Öneri Gemiler Arası Ticaret (Güncel Yenilik)

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve 57.Alay.Çanakkale tarafından 2 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Darkorbite gemiler arası ticaret gelsin mi ?

1. Evet

59,1%
  2. Evet gelsin Chatte ticaret konuşmak istiyorum :)

23,9%
  3. Gelebilir ama bugsuz olsun

19,2%
  4. Kararsızım

1,4%
  5. Gelmesin oyunda bir sürü yenilik var

2,5%
  6. Hayır Gelmesin

20,7%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Aslında çoğu oyunda var olan birşey bu hepimizin bildiği
    • Neden ? Darkorbitte her türlü hile programı varken Neden ?
    Gemiler arası ticaret olmasın !!!
    Artık zamanı geldi Darkorbit 2016-2017 sezonu ile birlikte darkorbit 10 'uncu yaşına kutladı. Darkorbit aslında bu 10'uncu yılı ile birlikte sıradan bir oyun olmadığını kalıcılığıyla başardı

Darkorbit 10 sene boyunca sürekli yenilikler yaptı
    1. İlk başlarda X1 X2 X3 X4 haritalar varken üst seviyelere gelindikçe bir fark arayışına girdi X5 X6 X7 ve X8 haritaları türetildi.
    2. Gemiler fullenince bu seferde lazerleri geliştirmeye başladı dükkanda X4 yerine artık RSB-75 satılmaya başlandı.
    3. Darkorbit sabit bir oyun değildi yeni Galaxy kapıları, Korsan etkinliği ve devamında haritaları, gemi tasarımlarıve yeni gemiler(Aegis Citadel Spearhead) darkorbit oyuncusu oyuna gittikçe daha çok benimsedi darkorbit sabit bir oyun değildi
    Peki darkorbit bu kadar yenilik yaparken neden gemiler arası ticareti es geçti
    • Hilelerden mi korkuyordu Darkorbit 10 senelik bir oyun gayet tecrübeli bir ekibe sahip
    • Hile yokmu oyunda ? VAR
    • Darkorbit bunun farkında mı ? EVET
    • Peki darkorbit mücadele ediyor mu ? EVET
    Öyleyse arkadaşlar neden gemiler arası Ticaret olmasın !!!
    Gemiler Arası ticaret diyoruzda Tam olarak nedir bu TİCARET ?
    • Tamir Kuponları
    • Atlama kuponları
    • Lazer cephaneleri bütün serisi
    • Mayınlar bütün serisi
    • Yeşil Ganimet anahtarı (Yeşil ganimet anahtarı sayısı nerdeyse şans kutularını geçtiler)
    • Seprom Promerium Xenomit .... tüm hammadderin satışı
    • Kalkanların her türünün satışı Geliştirilimiş kalkanlar hariç
    • GG Enerjileri ( 200/150/100 GG enerjisi 15.000 Uridium/100Milyon Credi Gibi )
    (EK-1:İyi de sen demiyormuydun herşey var neden geliştirmeler dahil değil Açıklıyayım biz Türk halkı biraz kurnazız Klan savaşlarında mükemmel gemiyi oluşturmak için ucuz fiyattan gemiler arası takas mantığıyla gemi dizilebilir. Bunun önüne geçmek için Ticaretinde belirli bir kural dahilinde olması gerekir.)
    • Lazerlerin her türünün satışı Geliştirilmiş lazerler hariç
    • Savaş İstasyonu modülleri
    • Pet yakıtı
    • Pet protokolleri
    • Pet modülleri gibi çoğaltılabilir ya da oyunun geliştiricileri tarafından eksiltilebilir

Darkorbitte hergün bir yenilik oluyor her güne yeni bir yenilik ile başlıyoruz
    Herşey güzelde peki para birimi ne olacak
    Gemiler arası ticaretten önemlisi bu bir TİCARET oyuncular arası bir mal satışı
    • Bu yüzden kredisini uridiuma çevirmek isteyen arkadaşlar oyuna para yatırmayan oyuncular kredi ile kastıkları satın aldıkları herhangi bir ürünü başka oyuncular arasında bir pazar yarışı başlıyacak ve ister uridium karşılığı ister kredi karşığı satabilecek

Örnek Kurgu:
    A oyuncusu: LF 4 satıyor diyelimki fiyat olarak 250.000.000 Credi
    B oyuncusu: LF 4 satıyor o da Fiyat olarak 50.000 Uridium

Oyuncular bir pazar yaratmış oldu isteyen kendisinde ki fazlalık silahları uriduma ve/veya Credist ile satabilir Böylece geri kazanım elde etmiş olur

Dilerse Darkorbit takas yolunuda elbette oyunculara açabilir
    Takas penceresinde 2 tarafın onayı alınmadan işlem sonlandırılamaz olmalı böylece internet hızı dan doğabilecek bir takım sorunlar ortadan kalkmış olucaktır

Bu sayede iki tarafta istediği ürünü güvenli bir şekilde satıcak veya satın almış olacaktır

Son düzenlenen: 20 May 2017
  2. Merhaba ,

Böyle bir şey gelirse kesin bir yolu bulunur ve farklı amaçlar için kullanılır gibi bir düşünce aklıma geliyor. :)

İyi forumlar.

• Darkorbit te hile programları elbette var darkorbitin kendiside bunu inkar etmiyor
    Bildiğimiz üzere online oyuncularda uzun zamandır konuşulan bir olay örgüsü içinde; gerek klan savaşları gerek internet hızı gerekse de hile programları ile kasılmalar sonucu haksız bir rekabet söz konusu.

Yıpranan oyuncu kitlesine '' Gemiler Arası Ticaret '' güncellemesiyle birlikte savaşan oyuncu kitlesinin yanı sıra birde ticaretle uğraşan oyuncu kitlesi türetildiğinde hile programı kullanan oyuncu kitlesi azalacağının kanısındayım.

Darkorbite tazelik katacak olan Gemiler Arası Ticaret bir an önce darkobit geliştiricileri tarafından değerlendirilmeli.

YolverGitsin bunu beğendi.
  3. Master0735

Master0735 User

bu gelmez yani gelmez derken darkorbitin işine gelmez :D

YolverGitsin ve 57.Alay.Çanakkale bunu beğendi.
    • Ticaret ile uğraşan oyuncu sayısı arttığında Hile kullanan oyuncu sayısında önemli bir azalma olacaktır
    • Zamanla azalan program kullanan sayısı ile darkorbit azalan hile sayesinde oyuncu sayısını azaltmadan banlama yaparak oyundaki otoritesini güçlendirecektir.
    • Böylelikle her oyunda aranan Güven duygusu kuvvetlenecek ve darkorbit oyunu kendi alanındaki diğer oyunlarla kıyaslanırken farklı bir çerçevede değerlendirecektir.
    • Oyuncu kitlesi gün geçti artacak ve oyunun kalite algısı değişecektir.
    • Özetle Darkorbit ve Oyuncu çıkarları gözetilerek oluşturulan ''Gemiler Arası Ticaret'' desteklerinizi bekliyoruz ...

4. Çok güzel bi konu fakat sıkıntı olabılecegını düşünüyorum. neden dıye soracak olursanız dıyeelım oyuncuda 150-200 lf4 var. bunu hep aynı hesapla tıcaret yaparsa bundan dolayı bı sıkıntı olabılır bunların önlemı alınırsa neden olmasın :D +1

5. Fikirleriniz için teşekkür ederim. Tasarruflar oyuncuların istekleri doğrusunda gelişmeli sonuçta bu bir Ticaret.

Ancak oyuncularında çıkarları düşünülmeli ve bu doğrultuda darkorbitin çıkarlarıda aslında yine bir zarara uğramadığı dikkat çekmem lazım
    250 LF4 ile 3-4 gemi dizilebilir ve oyundaki oyuncu sayısı artabilir Darkorbitin çıkarları savunulmuş oldu + Oyuncu çıkarıda savunulmuş oldu.

Tabi sizin bahsettiğiniz konu Türk Lirası bazında ticaret
    • Gemi keserken Spam önlemi alınmıştı
    • Ayrıca bir hesabın başka oyucular tarafından kullanılmaması için; saat/Ip korumasıda hali hazır mevcut olduğunu bildiğimize göre

Sizin düşünceleriniz ışığında bu konununda aydınlandığı kanısındayım. Önlemi elbette alınmalı bunu yukarıdaki ankette de belirtmiştim. Fikirleriniz İçin Teşekkürler

Sorularınızı ve eksik bulduğunuz yanları paylaşmaktan çekinmeyin arkadaşlar konu hepimizin ortak çıkarlarını savunduğunu tekrar belirtmek isterim

Konu başlığına olumsuz oy kullanan arkadaşların lütfen fikirlerini aşağıda belirtsinler
    Eğer belirtirseniz belkide bizim görmediğimiz birşeyler ya da öyle düşündüğünüzü varsayıyorum bizimle paylaşırsanız konunun eksik yanları geliştirilebilir
    Topluluk içerisinde size saygı duyulması için sizinde vurup kırmadan kendi düşüncelerinizi başkalarının haklarına gasp etmeden belirtmeniz gerektiğinin inancındayım Teşekkürler

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Ocak 2017
  6. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Ankete 2 seçenek koyarsanız daha net cevaplar alabileceğinizi düşüyorum.

Evet-Hayır dışındaki seçenekler oyları da bölebilmekte.

İyi forumlar.

İntikam_Meleği_1908 bunu beğendi.
  7. Jüpiter adminim haklısınız ben evetin yanında oyuncu arkadaslarımın fikirlerini de söylemelerini tercih ederim Eğer çoğunluk evet derse ve düşüncem de eksikler varsa ne kadar yararlı bir yenilik olur ?
    Yenilik olsunda ne olursa olsundan çok Aktif bir şekilde oyuncularının bütününün dahil olduğu yeniliklerin desteklenmesinin yanındayım
    Oyuna sadece para yatıranların değil vakit ayıranlarında yararlanmasının taraftarıyım bu yüzden her kesimin fikirlerinin önemi olduğunu düşünüyorum
    Evet yenilik olsun ve bugsuz olsun Derken kasıtımızın yanı sıra darkorbite de oy kullanan kişi darkorbitin yaptığı yeniliklerin buglarıyla birlikte geldiğinin göndermesini yapmak isteyen oyuncunun fikrini özgürce ancak insanları kırmadan espiritüel şekilde şıkların sakıncasının olmadığı kanısındayım
    Konunun netliği Olumlu Oy ___Olumsuz oy olarak değerlendirilmeye alınması temennisiyle ..

YolverGitsin ve JUPlTER bunu beğendi.
  8. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Tabi ki tercih sizin ,konu da sizin fikriniz,fikirlere saygımız sonsuz.

Verilen oyların bölünmemesi için nacizane bir fikirdi benimkisi :)

Olumlu/olumsuz her şekilde isteklerinizi zaten ileteceğiz.

İyi forumlar.

57.Alay.Çanakkale bunu beğendi.
  9. Jüpiter adminim ''Verilen oyların bölünmemesi için nacizane bir fikirdi benimkisi :) '' yazı tonunda sert bir karşılıkmış gibi hissettim ancak yazarken böyle bir davranış içinde değildim :) belirtmek istedim
    Sadece oyuncu arkadaşlarımın fikirleri değil sizlerin forumdaki tecrübeleriniz de elbette bizim için değerli Yorumunuz için tekrar teşekkürler

JUPlTER bunu beğendi.
  10. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,

Sizin nazik mesaj uslubunuzun sert bir tavır olarak algılanması mümkün değil:)

Kaldı ki sert dahil olsa hoşgörülü olmak benim işim.

Oyun sizlerin fikirleri ile gelişiyor bize sadece iletmek düşüyor.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar.

VALEYARD ve 57.Alay.Çanakkale bunu beğendi.
  11. çok güzel konu ama mümkünatı yok yapmazlar :D eksiği olan adam uri çekiyo. şirketin ne kadar zarara uğrayacağının haddi hesabı yok. diğer oyunların yapısı buna müsait ama darkorbitte bunun olması için oyunun işleyişi büyük oranda değişmesi gerekir.

• Diğer oyunlara baz alırsak örneğin **************** İsim değiştirmek Tl bazında 60 tl fiyatı var dakorbit hesaplı bir oyun eğer gemiler arası ticaret gelirse uridium çeken yine çekicek azalma başlarda olsa bile genel baza bakılacak olursa kredi çekmeyen bir kişi bile düşük miktarlarda çok fazla çekip pazar üzerinden ticaret yapacaktır
    • Zaten her hafta katlayıcı çeken insanlar eksileceğini farzetsek bile onlarda bu ticarete girmek isteyecekleri için zamanla eskisinden çok uridium satın alınıp hem pazar fiyatlarının hemde insanların vakit geçirme şekli değişecektir
    En basitinden chat adminlerine bile artık küfür hakaret yerine ticaret üzerinden sorular sorucalacaktır

Açıkcası Darkorbitin ;birebir savaşları // Klan savaşları // Darkorbite savaş şemasında çoklu değişimler olacaktır
    Yabancı teamspeak adreslerine her zaman konuştuğunuz savaş konularının yanında işte şu oyuncu pazarcıymış bize kaç olur gibi eğlenceli sohbetler geçecektir. Nickiniz güzelmiş bana eski bir arkadaşın ismi gibi geldi gerçi o askere gitmişti belki geri gelmiştir :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Ocak 2017
    *EFSANEVİ*ŞAFAKVAKTİ bunu beğendi.
  12. KIRMIZI.

KIRMIZI. User

Merhaba,

Lütfen başka oyun isimlerini yazmayın bahsetmek yasaktır.

İyi forumlar.

13. A pardon Sayın adminim chat kuralı sanıyordum burda da geçerli olacağını düşünemedim tekrar iyi günler
    Ve '' hayır '' diyen arkadaşlarım lütfen fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin bizlerede düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim

KIRMIZI. bunu beğendi.
  14. Öncelikle " Evet, chatte ticaret konuşmak istiyorum" ve "Gelebilir ama bugsuz olsun" seçeneklerini gereksiz koymuşsun bence, Darkorbit bilerek bug koymaz oyuna zaten.

Ben hayır seçeneğini işaretledim sebeplerinide yazayım.

Benim gemimde 200 den fazla lf4 var. yeni gemi açıp fulleyebilirim ozaman.

15 milyon kadar beyazım var 5 milyonunu yeni açtıgım gemiye 1 kredi karşılığında gönderirim ozaman?

Dünya kadar atlama kuponum ve ganimet anahtarlarım var. yarısını gönderebilirim.

3 hangar dolduracak kadar havoc herkülüm var. fulleyecek kadar göndersem o gemide kalacak tek eksik geliştirmeleridir.

Al sana 15 dk da full bir gemi :)

Tek başıma ben 2 yeni gemi açıp fulleyebilirim. başkaları neler yapmaz?

En sonunda oyundaki en güçsüz kişi bile fullenecek.

Herkes eşit olursa oyunun illegal kopyalarını oynamaktan farkı kalmaz ve oyun batar. :)

57.Alay.Çanakkale ve *LİON*[TET] bunu beğendi.
  15. İstismarı olur.

*LİON*[TET] bunu beğendi.
  16. ABREK

ABREK User

Ticaret gelse bile her içerik için geçerli olursa başa çıkılamaz bir hal alır, sınırlı türde içerik için hibe gelse daha hoş olur kanaatindeyim. Hepimizin malumu oyuna sıfırdan başlamak her babayiğidin harcı değil, hesabım sağlam oldu diyene kadar aylar belki yıllar geçebiliyor. Atıyorum lf3, havoc, kalkan gibi bazı içerikleri leveli daha düşük hesaplara hibe edebilirsek oyuncu yoğunluğunda hızlı bir artışa neden olabilir.

• İlk olarak savaş oyunlarında Cesur olmak lazım adı üstüde Savaş bu aksiyon demektir.
    • Nerdeyse günümüzde kalıcılığını koruyan oyunlarda var olan bir sistemdir Ve darkorbit geliştiricilerinin Yazılım üzerine geçerli üniversitelerden diplomalarınında olduğunu hatırlatmak isterim '' bu kadar korkmaya lüzum yoktur ''
    • Ayrıca basit bile olsa zor da olsa darkobite gönderme yapmak istedim Saygı çercevesinde olması için bugsuz seçeneği bıraktım
    • Bir çok yenilikte ne yazık ki yeterli kontroller yapılmadan direk sistemin aktif edilmesi eksikliklerin giderilmeden oyuncuya açılmasından kaynaklanmaktadır.

Elbette yeni gemi açıp fulliyebilirsiniz zaten bu da darkorbitin ne yazık ki eksik yönlerinden biri

• Örneğin nasıl her tasarımdan 1 tane alabiliyorsanız, her gemi içinde maksimum bir noktadan sonra size daha güzel ürünler verilebilirdi

• Gelelim Beyaz cephanenize elbette sizin olan cephanenizi Bütün dünya da geçerli olan Tasarruf hakkınız darkorbit oyun sisteminin kuralları içinde zaten Gasp edilmektedir
    • Bunun farkında olmayışınızı gayet güzel anlıyorum bizde yapılan bazı hataları, kendi düşüncemiz ile bizim gibi düşünen arkadaşların varlığınıda bildiğimiz için saygı sevgi çerçevesinde daha güzel bir darkorbit için Anket e sunduk

• Herkezin fulleneceğini söylemişsiniz 2006 da oyun yeni kurulmuştu. 2008,2009 yıllarıyla birlikte sunucuların çoğundaki arkadaşlar nerdeyse hepsi fullenmişlerdi bu kadar korkmanıza gerek yok Daha önceden zaten yaşandı bu
    • Herkez full diye savaşlar bitmedi ya da oyuncular eksilmedi darkorbit bu sayede gelişimine devam etti bunu darkorbit geliştiricileri bizden daha iyi biliyorlar
    Son olarak bunu art niyetle söylemiyorum
    1. En güçsüz geminin fullenmesinde de rahatsızlık duyuyorsanız zaten kendi oyunculuğunuzda bir eksik gördüğünüz içindir Ama merak etmeyin ilk zamanlarda phonex iken nasıl tallon kesmek zor geldiyse zamanla o fullenen oyuncular sayesinde de Darkobitte ki klavye mause kombinasyonunuz gelişecektir Yani o fullendi diye sizden birşeyer eksilmeyecektir inanın sizlerde daha iyi bir oyuncu haline geleceksiniz.
    2. Son sözünüze ithafen : Darkorbitin farkı adam keserek yaşıyorsanız bir süre sonra sizde onunda tadı kalmaz Eğer bu oyunu oynarken hergün farklı insanlar tanıyorsanız güzel dostluklar kurup güzel vakit geçirebiliyorsanız topluca savaşa eğlenebiliyorsanız güzeldir böylece sıkılmazsınız 1 kez kendinizden kötü bir gemiye kesildiniz diye oyunu bırakmazsınız

Darkorbit ne isterdi ?

-Oyuncu online sayısının kendi oyun türleri arasında en üst sırada yer almasını

• Ticaret ile bu mümkün ticaret piyasasını takip etmek isteyen insanlar her oyunda var
    -Oyuncuların bol bol uridium satın almasını
    • Ticaret geldikten sonra oyuncular arasında darkorbitten daha ucuza hangi ürünü alsamda pazarda takas etsem mantığı geliceşecektirörneğin biri Citadel istiyor diğeride Citadel kullanmıyor savaş gemisinde zamanında almış Fiyat koyuyor mesela 100.000 Uridium Dükkandan citadel almak yerine pazardan alırsın ya da çalışan birisindir X3 çıktığında uridium çekersin Citadelini alırsın Satıcıda kendine gidip uridum ile Rsb-75 ini alır Sonuç: Darkorbit Kazandı Alıcı Kazandı Satıcı Kazandı Darkorbit online oyuncu süresini arttırdı (Darkorbit 2 Kazandı)
    -Darkorbit ne kadar zirvede olsada bunun yanında Online Oyuncu sayısını arttırmak ister
    • Elbette bu mümkün oyuna küsen eski oyuncular fullenme yolu açılmış olabiliceği gibi 1 yıl yerine istekleri gemiye 3-4 ay içerisinde ulaşabiliceklerini gördüklerinde geri dönüş yapacağından oyuncu sayısı gün geçtikçe artacaktır ve çevrelerindeki insanları davet edecekleri için oyuncu sayısında ki ivme beklediğimizin üstünde olması muhtemeldir
    -Darkorbit global çevrede ün kazanmak ister mi ?
    • Elbette ister Türkiyede darkorbit oynayan bir oyuncu yurt dışına okumaya gittiğinde oyuna elbette devam edecektir (Abartmadık mı :) bu soru kendim ile birlikte mümkün olduğunu gördüm)
    Peki çevresindekiler yani arkadaşları darkorbiti sorduğunda ne demeliyim
    • Darkorbit nasıl bir oyun ?
    • Oyuncularına ne gibi bir farklılıklar sunuyor ?
    • Görsel effectleri ne durumda :) ?
    • Peki akıcı bir oyun mu :) ? (Türkiye alt yapısı ortada )
    • Her oyunda nerdeyse hile var darkorbit ne durumda ? (Bazı kaliteli oyunlarda yok !)
    • Online oyuncularına Support ne kadar yardımcı olabiliyor ? (1 gün 2 gün geri dönüş süresi)
    • Adminleri ve yardımcıları adaletli mi ?
    Gemiler Arası Ticaret gerekli darkorbit in duruşu için bile gerekli gecikmiş bir yenilik

Son düzenlenen: 9 Ocak 2017
    GYROMATE ve _Eleştirmen_SPİNZA_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş