Öneri Forum Kullanıcılarına Özel Oyun içi Ödüller

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JohnShepard tarafından 15 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Forum Kullanıcıları ödüllendirilmeli mi?

1. Evet

oy sayısı 35
    83,3%
  2. Hayır

oy sayısı 7
    16,7%
  1. Oyunu yıllarca oynayıp foruma hiç girmediği için oyun hakkında asla yeterli bilgiye sahip olamamış oyuncular var hatta oyun ilk çıktığı günden beri oynamasına rağmen oyunun bir de forumunun olduğunu bilmeyen oyuncular olduğunu gördüm. Forumda ise Ar-Ge dağılımlarından her kapının ayrı ayrı rehberini hazırlayan ancak beğeni dahi alamayan forum yazarları var. Oyun ve forum arasında büyük bir kopukluk var bu kopukluğu gidermek için Darkorbit forum kullanıcılarına oyun içi ödüller sunabilir. Böylece oyuncular forumu daha aktif bir şekilde kullanmaya teşvik edilebilir. Hem oyuncular oyunu daha rahat kavrar hem de forumda açılan konular daha fazla ilgi görebilir. Verilebilecek ödüllerse şu şekilde olabilir;

• Bilgi Avcısı (Ünvan): Forumda 3 konuya bak.
    • Paylaşımcı (Ünvan): Forumda 5 ankete katıl.
    • Tarihçi (Ünvan): Forumda takvim sekmesine bak.
    • Goliath Gemi Tasarımı: Forumda Ödül Puanları 100 olan oyunculara sadece forum kullanıcıları için hazırlanmış bir Goliath tasarımı sunulabilir bu %5 daha fazla Şeref Puanı sağlar.
    • Cyborg Gemi Tasarımı: Sadece Her Şeyi Bilen Orakl Ünvanına sahip forum kullanıcılarına Özel Bir Tasarım oyuna eklenebilir.(bu ünvana sahip olmak aşırı zor olduğunu düşünürsek gelecek tasarım kesinlikle Her Şeyi Bilen Orakl ünvanına uygun olarak göz alıcı olmalı düşüncesindeyim)
    (Ayrıca Her Şeyi Bilen Orakl Her Şeyi Bilen Kahin olarak değiştirilebilir çok kötü bir çeviri olmuş böyle)

Son düzenlenen: 1 Ocak 2019
  2. spam vb yapmalarına engel koycak şeyler yaparsan iyi olur

JohnShepard bunu beğendi.
  3. aslında basit uyarı alan bir oyuncu ödüllerden yararlanamaz verilen ödüller öyle çok büyük şeyler değil ayrıca ödüllere sahip olmak için şu kadar konu yaz yazdığın konu şu kadar beğenilsin tarzı şeyler koymadım sadece konulara bakması forumu tanıması yeterli oyuncunun ünvanları alabilmesi için zaten spam yapan bir forum yazarı 100 ödül puanı bile toplayamayacaktır ancak kesinlikle birileri gemi tasarımı için konu açtım beğenin tarzı şeyler yazacaktır bu durumda da modlarımıza güveniyorum bu tarz konuların anında kaldırılacağını düşünüyorum

Son düzenlenen: 15 Aralık 2018
  4. WolfWar

WolfWar User

Bence çok güzel ve forumu kullanmaya teşvik edici bir fikir kesinlikle +1 :)

5. Teşekkürler.

6. Prophecy

Prophecy User

Benim rütbem yükselmediği için bu konuya ne desem bilemedim.

7. Eğer böyle bir sistem oyuna eklenirse eğer bir sorundan dolayı ödül puanlarınız artmıyorsa bununla yetkililer ilgilenir diye düşünüyorum ama bir ceza durumu varsa orasını bilemem.

8. Prophecy

Prophecy User

Ceza değil ama ceza gibi oldu. Mesajları sıfırlamak yerine sanırım datamı silmişler...

9. Olabilir neden olmasın :)

10. Güzel bir yenilik olacağını düşünüyorum. (Olumlu "+1")

11. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Merhaba,

Güzel bir fikir, destekliyorum.

12. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Güncel.

13. DaglıAcS

DaglıAcS User

KESİNLİKLE OLMAMALI BEN FORUMU FAZLA KULLANAN BIRI DEGILIM SONRA GELİŞEMİCEZ

14. bencede forumun aktifleşmeye ihtiyacı var ancak aynı zamanda spamnların ve sacma sapan konular acılmasınında önune geçilmesi gerekiyor böyle bir şey olacaksa

15. Forum ödülleri konu açmaya ya da beğeni almaya dayalı olmadığı için spam ile çok karşılaşacağımızı sanmam ama daha önce de dediğim gibi bunu yapmaya çalışan oyuncular da olacaktır bu konuda da modlar forumu bu tarz konulara ve yorumlara karşı koruyabilir diye düşünmekteyim.
    Verilen ödüller tamamen görsellik olacağı için forum kullanıcılarına özel bir PvP ya da PvE avantajı sağlamayacak. Ayrıca gördüğüm kadarıyla gayet aktif bir şekilde forumu trollemeyi başarıyorsun.

Son düzenlenen: 29 Nisan 2019
  16. Güncel.

Sayfayı Paylaş