Geri bildirim GG Bugcular Unutuldu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve [™_SALA√¯AT•GETİR_™] tarafından 13 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. GG bugu için yapılan açıklama;
    Diğer buglar için yapılan açıklamalar;

Sonra birşeyler yazınca tartışma ortamı, kışkırtma takrik diyerek konu kapatıyorsunuz.

Bu ceza neden GG bugu yapan hesaplar için uygulanmadı? Rütbeli, sıralama hesabı olduğundan oyunda çok fazla harcama yaptığındanmı? GG bugundan diğer bugların aksine daha fazla sıralama ve rütbe elde ettiler ama hala onların şeref puanlarına hiç birşey yapılmadı. Oynadığım sunucuda ve bir çok sunucuda albay, kurmay albay, tümgeneral ve general rütbeli bir çok hesap bir hafta kapatılmıştı. Bu kişilerin elindeki gg ler silindi ancak kastıkları sıralamalar yanlarına kar kaldı.

Moderatör ve adminler bizde cezanın yetersiz olduğunu düşünüyoruz ve bu konuyu raporlarımıza ekliyoruz demekte ama hala hiç bir sonuç yok. Yapılan yeni açıklamadan gg bugu yapanlardan da şeref puanları silinecek diye yazamazmıydı?

Bu şekilde banlamıyorlar, haksız kazanç elde edilerek rütbeler fırlıyor. Bakın 71 milyon rütbe ile hala albay rütbesindeyim. Önümde gg bugundan banlanan sıralama gemileri vardı. Ceza almadıkları gibi hakkım olan rütbeyide alamamış oldum.

zalim bunu beğendi.
  2. ℓαηeт

ℓαηeт User

Burda 5yila yakin oldu bannlama yapilmadi bu saaten sonra da yapilmaz haksiz kazanc yada 3 cu parti porgam kulnan kisilere inan birsey olmaz simdiye Kadar oldumu bu saaten sonra olsun ben guvenmiyorummmerkez bann atacagina iktimal bile vermiyorum tr1tr5 de ilk 200 icinde olan adamlar simdi ilk ilk 50 icine girdi BL haritalarina bak kurmay albay gemiler oto da

5 yil icinde kac gemi yapip oynayip zevkni alip satip gittiler daha burdan Adalet beklemeyin bence kafana takma gunluk gorevleri yapi seprom besle cik para harcama olsun bitsin biz para verdigimiz icin yilladir bu oyun bu halde

zalim bunu beğendi.
  3. Birlesştir bugu için sınırsız ban atmaları gerekiyordu adamlarda var 300 zer milyon CC lazeri RSB ler bilmem neler bu merkes ekibi neyin kafasını yaşıyor böle sacma sapan bancazlar verip geçiştiriyor

4. Aliens

Aliens User

Yavaş yavaş ilerliyorlar. Bugün atılan ban ile artık kimsede CC-C (BUG ile yapılan) kalmadı. Ve atılan banda epey ağırdı.

KüçükKurt bunu beğendi.
  5. Valla iyi güzel banlama yapıyorlar da dediğim gibi tecrübe, şeref, rütbe kasılan bugda şeref silme uygulanmaması kadar saçma birşey yok. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu...

6. Fierce

Fierce User

sanırım gg bugunda şeref silinmesi isteği ile bir çok konu, tartışma oldu diğer bağlamalara bu sebeple eklendiğini düşünüyorum geçmiş banlamalara da değişiklik yapmadılar tabi bu benim düşüncem ama keşke yapılsaydı

KüçükKurt bunu beğendi.
  7. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Daha önce birçok konuda söylediğimiz üzere ilgili hesaplar hakkında ban dalgaları teker teker gelecek ve merkez ekibin tarama sistemi en doğru şekilde işlem görebilmesi için en kontrolcü şekilde çalıştığını düşünüyorum. Bu sebepten dolayı ilgili işlemlerin gelmesi zaman alacağını düşünüyorum. Ayrıca İnanın raporlarımıza her seferinde gerekli şekilde ekleme yapıyoruz.

İyi Forumlar.

8. tryhardD

tryhardD User

Bakın eğer bu oyuncuları inatla geçici ban atıp ve oyun içi cezalarıyla oyunda tutmaya devam edeceklerse yapılanların hiçbir anlamı yok... GİŞ kurallarına riayet edilmesi ve bu oyuncuların durumlarına bakılmaksızın perma banlanması gerekiyor yoksa yapılan her hareket oyunculara resmen yanlış işlere teşvik gibi bir yol gösterir ( mantıken adamlar der ki en fazla yanlış yolla elde ettiğimi kaybederim )

9. Verilen cezanın üstüne ceza da diyemeyiz tatilin üstüne tekrar bir yaptırım uygulanacağına hiç ihtimal vermiyorum. Sürekli aynı şeyler hakkında konuşuyoruz ama sizde bir oyuncu olarak anlamalısınız. Ben sizi anlıyorum, rapor ediyorsunuz ama merkez biz oyuncuları hiç anlamıyor. Bildiğini okuyor...

zalim bunu beğendi.
  10. tikiçocuq

tikiçocuq User

tr6 da sıralamada değişme yok demek ki yapılan 3 banlamadada tr4 6 serverı tertemiz en dürüst oyuncular ödülü verülmeli ban yapılıyorsa kim ban yemiş kaç kişiymiş hangi serverdaymış ne kadar haksız kazanç elde etmiş nerede bu bilgiler önceki banlarda sayı veriyordunuz şimdi ban verildi diyorsunuz ama bu sözünüz havada kalıyo benim serverda sıralamada bir değişim yok

34KAAN34 bunu beğendi.
  11. link paylaşımı yasaktır birlestir bugundan banlanan toplam oyuncular hahah nekadar komik bir drum oya bu bugu yapam en az 100 kisi vardi adminler linki silmeyin de herkes gorzun merkez ekibin icratini

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Ağustos 2020
  12. Fierce

Fierce User

liste bu kadar değil eksik bakmışsın. Son iki güne bakmalıydı 24 saat geçti ama evet bazı istisnalar var gg bugundan ban yiyenlerin sadece cc-c leri silinmiş

13. N/A adan geçen hafta obsideyen icin ban yedi bugün banı açıldı 1 saat sonrada tüm şerefi geri geldi bürdan merkez ekibi tebrik ediyorum her seferinde olduğu gibi yine yalan yaptılar bize *****

14. Eıc albay tr4 server 07.01.2019 hesap açılış tarıhı oynama saati 4624 saat ocak 2020 ye 360 gun 225 gunde 2020 den toplam gun ortalama 585 eder. Bu vatandaş hiç iş güç okul bayram seyran gezme tozma vs olmadan günde (585 gün * 8 saat = 4680 ) 8 saat oyun oynaması lazım hesaba gore . Benım mantıgım almıyor hergun 8 saat oyun oynamayı alan varsa acıklasın lutfen.

zalim bunu beğendi.
  15. zalim

zalim User

çoğu kisinin sadece cc c lazerler silinmiz gg bug olduğu gibi duruyor 100 bin gg diyen mi 500 bin diyen mi bunlar hiç silinmemiş yine olan bize oldu bu saaatten sonra oyuna para yatırmak kim ister bilmiyorum. Bu arada 500 bin gg ye kaç ABG yapılır ordan gelen Tp,şp, x4 üstüne birde uri mis gibi beleş oyna, tek yapman gereken bug yapıp 1 hafta oyuna girmemen gerekiyor.

16. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Banlanan oyuncular açıklanmamaktadır fakat gerekli cezai işlem hak eden her oyuncuya uygulanmıştır. Sıralamada değişim olmaması sizin üstünüzdeki oyunculardan banlanan olmadığını göstermektedir. Fakat sıralamada sizden sonraki oyuncular banlanmış olabilir.
    Uygunsuz üslubunuzdan dolayı hesabınıza cezai işlem uygulanmıştır.
    Galaksi enerji bugu yapan oyuncuların hesaplarına cezai işlem uygulandı ve hesaplarındaki galaksi enerjiler silindi. Buna rağmen hala durduğunu söyleyen veya gösteren oyuncuları supporta şikayet ederek incelenmesini talep edebilirsiniz.

İyi forumlar.

KüçükKurt bunu beğendi.
  17. sakal17

sakal17 User

evet gg bugu yapanlarınsa şerefinin silinmesi gerekli yoksa adalet tam sağlanamaz ve yarım adalet adalet değildir üstelik 1 hafta ban yarım adalet bile değil xd

18. Adminim kusura bakmayın ama zamanında LOW bugu yapanlarada dokunulmadı , halada bug yapanlar yapmaya devam ediyorlar açıkçası bu konuda güvenim pek yok Almanyaya.LOW'a duvar örüldü , duvarı deldiler kaç kere :D Duvar örmekle hatalar çözülmüyor ne yazık ki :D

Oyunun her yerinden bug fışkırıyor kusura bakmayın ama oyuna gelen her yenilik ne yazık ki oyuncuların fikiri alınıp o fikirlere kulak asılmadan , denge uygulanmadan , oyuncuların ihtiyaçlarına ve gelişmiş adil bir oyun anlayışı çizgisinden çok uzakta yenilikler gelmekte.

Oyunun en temel sorunu zaten oyuna sürekli alel acele getirilen yeniliklerde , yahu siz bir yazılımı sürekli yamalıyorsanız o yazılım bir kere kötüdür. Tasarım prensipleri ya eskimiştir yenilenmesi gerekir yada sıfırdan yapılması tasarlanması gerekir.

Bu bugların çıkması ne yazık ki gelen , doğru düzgün test edilmeyen yeniliklerle alakalıdır.

Almanyanın yazılım test ekibine ağırlık vermesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bu bugların çoğu ya yazılımda ki mantık hatalarından veya client tarafında yeterince teknik inceleme yapılmayıp oyuna eklenmiş denetimsiz yeniliklerden kaynaklı hatalar.

Geçen ay çıkmış olan seprom bugu buna en büyük örnektir kusura bakmayın ama client tarafında oyun tek bir tarayıcı sayfasını kontrol etmeye başlayınca sorun yok fakat birden fazla kez sayfa açılınca kontrol metotu yada classtan türetilen obje null verip sayfayı açıyor :D

Yani demem o ki sizin yenilik getirmeden önce şu oyunda ki hataları çözmeye ağırlık vermeniz gerekiyor , bakın ciddi diyorum 1-2 bilemedim 3-4 ay yenilik bazında oyuna etkinlik getirmeyin , oyunda ki sadece hataları giderin , illede etkinlik mi yapacaksınız ? X2 ödüllü galaksi kapısı getirmeye devam edin , spaceball getirin , çılgın cubikon getirin , eski istilayı getirin , ice meteroid getirin , terör kapısı getirin.

Elinizde ki mevcut olan etkinliklerle devam edin oyuna siz her seferinde yeni bir şey ekleyince bu oyunda ki bugların sayısı ciddi miktarda artmakta.

Rica ediyorum bu Almanya belli bir süre yenilik getirmeyi bıraksın ve direk hataları çözsün yoksa bug içinde yüzmekten başka bir şey yapamayacağız.

Son düzenlenen: 14 Ağustos 2020
    KüçükKurt ve tryhardD bunu beğendi.
  19. Bu şey gibi oluyor; Hırsızın çaldıklarını geri alıp, 1 gece nezarette tutup salıyorsunuz.

KüçükKurt bunu beğendi.
  20. *mhmtaykn*

*mhmtaykn* User

En son Bugda TR5 de bir kişi bile ban cezası almamış. İşte oyunun yazılımcılarını görüyoruz bize Do ekibini savunmayı bırakınız oyun baştan aşağa hile olmuş.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.