Öneri Eksi şeref hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve PolatStrz tarafından 21 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
?

Düşman şirketle birlikte sıkıp patlatan dost gemiler de - şeref alsınlar

Anketin kapanma tarihi 28 Haziran 2020.
  1. Kasılmaya engel olan düşmanla iş tutan dost gemiler tabi ki alsınlar

60,0%
  2. Hayır almasınlar

40,0%
  1. PolatStrz

PolatStrz User

Merhaba değerli arkadaşlar ve modlarım,
    ben bugün sizlere gerek benim gerek de birçok kişinin muzdarip olduğu ve genelde x-6 maplerinde olan bir olaydan bahsedeceğim. Şöyle tipte kişiler var ki bunlar bottan daha da beter; düşman şirket benim mapime gelmiş ben cubiye sıkarken bana sıkıyor ve beni patlatmaya çalışıyor. Ancak yanımda duran dost şirket gemi beni koruyacağına kalleşçe düşman gemiyle aynı safta bana sıkıyor!! Düşman gemiyle birlikte dolaşıp dost gemileri kesiyor ve herhangi bir - şeref olayına marus kalmıyor! Neden? Çünkü daha önce düşman şirket sana sıkmış oluyor ve doğal olarak dost gemi beni/seni kesse bile bu durumdan etkilenmiyor! Şimdi bunun adı hainlik ve hatta bilmem ney(neyse sövmeyeceğim) değil de nedir?! Aynı şekilde biz sıkıp patlattığımızda veya petini patlattığımızda da yoğun bir - şeref yiyoruz. Bu durumu çok yoğun ailevi küfürlerle veya hakaretlerle ve düz gitmeyle de anlatırdım da chatten sövünce yediğimiz gibi burada da haksız yere ban yemek istemiyorum şimdi. Ben botlar ve de bu tip "hain kostok" kişiler yüzünden tamı tamına 40 MİLYON şeref puanı kaybettim, evet. Bakın ben öyle 46 pro lf4 full b03 full spartan ve herkül 3-5m x4 1-2m rsb-75 sahibi bir hesap değilim. Tamam bende çoğu tasarım var(%90) 10 pro lf4 3-4 tane daha alacak anahtar 250k x4 vs vs. Destek çekip x4 ile 100k rsb ile de 150k vurabilen ullrin cyborg kullanan biriyim. Doğal olarak da bu 40-50m gibi şeref puanları bana koyuyor. Ben bu şerefi kasmak için belki haftalarımı veriyorum. Sürekli hades yaptığım bir klanım da yok. Dolayısıyla 40m şerefi de öyle 3-5 günde kasamıyorum en az 2-3 hafta sürebiliyor. Benim modlara önerim, bu arkadaşlar düşman şirketle birlikte biz kendimizi kasarken bize sıktıklarında hani ekranın üstünde uyarı veriyor ya düşman şirkete sıkıyorsunuz - şeref alacaksınız diye? He işte o uyarının gerçek olması ve ne olursa olsun, eğer o dost şirket sana sıkmadıysa onun da sana sıkıp senin patlamana sebebiyet verdiği takdirde - şeref almasıdır. Hem de öyle düşük değil en az 1-2m ile başlamasıdır ki caydırıcı olsun. Bu arada bu ilk postum olduğundan baya uzun yazmış ve de gerekli kurallara 4/4 uyamamış olabilirim. Modlarım gerektiği şekilde kırpmadan düzenleyebilirlerse memnun olurum. Herkese iyi forumlar. :)

ManyetikMK bunu beğendi.
  2. ateistkeci

ateistkeci User

Bir arkadaşına veya klanından birisine (Farklı şirkette arkadaşına) seninle aynı şirkette birisi saldırsa o zaman nasıl yardım edeceksin :p aklımda bu takıldı açıkçası dediğin gibi olursa arkadaşıma yardım edeyim derken - şeref yemiş olacağım

3. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Öncelikle konu başlığınızı düzenlemiş bulunmaktayım ve konu mesajınızın içeriği hakkında da uyarıda bulunmak zorundayım. Bahsetmiş olduğunuz durum nedeniyle sinirlenmeniz oldukça doğal ancak bu forum içerisinde bu şekilde mesaj atmanıza mazaret olamamakta aksine ısrarla tekrarlamanız durumunda ceza almanıza sebep olabilir. Bu nedenle sizden ricam lütfen görüşlerinizi ve şikayetlerinizi dile getirirken daha uygun bir üslup ile bunu gerçekleştirmeniz.

Bahsettiğiniz konu ile ilgili yıllardır pek çok şikayet mevcut, özellikle de birden fazla şirketten oyuncu bulunduran klanlar bu şikayetlerin hedefinde. Bu şikayetlerinizi düzenli olarak iletmekteyiz ancak henüz bu konuda somut bir adım da görememekteyiz. Şikayetinizi ve önerinizi de raporlara ekleyeceğiz. Ancak şunu belirtmekte de fayda var ki oyun geliştiricilerinin hali hazırda uğraşıyor olmakta olduğu pek çok konunun olması nedeniyle bu duruma bir çözüm gelecek olsa dahi gelmesi uzun sürebilir. Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde yıllar sonra gerçekleşen konular bahsetmiş olduğum duruma somut bir örnek.

Durumla ilgili bir düzenleme olana kadar da eksi şeref yemekten kaçınmanız gerekmektedir. Belirtmiş olduğunuz durum sadece sizin gibi full olmayan oyuncular için değil rütbe kasan sıralama oyuncuları için de geçerlidir. Onlar nasıl eksi şeref yemekten kaçınıyorsa sizin de kaçınmanız gerekmektedir.

Konunuz raporlara eklenecektir. Konunuzu da daha uygun bir bölüme taşıyorum ki burada diğer oyuncuların görüşlerini almaya devam edebilirsiniz ve dilediğiniz zaman da konunuzun kilitlenmesini talep edebilirsiniz.

İyi forumlar.

PolatStrz bunu beğendi.
  4. PolatStrz

PolatStrz User

Hemen açıklayayım, sana saldırmayan bir dost gemiye sırf "arkadaşına yardım" adı altında saldırmak pek delikanlı bir tutum olmaz şahsen :) Arkadaşına sıkıyorlarsa sen de arkadaşınla anlaşırsın ve dost gemiyi patlatmayacak şekilde canını indirerek onu kaçırtmış olursunuz. 1-1 sorunları varsa da bırakırsın 1-1 çözerler. He arkadaşına 3-4 kişi dalıyorsa o zaman yapacak bir şey yok birlikte kaçacaksınız demektir bu. :D

Başlık düzenlemesi için teşekkürler adminim. Ben üslubu gayet düzgün şekilde yazdığımı düşünüyorum, zira herhangi bir hakaret vs bulunmamakta. :) Sadece bu yolu seçen arkadaşlara belirli ufak tefek göndermeler vardır hepsi bu :D Elbette ki sıralamadaki arkadaşlar gibi ben de kaçınıyorum bu durumdan. Fakat botlar ile birlikte bu şahıslar da birleştiğinde - şeref kaçınılmaz oluyor siz de takdir edersiniz ki. Ayrıca benim sıralamadaki arkadaşları örnek verme sebebim de benim gemim "o kadar" sağlam olmadığı için ve hades kapısı dönemediğim için yediğim - şereflerin telafisinin neredeyse mümkün olmamasıdır. Sonuç olarak full gemiler 40m şerefi yeri gelir birkaç görev+hades kapısıyla 1 günde de kasabilir. Ancak benim bunu kasmam haftaları bulabiliyor işte sorun orada maalesef. Tabi ki kurallar çerçevesinde yazacağım. Yazmaya da devam edeceğim bu tarz konularda. Hatta birazdan kendimi de tanıtan bir post açayım hemen :D İnşallah daha sık görüşürüz hep beraber , sevgiler. :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Haziran 2020
  5. Minerva

Minerva Guest

Madem forumu daha sık kullanmaya başlayacaksınız sizi şuradaki Forum Kuralları kısmını incelemeye davet edeyim öncelikle. :) Buradaki konudan da kafanıza takılan hemen her şey hakkında mevcut olan ve moderatörler tarafından oluşturulmuş konu listesini inceleyebilirsiniz.

Forum içerisinde üst üste mesaj atmak (flood) yasaktır. Bu nedenle mesajlarınız tarafımca birleştirilmiştir. Mesajınızı sol alttaki "düzenle" seçeneği ile düzenleyerek eklemek istediklerinizi aynı mesaj içerisinde belirtebilirsiniz.

İyi forumlar.

PolatStrz bunu beğendi.
  6. PolatStrz

PolatStrz User

Teşekkür ederim, tüm kuralları okudum şimdi. Flood kavramına da baktım ancak tam olarak kavrayamadım. Ben yukarıda postuma zaten düzenle yaparak yazdığım bir kelimeyi düzelttim. Arkadaşa verdiğim cevapla size verdiğim cevabı da mı aynı mesaj içerisinde etiketlemeliyim? Yani her yoruma parça parça cevap vermek mi flood olarak sayılıyor? Siz onu birleştirdiniz sanırım anladığım kadarıyla. Tek cevapta tüm yorumları etiketleyip cevap vermek gerekiyorsa öyle de yapabilirim tabi daha dikkatli olacağım sorun yok. :) Bu arada gözümden kaçtı sanırım forumdaki nickimizi nasıl değiştirebiliyoruz acaba? Kendimi tanıtan bir yazı yazacağım fakat oyunda şu anki nickime yakın veya aynı bir nick kullanmak isterim. Bu arada profil fotoğrafım kendi antrenmanda çekilmiş "orijinal" fotom olduğu için koymakta bir sakınca görmedim. :D Spor ile alakalı paylaşımlar yasak ibaresi gördüm kurallarda, ancak bu kendi fotomuz olduğu ve de ppde olduğundan dolayı bu kuralın içerisine dahil olmuyor inşallah? :)

7. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Aynen öyle araya başka kullanıcıların mesajları girmediği sürece bütün cevaplarınızın tek bir mesaj içerisinde bulunması gerekiyor. Forum kullanıcı isimleri tek seferliğine alınıyor ve bu nedenle de daha sonra değişimleri gerçekleştirilemiyor ne yazık ki. Profil görseliniz herhangi bir tartışmaya yol açmadığı sürece kalabilir. :D

İyi forumlar.

8. bence - seref olayı tamamen kalkmalı cunku oyunda sırket dıye bısı kalmamıs dusman sırketten bırı gelıyo srnı kesıyo belkı kesemıyecek ama dostunda yardım edıyo ıster ıstemez az sınırlenıyosun kın tutuyosun (kalabalıkta artıstlık yapanın tenhada affı olmaz) ama mecburen aff edıyoruz bazen sınırımeze yenık dusup eksı sereflerımızıde yıyoruz

9. PolatStrz

PolatStrz User

Aynen öyle ama adminin dediğine göre şimdilik yapacak bir şey yokmuş bu konuda, olsa iyi olurdu. Ben gemimin gelişmişlik durumuna göre 40m şp için üzülüyorum senin 150 belki başkasının 500m gitmiştir. Düşünsene ben Acemi Yüzbaşı olacağım diyorum da adam Albay olacakken hop düşüp düşüp teğmen oluyor full gemiyle ne kötü. :)

Bu arada günlerdir Tr3 serverı 2-6 mapinde düşman şirketler bana sıkarken yancı yancı takılan ve ne zaman görse yok virüslü lazer sıkan yok mayın bırakan ve bunlara karşın tabi ki benim de iyi uğraştığım şahıs ***. Bu arkadaş kaç yaşında bilmiyorum ama inşallah bu postu ve de bu yorumu görür de gerçek hayatta yüz yüze geldiğinde oyunda yapabildiğinin zerresini yapamayacak tiplerin arasına katılmaz. :) Gerçi dün en sonu sinirlenip - şeref alma pahasına bu arkadaşı dondurarak 3 snde patlatıp aklını başına getirdiğimi umuyorum. :D Aksi halde zaten ben de aynı şekilde her gördüğümde biri ona sıkar sıkmaz patlatarak - şeref almadan bile cevabımı her zaman vermeye ve hem görevlerimi hem de kapı için gereken urilerimi çatır çatır yaparak kasmaya devam edeceğimi buradan bilmesini isterim. ;) Lf3 lerle dolaşan ve de daha üstüne tıkladığımda kalkan sıklığı argesi bile belirmeyen tipler neyine güveniyor da kalabalıkta sesi çıkıyor onu da anlamıyoruz ya neyse, sonuçta tenhada affı olmadığını öğreniyorlar ki orası muhakkak. :D Ben 10 pro lf4 ile full gemilere karşı bile delikanlı gibi 1-1 atıyorsam karşımdakinden de onu beklerim. Eyvallah. :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Haziran 2020
  10. titans___

titans___ User

bunlardan çok var ben düşmana değil kim sıkyorsa ona sıkyom tek yakalıyom sıkyom soryor neden sıkyorsun çok sorunca dedim sen sıkyordun o başka oluyor ya da başkası oluyor diyorum fark etmez eksi artı fark etme zz hemde düşman gelip buna sıkarken birleşip bende sıkyorum napcam önce bunları oyundan düşüryorum kesilince *** oluyorlar eski pala klanında kiler çok yaparlar dı çok savaşdım onların dostu çokda şeyime sende senin dostununda sıkınca baş edemiyince chatden saldırırlar karakter oyun da bari yapılmasın yazıkdır .

11. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Forumda küfür-argo kullanmanız ile kendi küfür-argo kullanmanızı sansürlemeniz arasında bir fark yoktur. Gerekli işlemlerimi uyguluyorum lütfen buna dikkat ediniz.

İyi Forumlar.

12. PolatStrz

PolatStrz User

Benim anlatmak istediğim durduk yere sıkanlar, sözüm de onlara zaten anlamışsındır. Eğer biri sana hinlik yapıyorsa sen de ona yapacaksın zaten ben de öyle yapıyorum. Ancak bu açık kötü yerlere gidiyor, artık cubi yapamıyor millet botlar dışında. Gerçi botlarda da bir azalma söz konusu gibi sanki. :) Gözlerim mi yaşarıyor ne? :D

13. titans___

titans___ User

ben chatde saatlerce ban yemeden argo da baya kullananlar olmuştur hatta adam botdan banlanan gemisini yüzlerce hesap açıp chatde ettiği laflar sayesine geri açmıştı tr3 de bilen bilir monkey diye de niki vardı şimdi başka nikle de oynuyor olabilir o kadarını bilemem chatde imalı uslüple konuşan da çok buna da sizin gibi özen gösterenler olursa.

14. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Öncelikle "ben" kişi zamirini kullanmanız ve daha sonrasında "kullananlar olmuşTUR" demeniz oldukça karmaşık bir açıklama içeriği olmuştur. Anladığım kadarıyla bir oyuncunun gemisinin bot kullanımından banlanması sonucu belirtilen oyuncu chat kullanımı üzerine yan hesaplar açmış bulunuyor. Daha sonra da "ettiği laflar sayesinde geri açmıştı" belirtilen yazının tam olarak içerik açısından kapalı kutu olması sebebi ile açılanın ne olduğu belirtilmemiştir. Son cümlenizde alıntı yapmış olduğunuz moderatör arkadaşımızın yazısına atıf yapmak istemişsiniz ancak yapılmak istenilen atıf ile ilgili ne yazık ki yeterli bir açıklama yapılamamıştır. Oyun içerisinde chatde görmüş olduğunuz sorunları [/report] işlemini kullanarak raporlaya bilirsiniz.

İyi Forumlar.

15. yanlışlıkla pet kesmedin sen hiç heralde :)
    sadece - şeref az yiyorlar yazısını gorup yazdım gerisini okumadım

16. titans___

titans___ User

uzun süren sorunlardan dolayı çıldırmakdan dolayı yazdıklarımın anlaşılmamasından dolayı kusura bakmayın da burda oyunda olan sorunların yıllardır devam etmesi benim bahsettiğim o kişi gemisini chatda bir sürü hesapla uğraşması sonucu açtırması çok çok eski bir olay lag ve ikide bir oyuncuyu dahi görmeden patlayan gemi ha görsen sıksan da dpi inmiyor onun çözümü de var sıksan da oyun donuyor grvler etkinlikler zehir zıkkım oluyor para ve zaman harcayıp problemlerden dolayı daha çok sinir stres olmam çoğu eski etkinlik de görev bile yaptırmayan klanlar var ki sıralama da yükselemesinler hani etrafında bir sürü oyuncu olmalı arada kendi şirketim de bana sıkyor geri iadeli sıkyorum ne oluyor diye kızyorlar yooo boşuna kızmayın hile ile bir yerlere gelmenizden dolayı tebrik ediyorum sıkarak eksi de yiyorum o benim sizi tebrik etme şeklim teşekkürler bilmem anlatabildim mi?

17. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Oyun içersinde yaşamış olduğunuz sorunlar ile alakalı yaşamış olduğunuz stresinizi anlıyorum. Öncelikle bot kullanımından sonra banlanan bir hesabın chat üzerinde "hesaplar ile uğraşımı" sonucunda hesabını açtırması mümkün değildir bunun garantisini veriyorum. Belirtmiş olduğunuz hesabın profil linkine sahip iseniz Support Takımımıza yönlendiriniz. Gerekli incelemeler ve hesabın cezai işleminin kontrolü tekrardan yapılabilinir. Oyunda yaşanan lag sorunları hakkında emin olun oyuncu olarak bende şikayetçiyim ancak emin olduğum bir durum var ki o da DO oyununun nihai halinin tarayıcıda olmayacağıdır. İndirile bilinir client olması ve beta sürümünden çıktıktan sonra bu gibi durumların sona erceğini düşünüyorum. Anladığım kadarı ile serverinizde oldukça çekişmeli bir ortam bulunmakta. Oynamış olduğumuz oyunun PvP oyunu olduğundan dolayı bu durum hakkında ne yazık ki size hak veremiyorum. Anlatmış olduğunuz oyun sisteminin bireysel olarak ilerlemesine nazaran oyun ve oyuncu gelişimi birlik halinde ilerlediğinin bir kanıtıdır. Eksi Şeref Puanı almamak için klanınızdan veya yok ise kendi klanınızı oluşturup belirtilen klanlara savaş açabilir ve kendi şirketiniz olsa dahi "-" şeref puanı almadan durumdan sıyrıla bilirsiniz.

iyi Forumlar.

18. PolatStrz

PolatStrz User

Bana mı yazdın anlamadım?

19. evet ben pet keserek 200m şeref kaybetim savaşlarda senin dedigin daha devasa boyutlar oyun oynama açını degiştirebilirisn guzel bir clan bul bence yardım al :)

20. Bence öncelikle farklı şirketlerde olup aynı klanda toplanabilme olayına son vermeleri gerek .
    Ateistkeçi arkadaşa katılıyorum , arkadaşıma yardım ederken eksi yemem hoş olmazdı , çünkü şuan ki durumda farklı şirketten bir arkadaşıma yardım etmek uğruna kendi şirketime sırt dönebilecek bir oyuncuyum . Çünkü şuan klanlar , şirketlerden daha önemli durumdalar ve daha büyük bir ağırlığa sahipler .