Galaksi kapıları bitirme süreleri

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve InYourFace tarafından 19 May 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Pikana

Pikana User

Suçlayıcı ithamlarla konuşmayı bırakman gerekiyor dostum :) . Benim herhangi bir 1.liğim yok ve uğraşma gereği duymadım. Sadece bilgim olan bir konuya açıklık getirmek istedim okuduğum cevapların hiçbiri doğru olmadığı için. Yetkililerin de söylediği gibi sizin düşündüğünüz şekilde buglar olsaydı banlama zaten yapılırdı. Bugla buffing yapan hesaplar kapatılıp ceza alıyorlar. Listede acemi uzay pilotu olan hesapları görmüşsünüzdür.

2. lllecelll

lllecelll User

her zaman merak ettiğim durumdur :confused.:

ŞahFD bunu beğendi.
  3. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Zamanında oyunda oluşan bir bug nedeniyle süreler çok az olarak işlemiş ve öyle gözüküyor. Hatta gözükmeye devam ediyor. En son fi tarihinde düzeltilecekti merkez teknik ekip tarafından. :D

4. InYourFace

InYourFace User

Yalnız bu süreler hep aynı kişilerde alfayı adam en kısa sürede 4-5 kez yapmış yada beta gamayı bug bilmek bildirmemek bug kullanmak gibi durumlar ban sebebi bunlar düzeltilmemeli banlanmalı...Benim oyunu oynama amacım bu listelere girmek belki...
    Herkese normal gelebilir ama ben istemiyorum.Açık bir şekild oyunun hatasını kullanmışlar banlanmalılar..

Tesadüfen olsa adam bilmeden yapsa okey aynı adam defalarca yapmış.

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bu bug konusu oldukça eski bir konu ve belki o sıralamadaki bir çok gemi artık yok. :D Daha önceden bir çok defa bildirilmişti ama sonuç değişmemiş anlaşılan. :D

InYourFace bunu beğendi.
  6. InYourFace

InYourFace User

Klasik darkorbit sorunu zaten :D

7. BUKANN

BUKANN User

Hile değil bug bu. Eskiden deltada da bir bug vardı 2 kere ödül alınabiliyordu o sıralar çok rütbe kasıldı öyle sonra kapattılar. Eskiden alfa beta gama listesinde 3 4 5 saniyede bitirenler de vardı. Sonra onları da kaldırdılar. Emim darkorbit bunun üzerinde de calışıyordur ama biraz uzun sürüyor seneye düzelir diye düsünüyorum :) süre rekoru kırmaya calisiyorsan o ilk sıradaki yokmuş gibi davran

8. InYourFace

InYourFace User

Tamam da bu hile değil bug demişsiniz.Oyuna kayıt olurken bir sözleşmeye tik koyup onaylıyorsunuz ya orayı hiç açıp okuduysanız bug farkettiyseniz bunu teknik ekibe bildirmekle yükümlüsünüz gibi maddeler mevcut.Bildirmez bu bugdan yararlanırsanız cezai işleme tabi tutulursunuz.Yani bunun savunulur yanı yok.Hile değil bug demeye gerek yok.

9. BUKANN

BUKANN User

Hileyle bugun farklarını araştırmanızı tavsiye ederim. demek istediğim şu ki bitirme süresinin çok kısa olması bir oyun hatasıdır yani bugdur. ama bunu yapan oyuncu bu bugdan faydalanmaya çalışmamış, eğer bu bugdan faydalanmaya çalışsaydı bütün sayfa boyunca onun adını görürdünüz, ama hayır yalnızca 1 tane var. üstelik kendisinin rapor edip etmediğini de bilmiyorsunuz. bahsettiğim zamanında delta kapısı bugunu kullananlar cezalarını aldılar. ama bu oyuncunun ceza alacağını hiç sanmıyorum çünkü bug oyuncunun hatası değil, o bugu defalarca kez kullansaydı suistimal etmiş olurdu, o zaman oyuncunun ceza alması gerekirdi. darkorbit o süreyi düzeltecektir ama bunlar çok uzun zamanda çözülüyor.

10. InYourFace

InYourFace User

Ya ilk attığım ticketi okudunuz mu en kısa hades diye bunu gösterdim ve aynı adam yine çok kısa sürelerde yapmış fotoğrafta gözükmüyor alfada aynı adam bütün listeyi kapatmış beta gama aynı suistimal etmiş bug ile hile arasındaki farkları çokda iyi biliyorum.
    24 yaşındayım 100lerce online oyun oynadım sözleşmede bug kullanmak cezai işlem uygulanır diyorsa bitti bunun 1 keresi 10 keresi yok bu bugu yanlışıklamı yaptı 2013den bu yana oynuyorum ben neden yanlışıkla bug yapmadım geçelim bu işleri...
    Herkes gizlice bug kullanıyor ama kimse bildirmiyor beyaz bugu seprom bugu bunları biz kapandıktan sonra duyduk hep youtubelerde gördük çünkü biz alengilli yollara hiç başvurmadık bug aramadık oyunumuzu oynadık adam gibi boşa savunma sen kullanmamış olabilirsin ama bu listedeki herkes kullanmış.Bütün kapıların süreleri dengesiz.

11. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Ilk olarak eski görevli @_KIYAMET_ ve diğer oyuncuların belirttiği - (eksi) sürelerde kapı bitirilmesi durumu eskiden mevcuttu. Reset sonrası kapı bitirildiğinde oluşan teknik hata nedeni ile kapıların eksi süre ile bitirilmiş gibi gözükmesi ve sıralamaya girmesi durumu mevcutu. Bu hata çok uzun süre önce düzeltildi ve sıralama olması gibi doğru hale getirildi.

İkinci olarak galaksi kapılarında çok kısa sürelerinde (30-40 saniye gibi) bitirilmesi mümkün. Bu durum bir hata, bug, hile kullanımı değildir! Şöyle ki, bazı durumlarda merkez ekip oyuncuları oyuna geri döndürmek için özel kodları hesapların kayıtlı olduğu e-posta adreslerine göndermekte. Bu kodların içeriğinde bazen bitirilmiş kapılar olabiliyor. Örneğin son zamanlarda gönderilen kodların içeriğinde bitirilmiş Hades kapısı mevcut. Bu da konu sahibinin ilk mesajındaki sıralama görseli için mantıklı bir açıklamadır. İlaveten diğer kapılar için de bu durum geçerli olabilir.

Bunun dışında bazı forum etkinliklerinde ödül olarak oyuncuya bitirilmiş şekilde galaksi kapısı verilmektedir. Eski forum etkinliklerini kontrol ederek bunu görebilirsiniz. Bu da durumda kapının bitirlme süresi takriben 30 saniye kadar sürüyor ki, bunu sıralama da rahatlıkla görebiliyorsunuz :)

Son olaraksa geçmişte bazı teknik hatalar ile karşılaşan ve normal şekilde bitirdikleri kapılarda sorun yaşayan oyunculara telafi veya sorun çözme maksatlı olarak o kapıyı bitirilmiş şekilde iade edildiği de oldu.

Umarım bu açıklamlar bu spekülasyonları, haksız ittihamları ve kafa karışılıklarını gidermişimdir.

Son düzenlenen: 5 Haziran 2020
    Pikana ve Minerva bunu beğendi.
  12. InYourFace

InYourFace User

Modum bu bahsetiğiniz kodda verilen bitirilmiş kapılar konusunu ilkkez sizden duydum.Eğer öyleyse zaten üzerien söylenecek söz yok fakat bu başlık altına yazan ilk mod değilsiniz.Sizin bildiğinizi öteki moderator ekip nasıl oluyorda bilmiyor meraktayım yada bu başlığı gördüğünde aranızda bilgi alışverişi yapmıyor musunuz bilgisi olan konuya hakim olan var mı diye onada şaşırdım.
    Bir başka merakım aktif olarak forumda bulunmanıza rağmen bu başlığı yeni mi fark ettiniz?
    Bir başka saçma durumda bu verilen koddan yapılan kapı neden bu sıralamaya yazılıyor.Ben hiç oyunu bırakmadan oynuyorsam enayimiyim yani benim hedefim bütün kapılarda 1. olmak mesela nasıl olacak bu .? Yani darkorbit do ekibi yine saçmalamış ozaman kapatın sıralamayı ne gerek var.
    Daha çok şey yazardımda gereksiz kafa ütülemeyeyim madem siz böyle diyorsunuz bizede tamam demek düşer gerekli cevabı aldım kilitlenebilir.

Herzamanki gibi darkorbit bu neden uzattıysam.

13. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Durum bahsettiğim gibi, eğer aktif olarak kullanmadığınız hesaplar varsa ara ara hesapların kayıtlı olduğu e-posta adreslerin kontrol edin, bahsettiğim kodlar gönderiyor sistem otomatikman.

Bendeki bilgi forum takımındaki arkadaşlarımın bu bilginin verilmiş olduğu yönünde, ama işte insanlık hali unutulabiliyor ;) Onlar için ayrı bir tekrar olması adına özel olarak ilgilendim :D
    Forumu artık eskisi kadar aktif olarak takip edemiyorum. Eskiden okunmamış mesaj bırakmazken artık bu görevi diğer arkadaşlarıma devrettim diyebilirim. Şimdiyse daha çok vakit buldukça, konu başlığı dikkatimi çektikce veya özel olarak iletildiğinde konularaı okuyup cevap yazıyorum. Malum artık sadece forum ile birlikte chat ve support ile ilgilenmem, İCM ve merkez ekip ile iletişim kurmam gerek.

Doğrusu bu bakış açısın daha önce düşünmemiştim. Ve bakış açınızda haklısınız. Bu durumla ilgili merkez ekibe bir istekte bulunacağım. Sonuç olarak o sıralamaya girmek için mücadele eden oyuncular var.

Konuyu talebiniz üzerine kilitliyorum.

Minerva bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.