Genel Konular

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ygafff tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Darkorbit Uriudyum Fiyatları Çok Pahalı

1. Evet Kesinlikle...

90,9%
  2. Hayır Ben Zaten Kralın ogluyum :D

9,1%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. serverin üstüne cay koymayin dedim ama dinleyen yok

2. exzenor

exzenor User

iyi bende bi ben giremiyorum diyordum
    kaç kişi var giremeyen neden bir çözüm yok

3. exzenor

exzenor User

+1katılıyorum bende yıllarımı verdim tekrardan başlamak istedim ama ne göreyim ne adam akıllı kasılabiliyoruz ne de oyuna giriş yapabiliyoruz niye yine sunuc bağlantısı oyuna giriş yapılmıyor çünkü -,- ne zaman yapabildik
    ki?

4. ARES

ARES User

sistem puşing cezası veriyor yazmışlar, öyle birşey yok. kafalarına göre hareket ediyorlar. oyuncunun biri 100 defa kessin şikayet edilsin puşing cezası almıyor diğeri 20 defa kessin puşing cezası alıyor.
    Ben bana oyun chatinden küfür eden oyuncuyu kestiğim için (23 defa kestim) puşing cezası verdiler ki o oyuncunun bana bana oyun chatinden yazdığı küfürü support ekibi biliyordu chatte bana küfür edilince chatteki admin banlamdı bende resimleriyle supporta attım o bana chatte yazılan küfürden 15 saat sonra hesabımı kapattılar. Bana küfür edildikten sonra supporta resimleriyle beraber attım ve gittim oyuncuyu kestim , hesabımı kapattılar ve cevap olarak da "bir hesabı normalin üzerinde imha etmek puşingtir " yazdılar.
    Ama bir oyuncuyu normalin üzeri imha etmek nedir diye soruma cevap verebilen hala yok. Normalin üzeri kesim sayısıkaçtır? sorusuna hala cevap yokçünnkü böyle birşey yok. Bu oyun savaş oyunu ve bir oyuncyu şu kadar sayıdan sonra imha edemezsin diye bir kural koyamazsın ve de öyle bir kural yoktur. Puşing cezasının nerde verileceği açıkça yazılmıştır.
    Bir oyuncuyu belli bir sayıdan fazla imha ettiğinde zaten tp- şeref puanı vermemektedir. Bununla beraber imha edilen gemi sayısına yazmaz ve rütbe de vermez. buna sebeb bir oyuncuyu çok imha ett,n diye puşing cezası verilemez.
    Bana puşing cezası verildiğinde bunu support ekibine yazdım, support ekibi benimle dalga geçti. Kestiğin gemi sayısına yazar ve rütbe alırsın diye ( ispatlıdır supportun bilet numaralarını ve burada forumdaki yazıların olduğu sayfaları ve aynı şekilde oyun chatinden bana benimle dalga geçip yazanların fotolarırını tek tek atabilirim.) . bende sayın adminler kontrol ediniz tp şeref vermeyen gemi rütbe puanı vermez ve imha edilem gemi sayısına yazmaz, lütfen kontrol edin diye defalarca cevap yazdım. Kafa yaptılar benimle.
    Sonuç; Bana puşing cezası veriliphesabımkapandı, ama onların kapatma sebebinin yanlış olduğunu ve puşing yapmadığımı isğatlayınca , buradan forumdan hakaret edilip ban verdiler. Forumdan ıp ban oyun chtainden ıp ban ve hesabımı komple kapatmakla tehtit ettiler.
    Puşing kısaca haksız avantaj demektir ve anlaşmalı olarak bir hesabı kesmek demektir veya bir pc den fbirden fazla hesap açıp aynı anda bir hesabı oyun tabiriyle kasmak demektir.
    • Eğer bir oyuncu aynı gün (sunucu saatine göre 00:00 dan 23:59'a kadar) içerisinde rakip oyuncuyu 5 defadan fazla keserse , aynı oyuncuyu her seferinde kestiğinde kazandığı şeref ve tecrübe puanları düşmeye başlayacaktır.
    • Üçüncü kesilmeden sonra , her seferinde tecrübe ve şeref puanları %15 düşerek alınabilecektir.Yani diyelim ki 100 puan alıyorsunuz bu rakam dördüncü patlamada 85 , bir sonraki patlamada 70 ve ta ki 0 olana kadar bu şekilde devam edecektir.
    • Oyuncuyu imha ettiğinizde kazanılan tecrübe puanı veya şeref puanı 0 olduğunda bu oyuncudan kazanılan imha edilen gemi sayısı'da duracaktır.
    • Sunucu saatinin 00:00'a ulaşması akabinde imha miktarı sıfırlanmaktadır

5. Sunucuya reset gelmiş o yüzden bağlanmıyor olabilir

6. Bir zamanlar Bot kullananları tespit için Programı devreye soktuklarında , ilk aşama da program bütün oyuncuları Bot ta gibi gördü ve neredeyse tüm oyuncular Ban yedi. Sonra farkına vardılar ve tüm gemileri geri açtılar. Şimdi de yanlışlıkla hepsini kapatsınlar da sen seyret. Yine de iyi düşünüp kedinin server fişiyle oynadığını düşünelim. Bu arada server üzerine çay koymayın diyen arkadaşın sözü çok hoşuma gitti. Hala gülüyorum

7. coder545

coder545 User

kurallar sayilarla kesin olarak belirlenmeli, oynadigim diger oyunlarda ARES`in dedigi gibi. ornegin gladyator temali bir oyunda arenada adama 5 defadan fazla saldirirsan pushing oluyor, darkorbitte sayi olmazsa adam kayirmanin ya da adaletsizligin onune gecilemez

8. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Oyuna bir güncelleme ve dolayısıyla reset geldi.Bunun sonucunda kısa bir süreliğine girişler kapatıldı.Ancak an itibariyle sorun bulunmamaktadır.

İyi forumlar.

9. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Sorunun farkındayız ancak inanın bot yasaklanması için yapılan çalışmalar birincil öncelik haline getirildiği bilgisi verildi.Sonucu bizler de sizin gibi bekliyoruz.Ne zaman ne gibi önlemler alınır bilemiyoruz dediğim gibi beklemedeyiz.

İyi forumlar.

10. Bak şimdi ceydacım şuanki darkorbit oyununda belirli ölçüde bot kullanmak serbest. Bu oyunu oynayan online sayısının %80 ni bot kullanıyor. Eğer bot kulananlara ceza verirlerse darkorbit biter. Onun için bırakın artık bu banlanma hikayesini.

11. ARES

ARES User

burada sayı yok, suistimali önlemek için, yanlışlıkla puşing cezası verilmemesi için ve oyuncuları haksız avantaj elde etmek için bu tür yollara başvurulmaması için o tp şerefin yüzdeli olarak düşüp belli bir imhadan sonra kesilen gemi sayısına eklenmeyip rütbede vermemesi kuralıgetirildi. O kural ilk geldiğinde oynuyordum bu oyunu. İlk geldiğinde adminlerle, o zamanki adminler bu şekilde anlatmışlardı.
    zaten puşing yapan kestiği oyuncuyu üst üste fazla imha etmezki. Bir oyuncuyu üst üste imha ediyorsa zaten savaşıyordur onunla. Ayrıca bir oyuncuyu 10 defa imha ettim oyuncugeldi bana ateş etti kesmeyemmi oyuncuyu ben oyuncuyu fazlakestiğim için gelsin beni imha etsin oyuncu böyle bir sayı koyamazsınızki!!
    Klan savaşında açar birisi citadel ateş çek yapar üst üste imha ettirir kendini , sayı olursa puşing olur o hesabıda kapatmak zorundakalırlar.

beluoglu7 bunu beğendi.
  12. Vortex Of Terror Kapısı için bir güncelleme :)

13. sindbadmoscow.

sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

Evet Arkadaşlar diye başlamışsınız ben de o şekilde cevabıma devam edeceğim!

Evet Arkadaşlar,
    Bunu söylemekten dilimde tüy bitti ancak sizler ısrarla hala bunları söylemekten vazgeçmiyorsunuz. Demek ki hata bende ki seçtiğim kelimeler çok anlaşılır değilmiş.
    Şimdi izninizle bu konuda biraz imla kurallarından faydalanarak bazı açıklamalar yapacağım.

Bot kullananları yasaklamak Bizim sorumluluğumuz altında değildir!
    BOT BANLAMALARI:
    SİSTEM TARAFINDAN RASTLANTISAL BİR ORAN İLE TARAMALAR YAPILIR VE BANLAMALAR O TARAMADA YAKALANAN HESAPLARA OTOMATİK OLARAK YİNE SİSTEM TARAFINDAN VERİLİR.

Sizin gibi sürekli bizleri suçlayıp daha sonra takıma girip aslında siz haklıymışsınız diyeni de çok gördüğüm için bu sözlerinizi talihsizlik olarak nitelendiriyorum.

Ve tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki genelde bazı durumlardan şikayetçi olan kişiler de aslında şikayet ettikleri durumun içerisinde yer almaktadır.

Velhasıl kelam sizin konunuz vesilesi ile son kez söylüyorum:
    BOT BANLAMALARI:
    SİSTEM TARAFINDAN RASTLANTISAL BİR ORAN İLE TARAMALAR YAPILIR VE BANLAMALAR O TARAMADA YAKALANAN HESAPLARA OTOMATİK OLARAK YİNE SİSTEM TARAFINDAN VERİLİR.

İzniniz ile konuyu kilitliyorum

Son düzenlenen: 21 Haziran 2017
  14. Yarına ertelenmiş etkinlik sanırım. Almanya forumunda öyle bir bilgi var.

15. Discordda da paylaşıldı o bilgi

16. bende aynı şekilde başlayayım.

Evet arkadaşlar bu sayılı oyunlardan birisi. kullanıcılar birşey yazınca görevliler tarafından azarlanıldığı oyunların başında geliyor. efendilerimiz ya bizim. Siz görgülü insansınız ya. forumda büyük harf yasak değil mi adminlere bağırmak serbest mi. insanlığı öğrenememişsin karşındaki kişi ile nasıl konuşacağını öğrenememişsin insan müsveddesi. nazik bir şekilde yazmakta suç olmuş.şimdi yine yaz haklı çık 3-5 kişi seni desteklesin egonu tatmin et defol git.

**RAHATSIZ** bunu beğendi.
  17. Boşver *** olsun bitsin :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Haziran 2017
  18. unutuyorlar onlarında bizim gibi insan olduğunu. biz nasıl saygılı davranıp kurallara uymak zorundaysak onlarda kurallara uyup saygılı davranmak zorunda kimsenin kölesi değiliz biz burda

**RAHATSIZ** bunu beğendi.
  19. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Sorun çözüme kavuşmuş, konu amacından sapmaya başlamıştır.

Kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.