etkinlik ve pushing

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve İmmorTalkTürk tarafından 17 Eylül 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. ben suport a yazdım fakat sürekli artmakta 2 3 yazarsam sport beni fazla mesaj yazmamdan ilgilenmeyecekler bu liste sürekli artmakta ilgilenirmisiniz bilmiyorum tespit ettiğim yan gemiler etkinlik kesme görevi için TR1 -TR5
  N/A
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 18 Eylül 2022
 2. TR|SUBUTAY

  TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Kullanıcı isimleri sansürlenmiştir. Pushing ve haksız kazanç yapan oyuncuları support ekibimize iletiniz. Eğer dediğiniz gibi bir olay varsa gereken yapılır.

  Türkiye Takımı!
   
 3. titans___

  titans___ User

  Birde geen ay Chat de Suport şikayetlere bakan admin isyan ediyor 150 gemişikayet etmiş TR3 de malum klan , diğer klan oyuncularını şikayet etmiş , ORGANİZE İŞLER açıkcası , tabi o diğer klanı herkes biliyor veya bilsede fark etmez , yani bu durum nedir zaten hile kullanmayan kaldı mı ? Şikayet ettikleri klan da kullanıyor zaten , aslında haksızlık şikayet edenler bu işi en çok da onların kullanıyor olması , yani PUSHING ve Suport şikayeti kendi işlerine gelmeyenler için kullanıyor olmaları , yönetime iletirmisiniz , you tube falan kullanmayı biliyorlar mı ? Hani orda Dark orbit yazınca nasıl videolar çıkıyor , kendi tren kullanımlarını çekiyorlar veya internet tarayıcısı kullanmayı biliyorlar mı ? Yani alaya aldı diye kızcaksınız da bu oyun ne halde bir haberler ya da bir engel olamıyorlar , oyuncu kaybetmeyek dedikçe daha çok oyuncu kaybedicekler. Siz sade elçisiniz forum yöneticileri de bir faydası yok etkisiz eleman olduğunuzu sizlerde eski forum yöneticileri de söylüyor , bende iğneleyerek konuşuyorum da o da faydasız diye daha az giriyorum foruma , bilgilendirmeleri okuyor , lag varsa oyunu kapatıp tv ,film,müzik tarzı gibi gibi şeylere geçiyorum haliyle .
   
 4. TR|SUBUTAY

  TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Sizler ticket atınız bizler yoğunda olsak inceleyeceğiz. :)

  Türkiye Takımı!
   
 5. smoonrise

  smoonrise User

  Yakın zamanda eğer hafızam beni yanıltmıyorsa yazan hatta siz olmalısınız bu Tren diye tabir edilen illegal kullanıcılarını 8 li grup halindekilerin nickleri ile şikayet edin hesap paylaşımı olarak inceleyip uygun görülür ise illegalden merkezin veremediği cezayı biz hesap paylaşımı olarak verelim demiştiniz ve bu konu ile ilgili sorularım olacak ;

  1) Sizin belirttiğiniz şekilde bir şikayet ulaştımı support birimine bu hali ile şikayet eden nick paylaşan oldu mu ?

  2) Hesap paylaşımı kanıtlanır ve bu 8li gruplar hakkında işlem yapılır ise cezalandırma nasıl olacak ? kaç kademe ceza yada ne kadar süre ceza olacak ? kapanma 15 gün uzaklaştırma yada 1 ay uzaklaştırma nasıl işleyecek süreç ?

  3) Bu 8li grupları şikayet ederken nicler yeterlimi ? profilleri yada başka bilgiler gerekiyor mu ?
  Örneğin : İsmi malum site üzeriden nickler üzerinden kullanıcı Id leri bakılabiliyor mesela Id ler ile şikayet yada profil linkleri mi gerekiyor ?

  Eğer yanılmıyorsam 8 li grubu tek Ip üzerinden komuta ediyorlar , çoğu yan hesap kasıp fulleyip belirli bir seviye gelene kadar yada klan üyelerinin nick şifresini alıp ( Zaten genelde Bot bırakma Mind kasma işleri için birbirlerinde oluyor şifreleri ) bu şekilde kullanılıyor , int. cafe v.s gibi hesap paylaşımı cezasından açık bulup kurtulma durumu olur mu ? boşu boşuna nick alıcaz diye kendimizi yormayalım diye yazdım , bunu yazma sebebim ise sıralamadaki gemiler el değişince hatta klanlar arasında takas edilince şikayet ettiklerim oldu geçmiş zamanda Ip leri hakkında inceleme istedim hiçbirinde olumlu yanıt alamadım hatta çoğu maile kendi yazısını kanıt istedi '' Satın aldım - Gemi onun dğeil benim - Ben yeni sahibiyim '' gibi yada buna benzer yine aynı yerde takılı kalırmı uygulama sormak istedim .
   
 6. titans___

  titans___ User

  yani şikayet edeyim de hangisini edicem .Bot da kasılmayan mı var ,hani ben yönetimin çare bulamamasına iğneli konuşuyorum , forum dan bir şey yapamayız deniyordu , bunlar ile önceden bu kadar bot tren olmazken tek gezenleri kesiyorum hala da öyle de bu sefer başkası geliyor ,gemi kilit kalıyor , zaten oyunu zar zor oynarken video çekmem imkansız , durum böyleyken yönetim heralde mağara da falan bu sosyal medyalar da neler neler var , haberi mi yok , gircem dark orbit resmi sayfasına atıcam bunların kendi çektikleri videoları alın sizin oyununuzun videoları seyretmeye doyamassınız , yok yönetim Bastionla oynayan adama para ödülü verdiler turnuvadan ve o zamanlar prolar da yok yani , Bastion ile çok harika oynasa ne olcak , o zamanlar modül de yok ne harika oyuncu dediler yani yönetim bilmiyor mu ben TS veya Discord kullanmam , chat de şu buglar vardı kapandı diye yazanlar oluyor , yani cidden sade ban verilmesi dışında oyun kurallarına bot kullanan tespit edilirse dolandırıcılık davası açılmasını veya para cezası ödemeyi kabul eder oyuncular diye GİŞ kuralarına ceza getirse Hintli zengini geçerler , ben olsam koyardım da yani yasal olarak olur mu ? O işi bilmiyorum da .
   
 7. TR|SUBUTAY Az-Kaldı adında oyuncu isim verme diyorsunuz fakat mind dönmeye çalışıyorum sürekli sıkıyor birilerinin gemisini kapatma peşinde saat 10:28 tr1 tr5 buyurun bakın oyun oynamak dışında her şey yapmaya çalışıyoruz treni pş gemileri geliştirmeye çalışıyoruz ayrı bir dert artık diyecek kelime bulamıyorum
   
 8. TR|SUBUTAY

  TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Sorularınızı cevaplayalım.

  Bu bilgiyi ne yazık ki vermemeyiz. Bu işlemler support gizililiğinde devam etmektedir.

  Ceza sistemi yapılan işlere göre değişmektedir. Süreler ve konular merkez tarafından belirlenmektedir.

  Kullanıcı ismi yeterli.

  Buradaki işleyiş sistemine detaylı cevap vermem doğru olmaz çünkü yeni kılıf aranır bu durumda. Ama internet cafeden oynuyorum vs gibi şeylere göre bizlerinde önlemleri var. :)

  Buradan cezai işlem uygulamıyoruz çünkü kullanıcıları ve sorunu supporta iletirseniz daha sağlıklı bir süreç olur.

  Türkiye Takımı!
   
 9. smoonrise

  smoonrise User

  Prosedürü anlayabilmek için ve bu tür şikayetlerin nasıl sonuçlanacağını görmek için bizzat kendim yapışık gezenlerden birkaç tanesini şikayet ettim tam 8 li grup değillerdi 4 yada 5 kişilik yapışıklardı bende işaretleyebildiğim 3 gemiyi nick ve Id ile şikayet ettim . Süreç nasıl işleyecek diye profillerinide kayıt ettim ceza alıncakmı takip edicem ve buradan bilgilendirme yaparım legal oyuncular için bir umut oluşur umarım .
   
 10. titans___

  titans___ User

  BEN nik verdim de dostats dan nikleri alıp dilerini alıp şikayet mi etmeli ben 1 tanesini sade nikle şikayet ettim 2 gün önce duruyor hala nik , neye nasıl bakıyorlar bilmiyorum sonuç olur mu , daha önce bir banı olduğu gözüküyor da tekrar ceza alır mı ve bot da başka çarı var mı bilmiyorum _? Chat den bunların dostluğu olan klan oyuncusu gizliden seni oynatmıycağım demişti daha önce de TS ye çağırdılardı baya oldu ne gelicem demiştim yani zaten sevmediğim kolsuzlar kendi ayağımla hani o kadar salak olduğumu düşünmeleri var mı ki öyleleri çağırınca ayaklarına giden ?
   
 11. açıkcası beni çağırsınlar ts'lerine giderim tehdit mi ediyorlarmış edebiliyorlarsa etsinler hikâye sadece oyunda değil onu hatırlatırım ben artislik yapacak adama
   
 12.  
 13. Amiral34

  Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Mesajınızda ırkçılık yaptığınızı görüyorum bu duruma karşı tutumun net ve kesindir. İlk ve son uyarım olsun tekrarı halinde hesabınıza işlem yapmak zorunda kalacağım.

  Saygılarımla,

  Amiral34.
   
 14. smoonrise

  smoonrise User

  Genel Olarak Bilgilendirme ;

  Tren diye tabir edilen bir birine yapışık gezen gemileri nick ve ıd olarak '' Hesap Paylaşımı '' ihlali olarak şikayet ettim 3 adet hesabı ve geçen hafta çarşambadan bu hafta çarşambaya kadar bekledim herhangi bir ceza verilmemiş .

  Bu hile hesap paylaşımı incelemesi içinde korumalı sanırım yada bu inceleme sistemi yetersiz , bu kişilerin kendi bilgisayarları üzeriden diğer hesapları komuta ettiği aşikar ama sistem bunu tespit edemiyor demekki .
  Sonuç olarak işin özeti kimse zahmet etmesin nick alıcam şikayet edicem diye gereksiz ve sonuçsuz bir uğraş olacak , tahminlerimde bu yöndeydi zaten yinede bir umut denemek istedim bu fırsatı ve sonuç yine aynı ...
   

Sayfayı Paylaş