Öneri Forumun Aşçısından Günün Menüsü...

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Aliens tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Şimdilik dursun bakalım. :D :)

Ben ara verdim. :)

2. Aliens

Aliens User

Bugün ki yaptığım yemek. Sunum ve yapım bana aittir.
    Yemeğimizin adı: Ballı Mahmudiye....
    Osmanlı Saray Mutfağından inanılmaz bir lezzet... Bal ve kayısı sosunda pişmiş tavuk eti tarçın-kuru meyvelerle eşsiz bir uyum içinde.

HaFİFteN-ArıZaLı ve Rehber bunu beğendi.
  3. Rehber

Rehber Guest

Maşallah,ellerinize sağlık,görünüşü harika duruyor,mutlaka tadıda güzeldir.

Bakmakla yetiniyoruz :D.

4. Aliens

Aliens User

Yolunuz İzmir'e düşer ise zevkle pişiririm. :) Tat konusuna gelince 7 tane hoca ve tüm sınıftan üstün lezzet onayını aldım. :D Hocam beni uluslar-arası yarışmalara çıkarmak istiyor. Bakalım ne olacak? :D Aklımda daha inanılmaz tarif ve sunumlar var. Özellikle pastahane üzerine yoğunlaşmak istiyorum.

5. Rehber

Rehber Guest

Merhaba,

İzmire yolmuz düşmesede,bu lezzetler için düşürmeye çalışırız:D.

Keyifli Forumlar.

6. Aliens

Aliens User

Benim aynı zamanda güveç yemeklerim ve sotelerim de meşhurdur. Bazı ünlü kişilere (Sibel Can) bizzat tabak çalışmam vardır. :D Ve herzaman kapım açık size.

Son düzenlenen: 31 Mart 2016
  7. Rehber

Rehber Guest

İnşallah,nasibimizde varsa yeriz.

Tekrardan ellerinize sağlık,başarılarınızın devamını dilerim.

8. Elinize sağlık. :) Fakat sunum filan derken yemeklikten çıkıyorlar gibi geliyor. :D :)

9. Aliens

Aliens User

Teşekkür ederim. Sunum derken? Proje sunumu gibi mi geliyor? :D Bu arada görünüşü güzel mi? Fikirlerini merak ettim. Sonuçta anladığım kadarıyla boğazına düşkünsün. :D

10. Rica ederim. :) İşte servis edilirken süsleme v.b. şeyler bazen çok gereksiz ya da itici olabiliyor. :D Ben sunuma çok dikkat etmem yeter ki yemek sıkıntılı olmasın. :eek: :D

11. Aliens

Aliens User

İtici mi duruyor?! :eek::oops: Bilerek klasik sunum yapmıştım oysa ki. :(

12. Ben genel anlamda söylemiştim. :) Yani bir yemeği sunum adı altında süslemek bana çok gereksiz geliyor. Neden derseniz onu sunuma hazırlamak ve süslemek için uğraşılıyor ama yemesi daha kısa sürüyor. :D :)

Mesela zamanında otelde staj yapmıştım. Kahvaltı için açık büfe hazırlıyoruz ama kaç saat önceden başlıyoruz. Hazırlaması ayrı dert kaldırması ayrı dert. :D Ama kahvaltıyı yapanlar alacağını alıp yiyor. :)

13. Aliens

Aliens User

Bilmez miyim? Oteldeyken neler çektim ben. Biri gelir koca büfeden tabağına koyacağı yerde baklava sinisini alır. Biri gelir kendi saçı yemeğe düşer ve sonra der ki: Binim zikkimlindiğim yimikti kil çikti! Allah ne verdiyse dalasım geliyor. Sunum konusuna gelince de Türkiye halkı daha sunumları anlayabilecek kapasitede değil. İnsan emeğine karşı aşırı duyarsız ve saygısızlar. Ve senin çalıştığın yer kahvaltı da extra zor. Şimdi Balla Mahmudiye'ye dönecek olursak burası okul ve yaptığımız ürünlerde görsellikte arıyorlar ne yazık ki.

14. Menemen olsada yesek __Bu da benim menemen tarifim : Malzemeler 3 adet domates 7 adet sivri biber 1 diş sarmısak maydanoz 3 adet yumurta yarım çay bardağı zeytinyağı Yapılışı :Domatesin kabukları güzelce soyulur ve püre haline getirilir.biberler ince ince doğranır .sarmısak ta aynı şekilde doğranır biberler tavaya atılır hafif ateşte kızartılır üzerine sarmısak ilave edilir biberler yanmadan Domates ilave edilir .Hafifçe suyunu çekmeye yakın yumurtalar üzerine sarılarını karıştırmadan ilave edilir . (Tavsiye yumurta pişirirken yumurtaları ayrı bir kapta teker teker kırın içinde çürük yumurta olabilir.)piştiğinden emin olunca indirip üzerine maydanoz serpip kendinize servis edin :)Tarif tek kişiliktir afiyet olsun...yanında 1 demlik çayda iyi gider Taze ekmek ile

15. Otel'de resepsiyon hariç her yerinde zaman geçirdim. :D Snack bar , bar , çamaşırhane , kat hizmetleri vs. :D Aslında eğlenceli ama çalışma arkadaşları iyi olacak. :D :)

Biliyorum okul ve sunum istiyorlar o ayrı konu ama ben genel olarak hepsiniden bahsediyorum. Şimdi bir yemek yapıyorsun yaparken zaman alıyor. Sonra onu sunumla süsleyip servis edicem diye ekstradan uğraşıyorsun zaman geçiyor. En sonunda bunu müzeye koyayım yenmez bu gibi düşünce geliyor ya da bende öyle oluyor. Yani o kadar süsleyip güzel bir sunum hazırladıktan sonra onu bozmak ve yemek garip geliyor. :) Ya sunumla ve süsleme ile uğraşmayacaksın uğraşıyorsan sonra yemeyeceksin. :D :)

16. Aliens

Aliens User

Ya tam benim kafa yapım. :D İnan o tabağı bozmaya kıyamadım. :D Ama yine de ber tebessüm alıp, bir teşekkür lafı duyunca tüm uğraşlara değiyor. (her ne kadar duyamasakta)

17. Okul mecburen olacakta ben yinede böyle aşırı süsleyip sunum hazırlamaya karşıyım. :D :)

18. Aliens

Aliens User

Al benden de o kadar. :D Çıktıkları yer malum. :D:D:D Üzerine altın da serpsen oraya gidiyor bulamaç etsende. :D Sadece sade abartılı olmayan bir görüntü ve lezzeti yerinde olsun yeterli.

19. Şimdi bir menemeni süsleyip sunumla servis etmek var bir de yapıldığı gibi ekmekle yumulmak var. :D :) Gerçi biz öyle şık mutfaklara uygun değiliz belki de ondandır. :D

20. Aliens

Aliens User

Hakikaten bazı şeyler dediğin gibi yenince lezzetini veriyor. :D Ve canımı çektirdin! :(

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.