Duyuru DO Türk Takımı ve Yetkileri Hakkında...

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Phoenix tarafından 24 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Phoenix

  Phoenix Guest

  Merhaba,

  Sanırım bir yanlış anlaşılma söz konusu. Bir konuya açıklık getirmek istedim;

  Sözlerime başlarken bu yazdıklarım DO Türkiye topluluğunun üyesi olan siz değerli oyuncularımızın tamamını kapsamıyor.

  Sadece oyunda yaşanan her şeyin suçlusu olarak DO Türk Takımını sorumlu tutan küçük bir kesime bu açıklamayı yapma gereği duydum.
  DO Türk takımının herhangi bir üyesinin Almanya'da veya başka bir lokasyonda bulunan sunuculara erişim, kontrol veyahut sunucu üzerinde işlem yapma yetkisi, erişimi vb.. bir durumu söz konusu değildir.

  Burada kastım sunucu ve oyunun genel yönetimidir, yetkilendirilmiş olduğumuz oyuncuların hesaplarını kontrol edebildiğimiz ekranlar hariçtir ve bu ekranların ne sunucuya ne de oyunun dinamiklerine erişim yetkileri bulunmamaktadır.

  Basit anlamda bizler;

  Sizlerden gelen bilgileri, geri bildirimleri vede yaşanan aksaklık, problem veya olumlu geri dönüşleri ilgili yerlere iletebiliriz.

  Forum, Chat düzenini sağlarız ve de hesaplarınız ile ilgili yetkimiz dahilinde müdehale alanlarımızda sizlere destek veya GİŞ anlaşmasına uyulmayan durumlarda da ceza verebiliriz.

  Takımımızın görevlerini >>Buradan<< öğrenebilirsiniz.

  Örneğin 23.11.2018 Cuma akşamı başlayan Lag sorunu ile ilgili, evet oyunda bir Lag var ve bunun ilk emarelerini cuma gecesi yaşamaya başladığımızda sevgili Artemis tarafından anında acil bildirim uyarısı ile Almanya'daki ilgili birime ilettik. Sabah yine yazdık, mail attık, mesaj sisteminden mesaj gönderdik. Hatta Facebook hesaplarından bile mesaj attık. Daha ne yapabiliriz bilmiyorum.

  Keşke o sunucunun düğmesine dokunma şansımız olsa da bir restart verebilsek ama bunu yapabilmek için uçağa atlayıp Almanya'ya gitmek bile işe yaramaz, keza ne o sunucu odasına girebiliriz ne de sunucuya erişebileceğimiz bir bilgisayara erişim yetkimiz bulunmuyor. Bunu Bilgi Teknolojileri ile uğraşan, yazılım ile ilgilenen herkes bilir.


  Bir başka örnek ise Bot sorunu; Bilinsin ki ekip olarak bot kullanımına, bot kullanana veya bot ismi geçen her şeye karşıyız. Emin olun ki bot kullananları oyundan uzaklaştırmak için hazırda bekleyen bir ekibim var.

  Fakat Bot taraması ve cezalandırması ile ilgili tek yetkili makam Almanya'da ki merkezdir. Gerek tarama, gerekse de sizlerden gelen bildirimlerle (Bizlerin ilettiği) bot kullanıcılarını bir tek Almanya'daki merkez ekip yasaklayabilir.


  Bir diğer konu ise inactive hesap sorunu; Birleşmeden önce inaktive hesaplar ile ilgili duyuru yapıldı, bazı arkadaşlarımız görmemiş olabilir, bazıları kapanmış sunucuya girmek için deneme yapmış olabilir veyahut başka sebepler ile hesaplarınız inactive olmuş olabilir.

  Bunu çözecek olan çalışma Merkez tarafından çalıştırılan scriptir. Ne zaman biteceğini malesef bilemiyoruz, bittiğinde bu sizlere iletilecektir. Sonrasında bir telafi tekrar olurmu olmazmı bilemiyoruz, fakat bu konuda talete bulunacağımızdan emin olabilirsiniz.


  Yukarıda belirttiğim bu ve benzeri başka sebeplerke Türk Takımı'nı lütfen yaşananların suçlusuymuş gibi yargılamayın, suçlayıcı davranışlarda bulunmayın.

  Emin olun ki buradaki görevli olan her arkadaşımız aynı zamanda bu oyunda bir oyuncu ve onlarda aynı sorunları yaşıyorlar.

  Onlar da sizinle beraber aynı oyunu oynuyor, hatta görev gizliliği ile kimliklerini açıklayamıyorlar ama bir çoğunuzun beraber oyun oynadığı, abi, kardeş, kanka vb... şekilde hitap ettiği kişiler.

  Bilinsin ki bu arkadaşlarınız bu tarz yargılayıcı davranışlarda bulunan yakın arkadaşları sebebi ile üzüntü yaşıyorlar, kırılıyorlar.

  Emin olun ki gün geçmiyor bir ekip üyesi arkadaşım bana "arkadaşım bana forumda / chatte / supportta küfür etti, bana laf söyledi vb..." gibi bir durumla gelip üzüntülerini dile getiriyor.

  Lütfen bu bazı arkadaşlar ithamlarında bunları da düşünerek yazılarını yazsınlar.

  Kalp Kırmak çok basittir ama kırılan bir kalbi yeniden kazanmak emin olun çok zordur.

  Sevgi Ve Saygılarımla.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.