Flash Player//Unity

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Zer0DayLover tarafından 16 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
  1. Selamlar ,

Biliyorsunuz ki bu sene adobe flash playerin desteği kesilecek , kesileceği tarih 31 Aralık 2020. Peki bu tarihten sonra ne olacak ?

Adobe , flash playeri kullanan internet sitelerinden , servislerden , oyunlardan flash playeri kaldırmalarını isteyecek peki bu tarihten sonra biz bu motoru kendi bilgisayarımızda kullanabilir miyiz ?

Evet Ama Hayır !? Peki neden ?

Aslına bakarsanız , Google , Microsoft , Apple gibi büyük yazılım devleri bir çok alandan flash desteğini kaldıracaklar yani 31 Aralık 2020'den sonra ki tarayıcılarda (şayet işletim sistemlerine bir güncelleme gelir mi emin değilim) çalıştırılamayacak , tüm flash player servisleri durdurulacaktır.

Kendi makinenizde motoru kullanabilirsiniz fakat bu sizin güvenlik riskleri ile karşı karşıya olmanıza neden olacaktır.

Peki oyuna yansıması ne zaman olacak ?

Muhtemelen Aralık-Ocak gibi olacaktır fakat Ocağın sonunu bulacağını düşünmemekteyim muhtemelen Darkorbtin yıl dönümünde yani 11 Aralık 2020 tarihinde unity denemelerine veya beta sürümlerine giriş yapabileceğiz diye tahmin ediyorum veya tamamen kullanabiliriz.

Bu konuda neden bu kadar eminim ?

Yukarıdada belirttiğim gibi Adobe internet üzerinde faal olarak flash player barındıran sitelerin ve servis sahiplerinin kaldırmasını talep edecek.

titans___ ve hkmdr bunu beğendi.
  2. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Evet; Güncelleme geliştirici bağlantılarını keseceklerini açıkladılar. Mevcut durum Unity için geçişe kadar yeterli olacaktır.
    Bu yanlış bir bilgi; tarayıcılar üzerinde flash benzeri bir çalışmanın olduğunu açıklayan bir kaynak vardı.
    Umarım öyle olur. Ancak pek hazır olduğunu düşünmüyorum. Oyuncu olarak kendim gördüğüm hatalar bile oldukça fazla.
    Dediğim gibi Bigpoint yalnızca firmalardan birisi; bu yönde düzenlemeler yapan birçok firma bulunmakta. Ancak Bigpointin çözüm yöntemi Unity oldu. Unity ve tarayıcı devamlılığı olacağını düşünüyorum.

İyi Forumlar.

3. Yanlış değil araştırabilirsiniz , adobe internet üzerinde ki flash tabanlı çoğu servisin kapatılması için bilgilendirme formu gönderecek yani tamamiyle kapatılacak. Kapalı şekilde kendi makinenize kurup çalıştırabilirsiniz fakat ilerleyen zamanlarda işletim sistemleri üzerine flash ile alakalı çalışmaması için bir yama getirilebilir mi orası tartışılır.

İnternet tarayıcılarına gelirsek ilerleyen zamanlarda çoğu adobe flash player desteğini tamamen kesecek yani flash çalıştırmayacaklar muhtemelen bu ayın sonundan sonra ki sürümlerde görürüz.

4. titans___

titans___ User

şu an benim gemi harita değiştirince kayıp yabancı dilde yazılar geliyor hangar değiştirip açmakla boğuşuyorum hani vip almak istemyorum yıllarıdır botdan vip olmanın bir avantajı yok yanımdan biri gelir saımon grvinde saımonu alır kutuları alır bilgisayar kasar gider o kendi şirketimden de olsa keserim arada kızyor geliyor dalanlar oluyor geri dalyorum birde yüzsüzlükleri zaten haklıymış gibi kızyorlar bot yasak değil mi yüzsüzlük deyince ban verir modlar ne diyim acaba .

^KATİL^^MELEK^67^ bunu beğendi.