Öneri Dönüşümlü moderatörlük sistemi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve wiset tarafından 1 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Herkes sırayla moderatör olsun mu?

 1. Elbette, çok iyi olur. Böylece farklı kişiler de kendini gösterme fırsatı bulur.

  50,0%
 2. Yok hep aynı kişiler olsun. Bunlar süper.

  50,0%
 3. Ben zaten moderatörüm, buna evet diyemem. (Burayı seçin karışıklık olmasın)

  oy sayısı 0
  0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. wiset

  wiset User

  Bütün forum gördüğü üzere moderatörlerimiz genel olarak ya deneyimsiz, ya da oyundan anlamıyorlar. Kimisi de zaten öylesine gelen kişiler. Tavırlarından öyle anlaşılıyor. Bir kısmı da oyuncu olup, oyunda kesemediği oyuncuları burada susturarak ego kasmanın peşinde.Moderatörlük için sürekli bir arayış olup ekibin bu halini bilen üst yönetim sürekli bunun için çağrı yapıyor. Ancak bizler başvurduğumuzda, "talep bizden" geldiği için şartları belirleyen üst yönetim olmaktadır.

  Açıktır ki bu "random" kişilerden daha iyi moderatörlük edebilecek kişiler burada bolca mevcut olup şartlar nedeniyle bu işten geri durmaktalar. gelin bu konuyu kolaylaştıralım.

  İşte bizim şartımız:

  - Şart mart yok.
   
  Son düzenlenen: 1 Şubat 2020
 2. ateistkeci

  ateistkeci User

  Yetkililer hakkında asılsız ithamlarda bulunmanı yanlış buluyorum açıkçası :/

  Ayrıca forum moderatörlüğü için herkes başvuru yapabiliyor ve bildiğim kadarıyla belirli şartları karşılıyorlarsa forum moderatörlüğü için hak kazanabiliyorlar
   
  Minerva ve militaryship-3 bunu beğendi.
 3. wiset

  wiset User

  Asılsız ithamda bulunduğumu iddia ederek hakkımda asılsız ithamda bulunmanı yanlış buluyorum. :\

  Taşınan şartlarla alakası yok. Bir sürü kişisel bilgi istiyorlar. O bilgileri verdiğinizde geri dönüş yapmıyorlar bile. Seneler önce, senin yaşın kadar sene önce başvurmuştum o zamandan biliyorum.

  Ben bir çağrı yaptım. Eğer gerçekten gerçek moderatörlerle çalışmak istiyorlarsa ciddi kişilerle çalışmalılar. Aklı başında ciddi kişiler de kişisel bilgilerini internette hiç kimseyle paylaşmaz.

  Sen bunu anlamayabilirsin. Sorun değil. Moderatörler de zaten senin gibi, onlar da anlayamazlar. Sorun sizin bunu anlamamanız, anlayacak olgunlukta olmamanız zaten.
   
 4. ateistkeci

  ateistkeci User

  "Bütün forum gördüğü üzere moderatörlerimiz genel olarak ya deneyimsiz, ya da oyundan anlamıyorlar. Kimisi de zaten öylesine gelen kişiler." derken ne demek istediğini sorabilir miyim?

  Kişisel bilgileri istemeleri kadar doğal bir şey yok, sonuçta Bigpoint şirketinin Türkiye takımında forum moderatörü olarak görev alacaksın.
   
 5. wiset

  wiset User

  Bu itham değil ki, tespit. Allah aşkına biraz kitap okuyup genel kültürünü geliştir. Ne demek istediğimi anlayamıyor, kavram kargaşası yapıyorsun. Birisine mesela "şunu kasten yaptın, bu işte menfaatin var" dersen o bir ithamdır. Ama "öylesine geldiğini görüyorum" dersen bu bir itham değil tespittir. Mesela sen de "geyik olsun diye yazıyorsun". Şimdi bu da bir tespit. Sen burada görevli de olabilirsin ama benim tespitim bu yönde. Bu itham değil.

  Kişisel bilgileri isterler ve yukarıda zaten belirttiğim gibi istemeleri yanlış değil ama internette hiç kimse bu bilgileri gerçekten ciddi bir durum yoksa paylaşmaz. bigpoint politikasını değiştirdi mi bilmiyorum ama eskiden moderatörlere para vermiyordu. Muhtemelen yine aynıdır. Gönüllülük esaslı bir sistemdir. Gönüllü olduğun bir işte kişisel bilgilerini verip risk almanın mantığı yoktur. Bunu ancak hayat deneyimi olmayan kişiler kabullenir. İşte uygulamalarından da hayat deneyimlerinin olmadığını görüyoruz zaten.
   
  Son düzenlenen: 1 Şubat 2020
 6. ateistkeci adlı üyeyi ne kadar tanıyorsun da onun anlayacak olgunlukta olmadığını söylüyorsun sorabilir miyim , bence ufaktan saldırgan konuşuyorsun ki başkası olsa büyük ihtimal bu konuyu kargaşa ortamına çevirirdi daha önce bu tarz durumlara şahit oldum , adam iyi ki olgunlukla karşıladı . Fikir enteresan , başka oyunlarda bu şekilde bir sistem yapıldı mı ve işe yaradı mı bilmiyorum , o açıdan benim gözümde dönüşümlü moderatörlük olayı biraz belirsiz kaldı . Çok adil davranacaklar olacağı gibi , bunu suistimal edenlerde olacaktır bence . Haksızlıklar olabilir . Şuan ki düzende haksızlıklar oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum ben , başıma gelmedi , ama sen sanırım bazı şeylere tanıklık etmişsin ki böyle konuşuyorsun . Bu konuda bir şey diyemeyeceğim .
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 7. wiset

  wiset User

 8. Themis.

  Themis. Guest

  Merhaba,

  Sizi bugün kaç defa uyardım hatırlamıyorum. Biz moderatörler sizler gibi oyunda sıradan bir oyuncuyuz, ben takıma gelmeden önce ne takımdan birini tanıyordum nede oyundan biri ile bi tanışıklığım vardı. Tamamen standart olarak başvurdum ve kabul edildim. Yapılan incelemelerdede temiz bir oyuncu olduğum ve oyun hakkında yeterli bilgiye sahip olduğum için takıma alındım. Bunun bir tanışık ile alakası yoktur. Ayrıca Forum görevlileri sizin oyun içi hesabınızı görememekte mantıkende burada şahsi bir ban atılmasını engellemektedir. Bahsetmiş olduğunuz konun gerçekleşmesinin mümkünatı yoktur. Çünkü Bigpoint şirketi kurumsal bir şirketttir ve böyle bir görevin hakkında bilgi sahibi olanmayan kişilere vermek çok doğru bir hareket değildir. Açmış olduğunuz konu tamamen duygusal bir nitelik taşımaktatır.

  Sizi bugün çokça uyardım. Gerek link paylaşımı olsun gerekte asılsız ithamlarınız.. Ama görünüyor ki uyarılara aldırış etmemektesiniz. Ayrıca yukarıdaki mesajınız ile @ateistkeci üyemize karşıda bir uslup bozukluğunuz olduğu aşikar.

  Konunuz kilitlenmiştir.

  Hesabınız hakkında gerekli cezai işlem tarafımca uygulanmıştır.

  İyi forumlar.
   
  Minerva bunu beğendi.
 9. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Her gün kullandığınız cep telefon, bilgisayar, işletim sistemi, uygulamalar ile kendiniz hakkında aklınızına bile gelmeyen bilgileri paylaşıyorken bunu söylemeniz çok ironik doğrusu. Hemde bu cihazlara para verip satın alırken.


  Takımda görevli kişiler hakkında aşağılayıcı tek bir cümle dahi yazmamanız konusunda sizi sözlü olarak tek ve son kez uyarıyorum. Hiç bir görevliyi burada sizin bu gibi aşağılayıcı ifadelere maruz kalmasına izin vermem!


  Çok merak ediyorum bu kanıya nerden varıyorsunuz? Var mı elinzide delil, kanıt? "ben öyle düşünyorum", "bu benim fikrim" gibi ifadeler ile elinizde kanıt olmadan burada bunları yazmanız asılsız, karalama niyetli mesajlardan asla ileri gitmez!

  Konuyu daha fazla uzatmayacağım. Takıma katılmak için başvuru yapan herkes ilgili incemelerden geçer ve kabul edilirse takımda görevin yapar. Elindeki yetkileri nasıl kullandığı ise her daim daha üst görevli kişiler tarafından denetlenir. Takım içerisinde görevi kötüye kullanma gibi bir duruma asla ve asla izin vermeyiz! Bu gibi olaylar çok ciddi şekilde incelenir ve işlemler yapılır! Elinizde bir kanıt, delil varsa buyrun supporta "Paradoks adminin dikkatine" başlığı ile yazın. Bende inceleyeyim. Ama daha önce onlarca kez bu gibi ittihamlarda bulunan kişiler gibi siz de bir dedikodulardan öteye gitmeyen "deliler" sunamaycaksınızıdır.
   
  Minerva ve Themis. bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş