Gelişim Önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve TheIronFace tarafından 23 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Oyuna yeni başladım, Klandan aldığım kredi desteği ile gemimi bir yere kadar getirebildim(GE7)  19 lf3- 1LF4 ( Gerisi SLL2)
  16 bo2
  5 hız jeneratörü
  Hesap seviyesi :16. seviye
  Skylab( Gelişiyor)
  8 iris
  4Havoc(3 zeta yapıldı yaklaşık 225 bin uri harcadım[100 100 Basarak] Kapı indirimi+Vip+%25 indirim)
  1 Apis 1 Zeus Parçası
  160 bin uri (Artıyor)
  Burgu Uçuş Düzeni
  Goliath Enforcer
  Gerekli Tüm CPU'lar

  Zeta dönmem gerekiyor biliyorum ancak Uridium kasmak gerçekten zor, saatlerimi yaratık keserek harcıyorum ve ciddi manada yavaş ilerliyormuşum gibi geliyor ( Haritalardaki otolar da kolay yaratık bulup patlatmamı etkiliyor.)
  Bu seviyedeki bir gemiyle nasıl uridium yapılır, Bu uridium en rahat nasıl katlanır( Forumda birkaç yerde abg ile uri katlama olaylarını duydum ancak bu gemi buna elverişli mi bilemiyorum)

  Agatus Terör kapısı vs. etkinlikleri geldi, Terör kapısı yenilenmedi hala 20-30 tane uber tallon geliyor, haliyle yapamıyorum :) Agatus etkinliğinin o gemi modülünü almayı düşündüm ancak o da çok zor gibi geliyor, Etkinliklerden henüz faydalanabilecek durumda mıyım bilemiyorum

  Nasıl bir yol izlemeliyim, ancak daha da önemlisi, önem sırasına göre nasıl bir yol izlemeliyim? En azından birkaç adım ilerisine doğru detaylı tavsiye verebilirseniz çok müteşekkir olurum. Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum.


  Dipnot: Petim var 8. seviye yani 3. seviye modul takabiliyorum, Petle ilgili fikirlerinizi de almak isterim :)
   
  Son düzenlenen: 23 Ekim 2020
 2. Peti kullanman mantıklı değil yakıtı çok yakıyor ve buda fazla uri maliyeti demek sana uri lazım. Peti sadece kapıyı bitireceğin sırada son yaratıkta aç ki tp petede işlesin, veya güzel tp veren görev bitireceğin zaman aynı şekilde son yaratıkta aç.
  Sana 4-5 haritasında takılmanı öneririm orada güzel uri kasarsın. Bu sıralar etkinliklerden dolayı sakin tüm reel kullanıcılar ve otocular etkinlik peşinde.
  Terör kapısına mutlaka gir her gün oradan gelen urilere cephaneye çok ihtiyacın olacak. İrislere 4 tane b02 gerisi lazer koy, gemiyede 5 tane b02 gerisi hız koy. Kaçarak falan kesmeye çalış gittiği yere kadar, zaten başka haritada kasılsan yine cephane harcıyacaksın en azından burada ödül falan alıyorsun.
   
  TheIronFace bunu beğendi.
 3. Eğer vip'in varsa ben kamikaze alıp peti kullanmanı öneririm. Pet yakıtı su gibi gidiyor vs vs. sanki biraz abartı gibi geliyor bana yani 1 zeta yapsan kazandığın urinin yanında harcadığın yakıt devenin yanında sinek gibi.

  En büyük eksiğin bence güvenilir bir gemi tasarımının olmaması. Solace şu an npc kesmede baya iyi, o yüzden solace'ı veya (solace istemiyorsan) venomu birleştirden almanı öneririm. Bunun için de malzeme lazım, malzemeler için de kutu lazım, kutu için de yine zeta yapman lazım. 150-200 kutu biriktirdiğinde zeus gününde aç, sakın lf4 gününde açma çünkü lf4 artık önemsiz bu oyunda. Ayrıca açtığın kutulardan mutlaka b02 kalkanı ve jeneratörler de çıkar onları da tamamlayabilirsin şansına bağlı olarak.

  Sonraki amacın prometheus olmalı, bunun için de 17 level olup BL haritasında sana yardım edecek birilerini bulmalısın. 17 level olman için hangi görev varsa yap ve ayrıca zeta yap. 17 olunca chate ya da foruma yaz mutlaka birileri çıkar. İlk 10 görevi yap, ondan sonra impulse kesmen bir nebze olsa da kolaylaşacak 10 prometheus olduğun için ve böylece seri impulse keserek rinusk kas. Tabii bazen grup halinde invoke kesiliyor onların arasına da kaynayabilirsin, benim en önerdiğim rinusk kasma yöntemi bu hatta. Bütün bunların yanında zeta yapmaya devam etmen lazım. Prometheus lazeri anahtar istiyor ve senin bunu karşılayabilmen için sürekli zeta yapman lazım.

  Burgu uçuş düzeninin yanında önem sırasına göre güve, kalp, halka, çark gibi diroit düzenleri de alabilirsin uridium biriktikçe.
   
  TheIronFace bunu beğendi.
 4. Hocam öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim ancak sorun şu ki terör kapısı sıfırlanmıyor , 5 hakkın 5ini de ölerek harcamam mı lazım sıfırlanması için ? İlk girdiğimde bi yere kadar ilerledim, halen son kaldığım yere atıyor.


  Prometheus lazerleri için geminin orta düzeyde gelişmiş olması gerekmez mi ? Bilmiyorum oradaki npcler nasıl vuruyor ama ,Muhtemelen güçlülerdir. Şimdi, gemi tasarımları kolay, 150 anahtarım var zeus gününde gemi parçaları muhakkak çıkacaktır yalnız solacenin o hasar veren modülünü almak benim için imkansız, agatus zaten kalmıyor da, spinellerden de 5 5 10 bine ulaşmak biraz sıkıntı. Kamikazeyi ben de düşündüm ama her kullanışta ne kadar yakıt harcadığı ve daha önemlisi bekleme süresi çok önemli. Sonuçta vurduğu hasar 75 bin. Petin seviyesiyle de o hasarın bir ilgisi yoksa eğer pete seviye atlattıkça da daha çok uridium yemeye başlayacak. Pet konusu sürekli kafamı karıştırıyor. 20 seviye yapıp lazerlerle donatıp yanında taşıyarak yaratık kesmek mi mantıklı yoksa hiç ilişmeden toplayıcılarla doldurup palla kutu falan toplatmak mı sizce? Tabii ki pvp kısmına gelince donatıp savaştırmak daha etkili olacaktır , ama ben PvE de petin nasıl kullanıldığını daha çok merak ediyorum.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Ekim 2020
 5. lordm0zart

  lordm0zart User

  para yatırıyorsan katlayıcı çek 4-x lerde kutu topla saatte 8-10 k uri + 70 80 gg +cephane
   
 6. Haklısınız, solace modüllerini almanız katlayıcı çekseniz bile zor gözüküyor fakat modülsüz de kullanabilirsiniz gemiyi. Ben 17 level olduğum zamanı hatırlıyorum, aynı sizin gibi, hatta sizden kötü bile olabilirim; ne modülüm vardı ne doğru düzgün lazerim vardı ne de havocum vardı, solace kullanıyordum. Bir arkadaşım sayesinde ilk 10 görevi yapabilmiştim, kendisinin 25-30 pro lazeri vardı o vuruyordu hasarı. Yani demeye çalıştığım şey pro lazerleriniz olmadan zaten BL yaratıklarını tek başınıza kesmeniz imkansıza yakın olacak, geminizi ne kadar geliştirirseniz geliştirin, isterseniz full lf4 full havoc npc modüllü olun yine zorlanacaksınız o yaratıklarda, bu yüzden size yardım edecek birisini bulmanız şart. Ya da günlerinizi verip tek başınıza yaratık uyutarak da kesebilirsiniz tabii ama ömür törpüsü olur :D

  Pet konusuna gelince, lazer donatıp pve'de size yardımcı olması oyunun çok çok ilerleyen safhalarında olacak bir şey. Yani ilk önce geminize pro lazerlerini bitirmelisiniz ki bu 35 pro yapıyor. Demem o ki petiniz şu an size ancak kamikaze ile çoklu yaratıkları kesmekle ya da palla, kutu gibi öğeleri toplamakla yardımcı olabilir. Kamikaze 75k vuruyor, bu hasarı birden fazla kez attığınızı düşündüğünüzde ve alan hasarı vurduğunu da hesaba katınca kesinlikle değdiğini söyleyebilirim. Zaten vip'iniz varsa kamikaze kullanmak ücretsiz. Eğer 7/24 oynamıyorsanız da pet'iniz absürt miktarda yakıt harcamaz emin olabilirsiniz.

  Kısaca özetleyeyim: Modüle gerek yok ama bazen galaksi kapılarında özel ödüllerde Solace modülleri çıkıyor (bana şu ana kadar hız modülü çıktı) öyle alabilirsiniz, arkadaş bulup BL haritasına girmeniz lazım geminizin durumunu düşünmeyin, PET'inizi sadece Zeta için palla toplarken kullanın lazer için kullanmanıza gerek yok, Zeta yaparken kamikaze kullanın eğer vipiniz varsa. En son ve en önemlisi, en azından 20 prometheus olana kadar sürekli zeta yapmaya devam edin, sonra kappaya başlayın.
   
  TheIronFace bunu beğendi.
 7. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Durumunuz ile alakalı fikir kazandıracağını düşündüğüm konu Buradadır. İncelemeniz kesinlikle sizin adınıza yararlı olacaktır. Erken süreçlerde Paladium hammaddesi toplamanız da sıkıcı ancak yararlı olacaktır. Etkinlikler belirttiğiniz gibi kârlı ancak zorlu olmaktadır. Başlangıç haritalarında (x-3/x-4/x-5) hartitalarında kasılmanız daha yararlı olacaktır.

  İyi Forumlar.
   
  TheIronFace bunu beğendi.


 8. O zaman ilk etapta zetalara öncelik vericem ve gelişmiş olan bir arkadaş bulup pro lazerlerine başlayacağım. Bir sonraki x2 gününe zeta biriktirip Zetadan gelen uridiumlarla da kamikaze modülü alıp yaratık kesmeye devam edeceğim. Apis ve Zeus için kutu açarken de solace venom vs. gemileri için yeterince kaynak bulurum diye düşünüyorum. Tavisyeleriniz için teşekkür ediyorum gelişimimi burada paylaşmaya devam edeceğim :)


  Öncelikle yanıtınız için teşekkür ediyorum, O konuyu inceledim ve dediğim gibi önem sırası bakımından soru işaretlerim vardı. Palladium toplamak. Avrupa 7 serveri açısından çok sorunlu bir durum, geminin yine de belli bir düzeye gelmesi gerekmekte ve aşırı sıkıcı. Etkinliklerden kar edemeyeceğim açık, bu yüzden ben şahsen etkinlik gemilerini es geçip günlük görevleri, normal npcleri özellikle bossları kovalayarak hızlı biçimde uridium kasmaya çalışıyorum. Oyun bu konuda biraz yetersiz kalıyor, yani 200 bin uridium kasmak yeni başlayan bir oyuncu için aşırı zor bir süreç, oyunun bu konuda iyileştirmeler yapacağını umut ediyorum.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Ekim 2020
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş