Fps Sorunu

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve TC•ÜFÜRÜKÇÜ•ΓØMΔ tarafından 10 Mart 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
  1. Merhaba,

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim ,Öncelikle oyunu 2d de oynayan buna alışmış ve bunu seven birisiyim , oyunda mind dönerken , savaş ortamında sayı 6 7 yi geçtiği zaman inanılmaz derecede bir fps düşüşü yaşıyorum , oyun piksel piksel ilerliyor 5-13 fps arası gidip geliyor , haritada kalabalıktan uzaklaşıp tek başıma ya da 3 4 kişiyle savaşırken ise böyle bir durum söz konusu olmuyor.
    Sistem özelliklerim
    Ekran kartı : MSI Rtx 2060 Super
    İşlemci : i5-9600KF
    Anakart : MSI B365M PRO-VH Intel B365 Soket 1151 DDR4 2666 M.2 Anakart
    İnternet : TT 24mbit sadece bilgisayara bağlı internet kullanmaktayım
    Bilgisayarımı yeni formatlattım , tüm driverlarım güncel , arka planda çalıştırdığım kasmayı tetikleyecek bir uygulama da yok.Benden daha düşük sistemlere sahip arkadaşlarla iletişime geçtiğimde onlar 2d de oyunu benim yaşadığım sorunu yaşamadan rahatlıkla oynadıklarını söylüyorlar , bilgisayardan anlayan arkadaşların yorumlarını ve çözüm önerilerini bekliyorum , acaba işlemcim mi yetersiz kalıyor , anakartım mı ? Darboğaz yapma gibi bir durum mu söz konusu , donanımsal bir hata mı var ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. SonArzum

SonArzum User

Merhaba,

Sorun donanım kaynaklı olabilir. Başka oyunlarda fps sıkıntısı var mı? Konu başlığınızı da düzenledim bu arada büyük harf kullanmak yasak.

İyi forumlar.

3. Merhaba,

Windows Ayarlarınızı şöyle ayarlamayı deneyelim;

1-) WİN+R -> msconfig -> Önyükleme -> Gelişmiş Seçenekler -> İşlemci Sayısı, Buradaki en yüksek sayıyı seçiyoruz.

2-) WİN+R -> Services.msc -> Windows search hizmetini durdur, windows search hizmetine sağ tıkla -> Özellikler -> Başlangıç türünü devre dışı bırak.

3-) Başlat -> Gelişmiş Sistem özelliklerini görüntüle -> Performans -> Ayarlara tıkla -> Gelişmiş -> Sanal Bellek değiştir -> Disk belleği dosyası yok.

4-) Bilgisayarım -> C diskine Sağ Tık -> Özellikler -> araçlar -> en iyi duruma getir -> Ayarları değiştir -> Zamanlamaya göre çalıştırdaki tiki kaldır.

Bu işlemleri uygulayıp bana dönüş sağlayınız.

İyi Forumlar.

4. titans___

titans___ User

Ben 3 kısmı yapmadım disk belleği dosyası yok kısmını seçiyoruz değil mi diğer kısımları yaptım da o kısımdan emin olamadım yani bilgisayardan anlamam , yine de bu özellikleri neden koyuyorlar bu kadar verimsiz hale getiriyorlar diye kafamda oluşan soruyu yazıyım dedim ha dedikleriniz fayda sağlarsa hayr ile anılırsınız oyunda öyle duruyor gemi , sonra dan PVP haritalarına bakıyım dedim de görevleri yaptım orda yapılabilenleri de saolun yine de bilgi bilgidir önemli olan onu sizin nasıl kullandığınız dır hani niyet önemlidir klasik söyleminden farklı anlatmaya uğraştım .

bende 7 senelik bir bilgisayar vardı kullanmıyorumda bir site vardı ordan sürücülerimi ücretsiz güncellerim bir tane de paralı olan parasız olarak kullanıyorum da birisinin bulduğunu öteki bulmuyor veya İntel ve bilgisayarın kendi sitesini kontrol ediyorum da bu Wndoes güncelleme 1 ayı geçti hala yüklenemedi diyor belki 1 aydan da fazladır bu etkinlik de çok zorlandığım da gerçek zaten fps 7-12 arası .

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Mart 2022
  5. Merhaba,

Dediklerinizi yaptım ancak herhangi bir değişiklik olmadı , önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı acaba?

Nasıl bir donanım sorunu olabilir , başka oyunlarda bu denli yaşadığım bir fps sorunu yok.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Mart 2022
  6. Merhaba,

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download İçerisindekileri sil .

Arama kısmına '' çalıştır '' yaz enter .
    - %temp%
    - temp
    - Prefetch
    - Recent
    İçerisindekileri sil .

İstemci önbelleğini temizleyin kapatıp tekrar deneyin .

bunlar olmaz ise ;

Arama kısmına '' cmd '' yaz enter .
    - ipconfig /release
    - ipconfig /renew
    - ipconfig /showclassid
    - ipconfig /setclassid
    - ipconfig /displaydns
    - ipconfig /flushdns

Başlat>çalıştır>inetcpl.cpl>gelişmiş>sıfırla>kişisel ayarları sıfırla tik at
    sonra sıfırla

Cmd kullanmayı bilmiyorsanız internetten araştırıp yapınız.

Deneyip geri dönüşünüzü bekliyorum.

İyi forumlar.

7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Genel olarak sorun bilgisayarlarda değil oyun sisteminde ve eğer Unity Player gelirse şu anda yaşanan sorunların çok daha az olacağını düşünüyorum. Fakat ufukta henüz unity player ile ilgili bir ışık gözükmüyor. Bu kadar zaman geçmesine rağmen unity player beta versiyon sunulmadı. Bir umut bekliyoruz bakalım. :)