Fps Sorunu

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve OnePunchKel tarafından 22 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. anlamsız bir şekilde fps im aşırı düşüyor neredeyse hiç 60ı görmüyor opera gx ve chrome üzerinden baktım hiçbir zaman stabil sabit bi fps alamıyorum 2d ve 3d de denedim fark olmadı özel kullandığınız ayar vs bir şey var mı sistemsel bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu arada sistemim:
    1070ti
    i7 7700k
    16gb ram 3200mhz
    bu şekilde ayrıca monitörüm 165hz darkorbitte maks 60fps alabiliyoruz oyuna girerken monitörü 60 hz e felan mı çekeyim nedir bunun sebebi

2. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Öncelikle oynamış olduğumuz oyunun tarayıcı üzerinden oynadığımızı ve flash player tabanlı bir oyun olduğunu hatırlatmak isterim. Oyunda yaşanan sorunların sıklığı da bu sebeple olduğunu düşünüyorum. Oyun artık tarayıcı için fazla güncel bir oyun ve grafik yoğunluğu artık Flash Player tarafından tartılamıyor. Kısaca FPS sorunu sizile alakalı değildir.

İyi Forumlar.

3. smoonrise

smoonrise User

Öncelikle kesinlikle günümüze göre iyi bir sistemin var. 7 nesil intel testlerine öylesine bakdım bende amd var 3600 benim işlemcimden genel olarak küçük farklar ilede olsa bile daha iyi fps oranı var.Ekran kartın da 1070ti halen 1080 ile gayet güçlü bir kart ve bunlar darkorbit gibi çok daha az güç isteyen oyunlar için mühteşem olarak kalan özellikler burada adı yazılamanayan oyunlarda bile iyi durumda olacak bir bir özellikler (hani silah ile oynanan ) .Yani donanım yetmezliği yok o kesin :)

Win10(x64) Pro kulanıyorsundur diye tahmin ediyorum . y.tube birçok gereksiz ve arka plan çalışan özelliğini kapamayı izleyip uygularsın ,
    ssd yoksa bütçene göre kısa zamanda almanı ve eklemeni tavsiye ederim.netin hızını hız testleri ile kontroö et stabil rakamlar almıyorsun testlerde firmayla teknik destekle görüş (birden çok test yap ve değişik saatlerde dene ) mümkünse wifi ile değil eternet kablosu ile bağlan .

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
    C:\Kullanıcılar\Bilgisayara verilen isim\AppData\Roaming\Macromedia\FlashPlayer\#SharedObjects
    içindekileri sil.
    C:\Kullanıcılar\Bilgisayara verilen isim\AppData\Roaming\Macromedia\FlashPlayer\macromedia.com\support\flashplayer\sys
    içindeki settings.sol hariç sil. (Ben gizli sekmede oynuyorum çerez ve dosya oluşturmasın kasma yapmasın diye istersen deneyebilirsin.)

arama -> çalıştır (çıkan pencereye)
    %temp%
    temp
    Prefetch
    Recent
    bu dosyadakileri sil.

Flashplayer ayarlarıdan - Global Storage Settings panel den depolamayı sınırısız çek (arama motoruna yazınca çıkar)
    Çerez silince tekrar ayarlaman lazım her tarayıcı için ayrı ayrı .

Eğer üst seviye bilgin varsa ;
    arama -> cmd
    ipconfig/flushdns
    ipconfig/release (bu komuttan sonra bağlantın kesilir az bekleyip alttaki komutu yaz netin geri bağlanır )
    ipconfig/renew
    çözemem diyorsan bunlar içinde video var y.tube bakabilirsin.

Virüs programın varsa (bence kullanma) durdurma seçeni bul yada oyundayken kapa .windows defender (windows güvenliği ) özelliklerinden gerçek zamanlı korumayı kapa oyundan çıkınca açarsın nette gezerken .

Kullandığın tarayıcıların güncelliğini kontrol et . ekran kartı dirver güncel olsun , anakartın bios güncel sürüm olsun ve ağ bağdaştırıcı driver güncel olsun genelde otomatik bak diyince güncel sürüm der geçer , anakartın sitesinden kontrol et yıl olarak sürüm olarak .

Microsoft edge dene birde ; iptal olan plutus ilk günü 1 hesabım operagx diğeri edge açıkdı , edge çok daha yüksek hatta 60 fps üstü gördüm 65 lerde.

Genel olarak kasa içi hava sirkülasyonu kontrol et işlemci soğutucuna ve görev yöneticisinden ram hızı ve işlemci hızına bak.

Bu arada fps asla sabit 60 kalmaz sürekli oyun içindeki yaratık gemi yani grafiklerden dolayı değişken olur ama hiç 60 görmüyor ise sorun var demektir.3d ayarlarını hala çözemedim o yüzden asla 3d oynamam etkinliklerin bazıları hariç aşırı lag olanlar demaner hitac v.s .2d gemiler Yüksek patlamalar ve motorlar Orta
    yap. fakat aşırı ayaları düşürmek de bazen ters teper ekran kartı ve işlemci gücünü kullanmaz yorulmadığı için bu nedenden dolayı arka plan ve bölgeler ayarları ile dene yapıp fps miktarına göre denemeler yap derim.

Son düzenlenen: 23 Temmuz 2020
    OnePunchKel bunu beğendi.
  4. öncelikle emeğine sağlık dostum çok teşekkürler cevabın için yazdıklarının çoğunu yapmıştım zaten yapmadıklarımı da yaptım internete kablo ile bağlanıyorum ve eminim onda da bir sorun yoktur 100mbps internet hızım var genelde 95 in altına düşmez düşsede darkorbite yetmeyecek kadar düşmez anlayacağın oyuna garip şeyler oluyor anlamıyorum cubide deniyorum fps i 2d de 30lara düşüyor 3d de 45 civarı oluyor tabi hepsinde hissiyat 10 fps gibi tekrardan teşekkür ederim artık clientte bunların olmaması için dua edicez başka yapıcak bir şey yok

5. smoonrise

smoonrise User

Haritada (x-8 olabilir ) kimsenin gemi , yaratık olmayan bir yerde kontrol et 60 fps hiç olmuyor ise bir sorun var kesin ama nerde onu çözmek zor lag anlık ve tutarlığı düzeni olmayan bir sebebten oluşan bir durum prodegitleri açık cubide 60 ları görmüyor olman mantıklı 30 - 50 arası dalgalanma olması normal ama kasma donma ve lag bağlı işaret almada sorun varsa yine problem var demektir . bendeki işlemci çoklu çekirdek performansı iyi çok emin değilim ama sendeki işlemci tekli çekirdek performansında bende iyi olması lazım 7 nesil olmasına rağmen yani sende oyun bende 1 tık daha iyi olması lazım kii bunları 1 senedir kulladığım hesapta kronik lag olan ben diyorum sana neleri denedim neleri yapdım bilemezsin ama fps sorunum hiç olmadı .

Sonradan aklıma geldi birde modem sürekli açık kalıyorsa oyuna giriş öncesi modemi 15 - 20 dinlendir . Bir önceki portalda mahsur kalma sorunları zamanı arka plan düzletmesi ile %60 düzeldi sorunlarım benimde ama hala bazen petim ve gemim faklı yerde oluyor :) yada mayını bıraktığım yerle mayının düştüğü yer farklı oluyor veya savaşırken birden roketler slowmousion oluyor :) ki bende kablonet 100 mgbit var aslında hemen hemen aynı güçte bilgisayarlarımız seninle aramızdaki fark bende amd yeni nesil sadece r5 3600 ile rx5700 16 gb 3000 hz ram var , sende sorun olması çok normal değil kasma ve lag
    En kötü şöyle yap biraz zaman oldu ise format ile temizle yeniden taze kurulum yap belkide kendine gelir . hatta 1 seneyi geçti ise işemci macununa baksınlar işlemci ısınıyordur belkide .umarım çare olur

6. Bu oyun için söylüyorum FPS değerinin düşüklüğü elindeki makineden dolayı değildir. İnternet ve sunucu işlemleri ile oynandığı için yapabileceğin en iyi şey belki internet hızını artırmak olur ki bu da çok etkilemez.
    Bigpoint: Üzülmeni istemiyorum. Sorun sende değil bende.

7. aynı laglanmalar bende de oluyor mayındır pet arkada kalmasıdır opera gx ayarlarıyla oynadım biraz şimdilik daha güzel oldu bilgisayar bakımlarımı düzenli yaparım işlemcim felan buz gibi ki zaten darkorbit ne kadarını kullanabilir ki farklı oyunlarda 70 derecelere çıkıyor maksimum

8. smoonrise

smoonrise User

Bence operagx yerine maxton , yeni crome alt yapılı edge ve düz özelliksiz crome denerdim ne kadar çok seçenek denersen o kadar iyi bence . Az daha bekleyecez bu suçu başka etkenlere çerez , taraycı v.s atan merkez kendi client tam geçiş olunca ve bu laglar devam edince ne bahane sunacak bakalım sendeki ve bendeki sistem ile ne oyun ne ayarlarda oynanır bu oyun için bizdeki sistem aşırı iyi durumda ki bizdeki sistemden daha kötüsü ile yayın açan video çekenler var gram lag yok oyunlarında bu netin hızı sistem gereksinimleri bana göre yalan server birleşmeden önce 35 mgbit eski amd fx serisi işlemci ve 1600 mhz ile oynuyordum zerre lag sorun olmuyordu , şavaşırken portal arkasına ışık gibi geçiyordu ne oldu ise birden önce lag başladı sonra tüm sorunlar zirve yapdı portal sorunu v.s ne zaman mail atsam supporta netin den sistemden dedi artık bir yerde çıldırdım neti 100 mgbit sistemide yeni nesil yapdım sonuç yine aynıydı :) amd intel desem sebeb oyun işlemci seçiyor sende ki intel , bu oyunuı bizin sistemin yarısı bile kadar olmayan laptoplarda oynuyorlar sen düşün durumu . dersen senin düşüncen nedir bence bu server birleşsin diye arka planda ne yapdılar ise oyun hesabına göre farklı bir etkisi oldu bazı hesaplar farklı etkilendi server değişirken benim iris dizilimim bile değişti hem oyunda hem hangardaki yerleri yani bazı ayarlar değişti ve bana kalan kronik lag . 100mgbit daha hızlı net bağlatın daha iyi sistem satın alın diyemiyeceklerine göre ce client onlara ait olacağına göre geçiş yapınca görecez kimde hata :)

9. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Yukarıda takım arkadaşımın da dediği gibi Adobe Flash Player sorunu ağırlıklı basıyor, lakin bireysel tarayıcı tavsiyem Yandex in Gizli sekme modu. Bende inanılmaz iş yapıyor :)

İyi Forumlar.

10. smoonrise

smoonrise User

Titan. mod ben bu açıklamalara bir anlam veremiyorum , sakın yanlış anlaşılmasın sizin doğru bilmediğinizi yada yalan söylediğinizi söylemiyorum. Fakat yaşanan sorun flashplayer sorunu diyorsunuz eskiden flashplayer güncel tutma durumu vardı çünkü güncel sürüm yayınlıyordu ama uzun zamandır güncel sürüm sorunu yok çünkü aynı sürüm kullanılıyor destek bitirdi (yanılıyorsam düzeltin siz ) şimdi arkadaş sistemi isim veremediği oyunlarda testlere göre bende iyi hızı benimle aynı 100 mgbit ama sorun yaşıyor aynı flashplayer sürümü ile benden nasıl daha kötü performans alıyor . yada birçok oyuncu var yayın açan video çeken y.tube bu arkadaşın sisteminde çok daha kötü ve oyun onlarda o kadar akıcı ki anlatamam size .
    Bence başka nedenler var merkez bilir tabi ama arka planda ne yapıyorlar ise o bazı hesaplarda iyileştirme etki etmediği gibi aksine kötüye gidiyor en iyi örneği benim hesabım 1 sene istisnasız lag yaşadı halen belirli bir oranda yaşıyor fakat genel bir düzeltme sırasında eski sorunları azaldı 1 yıl boyunca istisnasız pet ve gemiden başka yerde açılmaz bunu 1 sene aynı pc ve aynı net ile yaşadım şuan hiçbir değişiklik yok ama oyun gayet iyi eskisine göre bunu açıklaması flashplayer olmaz bence mantık bunu açıklayamaz sorun başka yerde olması lazım .
    Bazen şehir fark ediyormu diyorum aceba yada internet firması 1 senedir forumda okuduklarıma göre onada pek bir ihtimal vermiyorum.Benim şahsi fikrim bu düzenleme , iyileştirme ve geliştirme için her ne yapılıyor ise arka planda bazı hesaplara etki etmiyor buda server birleşmeden beri böyle gidiyor bence , bende sorunlar server birleşme çalışmaları ile başladı ve devam etti .
    Aynı flashplayer ile oyun için gayet yetelirli sistemler ile oynayan birçok kişi var video çeken ve yayın açan var , oyunda lagdan hiçbir şey yapamayanda var enteresan bence .Sizin şahsi fikriniz merak ediyorum ben sadece kullanıcı olarak bir bigpoint çalışanı olarak deil ama

Birde oyun client olunca (eksik yada yanlış bilgim varsa düzeltin lütfen ) çerez silme , flashplayer sorunu kalmayacak dimi çünkü suan lag sorunu olana maalesef bende dahil çerezler ve gereksiz depolamaları silmesini öneriyorum , flashplayerinde sınırlı ve sorunlu hizmetide aradan kalkınca bize lagsız bir oyun sunmayı hedefliyor dimi merkez ?
    Size bir ilginç bilgi daha vereyim test server oyun bende normal serverdan daha iyi petim bırakdığım mayınlar olması gereken yerde kaçarken yada kovalarkenki mesafe olması gereken hali ile yani gemi kovalarken mayına çarpmıyorum yada kaçarken attığım kendi mayınına yakalanmıyorum . Ve hatta etkinlik için açılan bir portal ile girilen bir harita olursa orada oyun yine çok daha akıcı .

Son düzenlenen: 25 Temmuz 2020
  11. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Mesajlarınıza tek tek yanıt vererek ilerlemek isterim :)
    2020 yılının sonunda bitiyor. Şu anda hala aktif lakin inanın en son ne zaman güncelleme işlemi yaptığımı bilmiyorum. Bu sebepten dolayı oyun sürekli gelişiyor lakin flash player gelişime ayak uyduramıyor. En basit şekilde 10 kilo kaldırma gücü olan birine 11 kilo yüklerseniz bir süre dayanır lakin illaki sorun olur bu şekilde de düşünebilirsiniz.
    Farkındaysanız Darkorbite tarayıcı olarak girerken sistem gereksin mi yazmamaktadır. Lakin indirmeli gereksinime girdiğinizde karşınıza bir sistem gereksinimi çıkmaktadır. Şu anda da indirmeli istemci beta sürümü olduğu için oradan girdiğiniz zamanlarda illaki sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Tarayıcıdan girdiğinizde de yukarıda bahsettiğim gibi darkorbit sürekli güncelleniyor lakin flash player güncelleme almadığı için ayak uyduramıyor bu sebepten yazılımcılar ayak uydurmaya çalışıyor. Merkez ekipte bunu sürekli yapmaktansa kendi indirmeli oyununu yapmaktadır.
    Bu konu donanımsal parçaların güncelliği ile alakalı olabilir, bildiğiniz üzere her sorunu başkasında aramamak lazım ilk önce kendi sorunlarını keşif etmek gerekiyor. Bilgisayar parçalarını yazılım olarak güncellemek çok önemli isterseniz sisteminizde yeni çıkacak olan ekran kartı 3080 Tİ olsun lakin güncelleme işlemi yapmadıysanız tam performansı asla alamazsınız. Lakin yukarıda dedim ki sistem gereksinimi istemeyen bir oyun e şimdi ne oldu diyeceksiniz. Bahsettiğim konu donanımsal olarak değil yazılımsal olaraktır.
    Eski diz üstü bilgisayarım i7 640 m işlemcili Entegre ekran kartlı bir leptop. Harici bir ekran kartım yoktu ve ben birçok kişiden daha akıcı şekilde oyun oynuyordum. Çünkü yazılımlarım en güncel şekildeydi.
    Kişiye özel lag sorunu olduğunu söylemişsiniz lakin bu biraz garip geldi bana böyle bir sorun olsa oyunun en sorunsuz anlarında neden bu hesaplar şikayet etmemekte. İşin özü böyle bir durum olması biraz garip
    Şahsi fikrim yukarıdaki mesajlarım da belli olduğunu düşünüyorum. Her sorunu oyuna bağlama, kendini sorgula sonra baktın olmuyor oyuna bağla. Oyuna giremediğim zamanlar oluyordu modem resetemek, tarayıcı geçmisini ve Temp temizlemesi yaptıktan sonra gayet rahat şekilde giriş yapıyordum. Bazen giremediğim zamanlarda oluyordu doğru foruma bakında anlıyordum oyun sorunu var diye yapabileceğim bir şey kalmıyordu. Ben buraya gelip adminlere sitem etsem ne olacak adamlar yazılımcı değil diyordum.
    Öncelikle test sunucusu adı üstünde olduğu gibi test edilme yeri. Gerekli test edilme konusu haricinde diğer etmenler kapalı duruma geçiyor.

Yukarıda da söylediğim gibi İndirmeli istemci üzerinden oyun oynamaya başlayınca Flash player ın sorun çıkarttığı durumlar ortadan kaldırılacaktır. Doğru düşünüyorsunuz lagsız ve sorunsuz bir oyun olması tek isteği olacağını düşünüyorum.

İyi Forumlar.

12. smoonrise

smoonrise User

Ben tek tek alıntı yapamadım pek iyi değilim kullanım açısında forumda :) bazı noktalarda itirazlarım var evet driver önemli ama tarayıcıdan oynanan bir oyun için bu kadar önem taşıyacağına katılmıyorum bazı indirmeli oyunlar için AAA kalite oyun diyorlar sanırım hani silahlı olanlar varya onlar için geçerli olur yada client geçince driver güncelliği etki eder zaten yukarıda arkadaşa destek amaçlı yazdıklarımda neredeyse sizin yazdıklarınızın hepsi var modem dinlendirme driver , bios güncelleme hatta ağ bağdaştırıcı güncelleme dahil.

Diğer husus bendeki sorun zamanı 1 sene boyunca defalarca supporta mail attım inceleme istedim sanırım 10 kere olmuştur incele hesap , çıkan yeni driver yükledim fakat portalda mahsur kalma sorunu artınca ve sorun genele yayılınca yapılan işlemler ile bitti bende sorun bu hesaba özel bir sorun olduğunun kanıtı bende değişen hiçbir unsur yok dış etken olarak yani netin hızı donanım değişikliği v.s tek değişen unsur oyun içi merkezin ayarları ve eklemek istediğim bu portalda takılıp kalma sorunu önce bazı hesaplarda vardı chatte forumda bir kısım oyuncu şikayet ediyordu sayıca az olduğundan oyuncu tarafındaki bir sorun olarak kabul gördü sonra sayı artınca genele yayılınca müdahale edildi tam tarih veremem hani har dosyası filan istendi 4-5 ay önce miydi daha mı eskiydi sizin aklınızda vardır o tarihler .

1 yıl Titan. mod bakın az süre değil o zaman diliminde format atıldığı oldu , kaç defa driver güncellendi ama değişim merkezin arka planda iyileştirme onarma yada adına ne diyorsa onu yapınca düzeldi bu arada yukarıda sistemim yazılı ama tekrar belirteyim r5 3600 rx5700 16gb 3000 mhz cl15 ssd var 100 mgbit fiber bağlantım var. bunlara rağmen lag oluyorsa bende ve genel oyunda sorun yoksa bu hesaba özel yaşanan bir sorundur ve ben buna olamaz demiyorum olur ama kaç defa har dosyası attım inceleme istedim 1 seneye yakın çözülmemesine inanamıyorum.

Bakın kontrol edilmemiş tek bir tavsiye bırakmadım çerez , temp , dirver , bilgisayar donanımı , net hızı hepsi üst düzeydi . İnanmazsınız amd aldım ki intelin işlemcisindeki düşük seviye ekran kartı bahanesi olmasın bu sorunların o kadar ince düşündün 2.ci ekran kartı devreye girmiyordu denilmesin diye . Şimdi tüm bu süreçte geriye flashplayer kaldı client gelince oda bahane olamayacak aynı sorunlara .
    Kademeli olarak neler yapdım özet geçeyim : tüm bilgisayar ayarlarını öğrendim temp , çerez vs cmd ile dns önbelleği temizleme dahil , sonra bilgisayar (işlemci ekran kartı ) yeterli değlidir denildi değiştim onu , hızım 35 mgbit vdsl di o sorun çıkarıyordur denildi değiştim fiber kablo net 100 mgbit yapdım , sizinde dediğiniz gibi driver bios güncel tutuyorum ( adamlar silahlı oyunlar için yama atıp güncel ekran kartı driver atıyor ben oynamadığım halde güncel olsun diye kuruyorum)

(O belirttiğim düzenleme ile oyunum çok daha iyi bu arada petim yanımda açılıyor gemimin mayınlarda genelde nerede bırakıyorsam orada düşüyor lag azaldı eskisi gibi arkamdan gelen portaldan bende önce atlamış beni bekliyor olmuyor yani %70 eskiye göre iyi oyun )

nedir şimdi sorun nerede şimdi çözüm Titan. mod sen çık bu işin içinden ben 1 yıla yakındır çıkamadım :) söz sende seni dinliyorum :)

Son düzenlenen: 25 Temmuz 2020
  13. Öncelikle eğer hala sorun çözülmediyse büyük ihtimalle windows kullanıyorsan windowsun kendi antivirüs programı yüzünden bellek kullanımı artıyor ve buda fps droplara yol açabiliyor windows anti virüsü kapatıp kendi virüs programını varsayılan olarak ayarlamanı öneriyorum_

14. smoonrise

smoonrise User

Virüs programın varsa (bence kullanma) durdurma seçeni bul yada oyundayken kapa .windows defender (windows güvenliği ) özelliklerinden gerçek zamanlı korumayı kapa oyundan çıkınca açarsın nette gezerken .

Bunu yazdım konuyu açan arkadaşa dostum defender bende tüm ayarları kapalı otomatik tarama bile yapamıyor ben kendim tarama yapıyorum 16 gb ram var bellek ne kadar kasabilir .

Bu arada sorun kalmadı genel herkezin yaşadığı miktarda herkezde olan kadar lag var fazlası yok hatta suan neredeyse yok denecek kadar az gerçi kalabalık savaşlara katılmadım spacebal filan denemedim ama genel anlamda iyi oyun , zaten belirttim merkezin portalda kalan gemiler başlayan sorun zamanı yapdıkları ile düzeldi oyunum belirttiğim sorunlar ondan önceki dönem içindi .

Başka önerin varsa konu sahibi içinde benim için de gözden kaçan birşey faydalı olur fikrini paylaş lütfen .

15. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Öncelikle bir üstteki mesajımda imla ve noktalama işaretleri için pek umursamadan yazdım siz öyle istediniz, kullanıcı olarak yazın diye. Bu sefer Bir mod kimliği ile yazacağım ve bu konunun daha fazla uzamasını istemiyorum. Çünkü tartışma ortamına giriyorsun gibisinden bir söylem aldım :)

Alıntı yapmak için mesaj kopyalamadan önce ilgili metini seçeriz ya, aynı şekilde seçin. Seçtikten hemen sonra cevapla diye bir buton gelmektedir bu şekilde istediğiniz yeri alıntılayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın özellikleri ömürlük desek yeridir :) Yukarıda mesajımda da dediğim gibi Flash bu oyunun içerisinde olduğu için sabit FPS asla göremezsiniz. Bireysel lag söyleminize gelirsek, ilk defa sizden böyle bir şikayet görüyorum. Belki de Support ekibinde olsaydım şaşırmayabilirdim lakin Forum da bu konuya da ilk defa denk geliyorum. Bu yüzden net bir yorum yapmam mantıksız olacaktır. Support ekibimiz bu konu hakkında sizleri illaki bilgilendirmiştir.

İndirmeli oyunda topu topu 3-4 ay kaldı sonrasında bu sorunları yaşayacağınızı düşünmüyorum ve bu tatlı muhabbetimizden dolayı sizlere teşekkürlerimi iletip,

İyi Forumlar Diliyorum.

16. smoonrise

smoonrise User

Umarım olmuşdur :)
    Kesinlikle tartışma amaçlı değil eski yaşadığım sorunların kaynağını anlamak amaçlı bir sohbet ediyorum sizinle zaten oyuncu olarak cevap verin kısmıda bu yüzden sizin kişisel samimiyetinize güvendiğim için mod olarak tahminde bulunmak yönlendirmek bazen güç olur ama oyuncu olarak cevap verince daha kolay olur mesela yandex gizli sekme gibi fikir vermeniz gibi.
    Sizin kişisel fikriniz önem verdiğim için konu uzadı yoksa amaç burada sizinle tartışma ortamı yaratmak değil öyle anlaşıldı ise kusura bakmayın zaten sizi az çok tanıdım ise konuyu kilitler konu hakkında yönlendirme yapardınız .
    Bana verdiğiniz tüm tavsiyeler bilgim dahilinde olanlar bu demek değil ki siz yardımcı olamadınız ama bu konu üzerinde uzun zamandır uğraşdığım için bilgi birikimi size yakın oldu :) dediğiniz gibi client gelince bir süre sorun olur sonuçta beta olacak sonrası için ölmez sağ kalırssak peşinizdeyim sizdeki tüm bilgiye talip bir şekilde :)

Titan. bunu beğendi.