Galaksi Kapısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve darkcountry tarafından 26 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. zeta kapısı 110 parça oldu 800gg enerjisi kullandığım halde son 1 parça çıkmıyor 3 gündür uğraşıyorum bildiğiniz yada yaptığınız bir yöntem varmıdır acaba

2. VALEYARD

VALEYARD Guest

Merhaba,

Bu durum biraz da şansınıza bağlıdır. Kapı parçası çıkarmak için bir taktik olduğunu düşünmüyorum.

İyi forumlar.

3. WolfWar

WolfWar User

Taktik maktik yok bam bam bam basacan. Şans işi.

VALEYARD bunu beğendi.
  4. .üYe.

.üYe. User

Taktik şu çarpanlarınızı kullanırken kapı parçalarına veya çarpanlara denk getirebilirseniz kapı daha çabuk açılacaktır. Ben genellikle çarpanım 3 veya 4 olunca basıyorum yine bir çarpana veya kapı parçasına denk gelince kapı parçaları veriyor. Yine sizin gibi açmakta zorlandığım zamanlar da oluyor tabi ama yöntem bu.

5. usta06

usta06 User

Kısaca,
    tek tek bas , çarpan x2 olunca bir sonrakinde kullan.
    Genelde gg çıktıktan sonraki 5-6 gg içinde tekrar kapı çıkmaya başlıyor.
    şimdiye kadarki tecrübelerim bu yönde.

Bazen ise 15-20 kez basarsın 1 tane kapı çıkmaz,

Esasen şans değil de istatistiksel bir mesele, şöyle ki; (İstisnalar hariç)
    Enerji bastığınızda kapı çıkma ihtimali %13 , yani sıfırdan 100lük gg bastığınız düşünün çıkan kapı parça sayısı 10-17 arası oluyor, ikinci kez basıyosunuz 100lük kapı parçası 20-30 arası bi değere geliyor, birkaç tane çarpan da geliyor duruma göre, şans kısmı bu işte 100gg de 17 çıkıyosa şanslı oluyosunuz 10 çıkıyosa şanssız :). Sonlara doğru ise çoğu çarpan geliyor haliyle.
    Eğer yine 100lük basıyorsanız zarar edersiniz. Çünkü 100lük basmanın sıkıntısı şu :
    tek tek bastığınız durumda çarpan x6 olduğundan nasıl bir sonraki seferde onu kullanmak zorundaysanız , 100lük basarken de çarpan x6 olursa onu anında kullanıyor, yani x3 olunca kendi inisiyatifinizle kullanabilecekken x6 ya kadar bekletiyor eğer 'şansınız' varsa x6 çarpanının ardından yine bir kapı parçası geliyor ve 6 parçayı birden buluyorsunuz, aksinde ise bol bol elitiniz oluyor :)
    yani tek tek basmanın faydası bu çarpan x6 olmadan mesela x2 x3 x4 x5 ken kullanabiliyor olmak ki bu da en yukarıda anlattığım olaydan ötürü avantajlı bir durum. Yani zeta için mesela 50 60 parça sonra yukarıdaki taktikle tek tek basıp tamamlamak daha karlı.

Olayın istatistik kısmıysa şöyle;
    Hangi kapıyı açacaksanız kapının parça sayısını 6 ya bölün çıkan sonucu 100le çarpın , çıkan sonuç yaklaşık kapının gg maliyeti oluyor
    mesela zeta 111 parça --> 111/6= 18.5 , 18.5x100 =1850 gg ortalama zetanın maliyeti , ( ortalama diyorum çünkü bir günde diyelim 5 zeta yaptınız ,harcadığınız gg ye bakın genelde kapı başına 1800-2000 arası oluyor, kimisi 2200gg de açılmıştır kimisi 1600)

6 ne alaka derseniz tamamen deneysel, herhangi bir özelliği yok, defalarca yaptığım kapılardan elde ettiğim istatistiksel bir değer. Diğer kapılarda da deneyebilirsiniz şahsen ben kendim kullanıyorum ,hesabımı buna göre yaptığımda çok büyük bir süprizle karşılaşmadım şimdiye kadar.
    Yukarıda istisnalar hariç dedim, çünkü bazen arkadaşın durumunda olduğu gibi inat eder bir türlü gelmez insanı sinir eder :D

Eğer yanlış bir yeri olduğunu düşünen daha tecrübeli arkadaşlar varsa, lütfen belirtsin her türlü eleştiriye açığım.

Manitu ve .Paradoks. bunu beğendi.
  6. Çarpanla birlikte çarpan getirirsen kapını tamamlarsın.

Belirli parçalardan sonra genelde parça çıkmaz çarpanlarla elde edilir.

7. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Size tavsiyem 5'erli basmanız ve x2 çarpanını sürekli kullanmanızdır.
    Ve birde geminizi phoenix yapıp öyle basmanızdır. :) Bu sayede ekstra darbe puanı kazanmıcaksınız.

İyi forumlar

KELP7784 bunu beğendi.
  8. ben ilk 3 tanesini 100erli basıyorum genelde 30 40 arası parça oluyor sonralarında ise 10arlı basıyorum arıtk sonlara yaklastıgında 5 erli basarak devma ediorum

9. KELP7784

KELP7784 User

Phonix dışında gemi almadan kapı açma 1

2. X2 x3 ... x6 çarpanları geldiğinde 10gg veya 100gg basarsan ben mesela tek seferde 15 parça çıkarıyordum 40k gibi düşük maliyete zeta açılabilir.