Gemi üstünlük yarışı

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve -By_CesuR- tarafından 3 Aralık 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Merhaba, goliath plusın net özellikleri belli olmadığı için (gemi yeteneklerinin yuvsit ısı seviyesine göre artması) goliat plus mı Tyranos Centuron mu daha güçlü hesaplayamadım. Bu işin içinden çıkabilen hesabını yapabilen var mı ?
    Aşağıda forumda paylaşılan bilgiye göre tüm pet10 yetenekleri %5 demiş nedir bu yetenekler ? örneğin uzaylı 4 protokolu %6 veriyorsa buna +5 mi ekleyecek.
    Goliathın temel istatistikleri % kaç ki %5 ekleyecek. Ölünce veya kapıdan atlayınca sıfırlanıyor mu bu artışlar..
    Modüllerden gelen değerlerede mi %5 artacak... Örnek %10 hasar +%5 gibi

"Bu, tüm P.E.T. 10 yeteneklerini %5 ve Goliath Plus’ın temel istatistiklerini maksimum %5 artıran pasif bir beceridir.l.."

Son düzenlenen: 3 Aralık 2023
  2. BIZDIK

BIZDIK User

Passive Ability

• HEAT Enhancement
    This is a passive skill that enhances all P.E.T. 10 abilities by 5% as well as base stats of Goliath Plus by a max of 5%.
    - Effect: The increment per stat increases by 1% per HEAT level for both P.E.T. 10 abilities as well as Goliath Plus stats
    • From a base of 1% to a max of 5%
    • The stat increment will be part of the final sum of all buffs/debuffs
    - The Goliath Plus base stats are referring to:
    • NPC Damage
    • PvP Damage
    • Hitpoints
    • Shield penetration
    • Laser hitchance
    • Evasion
    Kod:
    will be part of the final sum of all buffs/debuffs
    burayı ben de anlamadım, muhtemelen modülden örneğin -2% kaçınman varsa +5% eklenecek demek

-UZMAN_ADAM- ve -By_CesuR- bunu beğendi.
  3. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Evet. Goliath plusın genel istatistikleri deyip geçmiş. Genel bir istatistik görünmüyor hangarda , tahminimce modülleri kasıt etti. Açık bilgi yok malesef bulamadım.

4. BIZDIK

BIZDIK User

Hangar boş evet ama yüvsit fullenince gemiye 5 npc hasarı daha ekleniyo sanırım modüllerden bağımsız hep ekleniyo modüllerde - varsa yukarıdaki hesap
    modülsüz yüvsit full= pluse 5 npc 5pvp 5 hp desteği direkt pasif gibi düşün
    pette de muhtemelen aynı hesap petin 10k hasarı varsa +5%daha eklenecek

bu oyunun matematiği javascript classları mı ne bişi zımbırtısı yüzünden hatalı istersen düz goliyi 15 hız + çark + pro beslemesi ile hesapla gerçek matematik hesabı oyuna tutmuyo kodlarından dolayı zamanında çok uğraşmıştım ama jscript yazılım diline hakim değilim diye işi tam anlayamadım ama özetle gerçek matematik oyunda yok :D

1. Math.floor(Math.round(300 * 1.05f) * 1.2f);
    2. [02:16]
      Böyle de anlaşılır olmuyor da
    3. [02:16]
      Base speed(gemi + genlerin toplamı) bunu wheel module fana o ikisiyle baştan çarpıyor
    4. [02:17]
      300 mesela goli için gemi hızı gen olmadan 300*1.05(hem wheel hem module varsa 1.1) önce bu işlemi yapıyor
    5. [02:17]
      Bunun float değerini alıp sonra tekrar 1.2yle(bu da promdan gelen) çarpıp tekrar float değerini alıyor
    6. [02:17]
      Yuvarlama o float değeri de zaten
    7. [02:18]
      Spear içinde 370 base 120 de genlerden geliyor 490*1.05 yapıyor 514.5 yapıyor bunu yuvarlayınca 515
    8. [02:18]
      Tekrar 1.2 promla çarpınca 618 çıkıyor
    1. "Java (which is what the servers are written in) rounds inconsistently."
    2. [02:15]
    javascript yuvarlamayı kafasına göre yapıyo

1. 370 normal hız, 388.5 wheel hızı bunu 388 olarak kabul etmişler
    2. [05:21]
      388*1.2(prom hali) de 465.6 oluyor bunu da 465 kabul etmişler
    3. [05:22]
      617.4ü de 618 yapmışlar anladığım kadarıyla

Son düzenlenen: 5 Aralık 2023
    -UZMAN_ADAM- ve -By_CesuR- bunu beğendi.
  5. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Meslekdaşımı görmek çoook güzel oldu beeeaaa :)) Evet javascript float değerlerde yuvarlamayı div veya mod kullanarak yapınca malesef sonuçlar değişken oluyor. Noktadan sonra kaç hane alıyorsa artık yuvarlamada değişken sonuçlar veriyor. Birde buna round fonksiyonu eklenince çıkacak değer bir öncekinle asla tutmuyor. Oyundaki kararsız LF4 adına bakınca sanırım bizide kararsız bırakmaya çalışıyorlar. Net bir karar veremiyoruz:)))

-UZMAN_ADAM- ve BIZDIK bunu beğendi.
  6. BIZDIK

BIZDIK User

:D matematik falan çalışmıyo işte bu sebeple, tecrübelere veya oyun içinde gördüğün sayılara bakarak karar veriyorum ben uzun zamandır :D

-UZMAN_ADAM- bunu beğendi.