Gemi dizilimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve ΛらƐF tarafından 7 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ΛらƐF

ΛらƐF User

İlk önce herkeze kolay gelsin oyuna yeni başladım önceden biliyorum ama çok üstünde durmadım merak ettiğim şey yeni basladigimda oyunun kendisi verdiği gemiyle biraz oynadım ve leovon aldım ama hangi ekipmanları kullacagimi bilmiyorum bu merakım diğer gemilerde de var nerden bilicem hangisinin lf3 hangisinin lf2 olacağını nerden bilicem yardım eder misiniz hangi hız hangi lazer kullanicam yardımcı olursanız sevinirim

2. #susamam

#susamam User

Dükkan-Silahlara tıklayarak oradaki mevcut lazerleri inceleyebilirsin. İlk aşamada gemini Credi ile satın alınan lf2 lerle donatabilirsin. Ardından lf3 için açık arttırmada saatlik teklif verebilirisin. Kalkan ve hız jeneratörü olarak Dükkan-Jeneratörler kısmından ilk olarak Credi ile SG3N-A3 ve G3N-6900 satın alabilirsiniz. Ardından Uridium veya Açık arttırma ile SG3N-BO2 ve G3N-7900 alabilirsiniz.

3. ΛらƐF

ΛらƐF User

Sadece bu söylediğin leovon gemisi icinmi yoksa diğer gemilerde bilmiyorum çünkü hangisi denk gelicek bilemiyorum boşuna credi veya iridyum harcamak istemiyorum

4. Envanterdeyken simgenin üzerine gelip ne olduğunu öğrenebilirsin.

Diğer gemilerde bir şey olmaz eğer sen koymadıysan. Koyduysan teker teker gemileri seçerek yönet deyip içine bakman lazım.

Silahların güç sıralaması:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Prometheus>LF4>Spectral lazer 3>Dağıtıcı lazer3>Spectral lazer2>LF2>MP1>LF1

Senin alman gereken lazer Specrtral lazer 2
    NPC'lere 145 oyunculara 90 vuruyor. PVE yapacağın için lf 3 ten bir farkı yok denecek kadar az. Sakın yukarda ki oyuncunun dediği gibi lf2 alma pişman olursun. LF3 e'de para harcama zaten LF4 fullersin. 5 hasar için değmez LF3'ün tanesi 5m e satılıyor açık arttırmada. Onun yerine iris fullersin.

Kalkan Sıralaması:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    BO2>Füzyon Kalkanı3>Füzyon kalkanı2>BO1>AO3>Füzyon Kalkanı2>AO2>AO1

BO2 10.000 Kalkan verir ve hasarın %80'ini absorbe eder.

BO2 Görevlerden 2-3 tane verir. BO2 Haricinde kalkan alma derim. 3 taneyi kullan leonov ile oynayacaksan. BO2'yi açık artırmadan almaya çalış.

Hız Sıralaması:

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

7900>6900>3310>3210>2010>1010

6900 ucuz olduğu için 7900 fulleyene kadar alıp kullanabilirsin.
    7900 10 birim hızlandırır.
    6900 7 birim hızlandırır.

Bir de tavsiye skylab geliştir forumda skylab ile ilgili konu var diye biliyorum oradan bakabilirsin.

Son düzenlenen: 7 Ekim 2019
    Makinist.57 ve .Paradoks. bunu beğendi.
  5. ΛらƐF

ΛらƐF User

Çok teşekkür ederim açıklayıcı olmuş

6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bana kalırsa kredi biriktirip LF-3 almaya çalışman daha iyi olacaktır. PatatesKızartması arkadaşımızın dediği Spectral lazerler oyunculara düşük vuruyor. Ama LF-3 için böyle bir ayrım yok yani npc ve oyunculara aynı oranda vuruyor. Her ne kadar kapı yaparım veya npc imha ederek kasarım desende yeri gelir kendini savunman gerekir. Spectral ile oyuncuya 90 vursan ki emin değilim (hiç kullanmadım) sapma payı varsa daha da düşebilir. Ama LF-3 eşit vurduğu için sapmada olsa ortalama npc veya oyuncuya 130-150 arası hasar verir. Skylab eğer full 20 seviye ise seprom yollayıp lazerleri besleyebilirsin. Böylece lazer hasarını %60 arttırırsın.

Toparlamak gerekirse imkânın varsa gece geç saatlerde 12 veya 1'den sonraki ihalelerde piyasa düşük olabilir. Kredi ile LF-3 , BO-2 , G3N-7900 vb ekipmanları alman veya almaya çalışman daha iyi olacaktır. Açık arttırmada irisler kaça gidiyor takip edebilirsin.

Son olarak gemiye özel ekipman yani hız , kalkan jeneratörü veya lazer yok sadece her gemi belli sayıda lazer,kalkan, hız alıyor. Şahsen ben Goliath'a göre dizmiştim yani ilk olarak gemi için 15 LF-3 , 8 BO-2 , 15 G3N-7900 droitler için 8 iris , Apis ve Zeus dahil olarak hesaplayıp 20 tane LF-3 + 20 tane BO-2 almıştım. Genel olarak baktığımızda toplam 35 LF-3 , 28-30 arası BO-2 , 15 G3N-7900 gerekiyor.

7. Daha ben 11 prometheus full 4 le kendimi savunamıyorum. Bu arkadaş lf3 le nasıl savunacak? 300k vuruyor la adam :D

8. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Öyle diye hiç mi kendini savunmayacak ? Sonuç olarak oyunculara hasar oranına baktığımızda LF-3 daha avantajlıdır. Senin mantıkla kendisini savunabileceği oyunculara karşıda savunamaz. Oyunculara 90K vuran lazerle ortalama en düşük 130K vuran lazer aynı olmaz. En azından kendisini savunabileceği dengede birisi saldırırsa caydırıcı olabilir. :)

9. #susamam

#susamam User

Tüm ekipmanlarını gemini değiştirdiğin zaman değiştirebilirsin, leonov ya da goliath için farketmez.
    +++

10. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Üyelerimize yardımları için teşekkür ederim. Bize söylenecek fazla bir şey bırakmamışlar.

Aklınıza takılan sormak istediğiniz bir şey varsa, lütfen sormaktan çekinmeyiniz.

İyi forumlar.