Geliştirici Bloğu

Konusu 'Geliştirme Blogu' forumundadır ve ORION tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. ORION

  ORION User

  Selam uzay pilotları!

  Umarım DarkOrbit'te kış mevsimini keyifli bir şekilde geçiriyorsunuzdur. Biz ise, Darkorbit Karargahında her zamanki gibi çok yoğunız ve bugün, kısa süre önce test sunucusunda sunulmaya başlayan en yeni özelliğimizden; İstemcideki Donanım özelliğinden bahsetmek istiyorum.

  Bugüne kadar açık beta testlerinde yer alan herkese teşekkür ederim. Bu test, kritik teknik sorunları tespit etmemize gerçekten çok yardımcı oldu. Bu özellik henüz geliştirme aşamasında olsa da, yıl bitmeden önce bunu size göstermeyi istiyorduk. Her zaman olduğu gibi katılımlarınız sayesinde çok değerli geri bildirimler aldık ve çoğunuzun yeni özelliği kullanışlı bulması bizi gerçekten sevindirdi. Odaklandığımız ana noktalardan birisi ana oyun özelliklerini, sekmeler arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan veya bazı senkronizasyon hatalarıyla karşılaşmadan erişilebilir hale getirmek. Yeni 3 boyutlu güncellememiz ve beklediğimiz diğer yeni özelliklerle oyuncuların DarkOrbit deneyiminden tam ekran keyif almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca sürekli olarak özel görevler ve yeni ödüller ekliyoruz. Her şeyi tam olduğu yerde keşfetmek ve yükseltmeler de dahil tüm envanteri tek bir pencereden yönetmek çok daha kullanışlı olacak.

  Üstelik şimdi, en önemli endişelerden bazılarını gidereceğini düşündüğümüz birkaç değişiklik üzerinde çalışıyoruz.

  Öncelikle, çoğunuzun her seferinde karargaha koşturmak zorunda kalmadan, donanımlarınızla ilgilenmek için oyundan çıkmaya alıştığının farkındayız. Donanım konusundaki yeni düşüncemiz, envanter ile hangar yönetimini oyunculara çok daha yakın hale getirmek. Mevcut sistem oyuncuların aktif olmayan gemileri herhangi bir zamanda, karargahın yakınında olunmadığında bile donanabilmelerini sağlıyor. Ancak bildirdiğiniz görüşler doğrultusunda oyuncu bir çatışmada, UBA kuyruğunda veya bir UBA maçında olmadığında her türlü geminin donatılabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki görüşler bölümünde bu konu hakkındaki görüşünüzü paylaşın!

  İkinci olarak, daha önce de belirttiğimiz üzere tüm desteklerin çalışma süresini, fiyatta hiçbir değişiklik yapmaksızın %20 artırmayı planlıyoruz. Herkese envanteri ile ilgilenebilmelerini sağlayacak ek sürenin verilmesi için bunun en iyi çözüm olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca Karargah alanında destek süresini nasıl potansiyel olarak durdurabileceğimiz hakkındaki diğer fikirleri inceliyoruz ancak şimdilik, bunların pek çok beklenmedik soruna yol açarak deneyimin genelini çok daha karmaşık hale getirebileceğini hissediyoruz. Bu konudaki görüşlerinizi de gerçekten öğrenmeyi isterim.

  Üçüncüsü, yeni Yükseltme sistemi hakkında bir dizi endişeyle karşılaştık. Yeni yükseltme kurallarının çok daha şeffaf olduğunu, sistemi temiz, basit ve öngörülebilir hale getirdiğini düşünüyoruz. Bazı oyuncular şanslı olup belirli bir yükseltmeyi çok daha ucuza elde ederken diğerlerinin ise çok şanssız olabileceği doğru. İstatistiklerimiz, yükseltmelerin %90'dan fazlasının %100 şans kullanılarak yapıldığını, yani çoğu durumda hiç kimsenin şansını denemediğini gösteriyor. Bu veriler doğrultusunda yükseltmelerin basit ve yalın olması gerektiğini hissettik.

  Son olarak, bazı oyuncuların, oyuna oturum açmadan envanterin yönetilebilmesi hakkında ifade ettikleri başka bir endişeye değinmek istiyorum. Bu konudaki görüşlerinizi de gerçekten öğrenmeyi isterim. Envanter ve hangarların ana oyun sistemlerinden biri olduğunu düşünüyoruz ve bunları gerçekten de asıl oyuna ve oyundaki oyunculara yaklaştırmak istiyoruz. Bu, özellikle yeni oyuncularımız için önemli. Envanterin ayrı bir sekmede tutulması gerçekten oyunun akışını bozuyor; oyuncuların aldıktan hemen sonra bazı havalı nesneleri kullanılabilmelerini sağlamamız gerektiğine inanıyoruz. İdeal olarak, tüm temel özelliklerin oyun içinde kolay ulaşılabilirliğini temin etmek istiyoruz.

  Gördüğünüz gibi, bu tartışmayı dört gözle bekliyorum. İstemcideki Donanım hakkında ne düşündüğünüzü söyler misiniz? Başka hangi özellikler doğruca oyunun içinde olmalı? Başka hangi kullanışlı işlevlere ihtiyacınız var?

  Sonuç olarak, tüm oyuncularımıza destekleri ve verdikleri geri bildirim için teşekkür ederim. Oyuna önem verdiğinizi hissediyoruz ve bu da bizi oyunu daha da geliştirmemiz için motive ediyor. Hepinize iyi tatiller dilerim! 2016 yılında Orbit'te görüşmek üzere.


  Görüşlerinizi buradan bildirebilirsiniz

  Saygılarımla,
  KrisKelvin
  Baş Tasarımcı, DarkOrbit
   
  Son düzenlenen: 28 Aralık 2015
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş