DM'den Hesabım Çalındı

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve ɢᴇᴄᴇɴɪɴÖғᴋᴇᴤɪ tarafından 16 Eylül 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Arkadaşlar bu gün hesap içi mailimize gelen bonus code isimli bir mail tarafından ChocolatteMochi nickli gemimiz çalındı. Bigpoint te bildirildi. Maalesef BigPoint firması sorumluluk üztlenmemekte. O zmaan oyun içöindeki maili kapatacaksın sayın BigPoint. Sonuçta gemi BigPoint oyun serveri içindeki maile yollanılmış bir BİgPoint'e aitmiş gibi gösterilen bir mail tarafından çalınmıştır. Bilginiz olsun!.. Oyun içi maili tamamen kapatın hiç bakmayın. Bizden uyarması!...
   
 2. Bu tarz dolandırıcılıklar daha önce forumda defalarca paylaşıldı ve dile getirildi modlar ve adminlerde defalarca kez uyarıp söz konusu atılan maillere tıklanmamasını ve inanılmamasını söyledi..Ve bu tarz mail atan hesapları supportta şikayet edin dedi..

  Darkorbit oyun içi mailden kimseye mail atmaz bunu az çok herkesin bilmesi gerekir.

  Eğer bir yerden mail gelirse bu epostana kayıtlı mail üzerinden gelir ve genellikle herkese gelir...

  Bu durum sadece sana değil pek çok hesaba giden hesapları çalmak için çabalayan bir kaç kişinin kurduğu bir tuızak ve bir oyun, en iyi yöntem oyun içi mail bölümünü herkese kapatmak.Ama kapatmak da çözüm değil dediğim gibi darkorbit oyun içi mailden kimseye mail göndermez bunu anlamak için admin olmayada gerek yok

  Ne diyim geçmiş olsun :)
   
 3. smoonrise

  smoonrise User

  Bu konudaki maduriyetler ilk değil ve son olmayacak gibi duruyor bu vurdum duymaz haller sadece para verin gerisini sormayın , biz ne dersek neyi düzeltirsek o , beyenmeyen oynamasın zorlamıyoruz gibi tavırlarda bu ticari oyun firması .

  Fakat bu durum kişisel mail hesabından oluşan bir maduriyet değil oyunun içinde bulunan mesajlaşma kısmından oluşan bir maduriyet mail tarzında yine kişilere özel bir alan olsa bile bu oyunun içindeki bir bölüm ve bunun sorumluluğu oyuna ait olması lazım gerçi yine sanki anayasa gibi hazırlanan ama nedense sadece oyunun kendisi için esneyen unutulan uygulanmayan giş kurallarına bir madde ile bu sorumluluığu almaz .

  Artık bu geriden gelen geç yapılan işler maduriyetleri çoğaltması yetti arttı , nasıl banlayamadığı ceza veremedi buglar bug ile alakalı kısımı '' örneğin yakın zaman kuıper kapısı düzenlemesi gibi '' ve öncesindekiler gibi o zaman bu oyun içi iletişim kısmını kapasınlar madem koruyamıyorsunuz oyuncular o zaman özelliğin kullanımını kapatın .

  Şimdi bu durum içinde fikir havuzuna konu açmak gerekiyor denilmez umarım trajikomik durumların yenisi olmaması adına ...
   
 4. YARGU

  YARGU S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Bu konu ile ilgili tüm kanallarımızdan aktif olarak uyarı tekrarlanmaktadır. Yıllardır bu konu ile ilgili sabit mesajlarımız da mevcuttur.

  Hesap Hırsızlığına Dikkat! | DarkOrbit TR

  GİŞ Kuralları gereği çalınan hesap için iade işlemi yapılmamaktadır. Bu konu ile ilgili de maalesef yayınlanmış mesajlar bulunmaktadır.

  Kurallar - Hesap Çalınması Hakkında Bilgilendirme | DarkOrbit TR

  Bu dediğiniz olay ne yazık ki mümkün değildir. Şöyle bir örnek verebilirim: Sosyal medya hesaplarında gelen mesajlar vasıtasıyla hesap çalınmaktadır aynı zamanda gelen telefon SMS'leri ile banka hesaplarını ele geçirmelerde yaşanmaktadır. Bu tip durumlarda o halde sosyal medyalar DM özelliklerini kapatmalılar mı?

  Bizler, sizinle tüm duyuru ve etkinliklerde yaptığımız gibi resmi mail hesaplarıyla e-posta vasıtası ile iletişime geçeriz. Dikkat ve özen yükümlülüğü sizlere aittir.

  Bizde bu konu hakkında yıllardır pilotlarımıza uyarı yapmaktayız..

  Bu özel mesaj sistemi birçok platformda var DO için özel bir durum değil.

  Bakınız, oyunun içinde bulunan mesajlaşma kısmında size vaat edilen abartılı ödülü almak için alakasız bir linke tıklıyorsunuz ve hesabınız gidiyor. Burada bizim sizi mağdur etmemiz söz konusu değil, bu durum da sizin teyit etmeden güvenilmeyen kaynaklara yönelmeniz söz konusudur. O halde tüm sosyal medya ve diğer oyun platformlarını DM özelliğinden hesabını çaldıran tüm şahıslar firmalara yüklensin kendilerinden beklenen dikkat ve özeni göstermeyerek.

  Şuan mevcut konumuz bug veya kuiper değil. Konumuzun içeriğini lütfen değiştirmeyiniz. Konu DM'den gelen link üzerinde sağlanan hırsızlık.

  Eğer oyun içi DM kapatılmasını istiyorsanız aşağıdaki bölüme kurallara uygun konu açabilirsiniz.

  Güncelleme ve Fikir Havuzu | DarkOrbit TR

  İyi Uçuşlar!
   
  Dontforgetme bunu beğendi.
 5. smoonrise

  smoonrise User

  Nasıl buglarda yaptığı gibi maduriyeti oluşturan durumu dondurma yada sonlardırma yapıldı bu durumda aynı uygulama lazım diye belirttim dikkatli okuyunuz yani bu sorun ilk değil ve bu oyun içi yazışma kısmı kullanım dışı bırakılsın yada komple iptal edilsin manasında dedim .

  Dİğer cevaplarınız içinde genel düşüncem ; oyunun chatinde link atılmasına izin veriyorsa hata sahibi oyun sahibidir - oyun içindeki haberleşme platformundan da yine oyun sahibi mesuldur . Dediğim gibi ister giş ister biz uyardık v.s denilsin fark etmez önlem almadı gereken merkez sorumluluk sahibi kesinlikle firmadır .
  Tabiki yasal haklar kısmında almanya yokuşuna sürdükleri için durumu kimse ses çıkaramıyor umarım birgün haklarını Türkiye mahkemelerinde arayıp sonuç alır o zaman adalet sağlanır hale gelir .

  Sizede iyi görevler ...
   
  tRaBz10DaN1dOsT bunu beğendi.
 6. YARGU

  YARGU S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Bizde diyoruz ki, linke daha fazla ödül almak için tıklanıyor diye Kişisel DM sistemi iptal edilmez.

  Burada sadece DO tabanlı düşünmeyin o halde sosyal medya platformlarında DM sistemini kapatalım? Oradan da hesaplar çalınıyor şikayete bağlı olarak kapanıyorlar. Şimdi DM'den gelen linke tıklayıp bilgilerinizi ele geçirdiler diye bankalar online alışverişi kapatıyor mu? Yada sosyal medya DM'lerini.

  Mesul olunan kısım tam olarak şurasıdır: Eğer DO Ekibi kullanıcı bilgilerinizi veya özel mesajlaşmalarınızı yahut giriş bilgilerinizi 3. kişiler lehine dağıtım yaparsa o zaman sorumluyuzdur. Sizlerin dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareketinizden dolayı sistemi kapatmak çok uç bir noktadır.

  Dediğim gibi ama bunu talep ediyorsanız Güncelleme ve Fikir Havuzuna konu açabilirsiniz.

  İyi Uçuşlar!
   
  Dontforgetme bunu beğendi.
 7. Yani hırsız minareyi çalıyor kılıfada ihtiyacı yok, koç gibi GİŞ kuralları var diyorsunuz!... Oysa ki bu adamın yaptığı iş sizlerin ne kadar güvenilmez bir platformda hizmet sunmadığınızın delili gibi oluyor. Kısacası biz hesap hırsızlıkları ile ilgilenmiyoruz, ne haliniz varsa görün diyorsunuz. Birde eksantirik bir yakıştırma yapmışsınız ''sosyal medya hesapları çalınıyor, orda mesaj sistemi kapatılıyor mu'' diye, bilmiyorsanız diye söyleyeyim o hesapları ilgili kurumla yazışarak geri alıyorsunuz. Ne den mi? Çünkü karşınızda kurumsal zihniyette ciddi bir firma var. Evet bellki sosyal medya hesabınızı çalıyorlar, ama emin olun hesap sizin ise geri iade ediliyor, belki biraz zaman alıyor ama sonuçta ID tesbiti vesairesi ile bu hesabın kime ait olduğunun tesbiti çok zor değil. Aynı gün içinde hesabım çalındı şikayetlerine bir bakın bakalım hangi ID üzerinden bağlanılmış bu hesap hırsızları hangi yöntemi kullanmışlar; adam bigpoint sayfasının kopyasını yapmış ama önemli değil! Daha kolayı var aslan gibi GİŞ kuralları var bizi bağlamaz diyorsunuz. Afferin size!......
   
 8. smoonrise

  smoonrise User

  Bende diyorum ki ... bu mesaj sistemi sonradan eklenen bir sistem yani bundan önce karanlık çağdaymış bu mesajlaşma sistemi ile oyun çağ atlamış değil ... ya adam gibi uygulansın yada hiç uygulanmasın yani link paylaşımını engelleyecek bir sistem yapsınlar yada yapacak kadar teknolojileri yoksa kullanıma kapasınlar . Forumdan oyunu öğrenmek zaten mümkün değil takip eden kişi sayısıda belli nedenleride çok açık belli yani buradaki açıklamayı okumayana biz yazdık ettik diyip o yazılanları bilmeyi dayatmakta ne anlama geliyor onun yorumuda kişilere kalmış .
  Böyle ben size konuşmanız için sohbetiniz için bir alan yaptım ama kontrol etmiyorum suistimal edilince sorumluluk kabul etmiyorum tavırları tam oyuna yakışan tavırlar .
  Neyse ben düşüncemi söyledim ayrıca sosyal medya araçları ve düzenleri beni ilgilendirmiyor orada sorun yaşarsam oradaki yetkililer ile çözerim , buradakiler ile ilgili olanıda buradaki yetkililere yazıyorum yani başkaların düzenleri beni kuralları kaideleri beni ilgilendirmiyor başka oyunların düzenlerinin yapılarının ilgilendirmediği gibi aynı .
  Tekrar belirtiyorum benim düşüncem bu yönde kabul görür görmez ama göz göre göre birçok ekz maduriyet olan alanı biz uyardık diyip köşesine çekilmesi yönetimin hata ve zaten ilk maduriyetler üzerinden yaptıkları hata değil herkezin malumu üzere . Uzatmaya görev zamanınızdan çalmaya gerek yok merkezin tavrı değişmeyecek belli ama farklı düşüncelerin olduğunu her yapılanın alkışlanmadığını hem yönetimin hem oyuncu topluluğunun bilmesi adına eleştirimi ve düşüncemi paylaştım.

  Göreviniz gereği konuyu okuyup ilgilendiğiniz için tşk ederim sizede iyi görevler ...
   
  YARGU bunu beğendi.
 9. hayaligenc

  hayaligenc Community Team Team Darkorbit

  Selam,

  Mağduriyetin için üzgünüm fakat bp tarafında bonus kodlari genelde kişeye özel olarak mailine geldiğini cümlemiz biliyoruz. Sadece genele yayılan kodlar facebook, instagram ya da twitter aracılığıyla veya forum aracılığıyla paylaşıldığını biliyoruz. Fakat kodların link halinde değil harf ya da rakamlarla veya her ikisinin karışımı arasında verildiğini her defasında belirtiyoruz.

  Söz konusu bütün bilgiler apaçık olmasına karşı sizlerin daha fazla dikkat etmesi gerektiğini her defasında hatırlatıyoruz. Keza gemi çałınması durumunda neler olacağı (verilmeyeceğini) hem GIS'te hemde forumda mevcuttur.

  Bu bağlamda suçu BP ye atmadan önce kendimizinde dikkatli olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

  Edit: oyun içi mesaj sisteminin kaldırilmasi konusunda görüşler normaldir ve talepte bulunulabilir.

  Anlayışınız için sonsuz teşekkür ederiz.

  Güzel bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş