Öneri Eski Sistem Yeni Sunucular

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ProjectTR tarafından 5 Ağustos 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizin fikriniz nedir? Bu gidişat nasıl? Eski sunucular gelmeli mi?

1. Evet Oyunun Gidişatı Kötü - Yeni Sunucular Gelmeli

88,0%
  2. Hayır Böyle İyi - Yeni Sunucu Açmasınlar

12,0%
  1. ProjectTR

ProjectTR User

Neden yapılmıyor? Bugün bu sunucular açılacak olsa oyunu bırakan ve oyuna hala devam eden oyuncular bu sunucularda oynamaya başlıcak. Emin olun şirketin payment satışlarından elde ettiği gelir günümüzdeki kazançlarının misli olacak. Neden bu konuda hiç bir gelişme yok. Eskiye dönmek çok mu zor?

Oyuna ilk olarak 2010 yılında başladım. Oyunun en beğendiğim yılları 2011 ve 2013 yıllarıydı.

2011 yılında Sentinel, Solace, Spectrum, Diminişer, VenomLF-3, B02 Kalkan, 8 İris, Arge, Elit Cephane, Güçlendiriciler vardı

2013 yılında Sperhead, Aegis, Citadel, LF-4, B02 Kalkan, 8 İris, Apis, Zeus, Arge, Pet, Ekipman Yükseltmeleri, Epsilon Kapısı(LF-4 Lazeri), Zeta Kapısı(Havoc Droid Tasarımı), Kappa Kapısı(Hercules Tasarımı), Kronos Kapısı(Satürn Goliath Tasarımı), Elit Cephane, Güçlendiriciler vardı

Oynanışı etkilemiyecek türden yenilikler yapılabilir. Gemi tasarımları, Droid tasarımları vs. onun haricinde oyuna yeni herhangi içerik eklenmesine gerek yok. Eski sisteme uygun biçimde etkinlikler de yapılabilir. Korsan avı etkinliği vardı, yapılan en iyi etkinliklerden biridir.

Ayrıca jackpot arenada getirilebilir. Para ödülü, oyun içi ödüllere de çevrilebilir.

Son olarakta ülke takımlarının yetkileri arttırılabilir. Bot, bug gibi olaylarda daha yetkin olabilirler. Nihai kararı veremeyebilirler ama kanıtlanan, ispatlanan olaylarda merkeze iletilecek kullanıcılar bu süre içerisinde oyundan yasaklanabilirler.

D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R bunu beğendi.
  2. qRossX

qRossX User

oyuna ilk başladığımda -yıl kaç bilmiyorum- en iyi gemi goli'ydi. açık arttırmadan almak için sabaha karşı uyanır teklif verir yatardık. big boyla dolaşırdım, full lf3 mavi sıkmak acayip havalı gelirdi :) belki de çocuktum o zamanlar ondan.

oyun şirketleri asla nostaljik sunucu açmaz. Geliştirmeler ile gelirlerini maksimize ettiler. eski sistem olsa kim uri alır? zaten alacakların sınırlı. Ancak yeni sunucu açılması lazım. küresel açıldığında ana baba günüydü ve zevkliydi. şuan tekrar 0 dan başlayayım dedim bomboş neredeyse. Seafight yeni etkinlik sunucusu açtı. Darkorbitte açmalı.

3. ProjectTR

ProjectTR User

Uridium eskisi gibi zor kazanılmıyor. Mindfire behemont ve ebedi kapısı yapan biri günde 1 milyon uridium dahi kasabiliyor. Şuan uridium yalnızca %50 tecrübe, şeref desteklerinden yararlanmak için az miktarda satın alınıyor. Onun dışında uridium satın alan olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğim yıllarda ise uridium bu kadar kasılamıyor. Elde etmesi zor olduğundan uridium satışı çok daha fazlaydı. Onun için şirketin o yıllarda daha fazla kazanç sağladığına hiç şüphen olmasın.

Nostaljik sunucu açmaz demişsin

Bunu neye göre dedin bilmiyorum. Bunu yapmamalarında herhangi bir neden mi var? Oyun sektöründe böyle birşey gerçekleştiren bir firma varmı bilmiyorum. Ancak firmaların en büyük hedefleri büyük kazançlar elde etmek. Günümüzde ise darkorbit kazanç yönünden dibi görmüş vaziyette.

Son düzenlenen: 6 Ağustos 2022
  4. Amiral34

Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Bundan bir önceki sunucu açılması için olan konu nerdeyse 5-6 yıldır beklemişti Aynı durum da şu anda geçerli olduğunu düşünüyorum. Yeni sunucu gelmesi olanaksız gözüküyor.

Saygılarımla,

Amiral34.

5. Hocam bunu hepimiz istiyoruz, ancak bunu şirketler bilerek istemez. Sebebi ise sürekli yeni bir şeyler çıkarıp satmaları yani aslında oyunculara sürekli yeni ürün satmak istemelerinden kaynaklı.

Almanlar oyunu Çinlilere sattı kaçtı gitti resmen. Oyunun batmasının sebebi Çinlilerin her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırması. Oyunda hile problemi var ama bunu düzeltebilecek bir sistem yok. Millet kafasına göre program açıyor salıyor gemiyi haritaya eski savaşlar yok. Artık senin benim gibi oyuncular yerine 3. parti yazılımlar sana karşı savaşıyor sende izliyorsun.

Yani eski sistem için bir sunucu açılsa ben dahil o kadar kişi geri döner ki oyuna ondan %100 eminim ama şirket politika gereği yeni bir şey üretip satmak zorunda.

6. ProjectTR

ProjectTR User

Yeni şeyler çıkarıp satmak, mesela şuan ne satıyorlar. Satılan ürünler var ama alan olduğundan emin değilim.

O yıllardan farklı olarak bazı içerikler satılıyor. Bunların yerine herhangi bir etkisi olmayan, kozmetik gemi, droid ve pet tasarımları getirilebilir. Yıldız yol bulucu paketleri, Obsidyen, apocalps kutuları gibi ürünleride o yıllara uygun şekilde değiştirebilirler.

Son düzenlenen: 6 Ağustos 2022
  7. Şu an gelen BO3 ,Prometheus hatta bu lazerlerin 20 seviyeye kadar yükseltilmesi vs hepsi birer üründür.

Ancak bunları oyunun ekonomisini düşünmeden yapmaları sadece kendilerini bitirdi. Kafalarına sıktılar ve bunu hala göremiyorlar. Görselerde kafalarını kuma gömüyorlar.

8. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Geçmişe yönelik tüm mesajlarınızı inceledim. Uzun bir süre önce bir oyuncuya yardım amaçlı konuya cevap vermişsiniz. 2022 başından itibaren tek yaptığınız oyunu kötülemek ve oyuncuları eleştirmek olmuştur. Bu yüzden cezai işlem uygulamış bulunmaktayım.

Türkiye Takımı!

Dontforgetme bunu beğendi.
  9. Eyuplu3

Eyuplu3 User

darkorbit ilk başlarda güzeldi. Sonra oyunun dengesini bozdular. Muhtemelen o aralar da iyi para kazanmışlardır lakin şuan ciddi bir kitlesinin kaldığını düşünmüyorum.

bir oyunu oynanır yapan temel unsur dengedir. Bu bozulmaya başladığında bunu farketmiş biri olarak x4 cephanesi kaldırırsın diye konu açmıştım. O zamanlar, herkes benimle dalga geçti. Geçen bu zamanda oyun büyük bir boşluğa dönüşmüş.

Böyle olacağı o zamandan belliydi.

Eskiye dönebilecek bir durum da kalmadı artık. Artık browserdan oynanan oyunların vakti geçti.

O eski darkorbitin tadının farkında olan birileri bu konu hakkında bazı çalışmalar yapmakta umarım çalışmaları güzel bir şekilde sonuçlanır da bizler de o eski keyfimize kavuşabiliriz.

DaglıAcS bunu beğendi.
  10. DaglıAcS

DaglıAcS User

bu oyunda rsb olayı bozdu üstüne vsler uzun sürüyodu onuda bıtırdıler palla topluyosun adam sana 3 tane vuruyo bide adamları kesıyosun kesıyosun bı yararı bıle olmuyo bosa zaman kaybı gıbı bısey ben bezdım yani

Eyuplu3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş