Genel Konular

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ygafff tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Darkorbit Uriudyum Fiyatları Çok Pahalı

1. Evet Kesinlikle...

90,9%
  2. Hayır Ben Zaten Kralın ogluyum :D

9,1%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. HYDRA

HYDRA User

işte şuan oyun anasayfasında yazmıyor yani bu etkinligin bittigi anlamına mı geliyor çünkü hafta sonu özel ödülleri diye geçiyor

OĞUZKHAN bunu beğendi.
  2. Herşeyi geçiyorum gelip açıklama yapma zahmetinde bile bulunmuyorlar. Yapacak birşey yok zararın neresinden dönersen kar. Bu oyun böyle oynanmaz.

3. Merhaba

1. Pushing cezası tüm ülkelerde mevcut ve şu anda tüm ülkelerde uygulanmaya devam ediyor. Son kuralların güncellenme tarihine kadar TR oyuncularının lehine TR yetkilileri (destek ekibi veya oyun yönetimi değil) tarafından pushing cezalarındaki 10'dan sonraki kesimlerin pushing sayılmasının TR oyuncularına haksızlık olacağı belirtilerek bu konuda biraz daha esnek davranılmıştı. Bu insiyatif yaklaşık 2-3 senedir merkezin onayıyla uygulanan birşeydi. Bu esneklik her ne kadar TR oyuncularının lehine olsa da bu konuda şikayetler uzun bir süreden beri sıklaştığı ve bizlere negatif olarak dönmeye başladığı, iyi niyet amaçlı uygulamanın hem şikayetçi hemde şikayet edilen oyuncular tarafından istismar edilmeye başlandığı görülmüştür. Bu yüzden merkezin yaptığı yeni kural değişiklikleriyle beraber pushing konusunda TR yönetimi tarafından global kurallar uygulanması kararlaştırıldı. Destek ekibi bundan böyle yeni pushing kurallarına göre incelemelerini yapacaktır. Destek ekibi kurallar ne ise onu uygulayacak, bu konuda şu anda ben dahil hiçbir yöneticinin insiyatifinde bir durum yoktur.

2. Pushing cezaları ile bot/bug hesapların cezaları aynı konu değildir. Bizler yetkilerimiz sınırında olan konularda ceza verebiliriz. Pushing incelemeleri sizin hesabınızın ölme/öldürme kayıtlarınıza göre yapılır. Bu incelemeler yapılırken video/resim destek ekibi tarafından sadece kesen/kesilen tarafların pilot IDlerini tespit amaçlı kullanılır. Destek ekibinin bu konudaki tek kaynağı sizin hesaplarınızdaki ölme/öldürme kayıtlarınızdır. Başka konularda bahsedildiği gibi video izleyerek veya chat kayıtlarını inceleyerek karar veriliyor söylemleri yanlıştır. Bot/Bug konuları teknik konulardır ve bu konuda teknik elemanlar sadece Almanya merkezde bulunmaktadır.

Pushing kurallarına özel olarak ilgi gösterdiğimiz yok. Sadece bu konuda TRye özel insiyatif konusu sona erdirilmiş. Zaten bütün tartışmada bundan sonra çıkmıştır. Bu konuda TRye özel karar aldığımızda bile her iki tarafı memnun edemiyoruz. Özellikle geçmiş Nufüz savaşı etkinliğinde bu konuda çok büyük istismarlar yapılmış ve bu konu zaten tartışılmaya başlamıştı. O yüzden artık merkezin koyduğu Global kurallarında TR sunucularında geçerli olmasıyla bu konuda belirsizlikler sona ermiştir.

JUPlTER bunu beğendi.
  4. Kesinliklle söylediğin hiçbirşeye inanmıyorum yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz. Kurmay Albay gemi 50 kişilik bi savaşta kimi ne kadar kestiğini mi sayacak 10 kere kesti diye puşing cezası diye bi durum söz konusu olamaz bi kere mantık dışı. Adam bunu artık planlı bir şekilde yapıyor savaşın ilk yarısında sürekli kamufule bozup oyuncuya patlıyor ikinci yarısında nicini değiştirip tekrar patlıyor bunu oyuncu farketmedi mi 10 senelik emeği çöp oluyor ve bununda oyuncu tarafından kabul edilmesi bekleniyor. Zaten adamı 10 kere kesti mi yukarda bildirimler o kadar geç geliyor ki savaştan bittikten sonra bildirim geliyor. Bu kadar hassasanız o bildirimleri düzeltip böyle bir şey yapsaydınız oyuncunun bunu farketmemesi gayet doğal yani kısaca başta sona yaptığınız saçmalık.

OĞUZKHAN bunu beğendi.
  5. OĞUZKHAN

OĞUZKHAN Guest

Merhaba,

Provizyon iptali dediğimiz durumlarda hesaplar borçlanmış oluyor. Genelde kredi kartı ile alımlarda paket geldiğinde banka tarafından ödemenin iptal edilmesi gibi durumda oluşmaktadır.

İyi Forumlar.

takemyhard bunu beğendi.
  6. OĞUZKHAN

OĞUZKHAN Guest

Merhaba,

Kapılara özel ödüller cumartesi günü için geçerliydi şu anda sadece çift katı bulunmaktadır. Genelde her cumartesi Galaksi Kapıları Özel ödülleri çıkmaktadır. Bir daha ki haftayı bekleyebilirsiniz.

İyi Forumlar.

7. size daha önce bu konuda açıklama yapmak zorunda olmadığımızı belirttim. Bu konuda sadece ceza alan hesap sahibinin itirazını support üzerinden değerlendirebiliriz. Eğer dediğiniz gibi nick değişimi ve yanılma var ise tekrar incelenir. kayıtlarda bu zaten gözükür. Ama siz burda yazarak çizerek sadece vakit kaybedersiniz. Buradan dediğiniz veya diyeceğiniz hiçbirşeyi dikkate almamız mümkün değildir. Ceza alan hesap sahibi supporta itirazını yapmışsa bundan sonra yapılması gereken sadece incelemeyi ve cevabını beklemek durumunda

8. Tabi canım inceleme yapılacakmış. Hesap sahibi sporta yazdı almanya'yada yazdı olumsuz cevapta hemen pazartesi savcılığa başvuracak. İncelemeden bi sonuç çıkmicak biliyorum ama bende arkadaşlarımda oyun oynamayı bıraktık bu işin peşini bırakmicaz haberiniz olsun. Artemisin söylemine göre o banı açan admin adminlikten atılacakmış çok merak ediyorum senelerce verilen emeğin çöp olmasına sessiz kalmicak bi admin varmı acaba görevden atılmayı göze alacak ? Bence yok onun için incelemeden sonuç çıkmicaktır.

9. Artemis'in böyle bir söylemi yok. Ayrıca konu açarak belirttiğiniz birçok şey de yanlış. Biz gizlilik kuralları gereği buradan doğruları açıklamadığımızı fırsat bilerek yanlış bilgiler vermeyiniz. Bilgi kirliliğine sebebiyet verilmemesi açısından konuyu burada sonlandırıyorum. Gerçek hesap sahibi itirazını supporta yapar ise gerekli açıklamayı kendisine bizzat Artemis ve ben yapabiliriz.

İyi oyunlar

10. ali72277

ali72277 User

oyunun geldiği harika yere bu konudan bakabiliriz :) adamın o kadar emeği bi anda çöp olmuş ama onca botçu hala yaratık kestiriyor kutu toplatıyor :) ha sahi 6 aydır low bugu vardı darkorbit ne yaptı bu konuda ? hiç bişey tabiki ama haklısınız 10 kere kesince pushingten gemi banlamak daha önemli ne de olsa artemisi kızdırdılar burda hepimiz gördük :) artemis kızmasın aman artemis sıkılmasın çünkü sadece sorun yaşayan artemis bu oyunda gerçi onlarda ellerinden geleni yapıyor oyundaki hiç bir sorunu çözmeselerde :) şu hangar olayına ne diyorsunuz peki 1 saatte hangar dizilmiyor adamı kanser ediyor ama önemi yok bununda nasıl olsa siz bildirdiniz bunu yetkililere! bak şimdi ne farkettim bu sorunların hiç birini çözemeyen yetkililer anında ban atıyor :) bir günlüğüne şu ban atma hakkını bana verinde darkorbitte ne kadar yetkili varsa hepsine ban atsam :)

11. Oyuncun banlanmasında bi çok etmen var. Taraf tutma kişisel düşünceler sevmemezlik ws. Ama tek bi gerçek var o oyuncu o banı hakkedecek hiç birşey yapmadı.

12. Gelgitleri olan insanları Yönetici veye sorumlu yaparsanız Böyle olur Bir gun hiç iyi günün de olmaz canı sıkılır bi bakmıssın herkesi banlıor neden canı sıkkın :D

13. OĞUZKHAN

OĞUZKHAN Guest

Merhaba,

Kurallar uygulanmıştır keyfi bir banlama yok ortada.

İyi Forumlar.

14. Tabi canım oyuncu harita savaşında farkında olmadan bi oyuncuyu fazla kesti diye senelerce verilen emek çöp ediliyor bu da keyfi banlama değilde kural ihlali oluyor.

15. PAЯADOX

PAЯADOX User

Bu olay açıkca program kullanan oyuncuları korumak demektir. Gece haritalarda temizlik yapan oyuncular pushingden ban alacak öylemi ? O işi bi geçin siz bu savaş oyunu rol yapma oyununa çevirmeyin

16. ali72277

ali72277 User

kurallarda bot kullananlarında bug kullananlarında banlanması gerektiği yazıyor ama o olmuyor nedense :)

17. Artemisin görevden alınması türkiye ekipine 0 dan çeki düzen verilmesi gerekiyor bu son günler artık oyuncu bulamazlar.

18. ali72277

ali72277 User

onun kararı bize ait değil eğer bana ait olsaydı yapardım ama :)

19. GREED

GREED User

Forum=Ağlama Duvarı.
    Eski Forum=Ramazan Sofrası

20. Tam tersi onun kararı bize ait biz sesimizi çıkarmadığımızda her sinirlendiğinde kural değiştirirler her canı sıkıldığında banlama yaparlar. Burada en büyük söz oyuncudadır. Biz oyuncular olarak gerekli tepkiyi gösterelim eminim ki yetkililer buna sessiz kalmicaktir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.