Eskiden Bitcoin Kasanlar

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve inmortalibus tarafından 11 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. hocam 2010 lu yillarda millet reklam izleyerek btc kasmi̇ş bizijm kiler nerde bizde 10 yillik oyuncuyuz varmi bi eri̇şi̇m

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Ocak 2021
  2. oben

oben User

baaamı diding.

3. CLASSİ

CLASSİ User

Dün dündür, bugün bugündür.

4. Merhaba,

Konu başlığınızı ve içeriğinizi düzenledim, lütfen Forum Kuralları gereği küçük harf kullanmaya özen gösterelim. Ben bitcoinin 150 tl olduğu zamanlar hatırlıyorum, o zamanlar keşke alsaydım şimdi otel sahibiydim :D

İyi Forumlar.

5. Bir kripto para kullanıcısı, yaklaşık 10 yıl önce oynadığı bir bilgisayar oyununda kullanmak için 127 Bitcoin kazandı. Kazandığı BTC’leri oyun içinde harcamamayı seçen gamer, yıllar sonra milyoner olacağından habersizdi…
    Her şey Dark Orbit isimli bir video oyunuyla başladı. BitcoinHolderThankU isimli Reddit kullanıcısı, 2011 – 2012 yıllarında arkadaşlarıyla bu oyunu oynuyordu. Oyun içindeki ürünlerin alınmasını sağlayan Uridium’u elde ederek oyuna devam etmek istedi ve kendisini Uridium alınmasını sağlayan bir web sitesinde buldu. Sitede, Bitcoin ile Uridium alınabildiği söyleniyordu.
    Siteden Uridium elde etmek için çeşitli anketler yaparak, reklam izleyerek ve bazı görevleri tamamlayarak Bitcoin kazanılabiliyor ve bu sayede oyun için gerekli olan para elde edilebiliyordu. Bu yöntemle 127 BTC biriktiren BitcoinHolderThankU, kazandığı Bitcoin’leri harcamamayı seçti.
    “127 BTC kazanmıştım ama bir tanesiyle bile Uridium almadım. Neden bilmiyorum ama iyi ki de almamışım.”​
    Dedesinin bilgisayarı 4.3 milyon dolarlık bilgiyi saklamış

Eskiden Dark Orbit oynamak için dedesinin eski Dell bilgisayarını kullanan BitcoinHolderThankU, 22 Aralık 2020 tarihinde dedesini ziyarete gittiğinde bilgisayarın hala orada olduğunu gördü. Bilgisayarı açıp kurcaladı ve “Keys” (Anahtarlar) isimli bir dosya buldu. Dosyada, kazandığı 127 Bitcoin’in özel anahtarları (private key) bulunuyordu.
    Kullanıcı, öncelikle böylesine yüksek miktardaki Bitcoin’i nasıl satabileceği üzerine büyük bir heyecanla araştırmalara başladı. En uygun seçeneğin tezgah üstü (OTC) piyasalar olduğuna karar veren gamer, sahip olduğu 127 Bitcoin’i OTC aracılığıyla sattı.
    “33,439.02 dolardan 127 BTC sattım. %0.15 komisyon uygulandı. Net gelirim 4.24 milyon dolar oldu.”
    “Hikayemi sizinle paylaşmam ve bunları yazabilmem iki saatimi aldı. Olanlara hala inanamıyorum. Sırf bunu paylaşmak için Reddit hesabı açtım. Bitcoin’e inanan herkese teşekkür ederim.”​
    Hikayesini aktaran milyoner, bu paylaşımının ardından gelen yorumlara yönelik bazı açıklamalar yaptı. Hikayesinin duyulmasıyla birlikte birçok röportaj teklifi, mesajlar, sorular aldığını belirten kullanıcı, “İkinci bir şansım olsa hepsini satmazdım. Büyük bir kısmını satar, kalanı tutardım.” dedi.
    Milyoner oldu, peki şimdi ne yapacak?

Çiçeği burnunda milyoner, kendisini zengin eden eski Dark Orbit oyun hesabına giriş yapmayı denediğini ancak hesabına erişemediğini söyledi. Gelecekte neler yapacağına karar verdikten sonra yatırım yapmak istediğini dile getiren milyoner, “Piyangoyu kazanıp tüm kazancını çar çur edenlerden olmak istemiyorum.” yorumunda bulundu.
    Son olarak, hayatına kaldığı yerden devam edeceğini, pahalı ve lüks araba, ev gibi harcamalardan uzak duracağını ifade etti.​

militaryship-3 bunu beğendi.
  6. Vay canına :cool:

7. selam millet, şimdi benden esas bomba gelsin ben 2008de başlamak üzere bir süre oynamıştım ve bu "cash for action" olayına da girmiştim.
    bildiğim kadarıyla orada da hediye dağıtılıyordu ama o kısımları nasıl kontrol edebiliyoruz?

8. -333-

-333- User

tam bir bomba olmuş hatta soru bombardımanı.anasayfada uridiumu tıkla sağ altta göreceksin o sihirli yazıyı ama dikkat et patlatma.

9. Mineral

Mineral User

Hiç sormayın bende almadım 3-5 bin coin o yıllarda.5-3 den 10 dönūm arsa aldïm zarar ettim.

10. Yalnız şöyle ironik bir şey var. Bitcoin ilk çıktığında hiç değeri olmadığından bir çok insan amaan bu değerlenmez değeri düşük diye vaz geçti gitti o coinlerle pizza felan aldı ve bozulan bilgisayarlarının içinde ki oluşturdukları sanal cüzdanlarda binlerce bitcoin kazılmış olarak duruyordu. Tabii o zamanlar değersiz olduğundan bu bozuk bilgisayarlarını çöpe atan madenciler bitcoinin ilk değerlendiği zamanlarda ise hurdalarda o attıkları bilgisayarlarını veya harddisklerini arıyorlardı.

Bitcoinde bu güne kadar kazılan bir çok coin yani %55-60 civarı kayıp. Kazıldılar ama nerede oldukları belli değil bir çoğunun sonu böyle bu şekilde trajik olaylarla sona erdi.

Yıllar önce Darkorbitte böyle bir şey vardı sanırım ama TR sunucularında hiç bir zaman olmadı sadece global ve yabancı sunucularda ödeme vs vardı diye hatırlıyorum.

Ancak şu an olması zor çünkü oyun artık tamamen bir Çin şirketine ait.