ERDALBAGGAL kimdir ?

Konusu 'Kim kimdir? Oyuncu' forumundadır ve ERDALBAGGAL tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  İstanbul olarak niye düşününüyorsun ? Kaldı ki o şekilde yazma sebebim illa gerçek anlamda iş kurmak demek değil. :D İş kurmayı bir kenara bırakalım o zaman. :) 40 TL'ye ikinci el bir araba alınır en kötü olasılıkla ve güzel araştırılırsa oldukça da temiz + iyi durumda bir araç alınabilir. :D :)

  NOT : Sonuç olarak Türkiye'de yaşıyoruz ve dolar kuru son noktada bizleri de etkiliyor. :D Türkiye dışında o kadar maliyetli olmaması bizi etkilemiyor. Bizi etkileyen ülkemizde öyle ya da böyle fiyatların uçuk olmasıdır. :)

  En son tatil kredisi duyuruları vardı. :D :)

  Neyse sonuç olarak dışarıdan gelen herşey bizim ülkede fazlasıyla yüksek fiyattan satılıyor ve alınabiliyor. :) Dışarıda 30 bin dolara alınan bir araba (Türkiye'ye göre 30 bin TL diyelim. ) bizde son noktada alırken o vergisi bu vergisi derken araba oluyor 90 bin TL veya 100 bin TL.

  Bu konu uzar gider burada bırakayım. :D :)
   
 2. Linus tech tips diye bir youtube kanalı 5 bin dolara 2080ti dual sli sistem kurup 20 dolara (15* :D) satmıştı :( 5 bin dolar... abddeki asgari maaşla çalışan bir bireyin yaklaşık 3 aylık maaşı... burda ise 1 senelik. Gerçekten kötü durumdayız :(
   
  ERDALBAGGAL bunu beğendi.
 3. Bunun üstüne diyecek bir söz bulamıyorum :) hayat işte...
   
 4. Themis.

  Themis. S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Baştan uyarımı geçeyim, forum içerisinde siyasi vb. konulardan bahsetmek yasak, sohbetiniz mümkün olduğunca bu kurala uygun olarak devam ederse sevinirim. :)

  İyi forumlar.
   
  ERDALBAGGAL bunu beğendi.
 5. Siyaset mi şaka gibi :)

  Siyasetle ilgili en ufak bir şey yazmadık, En azından ben yazmadım adım gibi eminim benim siyasetle falan işim olmaz, ömrü hayatım boyunca oy bile kullanmadım.

  Başkalarının mesajlarında siyasi göndermeler mesajlar varsa bilemem ama ben mesajlarımda herhangi bir şekilde siyasi konulardan bahsetmedim, forumda mesaj girmediği aktif olmadığı taktirde yapmadığı şeylerden uyarılan tek insan benimdir sanırım :)

  Eğer türkiye pahalı bir ülke demek yasak ve siyasi konuya giriyor ise bunu bilmiyordum bunuda konuşmayız birdaha :)

  Takılmayı sevdiğim yerde kurallara uymayı severim,
   
  Luminous, Hysteria ve Themis. bunu beğendi.
 6. Themis.

  Themis. S-Moderator Team Darkorbit

  Yaptınız demedim baştan kuralı hatırlatmak istedim :D
   
  TheDarkMen_2, ERDALBAGGAL ve Krios bunu beğendi.
 7. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Şimdi iyi güzel baştan bir uyarı yapmak istemişsiniz. Son mesajınızda da yaptığımızı veya konuşmadığımızı ama hatırlatmak istediğinizi belirtmişsiniz. :)

  İlk olarak senelerce forumda FM - SMOD - BA v.b. çeşitli görevleri yapmış birisi olarak forumda neler yasak değil gibi konuları yeterince bildiğimi düşünüyorum. :)

  Bizim konuşmamızın siyasi veya başka türlü bir tartışmaya gideceğini hangi yazışmalara göre düşündüğünüzü bilemiyorum fakat merak etmeyin her şekilde kuralları yeterince biliyoruz veya biliyorum. :D

  Zaten her yorumumu kurallara uygun yazmaya dikkat ederek yazmaya çalışıyorum. Zira normal olarak dos doğru yazarsam forumda epey sıkıntı çıkar.

  Uyarı için teşekkürler fakat biraz yersiz olmuş düşüncesindeyim. :D

  İyi görevler. :)
   
 8. Themis.

  Themis. S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Gerekli görüldüğünden dolayı bir kural hatırlatması yapılmıştır. Daha önceden yetkili olmanız kural hatırlatılması yapılmayacağı anlamına gelmemektedir. Görevli saatlerim içerisinde eğer ki devamı sıkıntılı olabilecek yazışmalar görürsem uyarmak benim vazifemdir. Daha öncesinde görevli olmanız sizleri her hangi bir üyeden yüksekte yada alçakta yapmamaktadır. Bütün üyelerimiz/oyuncularımız eşittir !

  Sıkıntı çıkarabilecek bir davranışta bulunmanız cezai işlem görmenize sebep olabilir.

  İyi forumlar.
   
  Krios bunu beğendi.
 9. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Gerçekten merak ediyorum :) benim yazdığım yazıdan ben eski görevliyim bana uyarı veya hatırlatma yapamazsınız gibi bir şey mi dedim ? Yazdığım mesajın en başından okursanız aslında ne demek istediğimi anlarsınız diye düşünüyorum. :)

  Aslında bu mesajı yazacak şekilde başka yerden anlayacağınızı da düşünmemiştim. :D

  "Bizim konuşmamızın siyasi veya başka türlü bir tartışmaya gideceğini hangi yazışmalara göre düşündüğünüzü bilemiyorum"
  Diye belirttiğim kısım için bir açıklama bekliyordum. Şu yazıdan dolayı siyasete giriyor veya tartışma ortamına gidiyor gibi bir örnek ne var onu merak etmiştim. :)

  Kuralları bildiğimi belirtmek ve zamanında görev yaptığım için her ayrıntıyı biliyorum tarzında yazınca bana uyarı yazamasınız vb bir şey yazmadım. Nereden bu anlamı çıkarttınız bilmiyorum.

  Sıkıntı çıkarabilecek davranıştan kastınız soru sormaksa yorum yapamayacağım maalesef. :) Zira ben mesajımda " siyasi veya başka türlü bir tartışmaya gideceğini hangi yazışmalara göre düşündüğünüzü bilemiyorum " bir nevi soru sordum ki hatam neredeyse bileyim düzelteyim diye.

  Umarım bu sefer açıklayabilmişimdir.
   
 10. 5 liralık gözlüğüm ve ben :D Yakıştı gemiye ''5 liralık gözlük'' :D
  [​IMG]

  Burada da görev bitirdim.

  [​IMG]

  Ali beyy ali beyy sess verr alii beyy türküsünü söyleyesim geldi, nereden nereye çok yol kat ettik be^^
   
  ***BOYKA***47** bunu beğendi.
 11. Eğer bir şikayetin varsa supportta yada gerekli moderatörlerin sayfalarında şikayetini dile getir benim konumu şikayetlerinle kirletme ve bozma hakkın yok.

  Moderatörlerden arkadaşın mesajının kaldırılmasını talep ediyorum,
   
 12. Minerva

  Minerva Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  2015'te atılmış bir konu mesajı ile ilgili 2015'te görev yapmayan kişileri eleştirip "kayırılmak" gibi ithamlarda bulunmanız üzücü açıkcası.

  Tamamen renkli yazmış olduğunuz mesaj ile uyarılmak ya da bunun düzenlenmesi dünyanın sonu değildir, bu kadar kafanıza takmayınız böyle küçük şeyleri. Gerekli düzenlemeler de yapılmıştır, o nedenle umarım kafanızdaki yanlış algılardan kurtulursunuz bu sayede.

  Ek olarak aşağıdaki mesajda da konu sahibinin rahatsızlığını görmüş olduğunuz gibi, mevcut konular altına konunun açılış amacından bağımsız mesajlar atmayınız lütfen.
  Ne yazık ki ciddi kural ihlali olmadıkça böyle bir işlem gerçekleştirmiyoruz. Atılmış olan her mesaj bizim için bir kayıt değerindedir ve forum içerisinde bulunması gerekmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederim.

  İyi forumlar.
   
  ERDALBAGGAL bunu beğendi.
 13. Teşekkür ederim, dediğiniz gibi böyle küçük şeyleri kafaya takmak sadece yine bize zarar veriyor şimdi siz benim mesajımı değiştirip beyaz yaptınız ne kazandım ne kaybettim? Daha güzel oldu teşekkürler :D

  [​IMG]
  24 olmama çok az kaldı :D

  --------------------------------------
  NOT:Arkadaşlar bakın ben konuyu 2015 yılında açtım o zamanki kurallarla şuanki kurallar belki aynı ollmayabilir belki gözden kaçmış olabilir lütfen konumda gördüğünüz veya olmaması gerektiğini düşündüğünüz şeyleri supporta moderatör konularına yazın kendi şahsi ve kişisel konumu bozmayın (rica ediyorum) Yok kırmızıymış beyazmış böyle ufak şeylere takılmayın, oyun hakkında sorun pc donanımları hakkında sorun gelin selamlaşın muhabbet edelim ama lütfen şikayetlerinizi benim konumda paylaşmayın..
   
  ateistkeci bunu beğendi.
 14. ateistkeci

  ateistkeci User

  Klan ismi güzelmiş çok güzel bir kükreme :D
   
 15. Sonunda bir kişi anladı klanın ismi ni be boşuna sevmiyorum seni bu forumda :D (GEnellikle ne bu saçma klan ismi falan diyorlar)

  EDİT:Klanı 2014 yılında oluşturdum o zamanlar çok sevdiğim bir grup yeni albüm çıkarmıştı, çıkardıkları albüm tanıtımında ise aaaarrrhhhh!!! Şeklinde canavarca ve sertçe bağırıyorlardı bu çok hoşuma gitmişti, ve o gün bu isimle klan oluşturdum o gün bu gündürde işte kendi klanımda oynuyorum isminin anlamı bu yani evet bir kükreme, bağırma, sitem etme vs vs :)
   
  Son düzenlenen: 21 Haziran 2020
  «®βŁДÐΞ•53» bunu beğendi.
 16. Luminous

  Luminous S-Moderator Team Darkorbit

  Kullanıcı adı yukarıda sansürlü ama aşağıda görünüyo sanki ne dersiniz @ERDALBAGGAL :D
   
  PolatStrz bunu beğendi.
 17. Easteregg modum zaten 1.Mesajımda da gözüküyor aynı kullanıcı ismi :D
   
  Luminous bunu beğendi.
 18. Luminous

  Luminous S-Moderator Team Darkorbit

  olley ilk ben buldum o zaman hani ödülüm nerede :D
   
  ERDALBAGGAL bunu beğendi.
 19. [​IMG]
  Sütlü nuriye
   
  «®βŁДÐΞ•53» bunu beğendi.
 20. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Sen naptın senn naptın yaa nolamazzz kalbimmm üzdüüü :( bu fotoğrafı paylaşmak yasak değilmi hemmm :oops:
   
  ERDALBAGGAL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş