Geri bildirim Galaktik Çekişme Etkinliği Geri Bildirimleri

Konusu 'Tartışma / Görüşler' forumundadır ve Minerva tarafından 11 May 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. 1-orcusun gelmesi iyi olmuş.eksik gemisi olanlar tamamlasın..
  2-hermes halen yok bir kere geldi devamı gelmedi....
  3-birleştire sabit moduller vede cephane gelseydi iyi olurdu..diğer etkinliklerde örnek olarak nimesis isyanındaki gibi birleştirmeye bir şeyler düşünülseydi keşke..
  4-en önemlisi etkinliğin hiç bir uridyum getirisi yok..pvp etkinliği anlıyorum ama pvpde kestiğin gemiler uridyum verebilirdi bu da çok iyi olurdu..örnek olarak kestiğin her gemi başına 512 uridyum bir sonrasına yüzde 10 eklene eklene yükselecekti..

  nimesis isyanında her saat başı portala girdiğimde 20-30 bin uridyum topluyordum cephane vb ile çok zengin bir etkinlik oluyordu..galaktik çekişme de uridyum vermemesi etkinliğin itibarın ve katılımını azaltıyor bence..
  5- pvp haritalarında portaldan atlayınca çok değişik yerlere ışınlanıyoruz.çok saçma ve gereksiz olmuş.acilen düzeltilmesi gerek bence.
   
  GodzillaBG ve ERDALBAGGAL bunu beğendi.
 2. titans___

  titans___ User

  Geçen etkinlik de IAC verdiler yine verirler dedik faso fiso çıktı da Orcusu ben ilk verdiğinde aldım gören soruyor hah geldi alın da ben sanki kara borsadan almışım gibi her seferinde sorguya çekilmekden gına geldi , gerçi yeni başlıyan yine sorcak ve olur olmaz modül atıyor diye HOLO almıştım o nasıl gemi diyorlar ya ben mi çizdim en güzel modül yıllarca bunda vardı çıkmadı ben yeni başlıyan hesap videosu izledim you tube da yüzde20 hasar ve diğer modillerde npc hasarları var bende bir tane Orcusda var da onda da kalkan delme var taksam zarar ederim heralde hani kalkan delme hala kapılarda falan etkili diye biliyorum gerçi kaçınma çıktı onu kullanıyom baskınlarda yine de yavaşlattıkları için yakalıyamıyorum , biçtiler gemiyi ve ne gemiler çıktı pusat plus veya cita plus da ne olcak o gemiye güzel modül de çıksa olmuyor olmuyor .
   
 3. OPTİSYEN

  OPTİSYEN User

  • Üstte yazılan yorumların bazılarına şaşırıyorum. Portaldan atlayınca rastgele bir yere atması çok iyi bir düşünce olmuş. Bu sayede port tutma olayının önüne geçilmiş oldu. İçeri atlar atlamaz 3-4 kişinin sizi hazırda beklemesini istemezdiniz herhalde.
  • İlk günden 24 görev bitirebildim. Geriye sadece 90 oyuncu kesme ve 8 saat gezinme olayı kaldı.
  • Modül olarak 3 ay sonra ilk defa plus gemilerime güzel modüller düşürdüm 10 anahtarlık olanlardan. Hemde 4 plus gemime birden harika modüller. %29 dp %19 hasar falan harika.
  • Orcus gelmesi çok iyi olmuş.
  Gelelim geri bildirimlerimize...

  Her yer tut-ucu program kaynıyor. Pvp haritasındaki 10 oyuncunun 8'inde bu programlardan biri açık.
  Pvp temalı bir etkinlik getirmek iyi hoş fakat banlamalar henüz başlangıç denilmesine rağmen her yerde programlı savaşçıları görmek hiç hoş değil.
  Kamuflajımın hiç bir önemi yok, menzil dışında olmamın hiç bir önemi yok, ema atmamın hiç bir önemi yok, dp link kullanmamın hiç bir önemi yok. Bu adamların kullandığı program bunların hepsini çöpe atıyor. Pvp haritasına giderken savaşmaya değil mecazen tecavüze uğramaya gidiyoruz.
  Yönetim hazır fair play demeye başlamışken bir kaç admini haritaya gönderse çok iyi olur.

  Ayrıca etkinlikte uridium veya değerli hammadde kasmak için ekstra bir şey yok. Hiç değilse haritalara ema, pld tarzı ödüller veren avantaj kutuları eklenebilirdi.
  Birleştirde etkinliğe özel öğeler yok. Savaş temalı etkinlikte birleştirden cephane falan alabilirdik. x7 lazer cephanesi tekrar gelebilirdi mesela. İtibar puanı karşılığında modül gelebilirdi mesela.
   
 4. TR|SUBUTAY

  TR|SUBUTAY Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Kimse kimseyi kayırmıyor ve klan arkadaşı diye açmıyor bundan emin olun. Bana da çoğu zaman aynı suçlamaları yapıyorlar ama unuttukları nokta klansız oynamam ve çok alakasız serverde olmam. :)

  Chat şikayetleriniz için supporta SS ve nick atabilirsiniz yada /REPORT kullanabilirsiniz.

  Yan hesapla geldiğiniz için bunuda banlıyorum. Bizim sizden en önemli farkımız, kimsenin aile bireylerine küfür ve hakaret etmiyoruz.

  Türkiye Takımı!
   
 5. etkinlik hiç beğenmedim bu ay satürn modülleri geleceği söyleniyordu ve her yıl bu aylarda etkinlikle beraber modül birleştir kısmında olacağı yazıyordu forumda bununla alakalı adminlerin açtığı konu var ve oyundan tamamen kaldırılıyor böyle rezillik görmedim çöp etkinlik bigpoint böyle yaparak var olan şeyleri kaldırarak kendi ayağına sıkıyor haberi bile yok rezillik başka birşey söylemiyorum.
   
 6. faruk035

  faruk035 User

  hiç de gerekli olmayan etkinlik.belli gemiler için yapılmış etkinlik.forumun başından öyle şeymi olur derler ya.oyuna girmeden öyle konuşmak normaldir.
   
 7. Dogu588

  Dogu588 User

  Selamlar, bunları yazmak ne kadar üzücü gözüksede maalesef gerçek.. Bot kullanımını anlarız bir yerde, fakat bu etkinlikte inanılmaz uçurumlar var. Tren dedik, ban attınız 3 gün sonra geri açtınız şu an devam ediyorlar. Tutucu dedik adım atmadınız. Yani bunların yanında ''bot'' gerçekten toz pembe bir uygulama.

  Kötü bir gemiye sahip olmadığım halde rsb 300-350 k arası vuruyorum ben dahi pvp haritalarına sığamıyorum. Neden ? Tutucu- buglu klanlar...

  Herşeyden önce, darkorbit merkez yönetiminin '' etkinlik '' tabirini öğrenmesi gerekir. Etkinlik adil olmalı, oyuncular zevk almalı.

  Söylenecek çok şey, söylenemeyen bir çok şey var.. İyi oyunlar herkese.
   
 8. PVP de ki tutucu programlı bağlamalı savaşa bir dur deyin artık !!!
   
 9. pusing yapanla gemi kesenler neden karıştırılıyor?
  az önce 4-2 haritasında en küçük gemiyle citadel sırayla patlamış gördümcanı az yakaladığım citadeli bikaç sefer canı az olarak yakaladım ve kestim.biraz daha kesersem şikayet edeceğini söylüyor bisefer 5-3teki botları kestiğim için pusing cezası aldım zaten adam şikayet ediyor diye ceza verilirmi?patlayan herkes şikayet etsin ozaman zaten o cezadan beri geminin dmg side düştü.benim bildiğim pusing iki ******** gemi anlaşır sırayla birbirlerini keserler .botları kesti diye pusingmi olurmuş?
  botlar zaten portalda doğan üsttekini kesmeden alttakini kesemiyoruz sayı albette artıyo.
  botu bikaç sefer kesiyorsun uyanıyor ve inat yapıyor kuvvetliysen bikaç sefer daha kesmek zorundasın yoksa sayı çok oldu artık ben kesmeyim o kessin demek olurmu.işte ozaman pusing olmazmı?
  her taraf bot dolu npc keser gibi bot kesiyorsun o sırada a gemisini 3 sefer kestim b gemisini 4 sefer kestim c gemisini 5 sefer kestim d gemisini 6 sefer kestim artık d gemisini kesmiyim diye notmu tutmamız gerekiyor?
  sizin oyundan haberiniz olmadığını düşünüyorum bir bl haitalaına gidin bi 5-3 haritalarına gidin görün botları.şimdi x7 haritalarıda dolmuş botlarla. benim botlardan yana sorunum yok ama millet şikayet ediyor diye saçma sapan ceza vermeniz çok acımasız ve haksız.
  şimdi gemim eksi şerefe düşmüş gibi az vuruyor supporta yazıyorum normal diyolar.benimki normalse benim iki katım üç katım vuranlar nasıl oluyor.
   
 10. konu açma butonu gözükmediği için buraya yazıyorum
  savaş bileti son iki ''any players damage'' görevlerim (etkinlik başından beri 60.000.000 hasar verebildim)kaldı. US3 serverinde oynayıp yardım edebilecek oyuncu arıyorum.

  nick: ƐƦƘŁĺƝǤ
  genelde akşam 9-11 arası oynuyorum

  not: böyle yüsek hasar isteyen görevler tüm haritalara açılmalı pvp ile sınırlı kalmamalı çünkü pvp haritasında sürekli oyuncu bulunmuyor
   
  Son düzenlenen: 19 Nisan 2023
 11. Bu görevi Kalkan mayını ile Halka ucus düzeni ile yapabilirsiniz çoğu oyuncu böyle yapar bilginiz olsun
   
 12. Ben böyle yaptım şahsen. Tank konfi halka uçuş spectrum yapıp yan konfide mızrak uçuş düzeniyle mayını bırakıp tekrar halka uçuşla kalkan konfide mayını patlattım tek mayında 2M filan hasar verebildim. 140 civarı mayın sonrası 250M hasar verme görevini tek başıma yaptım. Grupla yapabilecek imkanı olmayan arkadaşlar bu şekilde birkaç saatte (ben 2.5 saatte yaptım) bitirebilirler.
   
 13. Değerlendirme yapmam gerekirse:

  -Haritada bulunan hız ve yavaşlatma kutuları güzel bunu beğendim.

  -Rastgele bölgede ışınlanma olayıda güzel beğendim.

  ANCAK

  -Oyunda olan galaktik çekişme hedeflerini yapmamız neredeyse çok zor. Tren ve otomatik tutucu kullanan sıralama klanları çok fazla hile gibi programlar kullandığı için ben bu etkinliği yarısına kadar yapabileceğim diğer kısımlarını yapmam neredeyse olanaksız.

  -Oyunda gemiler arası çok fazla dengesizlik olduğu için bu görevleri orta segment bir geminin yapması neredeyse imkansıza yakın.

  -Büyük klanlar oyuncu bulamayınca haksız skor elde etmek için pushing gibi yollara başvuruyor.

  -Verilen modüllerin etkisinin sadece belli gemilere verilmesi çok saçma. Oyunda tüm gemiler artık tasarım sayılmadığı için zibilyon tane gemi var. Kısacası orcusun yoksa o modüller çöpe dönüyor.

  -Etkinlikte kesecek adam bulmam neredeyse çok zor. Bulsamda trenci ve bota atılmış pilotsuz gemiler olduğu için veya otomatik hedefleme olduğu için EMA, Insta, Kamuflaj gibi oyunun pvp amacı için kritikliğe sahip mekaniklerini kullanmamın anlamı kalmıyor.

  Sonuç olarak: Etkinlik gerçekten çöp. Sadece bu etkinlikten hile kullanan sıralama klanları ve pushing yapmaya kalkan klanlar kazançlı çıkıyor bunun dışında herkes zarar ediyor.
   
  yakamoz(SY) ve -ÇOTANAK28_UĞUR- bunu beğendi.
 14. geçen seneye göre iyileştirmeler çok iyi olmuş , sıkıntı oyuncularda...!
   
  Dontforgetme ve [][][]-[][][] bunu beğendi.
 15. KARADAGLI

  KARADAGLI User

  oyunla ilgilenin porttan atladım gemi portta kaldı sürekli yeniden baglan diyor hangar degişmiyor 5 saat oldu halen böyle
   
 16. sessizclio

  sessizclio User

  AYNI PROBLEM BENDE VAR 2 GUNDUR OYUNA GIREMIYORUM YENIDEN BAGLAN GELIYOR HANGARDAN GEMI DEGISTIRILMIYOR YARDIM EDECEK BIRISI YOKMU
   
 17. Prometid

  Prometid User

  Savaş biletinde Orcus bekleyenler olarak hayal kırıklığına uğradık :)
   
 18. S.S.S 'de hem savaş biletine hammerclaw plus tasarımları veriyoruz diyor hemde sıralama ödüllerine acaba bir yanlışlık mı var o_O
   
 19. BOSSSSS

  BOSSSSS User

  yine adaletsiz bir etkinlik daha pvp haritalarına düşük veya orta halli hesaplar nasıl girecek bi etkinlik yapıyorsunuz saçma sapan hile hurda program kullanan oyuncular ve klanlar yine rahat vermeyecek bi iş yapıyorsunuz yarım yamalak veya adaletsiz oyundaki hileleri temizleyin önce sonra böyle etkinlikler getirin oyuna illegal yazılım kullanan oyuncular her ödulu alsın orta halli veya normal oyuncular ne yaparsa yapsın oh ne güzel sacmalık
   
 20. smoonrise

  smoonrise User

  Daha bugün videoda izledim pusat ile 850 hız , tüm dengeleri bozdunuz oyunu tüm savaş kasılma görev etkinlik dengeleri bozulmuş durumda , defalarca yapılan buglar ile modüllerin en üst limitlerine sahip birde üstüne yetmiyor illegal ile modül üstünlüklerini destekliyorlar , bu kadar hile bug ortamına ve her seferinde geri bildirim yapıldığı halde yine milleti pvp de tutucu tren kullananların oyuncağı yapmak için etkinlik getiriyorsunuz , illegalcilerin paralarına bu kadar mı muhtaçsınız anlamış değilim ...