Bug / Oyun hatasi Err_Cert_Date_Ivalid Hatası

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Purgatory tarafından 1 Ekim 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Purgatory

Purgatory User

Oyun sayfasına girişte benim ve birçok oyuncunun başına gelen bu sorun ile ilgili bazı incelemelerimi görsellerle destekleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sorunun benim için başlangıç tarih ve saati = 30.09.2021, 16:00

Sorunun, diğer oyuncularda hangi saat ve tarihte başladığını bilmiyorum. Kendim sorunu anlamak ve geçiçide olsa çözümlemek adına aşağıdaki adımları uyguladım.

Öncelikle, darkorbit oyun sayfasına girmeye çalıştığım bilgisayarın saati, güncel tarih ve saat ise;
    görseldeki gibi bağlantı sağlayamıyorum.

Sorunumun başlangıç tarih ve saati sonrasındaki herhangi bir zaman diliminde de sorunum devam ediyor;

Eğer sorunumun başlangıç tarih ve saati öncesi için bir güncelleme yaparsam aşağıdaki görsel gibi sorunum düzeliyor ve oyun sayfasına girebiliyorum.

Ama bu yöntemi uygulamanın sağlıklı olmadığını, uygulandığında burada açıklayamayacağım bazı oyun dinamiklerinin bu durumdan etkilendiğini düşünüyorum. Sorunu iyice anlamak adına
    sunucu reset saatini bekledim ve hala devam ediyor. Açılan konu başlıklarından ve yorumlardan da anlaşıldığı üzere bu ve buna benzer sorunu yaşamakta olan oyuncular mevcut. Biraz daha bekleyerek düzelmemesi durumunda support ekibi ile sorunu paylaşmayı düşünüyorum.

Sizden ricam, sorunu yaşayan oyuncu arkadaşların bu yöntemi denemeleri(tarihi bir iki hafta geriye alarak deneyebilirler) ve geri dönüşlerini bildirmeleri, Tr ekibinin deneme imkanları varsa tarih ve saat ile oynarak bu durumu incelemeleri ve rapor etmeleri. Teşekkürler, iyi eğlenceler.

DraydiBoy ve YARGU bunu beğendi.
  2. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Emeğiniz için teşekkür ederiz. Oluşan sertifika hatasını raporlarımıza eklemiş bulunmaktayım.

Yaşanılan soruna karşı sunduğunuz çözüm şuan işe yaramaktadır ama detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve gerekli bilgileri tekrar paylaşacağız. :)

İyi Uçuşlar!

3. DraydiBoy

DraydiBoy User

Darkorbit oyuncularına fazlasın ben sana söyliyim bu kadar iyiliği suistimal eden çok olur :D