Düşman şirket ile bir olup kendi şirketini kesmek

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve KOMA..SE..BIRA tarafından 13 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

düşman şirket ile bir olup kendi şirketini kesmek ???

1. ceza olmalı(sıktığı oranda eksi şeref)

oy sayısı 69
    68,3%
  2. hayır ceza olmamalı (ben kendi şirketimin yardımıyla düşmana kesilmek istiyorum.)

oy sayısı 13
    12,9%
  3. ek:klanlarda 3 şirketten de üye olunabilir ibaresi kaldırılsın mı ?

oy sayısı 41
    40,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Yaw adamlar gelmiş kendi haritam da ya biri düşman şirket'en arkadaşını çağırır ya biri kılan arkadaşını çağırır aynı şirketdeki adam ilk düşman oyuncu sıktıktan sonra yardım ediyor kesmeye normalde dost ateşinde eksi şeref verilir ama bu yardım işinde neden verilmiyor sonuçta adam kesilmeme yardım ediyor ama eksi yemiyor ilk sıkmadığı için

Bu olay çoğunlukla klanlı oyuncularda yaşanıyor halbuki sıktığı veya patlamasına yardım ettiği (kendi şirketindeki) oyuncu patladıktan sonra verdiği hasar oranında eksi şeref yese dost ateşinden,kesilme sıkıntısı olmayacak.

Son düzenlenen: 6 Mart 2019
  2. Yapacak bisey yok bu gelen kodla birlikte global Avrupa 1 de oynamaya basladim öyle yap sende

3. .Kuasar.

.Kuasar. Guest

Merhaba,

Konunuzu uygun bölüme taşıdım.

İyi forumlar.

4. Prophecy

Prophecy User

Bunun çözümü belli, öyle cezayla olacak iş değil. Dost ateşi kaldırılmalı ki, şirket savaşlarına yönelinsin. Ayrıca klanlarda iç savaş da olmamalı, klana farklı şirket de girememeli.

5. Bana kalırsa bu sistem aslında güzel, daha farklı bir durum oluşturuyor. Yalnız kalmaktansa Klan ile savaşmanın ne kadar karlı olabileceğin gösteriyor.

6. bence kesilen gemilerin tp şpleri sıkan kişilere paylaştırılabilir, sana herhangi bir saldırı başlatmamış kendi şirketinden birisinin patlatılmasına yardım edersen şp- 100 otomatik verilerek her ateş durumunda normaldeki gibi katlanarak artabilir.

7. ONURBEY

ONURBEY User

İyi Akşamlar;

Sanırım daha yeni başlamış bir oyuncusun, böyle düşündüğüne göre,

Eskiden haritama düşman girdiği zaman, chatten yazılır ve güçlü gemiler, gider onu keserdi. Eğer düşman görev yapacaksa izin isterdi.

Oyunun mantığı da budur, doğrusu da budur. Oyunda olsun, gerçek hayatta olsun, bir düşmana yardım edilmemeli,

Bu oyunda küfürlerin had safhaya gelmesinin en büyük nedeni, klan üyelerinin 3 şirkette de olması,

Kendi şirketimden biri normal şartlarda kesebilir beni, ama düşmana yardım ediyorsa bence, ya oyunu anlamamıştır, ya da ....

2008 yılından beri klana bir sefer girdim, sonra hemen bıraktım.

Sebeb;

Klan dediğin zaman bir lideri olur, diğer oyuncular O lider doğru işler yaptığı sürece sözünden çıkmazlar.

Ama klan üyelerinden söz dinlemeyen biri yanlış yaptığı zaman, bütün klan zan altında kalıyor. Küfürler havada uçuşuyor.

Klan açtım, zevkine savaş açtılar.

O yüzden yanlız takılmayı seviyorum.

Her zaman yazdım yine yazıyorum, bir klanın 3 şirkette de üyesi olursa, ne küfür biter, ne de sorunlar.

Oyunda neden 3 şirket var, kaldırılsın o zaman şirketler, klan savaşlarına dönsün oyun,

Doğrusu şirket savaşları olmalı bence, kendi şirketine ihanet eden klana da savaş açılmalı, böylelikle oyun normale döner.

Saygılarımla.

Not: Eğer 3.ncü şık olarak, klanlarda 3 şirketten de üye olunabilir ibaresi kaldırılsın, şıkkını koyarsan evet şıkkını işaretlerim.

8.  
  9. ATXPOWER

ATXPOWER User

3. şık en mantıklısı.

10. güncel !ŞU herkes verdiği hasar kadar -şeref cezası olayı gelse güzel olacak

Melik•Bey bunu beğendi.
  11. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

Bence gereksiz kendi şirketimde olan ve sevmediğim bir insana başka birisi sıkarken kesilmesine yardım edebiliyorum oyunu farmvilleye çevirme çabası var şu forumda ne bekliyorsunuz tamamen pvp kapansın sonuna kadar yaratık kesip kapı yapıp rütbe kasalım o halde ne anladık o zaman bu işten savaşlar olucak tabikide ilk o sıktı sonra bu sıktı işlerini bırakın sizde kendinize bir kaç dost edinin beraber gezin illa tek gezicem diyosanız emanızı instanızı kamuflenizi eksik etmeyin kaçın banada söylediğiniz şekilde vuruyorlar çünkü oyunda böyle bir şey mümkün yeri geldiğinde bende kullanıyorum değiştirilmesi gereken birşey yok ortada normal bir durum

12. Bu oyunun amacını anlamamışsın herhalde sen bu oyunun asıl amacı şirket savaşlarıdır.Aynı şirketen Düşman kılan demiyorum eskiden şirketeki gemiler toplanıp düşman haritaları basardık şimdi ole birşey olmuş ki düşman harita basıyorum haritada benle aynı şirket var düşmana sıkacağına gelip beni kesiyor ilk düşman sıktıktan sonra Senin deyişinle olsa kaldırsınlar o zaman şirketleri herkes birbiriyle savaşsın iyice kılan savaşına dönsün oyun

Gören sanır ben demişim ki savaşı kaldırsınlar oyundan dost ateşini kaldırsınlar dedim herhalde sende düşman çağırıp düşmana sıktırıp sonra kendi şirketindeki adamları kesiyorsun yoksa bunun savunalacak ne yanı var ki

13. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

Ben sevmediğim şirkettaşlarımın patlamasına yardım edebildiğimi söyledim adam toplattığım yok arkadaşlarımla aynı şirketiz evet zamanında öyleydi ona bakarsak zamanında cubiye 50kişi sıkardık şimdi cubi kişisel oldu cubisine sıktığın seni kesiyor bir çok örnek var bu konuda bahsettiğiniz konuda değişiklik gösterenlerden eskiden olsa biriyle tanıştığında şirket değiştirir beraber takılırdın şuan yüksek rütbe puanı kaybetmek demek yeni tanıştığım insanlar farklı şirketse ve onlar birine saldırıyorsa bende yardım ederim bu kalıplaşmada böyle oluştu diye düşünüyorum o kadarda sorun haline getirilicek bir konu değil zamanında bende şikayetçiydim şuan aynısını ben yapıyorum oyunun gidişatını değiştiren biz oyuncularız yöneticilerde siz yaptınız siz bulun diyor

Melik•Bey bunu beğendi.
  14. Son kısımda haklı olsanız da bu değişmesi şart bir durum.

Bu sadece çevreyi daraltır şimdi düşün senin klanında kaç kişi var ? Maksimum 50 kişi olsun hepsi birden yardıma gelse savaşta yardırsanız pekala süper olur.Ama onlar her zaman oyuna giremez o 50 kişiyi hatta kimi zaman 1 kişiyi bile istediğin zaman bulamazsın.

Şimdi de şirketini düşün düşmanların gelip sana sıktığında yardım edecek büyük bir topluluk.İçinde binlerce kişi var ve neredeyse her zaman sana yardım edecek birini bulabilirsin.Ya da hiç yardım etmediklerini varsay o zaman da düşmanlarına yardım edecek uyuz kimseler ortadan kalkacak ki teke tek savaşı seven benim en çok istediğim yanı bu.

Oyuncuların yaptığı saçma bir gruplaşma oyunu bu hale getirdi ve düzeltilmesi şart.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 17 Şubat 2019
  15. Oynadığım bir diğer oyunda oyuncuları oyundan soğutmaya yönelik bazı hareketler ceza sebebi. Bu tarz durumlarda darkorbit de aynı şekilde cezalar verse çok güzel olur

16. zamanında iskandinavya serverinde Don't Cry klanı başlarda venüsün en sağlam klanıydı güvenilirdi (marslı türklerle çok çatışırlardı o ayrı tabii ) sonra bu dediğiniz 3 şirketten olma olayları yaygınlaşınca bu klan serverde 4. bir şirket gibi oldu.Bir zamanlar iskandinavya serveri açık artırması ucuz diye tercih edilen keyifli bir serverken bot + iki üç tane büyük klanın serverde 4. birer şirket gibi davranmaları vesilesiyle şu an serverde ne dont cry kaldı ne başka büyük klanlar zaten kesecek kimsede kalmadı serverde.Şu an sunucu birleştirmelerinden sonra global avrupa 3 ile birleşmesine rağmen sunucuda 5-6 kişi anca aktif oluyor, onlarda sıralamadaki adamlar kapı filan yapılıyor.Dediğiniz gibi birazda oyuncuların suçu bu durum ama naparsın oyun bu işte

17. spLaTT^^

spLaTT^^ User

yahu kardeşim sen D.O çalışanı gibi her şeye muhalefet ediyorsun ve mantıksız yazılar yazıyorsun başkalarının fikrine saygı denen b,ir şey var muhalefette nedir aylardır ilk defa foruma girdim ve beni bitirdin yav sayende forumdam soğudum el insaf çok paran varsa git ihtiyaç sahiplerine dağıt belki ahiretini kurtarırsın nedir yahu her fikre muhalefet ediytorsun bari muhalefet ediyorsun mantıklı bir açıklama getir türk politikacılar gibisin

KOMA..SE..BIRA bunu beğendi.
  18. ONURBEY

ONURBEY User

Evet sende aynı tespiti yapmışsın. geçen gün bende uyarmak zorunda kaldım, herşeye muhalefet, her konuya yazma ihtiyacı;

Saygılarımla.

19. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Lütfen karşılıklı tartışma ortamı yaratacak mesajlardan kaçınınız. Herkesin farklı düşüncelere sahip olabileceğini unutmayınız ;)

İyi forumlar.

20. tryhardD

tryhardD User

Konu hortlamış olacak:D Ama üst maplerde - şeref alma olayını kaldırmak en azından karşılık verirken cezalandırılma olayını kaldırabilir ve aslında başka konularda da faydaları olurdu.

Sayfayı Paylaş