Gemi sıfırlama (yeni fikir)

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve __Kimene53__ tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Düşüncelerinizi belirtiniz?

1. olabilir.

50,0%
  2. geliştirilebilir.

oy sayısı 0
    0,0%
  3. olmamalı.

50,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Arkadaşlar bir fikrimi paylaşmak istiyorum fakat bu açtığım ilk konu olacak bir hatam olmuşsa mazur görün.

Benim başıma bir çok kez gelen olaydan bahsedeyim. Bana ait bir çok server'da gemi var ve bunlarda gereksiz yere harcanmış bir ton uri ve credits bulunmakta. Yanlışlıkla veya cahilliğin getirdiği bilinçsizlikle harcanmış olanlar.
    Ben diyorum ki darkorbit şöyle bir şey getirsin.

Çar sıfırlama: Yani bir server'da olan bir geminizin şu ana kadar kastığı bütün credits ve urileri geri getirecek bir sıfırlama.
    Tabi bunu yaparken kesintiler olacak; mesela %30 credits kesintisi %15 uridyum. (oranlar değiştirilebilir)
    Ücrete gelince kesinlikle ne creditsle sıfırlanabilecek nede uridyumla. Sadece
    ücretle örnek 50tl. Fiyat esnek tutulabilir.

Çar sıfırlandığın'da olacaklar: Bütün iç itemleriniz, argeleriniz, gemleriniz, hangarlarınız, petiniz silinecek. Yaptığınız bütün harcamalar kesintili halde geri gelecek.

2. şöyle bir şey olabilir mesela irisleri krediyle aldıysa uri olarakmı verilecek kredimi ve karışık gibi :)

3. Sahip olduğumuz şeyler uridyum'a veya credits'e dönüşmeyecek ki. Kastığımız uridyum ve credits kesintili olarak bize dönecek. Yani sen credits'le almışsın irisi veya uridyumla bir şey fark etmiyor.

4. Açıkçası kimse böyle bir şey istemez ki gider başka bir yerden yeni hesap açar ama flan fıstık geri geriliyormuş hmm 50tl çok gereksiz 50tl vereceksez kesintisiz geri verilsin. Onun dışında normal verilsin. Ama hala oy kullanmayacağım.

5. Kesinti oranları düşürülebilir. Bu işlemin amacı boşa harcanan uri ile credileri daha doğru ve düzgün bir şekilde işlevine uygun harcamak kesinti yapılmasının sebebi de bir eksi tarafı olmazsa kabul edilmeyeceğini düşündüğümden yoksa bende istemem kesinti olsun :) Bunu yapmak isteyen biri yaptığı boş harcamaları düzeltmek için o kesintiyi göze alabilirse 50 tl verecek (hayali bir bedel).

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.