Geri bildirim Geliştirici blogu ( 2015) Görüşleriniz

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Spring Fight , Scoremaggedon , Solar Clash bu etkinlikler neden kaldırıldı ?

2. -UZMAN-

-UZMAN- User

Merhaba,

Spring Fight ve Solar Clash mevsimlik etkinliklerdir. Bunlar başka isimlerle zaten sunuluyor. Scoremaggedon ise sadece güçlü oyunculara hitap etmesi ve oyundaki kasılma veya hareketi durduran bir etkinlik olduğu için tekrarlanmıyor. Ayrıca çoğu oyuncu şikayetçiydi.

İyi Forumlar.

BaRıŞ[KyS] bunu beğendi.
  3. Anladım , teşekkür ederim.

4. _KORSAN_AZ

_KORSAN_AZ User

peki şimdi scoremageddon güçlü oyunculara hitap ediyodu kapatıldı peki ya takim imha maçı ?? peki sektör kontrolü??
    peki ya şamandıra etkinliği ?? bunlar için güçlü olmaya gerek yok dimi ayrıca çılgın cubi vipliyseniz işe yarıyo gerisi boş bi de spacebal var herkeze hitap eden onuda hjangi şirketin admaı güçlüyse topu çekerse o alıyo geriye kalanlara yine bişi yok geriye bi tek sızma bi de istila kaldı onalrda öle çıkıp gidiyo bi de refeere bot ve ice meteroid var ice meteroide dicek laf yok ama refeeereyi kesmek içinse yine elit cephane lazım son olarak takım imha maçına katılım hiç yok sektr kontorle ise arada bi girenler var o kadar yeni etkinlikler olamsı lazım ''Herkeze Hitap Eden''

5. Merhabalar.

Doktorluk mesleği neden var? Çünkü insanlar hastalanıyor. Polislik, öğretmenlik,mühendislik....vs.vs. bunlar neden var? Çünkü her birinin ola zorunluluğu var. Varlık nedenleri ortadan kalkan meslek grupları ya da işletmeler tarihin sayfalarında yerini alarak yok olurlar. Sanırım bir çok kişi ile bu konuda aynı fikirdeyizdir. Yönetici arkadaşların da bu duyarlılıkta olduğundan şüphem yok. Ancak arkadaşlar büyük sorun olduğu kesin. Ben oyuna 2008 yılında başladım. Müthiş keyif alıyordum. Tuvalete gitmek hariç, yemek bile yemeye zaman ayırmadan ( bir sandviç - bir içecek hazırlardım hızlıca), ayağım da kırılmıştı ki işe de gidemiyordum 17 saat oyun oynadığımı bilirim 10 saatten aşağı oynamazdım. Sanırım 15 kişi falan oyuna dahil ettim. Benim coşkuyla oyunu anlatmam onları etkiledi ve başladılar, 1-2 kişi bıraktı gerisi devam etti, onların da davet ettikleri bir sürü kişi olmuştur. ( eski olanlar hatırlarlar oyunun ilk sırasına kadar çıkan, deli gibi para harcayan Pehlivan benim davet ettiğim bir arkadaşımdı.) Neyse İlk bir seneden sonraydı sanırım müthiş bir geliştirme atağı başladı. Oyun için iyi, oyuncu için kötü oldu (tabi ki her geliştirme için söyleyemem). İşin açığı sonun başlangıcı diyebilirim, katılıp-katılmamak size bağlı, bence böyle. Oyunu kısa süreliğine bırakmak zorunda kaldım. Geri döndüğümde yani 2010 şubat ayında, alışmak çok zor oldu. Paran yoksa bir hiçsin mantığı hakim olmuştu. Amacım kimseyi suçlamak değil sadece bu oyunun tutkulu bir müşterisi idim ancak yetişemez oldum ona sitem ediyorum mecburen bıraktım bir süre sonra. Para yetiştiremediğim için. Size yemin ederim hiç bir oyun o hazzı veremedi bana. Hep aklım Darkorbit te kaldı. bunca değişikliğe rağmen geri dönebilmek için çok hesap yaptım ancak bir ürlü yeterli bütçeye ulaşamazdım ki ben bir memur olarak buna güç yetiremiyorsam işsiz güçsüzler, öğrenciler falan bir sürü insan da yetiremez doğal sonucu olarak da oyunu bırakırlar. Nitekim bırakmışlar gördüğüm kadarıyla. Tekrar döndüm yaklaşık 2 gün önce sadece bakmak için düzelme varsa oynamak için ama yine değişmiş ve daha da azalmış bir oyun buldum karşımda. Yazık olmuş. Bunları yazarken iş yerindeyim bir boşluk bulup girdim oyuna, samimi bir arkadaşım geldi ve başladım heyecanla ona oyunu anlatmaya, oyunla ilgili anılarımı müthiş bir şevkle anlattım aynı hazları tekrar yaşayarak. Sonra acı acı gülümsedim. Ne oldu dedi bana cevabım şu oldu. Oyunu geliştireceğiz diye mahvetmişler, para kazanmak uğruna insanları soğutmuşlar oyundan kimse kalmamış dedim. Gerçekten kimse kalmamış. Yazık her portal da eskiden bir sürü oyuncu olurdu ben adam kesmekten yorulurdum, tabi ki saldırılardan da ama şimdi portalların çoğu boş, bazı portlarda ise sadece birer ikişer oyuncu var. Oyunu kuranlar resmen kendi dallarını kesmişler. Eskiden olsa ben bu arkadaşımı oyuna dahil ederdim ama ben oynamayı göze alamıyorum ki onu nasıl davet edeyim.

Biliyorum uzun konuştum ama emin olun az bile konuştum. Arkadaş ben bu oyunu seviyorum ve oynamak istiyorum, araştırsınlar 2008 - 2009 larda hatta 2010 larda nasılsa o hale geri getirsinler. Beyler yönetilecek bir oyuncu grubu kalmayacak yakında bu tehlikenin farkında mısınız? Bir çare bulun lütfen. bu yazımı da aynen gönderin Almanya ya, okusunlar ama mutlaka.

1- Önerim şu az önce de ifade ettiğim gibi, bahsettiğim eski haline dönsün oyun(Tabi bir kapıya girince kapısına göre 5-10 saat hiç çıkamadan da olmasın).
    2- Eğer böyle kalacaksa oyunu özendirmek adına alt portallarda savaşılamasın, tabi ki bu ham bir fikir değerlendirip uygun şekle sokulsun yönetciler tarafından. ( Aksi halde oyuna yeni başlayan hiç kimseyi tutamazsınız. Adam saatlerini sürekli patlamak için ayırmaz haklı olarak, ve çok geçmeden oyunu bırakır.)
    3- Şayet oyun böyle kalmaya devam edecekse uridum fiyatlarını düşürsünler. Eminim ki ara ara oyuna girip fiyatları kontrol eden ve hala pahalı olduğunu görünce hayal kırıklığına uğrayan çok adam vardır. (Netice de sanal bir şey satılıyor bence gayet opsiyonlu davranılabilir, bu durum oyuncu sayısını artıracak ve yıllarca bu oyunu oynamış olanlara jest olacaktır. Ayrıca herhangi bir oyuna ilk girdiğim zaman ilk olarak oyunun ucuz mu pahalı mı olduğunu kontrol ediyorum pahalı ise asla başlamıyorum sanırım benim gibi yapan büyük bir kitlenin olduğunun farkında değilsiniz,yani geliyorlar-bakıyorlar ama pahalı bir oyunda sürekli patlamamak için bütçe ayırmıyorlar bu kadar basit)
    4- Eskiden sürekli bir yerlerde Darkorbit in reklamını görürdüm ve bende bu sayede oyuna başlamıştım ama şuan hiçbir yerde denk gelmiyorum bu reklamlara, bu konuda mutlaka bir şeyler yapılmalı( tabi ki öncelik yukarıda saydıklarım akabinde bu da yapılmalı).
    5-Bu değişiklikler yapılırsa;yönetim tarafından banlanmamış eski oyunculara mutlaka bu değişiklikler duyurulmalı(Mail yoluyla yada başka yollarla. Hatta yönetim belirlesin bu tutarı ama hesaplarına hatırı sayılır miktarlarda uridium yüklensin teşvik amaçlı, kesinlikle işe yarayacaktır.)
    6-Son olarak ben bir müşteri olarak sizden talep ediyorum: Oyun böyle kalacaksa da benim gibi düşünen insanlara DARKORBİT MİTOLOJİ gibi bir isimle 2008/09/10 yıllarının olduğu bir oyun çıkarın. Ben bu oyunu Seviyorum ve oynamak istiyorum.
    7-Baylar-Bayanlar kaybedeceğiniz birşey kalmamış zaten, önerilerim denemeye değer. Takdir sizin, bu Maili Almanya ya göndermekte, ayrıca az da olsa baskı yapabilmekte sizin takdiriniz.

NOT: Bu konuyu 2 gündür düşünüp 1 saattir yazmakla meşgulüm. LÜTFEN dikkate alınsın. İçimden bir his bu sefer umutla bekle diyor.
    Saygılarımla...

T*C1_Rain_man_01_TR

6. darko_pro1

darko_pro1 User

Oyun kesinlikle eski haline dönemez çünkü yeni gelen ekipmanlar, tasarımlar gibi para ile satılan bir sürü eşya oldu ve bunlar için para ödendi.

Darkorbit sürekli gelişmeye çalışmakta ve sonucunu düşünmeden paraya önem vermekte olduğu için yenilikler sürekli oyunu daha kötüye götürmekte.

Ne zaman parayı unuturlarsa o zaman düzelmeye başlar. Oyun eskisi gibi olmaz ama değişiklik yaparak iyileştirmeye çalışabilirler. Kaç yıl oldu o kadar yeniliğe rağmen npcnin urisi aynı. Buda katlayıcı alarak kutu toplamaya zorluyor.

7. Merhaba ,

Arkadaşlar tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Bizler forumda görevliyiz. Forumun düzenini sağlamak , forumda çözülebilecek konularda yardımcı olmak , forumda çözülemeyecek ise gerekli yere yönlendirmek ve ayrıca merkeze iletilmesi gerekenleri iletmektir.

Yani oyuna bir takım şeyleri ekleme , kaldırma yada değiştirme gibi yetkilerimiz yok. Bu tür konularda merkezin alacağı kararlar geçerlidir.

İyi forumlar.

8. Merhabalar ;
    Adım : [™AKR] ΛЌЯЄP_ЄЯZЦЯЦM_ĐΛĐΛŞ:
    ABD Doğu serverde oynuyorum.Oyunun gelişimi hakkındaki bazı konularda yapılması gerekenler konusunda görüşlerimi oyun yetkilileri ile paylaşmak istedim.

2008 yılından beri oynuyorum Darkorbit;Diğer oyunlarla kıyasladığımızda vasat bir oyun.Güçlenmek için oyunun bize sunduğu hiçbir olanak yok.Tecrübe ve oyunu uzun zaman oynamak hiç bir artı getirmiyor.Oyuncular arasında güç farkı yok denecek kadar az.

Bazı tavsiyelerim olacak bu konuda :

23 level ve üzerinin girebileceği yeni haritaların açılması,
    23 ve üzeri her levelde ilave dron verilmesi ,silahların ve dronların levellerinin yükseltilebilmesi olanağı,
    Yine yüksek levelde yapılabilecek kapıların açılması ve örneğin gamma kapısının 4 katı ve 5 katı olması (Hem ödül hem kapı zorluk derecesinin artması)
    Buna benzer yapılacak yenilikler hem oyunu sürükler hemde oyundan kopmaları engeller
    Bir de Serverler arası Şirket değiştirmek gibi server değiştirebilme olanağının verilmesi.

Umarım bu oyunu üst düzeyde oynayan biri olarak isteklerimiz hakkında bizelere olumlu dönüşler sağlanır

Teşekkür ederim.

9. darko_pro1

darko_pro1 User

Uygulanması imkansız görünüyor. Bu gidişle orta halli adama bile tek atacaksınız :D

10. ADMİNİM BENCE BÖYLE ŞEYLERLE UGRAŞMAK YERİNE YARATIKLARIN VERDİGİ ÖDÜLLERİ ARTTIRARAK UYELERİNİZE YAPILABİLECEK EN İYİ YARDIMI YAPABİLİRSİNİZ DARKORBİT UYE KAYBEDİYOR BEN BU OYUNU 8 YILDIR OYNUYORUM 8 YIL ÖNCESİ BU OYUN DAHA KALABALIK VE DAHA EYLENCELİYDİ LÜTFEN BİZLERİN GÖRÜŞLERİNE ARTIK KULAK ASIN VE İLGİLENMEYE ÇALIŞIN TESEKKÜRLER HAYIRLI GÖREVLER

11. Merhabalar;

Forum kuralları gereğince mesaj içeriğinin tamamını büyük harflerle yazmak yasaktır.Lütfen bu kurala riayet ederek mesaj yazımlarımıza özen gösterelim.

İyi forumlar.

12. Oyuna köklü bir yenilik yapmak dışında hiçbirşey yapılamaz, oyuncuları tekrar oyuna bağlayabilmek için.

Darkorbit oyununun başlıca sorunu iç savaş veya kendi şirketinden birinin sana saldırı gerçekleştirebilmesidir.
    Karşı şirketten bir oyuncunun saldırmasından daha çok moral bozukluğu yaratan yegane mevzudur bu yıllardır.
    *Bunun çok basit bir çözümü vardır düello sistemi gelmeli kendi şirketinden bir oyuncu ile duello yollamadan ve duello kabul edilmediği taktirde savaş yapılamaması gerekli bu düellolardan kazacakları şan şöhret gibi şeylerinde rütbeye etki göstermemesi gerekmektedir.

Kasılma haritaları yaratılmalı şuanda tüm haritalar PVP halinde arkanı sürekli kollamak zorundasın ama oyun artık şirket savaşına çevirme zamanı geldi geçiyor. Bir sürü etkinlik var ama full bir gemi değilsen eziliyorsun. Bunun nedenide çok basit ekip ruhu oluşturacak bir oluşum yok ortada. etkinlik yapılıyor ama etkinlik kazanılsa ne oluyor ki bir avantajı yok denecek kadar az (bir spaceball kazanan ekip %5 değilde %50 etkili ödüllerle kavuşsa gel gör o zaman o savaşı kazanmak için strateji yaratmayı). sistem tarafından merkez haritalarında savaş bölgeleri oluşturulabilir ve bunları gün içerisinde 5-6saat ara ile etkinlik düzenlenebilir oyun heycanını arttırmak için.

Hiçbir oyuncu şirketini kabullenmek zorunda değil bireysel oyun ile oynuyor herkes çok canı sıkılırsa şeref puanına kıyıp şirket değiştiriyor. Bu bu kadar basit olmamalı full bir gemi oradan oraya geçemez eğer farklı bir şirkette yer alacaksa emek verip gemileri yakıp baştan başlamalı böylece bulunduğu şirket için savaşmayıda öğrenir.

Oyunda yenilik yapmak çok güzel tabi ki ama bu yeniliklerin hepsi oyuna hakim oyuncuların yararlanabileceği şekilde tasarlı yenilikler.
    10 yıllık bir oyuncu olduğum için açabileceğim bir hesabı 5 ayda fulleyebilirim fakat ben oynamayı biliyorum yeni başladığımda elimden NPC çalınmasın diye daha çok savaşıyordum NPC kesmekten.Yeni oyuncu çekebilmek için ilk verilen gemi ve itemler NPC lere oranla hızlı gelişim sağlayabilecek şekilde olup fullenmeye yaklaştıkça oyunculuk becerisine bırakılmalıdır.

Yazdıklarım umarım oyunu geliştirmek için çaba harcayan birilerine ulaşır.

İyi Çalışmalar

Saygılarımla

13. (Patiq)

(Patiq) User

oyunda kapıdayken net kopunca oldugu yerden devam etse güzel olur bir tek kuiper kapısında oluo diğer kapılara gelse çok daha güzel olur

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.