Genel İşletme Şartları

Konusu 'Kurallar' forumundadır ve sindbadmoscow. tarafından 4 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  Son düzenlenen: 29 Ocak 2018
 2. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  1.1 Kullanıcı

  İşbu Genel İş Şartları, Bigpoint’in internette www.bigpoint.com adresinde sunduğu portal hizmetlerini, internet sitelerini ve uygulama mağazalarında yer alan oyunlarını (“Web Sayfaları”) ve başka hizmetlerini (“Hizmetler”) kapsar. Hizmetler arasında örneğin; oyunların indirilmesi ve kurulması, oyunlara katılım, bir müşteri hesabının oluşturulması, bir profil sayfasının oluşturulması, bloglara ve forumlara katılım, fotoğraf, metin ve oyunlar gibi medya içeriklerinin yüklenmesi, sanal eşyaların veya başka hizmetlerin satın alımı yer alır. Bigpoint oyunlarına katılan kimseler ve web sayfalarının kullanıcıları aşağıda „Kullanıcı“ olarak anılacaktır. İşbu Genel İş Şartları (aşağıda „GİŞ“ olarak anılacaktır) içinde “Oyunlar” veya “Hizmetler” ifadeleri kullanıldığında, bununla Bigpoint firmasının oyunları ve hizmetleri kastedilir. Bigpoint ve kullanıcıları arasındaki iş ilişkileri için sadece işbu GİŞ, veri koruma politikası ve GİŞ’in önemli bir parçası olan künye geçerlidir.

  Sözleşme ortağı Bigpoint GmbH’dir. Kullanıcının sunduğu GİŞ, Bigpoint tarafından yazılı olarak kabul edilmediği sürece geçersizdir.

  İşbu GİŞ’in konusu, web sayfası ve oyunların kullanımından doğan donanım (örneğin Kişisel Bilgisayar, Apple, cep telefonu, tablet vb.) veya üçüncü şahısların yazılımları (örneğin Google Play, iTunes, Windows Mağazası) veya kullanıcının hizmetlere erişimde kullandığı İnternet bağlantısı kaynaklı sorunlar değildir, çünkü bu hizmetler Bigpoint tarafından verilmemektedir.

  1.1.1 Bigpoint oyunlarını ve hizmetlerini yalnızca Alman Medeni Kanunu’nun 13. Fıkrası (BGB) çerçevesinde tüketicilere sunar. Oyunları ve hizmetleri şahsi eğlence amaçları dışında, bilhassa kâr veya başka ticari amaçlarla kullanmak yasaktır.

  1.1.2 Kullanım için başvuru yapıldığı tarihte 18 yaşını doldurmuş veya kanuni temsilcileri tarafından kullanımı izin almış olan kimseler, kullanım yetkisine sahiptir. Münferit oyunların kuralları içerisinde, kanuni temsilcileri tarafından kullanımı izin verilmiş olsa da, belirli bir yaşın altındaki kimselerin kullanım yetkisine sahip olamayacakları öngörülmüş olabilir.

  1.1.3 Kullanıcı, Oyunlara veya Hizmetlere kayıt olmakla ve/veya bu Oyunların veya Hizmetlerin kurulumunu yapmakla (i) yasal yükümlülük yaşına ulaştığını ve yasal yükümlülük alabildiğini ve/veya (ii) yaşının küçük olması durumunda yasal vasilerinin iznini açıkça aldığını kabul etmiş sayılır.

  Ayrıca, önceden yaşı küçük olarak görülen Kullanıcılar olgunluk yaşına (yasal yükümlülük yaşına) ulaştıktan sonra, kullanıcı sözleşmesi hükümlerine verdiği onayını geri çektiğini Bigpoint’e bu tarihten itibaren iki (2) hafta içerisinde yazılı olarak bildirmemesi durumunda şahsen ve yasal bağlayıcılığını kabul edecek şekilde sözleşme hükümlerini onaylamış sayılacaktır.
   
 3. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  1.2 Sözleşme konusu, oyunların ve hizmetlerin kullanımı ve değiştirilmesi

  1.2.1 Bigpoint kullanıcılara, mevcut teknik ve işletmeyle ilgili imkânlar çerçevesinde, oyunlara ve hizmetlere katılma imkânı sunar.

  1.2.2 Oyunlara katılım yalnızca eğlence amaçlıdır.

  1.2.3 Bigpoint, web sayfası üzerinde belirli bilgileri bulundurur ve kullanıcılara oyun kullanıcılarının, hizmet kullanıcılarının ve üçüncü şahısların ağ üzerinden görebilecekleri, kişiye özel profiller oluşturma imkânı sunar. Kullanıcı bunun yanında web sayfası üzerinden üçüncü şahıslarla iletişim kurabilir, fotoğraf, video, oyun ve mümkün olduğu takdirde müzik ve başka medya içerikleri alışverişinde bulunabilir, blog ve yorumlar yayınlayabilir, oyunlar hakkında, diğer kullanıcılar hakkında, üçüncü şahıslar hakkında veya işlemler hakkında değerlendirmelerde bulunabilir.

  1.2.4 Bigpoint tarafından sunulan Oyunlar ve Hizmetler, Bigpoint veya sözleşme süresi dâhilinde üçüncü şahısların platformlarında ilgili biçimde kullanıldığı müddetçe oyun yazılımı hükmü kapsamındadır. Kullanım imkânı, Bigpoint veya Bigpoint tarafından yetkili kılınmış üçüncü şahısların atılım için ilgili uygulamayı oyunların ya da hizmetlerin ilgili URL’lerinde çevrimiçi olarak sunmasıyla sağlanır. Oyun yazılımı (lisans) ve/veya bireysel unsurların edinimi, aksi kesin bir hüküm ile belirtilmediği takdirde sözleşme haricindedir. Bigpoint, oyunları aynı zamanda - gerektiğinde başka bir fonksiyon kapsamıyla ticari olarak satın alınabilen veri taşıyıcıları üzerinde sunma hakkını saklı tutar. Oyunların bu şekilde satışı bu iş koşullarına tabi değildir.

  1.2.5 Oyunların birçoğuna katılım ve bazı Hizmetlerin kullanımı yalnızca daha önce üye olmak yoluyla bir müşteri hesabı (aşağıda “Hesap” olarak anılacaktır) oluşturmuş olan kimselere açıktır. Bigpoint bünyesinde, Hizmetler dâhilinde oluşturulmuş bir hesap, kullanıcıya 1.1 maddesinde yazılı koşullar altında her oyunu kullanma yetkisini verir. Kullanıcılar, hesap oluşturmanın ardından, ilgili web sayfasına erişip oturum açmak suretiyle tüm Oyun veya Hizmetleri kullanabilir.

  1.2.6 Kullanıcı, birden fazla hesap oluşturabilir. Ancak kullanıcı, Bigpoint tarafından sunulan oyunlardan bazılarına yalnızca bir hesap ile katılabilir (“Çoklu hesap yasağı”). Ayrıntılı bilgiler oyun kurallarından alınmalıdır. Bigpoint birden fazla hesabı bulunan kullanıcılara, oyun kurallarının son durumunu mutlaka öğrenmelerini tavsiye eder, çünkü çoklu hesap yasağının ihlal edilmesi, kullanıcının derhal engellenmesine yol açar.

  Bir kullanıcının birden fazla hesaba sahip olabileceği oyunlarda da, bu hesapların kendi aralarında haberleşmesi veya başka şekilde müşterek eylemde bulunması (“Pushing yasağı”) yasaktır. Özellikle bir hesap, aynı kullanıcının başka bir hesabı için, örneğin eşyaların veya oyun para birimindeki kontörlerin oyun içerisinde aynı kullanıcının bir hesabından diğer hesabına aktarılması ya da aynı kullanıcının bir hesabının diğer hesabıyla savaşması şeklinde avantaj yaratmak amacıyla kullanılmamalıdır.

  1.2.7 Pushing yasağı farklı Kullanıcıların hesapları için geçerlidir. Bir hesap, başka bir kullanıcının hesabından eşya veya oyun parası aktarmak veya kasten savaş kaybettirmek (“boosting”) suretiyle mürtekip bir biçimde faydalanmak amacıyla kullanılamaz.

  1.2.8 Sunucuya aşırı yük binmesine neden olan programların kullanılması kesinlikle yasaktır. Aynı şekilde oyunun normal oynanışını etkileyecek yazılımlar, bilhassa da oyunları veya tek tek oyun fonksiyonlarını sistemli veya otomatik olarak kontrol etmeye (Botlar, Makrolar vb.), oyunların, oyun elemanlarının ya da Hizmetler dâhilinde ayarlanmış olan içeriklerin reprodüksiyonu veya değiştirilmesine yarayan yazılımların kullanılması yasaktır.

  1.2.9 Genel hataları veya programlamada bulunan hataları çıkar amaçlı kullanmak yasaktır. Fark edilen hatalar veya yanlışlıklar hemen Destek iletişim formu kullanılarak haber edilmelidir.

  1.2.10 Oyun ve Hizmetlerin, IP numarasını gizleyen yazılımlar (örneğin Proxy) veya kullanıcının ikamet ettiği konumu gizleyen diğer işlemler ile birlikte kullanılması yasaktır.

  1.2.11 Kullanıcı, Hizmetler kapsamında hesap açtırma veya muhtemel içeriklerin yayımlanması hakkına sahip değildir.

  1.2.12 Güncel teknik ve diğer oyun ve hizmetlere ait münferit katılım koşulları, Oyunların web sayfalarından alınmalıdır.

  1.2.13 Tüm Oyun ve Hizmetlerin güncellemeleri, uyumlandırmaları, genişletmeleri ve değişiklikleri muntazaman yapılmaktadır. Kullanıcının oyunu oynama hakkı, Oyun ve Hizmetlerin mevcut sürümleriyle kısıtlıdır.

  1.2.14 Oyunların standart sürümünü kullanmak ücretsizdir. Ancak belirli özellikleri yalnızca ödeme yapan kullanıcılar kullanabilir (bkz. Madde 7). İlgili hizmetin açıklamaları içinde kararlaştırılmamışsa eğer, hizmetin kullanımı bedelsizdir.

  1.2.15 Kullanıcının, oyunları veya hizmetleri sözleşme akdedildiği tarihteki mevcut sürümde tutulmasını isteme hakkı yoktur. Bigpoint, bir oyun veya hizmetin işletilmesini dilediği an ve hiçbir sebep belirtmeksizin durdurma hakkını saklı tutar. Kullanıcı kendi isteğine göre, bu durumda kendisi tarafından daha önce ödenmiş ücretlerin (örneğin Premium üyelik veya abonelik) yine kendi isteğine göre Bigpoint tarafından işletilen başka oyunlara ve/veya hizmetlere aktarılmasını veya Bigpoint’in peşin ödenmiş ücretleri iade etmesini talep edebilir. Kullanıcı bireysel borç çerçevesinde kendisi tarafından daha önce ödenmiş ücretler için bu hakkı talep edemez (örneğin bireysel siparişler). Kullanıcının, kullanılamayan oyunlar ve/veya hizmetlerden ötürü sözleşmeyi derhal feshetme hakkı, bu düzenlemeden bağımsız olarak devam eder. İşbu GİŞ içerisinde açıkça farklı şekilde düzenlenmemişse eğer, kullanıcının başka hakkı bulunmaz.
  **** Bu madde sadece şu durumlar için geçerlidir: alınan hizmet BP tarafından belli bir süre sonra durdurulduysa, oyuncu o zaman parasını geri almaya hak kazanır.
  Örneğin;
  Kullanıcılar yayınlanan bir aboneliği (3 ay gibi süreli olanlar) veya hizmeti sonlandırmaya karar verirse (örn; kullanmaya başladıktan 2 ay sonra), kalan süreyi (örn; son 1 ay) geri talep etme hakkına sahiptirler
   
  Son düzenlenen: 7 Şubat 2018
 4. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  2 Sözleşme teklifi ve sözleşmenin akdedilmesi

  2.1 Kullanıcı, üyelik formunu doldurmak veya bir oyunu indirip kurmak suretiyle bir oyun ve hizmet kullanım sözleşmesinin (aynı zamanda kullanıcı başvurusunun da) akdedilmesi için bağlayıcı bir teklifte bulunmuş olur. Bunun için üyelik formunda zorunlu olarak işaretlenmiş veri alanlarının tamamının eksiksiz ve doğru olarak doldurması gerekir.

  2.2 Bigpoint ile kullanıcı arasındaki sözleşme, kullanıcı başvurusunun Bigpoint tarafından kabul edilmesiyle geçerlilik kazanır. Bu kabul, açıkça veya Bigpoint’in birinci ifa eylemiyle, bilhassa Oyun veya Hizmet sağlaması ile gerçekleşebilir.

  2.3 Oyun ve Hizmetlerin belirli bir dereceye kadar kullanımı için bir Hesap oluşturulması zorunlu olduğundan, kullanıcı başvurusunun alındığına dair onay e-postası, Bigpoint tarafından hemen elektronik yolla kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine gönderilir. Bu onay, kullanıcı başvurusunun bağlayıcı bir şekilde kabul edilmesi anlamına gelmez. Ayrıca onay bilgisi, kabul e-postası ile birlikte gönderilebilir.
   
 5. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  3 Fesih Politikası ve Örnek Fesih Formu

  Genel Çekilme Hakkı: Alman kanunlarına göre, tüm kullanıcılar çevrim içi olarak aldıkları materyali iptal etme hakkına sahiptir. Bunu 2 hafta içerisinde yapmakla yükümlüdürler. Ancak satın aldıkları materyaller kullanıldı ise bu haktan mahrum kalmaktadırlar. Bununla birlikte SAtılan dijital içerikler sonradan kullanılabilir olduğundan, kullanıcıların cayma hakkı bulunmamaktadır.

  Satılan materyallerin tümü dijital ve kullanılabilir olduğundan, kişiler iptal hakkına dayanarak aldıkları materyallerden geri ödeme talep edemezler. Ancak ve ancak ortada başka fiziksel bir sorun oluşmuş ise o zaman bu hakları sabittir.

  Fesih süresi toplamda 14 gündür ve sözleşmenin yapıldığı tarihten itibaren başlar.

  Kullanıcı feshetme hakkını kullanabilmek için, Bigpoint’e (Bigpoint GmbH, Drehbahn 47-48, 20354 Hamburg, Almanya, E-Posta: stop_en@customerservice-bigpoint.com) oyun ve hizmet kullanımına ve ayrıca Premium özellikler siparişine ilişkin sözleşme beyanını feshetme kararıyla ilgili açık bir beyan göndermelidir (örneğin posta, faks ya da e-posta). Bu amaç doğrultusunda, kullanıcı aşağıdaki örnek fesih formunu kullanabilir; ancak bu formun kullanılması zorunlu değildir. Cayma hakkının kullanılmasıyla ilgili bildirim, tüketici tarafından fesih son tarihi dolmadan gönderildiği sürece, bildirim son tarihten sonra ulaşsa bile fesihle ilgili son tarihe uyulmuş kabul edilecektir. E-posta ile gönderilen fesihlerin hızla işleme alınabilmesi için; oyunun, Premium özelliklerin veya hizmetlerin adının belirtilmesi, ayrıca kullanıcı adı ve kullanıcı kimliğinin de e-postanın konu satırında belirtilmesi faydalı olacaktır.

  Feshin Sonuçları:
  Kullanıcı feshi durumunda, kullanıcı tarafından Bigpoint’e yapılan tüm ödemeler, ilgili teslimat/gönderi maliyetleri de dâhil (Bigpoint’in sunduğu en ucuz standart gönderi dışında kullanıcının kendi seçtiği başka tür gönderilerin ek masrafları hariç), Bigpoint’in kullanıcı fesih bildirimini almasından sonra en geç 14 gün içinde derhal geri iade edilmek zorundadır. Kullanıcının ödediği ücretin iadesinde Bigpoint, kullanıcıyla aksi hususta mutabık kalınmadıkça, kullanıcının ilk işlemi yapmak için kullandığı ödeme yönteminin aynısını kullanacaktır. Bu geri ödemeyle ilgili olarak kullanıcıya hiçbir şekilde ücret yansıtılmayacaktır.

  Dikkat:
  Eğer kullanıcı sipariş edilen malzemeyi tedarik etmiş ve kullanmışsa bunu da açık rızasıyla ortaya koymuşsa (aldığı malzemeleri herhangi bir itirazda bulunmadan kullanması da buna dahil) geri iade istemeyeceği anlamı taşır ve geri iade işlemine izin verilmez.

  Fesih Politikasının Sonu
  Örnek Fesih Formu
  (Sözleşmeyi feshetmek isterseniz, lütfen bu formu doldurup bize yollayın.)
  • Gönderilecek adres: Bigpoint GmbH, Drehbahn 47-48, 20354 Hamburg, Almanya; E-Posta: stop_tr@customerservice-bigpoint.com
  • İşbu belge ile aşağıdaki malların*/hizmetlerin sunulmasıyla (*) ilgili satın alma sözleşmemden/sözleşmemizden* caydığımı/caydığımızı (*) beyan ederim/ederiz(*)
  • Emir tarihi (*)/Alındı tarihi (*)
  • Tüketicinin (tüketicilerin) adı
  • Tüketicinin (tüketicilerin) adresi
  • Tüketicinin (tüketicilerin) imzası (yalnızca bildirim kâğıdı üstünde)
  • Tarih
  (*) Gereksizse silebilirsiniz.
   
  Son düzenlenen: 7 Şubat 2018
 6. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  4 Ulaşılabilirlik

  Bigpoint oyunlara ve hizmetlere yıllık ortalama olarak %90 (yüzde doksan) oranında bir ulaşılabilirlik sunar. Bu sürelere, Bigpoint firmasının etki sahası içerisinde bulunmayan (mücbir sebepler, üçüncü şahısların kabahati vb.) teknik veya başka sorunlardan ötürü, web sayfasına ait sunucuya veya münferit oyunlara internet üzerinden erişimin mümkün olmadığı süreler ve ayrıca rutin olarak bakım çalışmalarının yapıldığı süreler dâhil değildir. Bigpoint’in büyük hatası sonucu oyunlara ve hizmetlere erişilmezlikte, sorumluluğu asıldır. Bigpoint ağ işletiminin güvenliği, ağ entegrasyonun muhafaza edilmesi, özellikle ağın, yazılımın veya kaydedilmiş verilerin ciddi arızalara maruz kalmasını önlemek için gerekli olması halinde hizmetlere erişimi kısıtlamak hakkına sahiptir.
   
 7. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  5 Giriş ve GİŞ’in kabul edilmesi, değişiklikler ve diğer bildirimler, kullanıcı tarafından iletişim kurulması

  5.1 Kullanıcının, kullanıcı başvurusunu göndermesiyle ve oyunları veya hizmetleri kullanmasıyla GİŞ’i kabul etmiş sayılır. Bunlar Hizmetler kapsamında her oturum açılması, oyunların her kullanımı ve/veya hizmetlerin diğer kullanımları için geçerlidir.

  5.2 Bigpoint işbu GİŞ’in, gerekli olması halinde ve kullanıcının bundan ötürü dürüstlük acısından dezavantajlı konuma düşmeyeceği düşünüldüğünde, ileriye donuk etkiye sahip olması üzere dilediği an değiştirme veya düzeltme hakkını saklı tutar.

  5.3 Kullanıcı, web sayfaları aracılığıyla veya e-posta yoluyla GİŞ değişikliklerinden haberdar edilir. GİŞ değişiklikleri kullanıcıya, her değişiklikten sonraki oturum açıldığında vurgulanmış bir bildirim ile duyurulur. Değiştirilen GİŞ, kullanıcı değişiklikleri kabul ettiği andan itibaren hemen geçerli olur. Bunun için 5.1.deki düzenlemeler geçerlidir.

  5.4 Kullanıcı GİŞ değişikliklerini kabul etmezse, 8.2.1 gereğince istenildiği zaman feshetme hakkı olmadığı sürece, iki tarafın da sözleşmeyi bir aylık fesih süresiyle feshetme hakkı vardır. Sözleşme bitimine kadar asıl GİŞ geçerliliğini sürdürür. Bitiş dönemi için süre kısıtlı devam eden yükümlülüklere ilişkin önceden peşin olarak ödenmiş olabilecek ücretler bu durumda kullanıcıya orantısal olarak iade edilir. Kullanıcının bundan başka talepleri kabul edilmez.

  5.5 Bigpoint değişiklikler hakkındaki bilgilendirme içerisinde kabul etmeme ve feshetme imkânlarını özel olarak hatırlatır.

  5.6 Bigpoint, GİŞ aracılığıyla farklı şekilde düzenlenmemişse veya kullanıcıyla farklı şekilde anlaşma yapılmamışsa eğer, kural olarak kullanıcıyla e-posta yoluyla iletişim kurar. Kullanıcı Bigpoint tarafından üyelik işlemleri sırasında kendisi tarafından belirtilen veya daha sonra Bigpoint firmasına bildirilmiş olan e-posta adresine gönderilen postaların kendisine ulaşmasını sağlar. Bunun için, özellikle spam filtresinde ve bu e-posta adresinde ilgili ayarları düzenli olarak kontrol eder. Ayrıca, Bigpoint diğer yazışmalar için hangi iletişim şeklini kullanacağını kendisi belirler.

  5.7 Kullanıcı, Bigpoint ile her iletişim kurduğunda, isteğinin hangi oyunlar veya hizmetlerle ve hangi oyun hesabı veya hizmet hesabıyla ilgili olduğunu belirtir.
   
 8. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  6 Oyun talimatları, oyun kuralları

  6.1 İlgili oyun veya hizmetlere ait oyun talimatları ve oyun kuralları oyunun/hizmetin ilgili web sayfasında duyurulur.

  6.2 Kullanıcı oyun dünyalarında çok sayıda başka kullanıcılarla birlikte oynadığının ve iletişim halinde olduğunun farkındadır. Huzur içinde oynama olanağını sağlamak için kurallara uyulması gerekmektedir. Kullanıcı katılmak suretiyle oyun kurallarını ve hizmete katılım koşullarını bağlayıcı olarak kabul etmiş sayılır.

  6.3 Kullanıcı bundan başka, oyunların ve hizmetlerin sunumunu ve huzurlu oyun ortamını bozacak her türlü davranıştan uzak duracağını da taahhüt eder.
   
 9. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7 Tarife kademeleri, ödeme koşulları, gecikme

  7.1 Standart sürüm

  Bigpoint, kullanıcılara oyunları ve hizmetleri esas olarak, gerek duyulduğu takdirde, hesap oluşturulduktan sonra, aksi takdirde indirme ve kurulum tamamlandıktan sonra kullanıma sunar. Bu durumda kullanıcı başlangıç olarak bir standart sürümü kullanabilir. Hesabı oluşturmak ve standart sürümü kullanmak ücretsizdir. Standart sürüm (Bigpoint firmasının oyunları durdurma hakkını kısıtlamaksızın) süre olarak sınırlı değildir ve tam oynanabilir. Ancak standart sürümde kullanıcı tüm özellikleri kullanamaz.
   
 10. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.2 Premium Özellikler

  Kullanıcı, standart sürümde bulunmayan özellikleri (“Premium Özellikler”) satın alma imkânına sahiptir. Bu özellikler arasında örneğin; gelişmiş oyun işlevleri veya sanal oyun eşyaları yer alır. Maddi ve/veya Manevi kazançlar Premium Özellikler dâhilinde değildir ve bunların üçüncü şahıslara temliki yasaktır.

  Münferit oyunlarda farklı Premium özellikler sunulabilir. Hangi Premium özelliklerinin hangi tarifeyle sunulduğu, bunların hangi fonksiyonlara sahip olduğu ve hangi önkoşulları gerektirdikleri ilgili oyunun Web Sayfasından alınmalıdır. Bununla birlikte, somut Premium özelliğe ve tarifeye bağlı olarak, ilgili oyun içerisinde bunun kurallarına göre belirli fonksiyonlar için kullanılabilir kontörleri yüklemek için bir defalık ücret ödemesi ya da belirli bir döneme (örneğin gün, hafta, ay, üç ay, altı ay, yıl) ait ödeme yapmak söz konusu olabilir. Bütün fiyatlar brüt fiyatlardır, yani vergileri de içerirler.

  Oyunlar sürekli olarak güncellenmektedir. Bu nedenle Bigpoint yeni Premium özellikleri dilediği an sunma hakkını saklı tutar. Oyunların uyarlanması ve geliştirilmesi çerçevesinde Bigpoint yine münferit Premium özellikleri gelecekte sunmama veya ücretsiz standart sürümde sunma (bkz. yukarıda 7.1) hakkını saklı tutar. İkinci durumun yaşanıldığı hallerde, Kullanıcının bu özellikler için yapmış olduğu ödemeleri talep etme hakkı yoktur.

  Bir oyunun temelli sunulmaması durumunda, madde 1.2.15 geçerlidir.

  Kullanıcı reşit değilse eğer, Premium Özellikleri sipariş ederek, bunların ödemesi için gerekli bedellerin bu amaçla kendisinde bulunduğunu veya kendisine serbestçe kullanılmak üzere temlik edilmiş olduğunu taahhüt eder.

  Ödeme, mobil tabanlı bir yöntem (örneğin Premium SMS, Premium Arama, kısa kod vb.) kullanılarak yapılmışsa eğer, Kullanıcı ve cihaz sahibinin farklı kişiler olması halinde, cihaz sahibinin mobil uygulama ile verdiği sipariş ve yaptığı ödemeler yetkili olarak ve Kullanıcı namına yapılmış kabul edilir.

  Münferit oyunlar için cep telefonları için indirilebilir yazılımlar üzerinden erişimin mümkün olması halinde, meydana gelecek ücretler için Premium özelliklerinin kuralları geçerlidir.
   
 11. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.3 Abonelik / Otomatik uzatma

  Belirli bir zaman dilimi için Premium özelliklerin ödemeleri yapılması gerektiğinde, kullanıcı madde 8.2 içinde tespit edilen ilgili zaman diliminin bittiği sürede feshetmediğinde kullanıcı otomatik olarak uzayan, bir abonelik veya devamlı yükümlülük sözleşmesi akdeder. Aboneliğe ilişkin kurallar, ilgili oyunların kurallarında verilmiştir.
   
 12. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.4 Ödeme koşulları, vade tarihi

  Bigpoint, Premium özelliklerin (bakınız yukarı 7.2) kullanımı için hizmet bedellerini peşin olarak talep etme hakkına sahiptir. Hizmet bedelleri sözleşmenin akdedilmesiyle tahakkuk eder ve kullanıcı tarafından belirlenen bir ödeme şekli (örneğin; banka hesabı, kredi kartı, Premium SMS vb.) ile tahsil edilir. Tahsil edilecek tutar kredi kartı ve banka hesap özetlerinde “WWW.BIGPOINT.COM” veya Bigpoint ibaresiyle yazılır.
  Mobil faturalandırmaya ilişkin tüm itirazlar, söz konusu faturanın ibrasından itibaren sekiz hafta içinde, TGK(Alman Telekomünikasyon Kanunu)’nın 45. Fıkrası mucibince gerçekleştirilebilir.

  Faturalandırmaya dayanak oluşturan her türlü beyan, herhangi bir kötüye kullanma saptanmadığı müddetçe kabul görecektir.
   
 13. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.5 Ücret ayarlaması

  7.5.1 Bigpoint dilediği an fiyatları sürekli olarak veya sınırlı bir süre için indirme veya ayrıca sınırlı bir süre için yeni ürünleri, hizmetleri veya hesaplama farklılıkları sunma hakkına sahiptir. Bigpoint bundan başka, devamlı yükümlülük temsil etmeyen tüm Hizmetlerin fiyatlarını gelecekte geçerli olmak üzere her an yükseltme hakkına sahiptir.

  7.5.2 Devamlı bir yükümlülük kapsamında yer alan ücretler, altı haftalık bir süre öncesinden yazılı olarak ilan etmek veya kullanıcı tarafından verilen E-postaya bildirim yapmak suretiyle değiştirilebilir. Değiştirilen fiyatlar, kullanıcı bildirimden sonraki altı hafta içerisinde değiştirilen fiyatlara itiraz etmediğinde, geçerli sayılır. Sözleşme ilişkisi bu durumda değiştirilen şartlarla/fiyatlarla devam ettirilir. Bigpoint, değişiklikler hakkındaki bilgilendirme içerisinde itiraz etme ve fesih olanağını, geçerli süreleri ve özellikle de itiraz edilmediğinde meydana gelebilecek hukuki sonuçları hatırlatır.

  Kullanıcı zamanında itiraz ettiğinde her iki sözleşme tarafı, Madde 8.1’e göre öncesinde bir sınırsız fesih hakkı yoksa eğer, sözleşmeyi bir aylık feshi ihbar süresiyle feshetme hakkına sahiptir. Sözleşme bitimine kadar asıl GİŞ, geçerliliğini sürdürür.

  Bitiş dönemini aşan zaman dilimi için kullanıcı tarafından Bigpoint firmasına önceden ödenmiş olabilecek devamlı yükümlülüklere ilişkin hizmet bedelleri (ödemeler), kullanıcıya orantısal olarak iade edilir. Kullanıcının bundan başka talepleri kabul edilmez.
   
 14. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.6 Ödeme gecikmesi

  Bigpoint, ödemede gecikme olması halinde, yasal faiz oranı üzerinden faiz talep etme hakkına sahiptir. Bigpoint ödemede gecikme olması halinde ayrıca hizmetleri durdurma veya kullanıcının hesaplarını derhal bloke etme hakkına sahiptir. Bloke etme süresi içinde akdedilmiş abonelikler için herhangi bir hizmet bedeli tahakkuk edilmez.
   
 15. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.7 Borç yükümlülükleri, fesih ücreti

  Eğer Bigpoint, Kullanıcının kabahati veya kendisinin sebep olduğu nedenlerden ötürü masraf ve/veya zarar yaparsa veya ödemenin sonradan fesih edilmesinden kaynaklanan bir ücret talebi alırsa, bu her iki koşulda da fesih ücretlerinin ödemesini kullanıcı üstlenir.

  Bigpoint, masrafları asıl ücretle birlikte kullanıcının hesabından mükerrer olarak tahsil etmek suretiyle talep hakkına sahiptir. Buna ek olarak, Bigpoint, her feshedilen işlem başına 5,00 Euro tutarındaki işletim ücretini talep etme hakkını saklı tutar. Kullanıcı her durumda, herhangi bir zararın meydana gelmediğini veya çok daha az olduğunu ispat etme hakkına sahiptir.
   
 16. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.8 SEPA Prosedürü

  Kullanıcının, 1 Şubat 2016 tarihine dek Bigpoint’e vermiş olabileceği tüm direct debit izinleri, artık doğrudan SEPA direct debit iznine dönüştürülecek/dönüştürüldü. Bigpoint, kullanıcının hesabından para çekmeden önce (önceki beş iş günü içinde) kullanıcıya haber verecektir.
   
 17. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.9 Kazanç garantisi olmaması

  Bigpoint kullanıcıya herhangi bir kazanç garantisi vermez. Kullanıcılar özellikle işbu GİŞ içerisinden böyle bir hak açıkça ortaya çıkmadığı takdirde, bir ödülün ödenmesini talep etme hakkına sahip değildir.

  Bir kazancın ödenmesini talep etme hakkı ancak böyle bir kazancın ödeneceği Bigpoint tarafından açıkça ilan edilmişse var olabilir.

  Talep etme hakkı ayrıca Bigpoint söz konusu muhtemel kazanç hakkının, teknik ya da hukuki manipülasyonlardan veya genel olarak ceza hukuku açısından önemli her türlü manipülasyondan kaynaklandığı tespit ettiğinde de yoktur. Kullanıcı, Bigpoint oyunlarına katılmak suretiyle, Bigpoint firmasının dilediği an bir kazanç hakkının hukuka uygunluğu konusunda geniş bir inceleme talep edebileceğini ve bu ara dönemde kullanıcının özel rızası olmadan kazancın ödemesini reddedebileceğini kabul ettiğini taahhüt eder. Kazanç hakkı, ayrıca kullanıcı oyun kurallarını ihlal etmesiyle de kaybedilir. Emin olunmayan durumlarda ispat etme yükümlülüğü kullanıcıya aittir; kullanıcı oyun kurallarına uymuş olduğunu ispat etmek zorundadır. Kullanıcı ispat yükümlülüğünden haberdardır ve bunu muhtemelen kanuni bir durum olmasa dahi açıkça kabul eder.
   
 18. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  7.10 Karşılıklı alacak hesaplaması, iade hakları olmaması, devir yasağı

  Kullanıcı, yalnızca ihtilaflı olmayan veya hukuken geçerli olduğu tespit edilmiş alacaklarını Bigpoint şirketinden talep edebilir. Kullanıcı, bir iade hakkını yalnızca karşı alacağı aynı sözleşme ilişkisinden kaynaklanıyorsa kullanabilir. Kullanıcının Bigpoint nezdinde sahip olduğu hakların üçüncü şahıslara devri yasaktır.
   
 19. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  8 Süre, Fesih, Kullanıcının Engellenmesi

  8.1 Süre

  Kullanıcı ile Bigpoint arasındaki sözleşmeler, Bigpoint ile yapılan sözleşmede aksi şekilde belirtilmemişse, süresiz olarak akdedilir.
   
 20. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  8.2 Olağan fesih ihbarı

  Her iki tarafın sözleşme şartlarını fesih süresine uyarak sebep göstermeksizin aşağıdaki şekilde feshetme hakkı vardır:

  8.2.1 Eğer sözleşme için belirli bir geçerlilik süresi kararlaştırılmadıysa, her iki tarafın hemen etkili olacak biçimde her zaman yasal fesih hakkı vardır.

  8.2.2 Sözleşmede Oyun veya Hizmetlerin veya Premium özelliklerin kullanımı için belirli bir geçerlilik süresine(bunun için ayrıca bakınız madde 7.1.2 ve 7.1.3) karar verildiyse, sözleşme bitişinden sonra otomatik olarak aynı süreyle uzar. Bu yalnız, kullanıcı sözleşmeyi bitiş süresinden 14 gün önce feshetmesi halinde geçerli değildir.