Öneri Forumun Aşçısından Günün Menüsü...

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Aliens tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. -Keskin-

-Keskin- User

O kadar ileri aşamalara gelemedim daha ya :D :D

2. Aliens

Aliens User

Tabi canım. :D Tıkandım demiyor da. :D:D:D

3. -Keskin-

-Keskin- User

Şşşşşşşt çaktırma :D :D

4. Aliens

Aliens User

Neyi? o_O (aramızda ;) )

5. -Keskin-

-Keskin- User

Ben aslında büyücüyüm ama bazı şeyleri söylemem gerekiyor mesela senin hakkında herşeyi biliyorum ama sakın kimseye söyleme :D Şaka bir yana konu iyice sapmaya başladı , konu içeriğine dönmemiz lazım :D :)

•*Sehzade*• bunu beğendi.
  6. Şimdi illa buraya özel tariflerimi yazdıracaksınız. :) Ondan sonra bu saatte yapılır mı diyeceksiniz. :D

7. -Keskin-

-Keskin- User

Görsek mi o tarifleri meraklıyımdır ben :D :)

8. Aliens

Aliens User

Ticket Admin olsam bende bilirdim. :p Büyücüleri daşlayın. :D O zaman hemen bir mini tarif vereyim:
    Krem Karamel:
    11 Yumurta,
    1 litre tam yağlı süt,
    200 gr toz şeker,
    1/2 çay kaşığı vanilya özütü...
    Yapılışı:
    Şeker ve yumurtaları tencereye alın. Yüksek hızda çırpma teli ile (robot kesinlikle kullanmayın ve yumurtayı kabartmayın)
    homojen bir karışım olana dek çırpın. Yavaş yavaş bu karışıma sütü ve vanilya özütünü ilave edin. Ardından bu karışımı kısık ateşte 60 derece civarına yükseltin (kesinlikle kaynatmayın yoksa yumurta pişer ve tatlınız çöp olur). Ardından bu karışımı tülbent veya bone ile süzün. Cam kaselere pay edin. Derin bir fırın tepsisinde içine 2 cm su olacak şekilde sıvı ilave edin. Böldüğünüz tatlı kaplarını su dolu tepsiye koyun ve önceden 150 derecede ısıtılmış fansız fırında 40-50 dakika pişirin. Soğuduktan sonra dolaba alın. Servis esnasında üzerine eritilmiş ve karamelize edilmiş şeker koyabilirsiniz. Dilerseniz karışımın içine meyve parçaları ve çikolata koyabilirsiniz.
    Afiyet olsun...
    Paylaşın. :D Söz ses etmeyeceğim. :D
    Ruh ikizim biri daha. :D Bende meraklıyımdır. :D:D:D

-Keskin- bunu beğendi.
  9. Çok ayrıntıya girmeden şunları atayım idare edin. :p :D

Yaz gelse de mangal yapmaya gitsek. :cool:

-Keskin- bunu beğendi.
  10. Aliens

Aliens User

Sen mi yaptın?

11. Resimdekileri ben yapmadım ama yaz aylarında mangal olayımız vardır. :D :)

12. Aliens

Aliens User

:) Açıkçası hünerlerini merak ettim. :D @-Keskin- Admine de ben tatlı yapayım. Tam olsun. :)

-Keskin- bunu beğendi.
  13. Mangal'da ne olursa artık. :) Sucuk , tavuk kanat , köfte v.b. şeyler işte :D :)

14. Aliens

Aliens User

Çok lezzetli duruyor! :)

15. Güzel yapılırsa öyle oluyor. :cool: :D

16. Aliens

Aliens User

Tamam, yeteneklisin. :D

17. İmkanlar dahilinde öyle olduğumu söylüyorlar. :D :)

18. Aliens

Aliens User

Kimmiş bakalım? :D

19. Mangal yapmaya gittiğimiz arkadaş çevrem ya da arkadaş grubumdakiler. :D :)

20. -Keskin-

-Keskin- User

Tamam ya ben bundan sonra aç kalmıyorum :D :D :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.