Destek Etik oyun tarzı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Ambitionz_Az_A_Ridah tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

olsun mu olmasın mı?

1. olmalı +geliştirilmeli

86,2%
  2. olmasın böyle iyi

13,8%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. oyunun konusunda olan ama oyunun içinde yaşanılmayan şu şirket olayının düzelmesi gerekli.
    -dost gemileri düşmanla beraber kesen klanlar
    -güçsüzlerden yaratıklarını çalan kalitesiz oyuncular
    -diğer şirketten arkadaş edinip dost gemisine sıkan oyuncular

oyunun düzenini bozuyor.Eksi şp yemedikleri sürece rahatca takılıyolar bi bakıyoruz dost gemiler saldırıyo yanlarında bi tane düşmanla birlikte.Bu etik olmayan oyun zevkini bozan bir durum.
    bunun için dost gemilere saldırmada şp kesintisi olmalı cok az miktarda.
    Dadece patlatınca eksi şp cezası uygulanıyor ama hal böyle olunca oyuncularda kuralı cok rahat deliyolar.Dost gemiye verilen hasara göre şp kesilmesi gerekli.
    Şu şekilde olabilir saldırınca uyarı eskisi gibi verilecek ama devamında saldırıyı durdurmadığı için -2 şp gibi puan kesilebilir.Tabi ki sıktığı gemi patlayınca bu oran -4,-6, -8 zamanla artmalı
    böylece kurallar dahilinde zevkli bir oyun oynanır hemde diğer şirketteki klan üyeleri klanlarındaki şahısların gemi kesmesi için dost gemilere saldıramazlar.
    Not:roket atmak bu kurallar için geçerli değildir.
    Edit:eksi şp ceza puanı zaman geçince sıfırlanıyor böyle olunca da az bir şpyi gözden çıkarıp sıkanlar olabileceğinden ceza puanının sıfırlanmaması gerekli.

Bir cok oyuncu arkadaşı klan üyesi vs ynındaki kendi şirketinin üyesine sıktığında saldırmıyor olayın içine girmiyor böyle oyuncuların artması için bence bu şart

kalitesiz dediğim için kusuruma bakmayın ama kendinden güçsüz diye diğer oyuncunun hakkını elinden almak kalitesiz bir davranıştır neticede hırsızlık iyi bişey değildir

Son düzenlenen: 21 Ekim 2015
  2. ÈrroR_™

ÈrroR_™ User

en cok canimi skan gucsuz adam zarzor bos yaratigi keserken gelip onu kesen ama dusman ama ayni sirket oyuncusunun ardindan yaratigi kesmesi...bu nasil vicdandir bu nasil bir oyuncu karakteridir.hakikatten cok buyuk haksizlik.buna kesin care bulunmali misal belli dereceye gelmemis oyuncu kendine gore zor bir yaratigi keserken sirket korumasina alinmali v.b...bu gereklidir.

3. direk çalmaya kalkan oyuncudan -2 şp kesilirse yapamaz artık böyle oyuncular yüzünden güçsüz gemiler oyunu bırakıyo hem aynı kişler haritalarda

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  4. ben bana sıkan patlatmazsa mayın koyup patlıom tamir beleş zaten yesin - yi

5. kaansakal

kaansakal User

ahaha benim kafamdan birisi daha :)
    ayrıca -2 az be

Ambitionz_Az_A_Ridah bunu beğendi.
  6. destek için saol ama -2 katlanıyo bide her uyarıdan sonra -2 gidecek yani sıktıkca -2 -2 azalacak

7. Prophecy

Prophecy User

Katılıyorum

8. _Advocate_

_Advocate_ User

Tamamen destekliyorum. Pala toplarken pet kesen arkadaşlarımız oldukça, kendi şirketimize mensup arkadaşlar kestiğimiz yaratığı bizden çaldıkça, 4-5 de görev yaparken binbir zahmet ile bulduğumuz yaratığı bizden çalan arkadaşlarımız olduşça etik oyun kuralları olmazsa olmazdır.

9. -dost gemileri düşmanla beraber kesen klanlar (Katılıyorum, Tr6 nın parçalanma sebebi)
    -güçsüzlerden yaratıklarını çalan kalitesiz oyuncular (Katılıyorum, güçlü olsamda benden bos tallon çalabilecek kadar kalitesiz albaylar var)
    -diğer şirketten arkadaş edinip dost gemisine sıkan oyuncular (Nötr, Bende yapıyorum ama arkadaşım sıkmıyor o sadece yer veriyor, aynısı banada yapılıyor ama ben Yüzbaşı onlar ilk 10da klan)
    2 + 1 +- Oyum Olumlu

10. destek için teşekkürler :)
    destek için teşekkürler :)
    dost gemilere sıkmıyosun sende etik biçimde oynıyosun ozaman .Yer söyleme cok önemli değil bunların yanında ,zaten yer söylemesen bile baskına gelen haritanın hepsini gezeceği için er ya da geç bulacaktır o gemiyi
    destek için teşekkürler

SnowLeopard bunu beğendi.
  11. SORRYAGA

SORRYAGA User

Kesinlikle destekliyorum.Ben 5 irisli lf3 ve kalkanı henüz full olmayan bir oyuncuyum.Daha dün akşam yeni haritada düşmanlar yüzünden oynayamadığım için eski haritada biraz kasılayım dedim.Gemimi orda bırakıp 40 bine 3. hangarı ve o hangara da leonov alıp kasılmaya başladım.Boss sibelonun kalkanını+canın %30 kadarını indirdim ve full havoçlu bir aegis geldi kırmızı şekilde kalınlayarak çaldı yaratığı.Belki bırakır diye kesmeye devam ettim ama adamın umrunda değil.Patlamadan hemen önce atladım portalden.Bu sabah ise 5-2 de saboteur keserken yanımdan full iris yarısı havoçlu düşman bir şimşek geçti.İstese beni orada keserdi ama adam hiçbirşey yapmadan geçti gitti.Düşman aynı şeyi yapsa fazla birşey diyemem sonuçta düşman fakat yapanın kendi şirketinden adam olması ayrıca sinirlendiriyor insanı...

12. Tom_Cat

Tom_Cat User

Konu güzel,+1 daha da geliştirilebilir,ıce keserken kendi şirketimden birine 10-15 kere kesildiğimi bilirim. -şeref puanları artmalı bencede.

Son düzenlenen: 23 Aralık 2014
  13. işe oyun düzeni bozuluyor kasılamıyor kimse.kasılıp güçlenen olmadığı için hep aynı kişiler baskın yapıyo baskına gelenlerde hep aynı gemileri kesiyo üst üste kesince oyunun tadı kalmıyor .
    Destek için teşekkürler
    -şp yeterli bence katlanacağı için cok fazla yazmadım bide uygulamaya geçerse rakamları oyun yönetimi belirleyecektir.
    Destek için teşekkürler

14. webce

webce User

valla bencede süper olur düşmana sıkarken ben eicliyim eic den gelip birinin düşmanla beraber bana sıkıp benı patlatması direk pc yi kapatmama sebeb oluyor bu oyunda gercekden öyle kişiliksiz insanlar varki dışarıya çıkmaya korkarlar burda insanlara ahkam kesen tipler var online oyunların varolan ve asla değişmeyen gerçeği budur dışarıya cıkıp gezıcek arkadaşı olmayan insan butun parasını buraya yatırıp burda saygı görmeye calışan insanlarla dolu malesef ve bu butun online oyunlar için gecerli olan birşey

15. oyun keyfini baltalıyor böyleleri.oyunun serüveninde şirket ayrımı var ama oyunu içine yansımıyor düzelmesi gerekli diye düşnüyorum.
    destek için teşekkürler

16. Oyunun keyfini azaltan , oyunu sinir bozucu yapan bir durum bu.

Eğer açıkladığın olay gerçekleşirse ki inşallah gerçekleşir , daha adaletli ve daha keyifli bir oyun oynayabiliriz.

Güzel düşünmüşsün +1

17. eyw. teşekkürler :)

Son düzenlenen: 22 Aralık 2014
  18. Dikkat et !

Bu şekilde yorumlar yapılırsa konu kilitleniyor ve dönüşü olmuyor.

Forum kurallarını okumanı tavsiye ederim.

Modlar durumu iletti mi , ilgilendiler mi gibi yorumlar yasak.

Böyle bir konunun kilitlenmesini ve senin ceza almanı istemeyiz.

19. kötü bi niyetle yazmadım konuyu okudularmı diye merak ettim.hata yaptıysam affola.mesajı hemen düzelttim

BlackGhost™ bunu beğendi.
  20. Yok benimle ilgili bir sorun değil ama modlar bu şekilde yorumlardan dolayı konuyu kilitliyorlar.

Ara sıra uğra Merhaba De Katıl Muhabbete konusuna.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.