Geri bildirim Forum işleyişi hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Vampire tarafından 26 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Vampire

Vampire User

Merhabalar,

Forumu sık sık okuyan birisi olarak az önce denk geldiğim bir konudaki mesajı oldukça üzücü ve gereksiz buldum.

Konu linki; N/A
    Tıklamak istemeyenler için link;
    N/A

İlgili konuda moderatör arkadaşımız muhtemelen suistimali önlemek amacıyla "iyi forumlar." kalıbının moderatörlere ait olduğunu söyledi. Acaba bu ne kadar doğrudur?

Örneğin ben yıllardır forumları takip etmekteyim ve okumaktan zevk almaktayım. "İyi forumlar" kalıbı forum kültüründe vardır. Belki HayaliGenç adminimiz de forumu çok sevdiğinden ve kültürü bildiğinden ötürü beni anlayacaktır diye düşünüyorum.

Konu hakkında açıklayıcı bir içerik olsa neden moderatörlere tahsis edildiği hakkında çok mutlu olurum.

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Ekim 2020
  2. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Çok uzun zaman önce forumda yaşanan bir takım karışıklıklar nedeniyle böyle bir karar almıştık. Bazı arkadaşlar normal üyeleri görevli sanıyordu ve olumsuz durumlar yaşanınca normal üyelerin görevli formatında mesaj yazmasını yasakladık. Kullananların mesajlarını düzenleyip gerekli uyarıları yazıyorduk.

Bu arada görevli kalıbı veya formatı ;

Merhaba ,

Mesaj içeriği........

İyi forumlar.

ya da

Merhabalar ,

Mesaj içeriği.........

İyi forumlar.

tarzında genelde.

Normal forum kullanıcıları ;

Merhaba , mesaj içeriği ....... iyi forumlar.

Merhabalar , mesaj içeriği .......... iyi forumlar.

tarzında mesaj yazarsa bir sorun görmüyorduk.

Bazı kurallar zamanla ihtiyaç duyulması nedeniyle getiriliyor.

3. Vampire

Vampire User

Selamlar,

Evet haklısınız aslında suistimal edilmesi kolay bir nokta fakat bunun için chat içerisinde nasıl chat görevlilerinin kullanıcı adlarının başında [CM], [CA], [CTL] varsa forumdaki görevlilerin de kullanıcı adlarının altında görevleri yazmakta. Oyuncuları bu konuda bilgilendirmeye gitmek varken, forum kültürüne karşı bir aksiyon alınması bana yanlış geldi. Gelelim ki burası bir oyunun bilgilendirici forumu, yani forumda olsa sonuç itibariyle kuralları siz koymaktasınız. Dolayısıyla ben de okumaya devam edeceğim :) Bu zor günlerde tüm herkese sağlıklı günler, iyi oyunlar dilerim.

Konu benim açımdan çözüme ulaşmıştır. Ayrıca cevap veren Kıyamet üyesine de teşekkür ederim. Eski forum moderatörlerinden olduğunu biliyorum.

İyi forumlar.

4. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle mesajınızda gerekli düzenleme işlemlerini uyguladım.

Her ne kadar Emekli Mod olasa da @_KIYAMET_ hala cevaplarıyla bizlere yardım etmektedir. Yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Her an her saniye bu kurallar forumun düzenini sağlamak için değişmektedir. Bir bakmışsınız Link paylaşmak forumda serbest olmuş bir bakmışsınız yasaklanmış. Her an her şey olabilir.

İyi Forumlar.

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Merhaba. Tekrar belirteyim ; forumda kimsenin merhaba , mesaj içeriği .. iyi günler vs. demesinde sıkıntı yok. Görevli mesajları belli formatta ve bazı üyeler aynı şekilde yazabiliyor. Forumu çok değişik yaş gruplarında ve değişik seviyelerde forum bilgisi olan kişiler kullanıyor. Bu nedenle çok karıştırılabiliyor. :) İyi günler. :) :D

Vampire, ateistkeci ve yılmazcan47 bunu beğendi.