum ile siz açın ve aynısını tekrar yapın her yapışınızda rakip Darbe değerinin %10'u kadar kalkan kaybedecektir.

Bu durumlar uzar gider ama asıl sorun şu ki bunları yapmak için çok kısıtlı bir zaman var çok hızlı olmak gerek malum ki savaşlar 10-20 saniye sürüyor.